Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 28.06.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Българските бизнесменинови  
Автор ПEП (непознат)
Публикувано26.07.06 23:03



така наречени...
Купуват имот в пъти под реалната му стойност. Съдят ги но това ни най-малко не притеснява българския бизнесмен защото той е над тези неща и си продължава с "инвестиционните намерения". Един ден решава и събаря недостроената сграда на закупения от тях имот нищо, че още няма решение на съда. Сградата е съборена и хоп решението на съда идва - сделката е незаконна и се отменя.

Вече всички се сещате за кой обект иде реч.
.....
Следват няколко месеца мълчание, чака се решение на съда, общината също мълчи а би следвало да се готви за провеждане на нов търг. Странно е мълчанието на общината, не и трябват пари ли? Ако се проведе в този момент търг но по правилата в общински бюджет ще влязат над 10 млн. евро и то за вече празен терен, да не забравяме, че т.н. бизнесмен купи същия този терен но със сграда на него от 30 хил. кв.м. за !!!2млн евро!!! Дори тогава тази цена беше 3 пъти под данъчната оценка а всички знаем колко са занижени данъчните оценки.
.....
И така, прави се инвеститора няколко месеца на сърдит, отказва да покаже и проекта, който бил направен от архитекти X и бил много хубав, той се бил изръсил 1млн евро за него и отново изненадващо тези дни без да има решение на съда в тяхна полза, т.н. инвеститор обявява, че скоро започва строителството. Дори показва проект

с вече променени параметри и изненада, творение на архитекти Y.
В задачата се пита - кой нормален бизнесмен ще пръска пари за много скъпи проекти ако през това време текат дела и ако приемем, че съда е независим се предполага, че решението няма да е в полза на т.н. инвеститор? Кой нормален човек би го направил ако не си е вързал гащите предварително.

Ами това е, правете си изводите. След 2 години този стъклен кафез ще ни задушава в и без това задръстения център. Но не се отчайвайте, след 2 години не всички ще са нещастни, някой хора ще са по-богати с 40 млн евро. Да най-малко толкова ще е чистата печалба на т.н. инвеститор защото още преди да е завършило строителството всичко ще бъде продадено на двойна цена, нещо което видяхме на 3 пъти тази година.

Помислете си отсега къде ще сте и какво ще правите след година и малко, когато ще се взимат много важни решения за града ни.
Ще си позволите ли лукса да се наливате безгрижно в някое кафе или кръчма в дадения ви почивен ден за гласуване. Ще мрънкате ли пак, че от вас нищо не зависи, излизайки, че всичко зависи от циганските и пенсионерски гласове - да цигански гласове купени с кебапчета и заблудени пенсионери дадоха още 4 години власт на един болен човек и групичката около него взимаща решения.



Тема Re: Българските бизнесмени [re: ПEП]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано26.07.06 23:12



борете се и не го оставяйте този за строи това нещо. ужасно е.





Тема Re: Българските бизнесменинови [re: ПEП]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано27.07.06 09:11



То за гласуването ясно, но как може да помогнем в случая?

къде ми е кокЪла



Тема Re: Българските бизнесменинови [re: ПEП]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 11:38



За съжаление аз обаче се радвам на грозния стъклен кафез повече отколкото на туча дето стърчеше там последните 15 години и заобикалящите го бараки - въпрос на вкус. Както и да е спечелен търга, колкото и да е занижена цената и въпреки 6 -7 цифрените "комисионни" които 100% са били усвоени, пак се радвам мамка му! Незнам дали някой може да оцени каква загуба е донесло на града неизползването на това място толкова дълго време... А и центърът е място за магазини и офиси... или поне по цял свят е така. За разходка си има паркове! Наистина незнам каква полза за града би донесла една градинка на площ от 10 дка в центъра.... Остана още само един туч, дето ми бърка в погледа - на гърба на Васил Априлов и ако се намери още някой "бизнесмен" да събори и него, много ще съм доволен...



Тема Re: Българските бизнесменинови [re: ПEП]  
Автор mizzo (спокоен)
Публикувано27.07.06 11:43



Съгласен съм за кмета, съгласен съм за бизнесмените и за начина по който работят. Не съм съгласен обаче с друго. Защо трябва винаги да се опитваме да им разгадаем мръсните планове? Защо трябва да ни пука кой - колко милиона ще направи. Ами нормално е някой да забогатее с 40 милиона след като ще инвестира в нещо толкова голямо. Какво значение има кой е и какъв е след като ще направи нещо хубаво. А аз не знам от къде е тази снимка, но този проект на мен ми харесва. Аз лично бих се гордял ако това стане "Мол ъф Бургас" колкото и да мразя думичката "Мол" и думичката "ъф". Какво друго предлагаш ако не е "ето този грозен стъклен кафез". Какво да построят на това място? Градинка? Да се радват пак феновете на Йоан? Точно такава модерна сграда ни трябва за да може да идват софиянците и да казват "Пфу мамка му! Бургазлии се уредиха с по хубав мол от нашия" И за да може всички порозовели чужденци да си оставят полвината заплати в него. Така че толкова за МОла. Аз мисля че не само че не е грозен а напротив, много е добър. А оттам нататък, кой, как и с какви пари ще го построи според мен не трябва да ни вълнува. Трябва да спрем да мислим за тези неща и да се примирим че живеем в свят в който богатство се прави с измама. И да осъзнаем че никой честен човек няма да може да ни помогне да се оправим. Това никъде по света го няма. Едва ли им е зле на Кипър или Каймановите острови или всички останали офшорни зони в света които прибират мръсните пари и се развиват с тях. Мисля че това са само предрасъдъци. ако ми направиш списък на честните милионери ще си посипя главата с пепел и ще си изтрия поста. Честните и принципните (към които се старая и аз да съм) се чудим от къде да капне някой лев. И в този ред на мисли, ако представи си, ти предложат работа като мениджър на този Мол срещу заплащане от 10000 лева месечно, кола и безлимитен телефон (говоря примерно) интересно ми е ще им кажеш ли: "Не искам щото това е грозен кафез построен от престъпници."



Жить - хорошо, а хорошо жить - ещё лучше!

Тема Re: Българските бизнесменинови [re: ПEП]  
Автор marta_s (осица)
Публикувано27.07.06 12:43



ааха-ахаха. аз не се сетих, чавек.
Кажи за кой обект иде реч, звучи адски добре и напълно законно, честна дума!

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: Българските бизнесменинови [re: mizzo]  
Автор marta_s (осица)
Публикувано27.07.06 13:02



Това беше ноо гот. но без пасажа за софиянците



Език кости няма - кости троши!

Тема Re: Българските бизнесменинови [re: ПEП]  
АвторФиш (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 13:32



Демокрацията не е най-прекрасната система, ама по-добра измсилена няма...както приписват на Чърчил.
За темата мартаІс може доста добре да предстви, това, което мисля



ПЕП, тида си чула за четсно забогатял човек?!!!Ами нали предприемаът/инвеститорът вижда къде са вратичките, та влиза през тях. Приемете, просто,че трябва , за да иам бедни, трябва да има и богати. Няма равенство, то и свободата е измамна. И аз искам да съм 180 висока, с червена къдрава коса, с бедра като бутилки мартини, ама на! не съм)))

Стига патетики!Ай да виидм , ти какво си направил/а в живота си?



Тема Re: Българските бизнесменинови [re: mizzo]  
Автор ПEП (непознат)
Публикувано27.07.06 14:07



Няма да водя спорове кое ти харесва в него и кое не но едно нещо мога категорично да заявя - такъв вид строителство няма място в центъра на града и то на централния площад, на главната пешеходна улица. Представи си го в центъра на София до НДК или във Варна на площад Независимост. Там никой не би допуснал такава грозотия. Погледни го отново, отпред прилича на Billa и не забравяй че това е проект, в действителност ще изглежда още по-грозно.
Така се строи по натоварени булеварди пак близо до централна градска част но не и на централен площад на пъпа на града. Какво трябваше да има там ли, ами искаше ми се да няма нищо, един площад би бил добре, не защото обичам градинките и фонтаните а просто защото в Бургас няма площад независимо, че някои се водят такива. Това е много важно място, символ, такъв има във всеки един уважаващ се град, бас ловя, че дори знаеш имената на много от тях.
Но да оставим темата "площад или търговски център", ясно ми е, че никой няма да се лиши от комисионните си за да направи нещо в полза за града.
Въпроса беше като се строи да е нещо хубаво. Общината дори не постави изисквания, ако "инвеститора" пожелаеше можеше да си построи и обект тип Метро. Скоро гледах един Mall в Полша, два пъти по-голям като площ от този, пак на супер централно място но така построен, че да се вписва с околната архитектура, без грозни стъклени фасади, козирки и подобни щуротии. Такива трябваше да се направи, виж ЦУМ например строен е преди 50 години но се вписва. Как си представяш този кафез построен плътно по сегашната ограда и с размерите на 15 ет блок. Дори 50 ет сграда би изглеждала по-добре защото нямаше да заема такова пространство. Сега т.н. площад тройката просто ще се загуби, той ще изглежда като плочника пред някоя кооперация и бас ловя, че така ще го оформят, че да изглежда като "техния плочник"
Разсмя ме с това, че софиянци щели да завиждат, на кое да ни завиждат. Та те си имат вече Mall of Sofia, който е дори по-голям и още 2 завършени. Започва строителството на още 2 - двойно по-големи и много по-малки. Скоро Mall ще има във всеки град над 100 000. Уникалното в Бургас беше терена, такъв няма в нито един наш голям град и пропуснахме възможността там да има нещо, с което да се гордееш а не един спекулативен проект издигнат набързо само и единствено за да бъде продаден на двойна цена защото сега това е модерно и се харчи, както беше модерно да се строят жилища - виждаме резултата, после хотели - виждаме резултата.
Тези хора не са от Бургас и не им пука за последствията, дори не се занимават със строителство - те отглеждат пилета. Вълнуват се единственото от бързата печалба, нека си печелят ако искат и 100 млн но не и когато ни засягат интересите.
За жалост типичното бургаско мислене е - да правят каквото искат, мен не ме е*е, важното е да се махне от там грозното "нещо". С такова мислене просто нямаме бъдеще.



Тема Re: Българските бизнесменинови [re: marta_s]  
АвторФиш (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 14:49



Марте, утре, по обяд, идвам д а тъ взема.Да си окомплектована с рибарски ботуши и бански(мое в 2 части, щото си напето моме и фащаш уко) и ши ловим жаби за европейския пазар.Докото не са реализирали проекта и да го пресушат това блато насред града!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.