Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 30.06.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Българските бизнесменинови [re: ПEП]  
Автор niro (Капитана)
Публикувано29.07.06 12:07



Не бях се интересувал много от строежа досега, долу-горе очаквах да се строи именно такъв център /и правилно/, но нямах представа как изглежда. Снощи специално поразгледах направените изображения на МОЛ-а. Като изключим единственото хубаво и правилно нещо, че в центъра отдавна е необходим такъв комплекс, комай с това се изчерпва и хубавото на сградата. Очаквах да е по разчупен, но и в тон с останалите сгради наоколо, да има полуоткрити и открити тераси, дори още едни фонтанчета пред него... Така проектираната сграда наистина идва прекалено голяма за мястото, и като площ, и като височина... Може би обемно трябва да е долу-горе колкото е била предвидена старата постройка. Административната част е висока и рязко се откроява над сградите наоколо; макар и с опит да бъде поразчупена, основната част определено 'задушава' микроструктурата, а за площада пред нея имаш чувството за "градинката пред блока", т.е. оставаш с чувството, че е прилежаща градинка на МОЛ-а, а не като обособен площад /макар и с по-нов и хубав облик/. Не знам защо, но няма ли повече идейни проекти за тази част, както при небостъргача да кажем...
Това разбира се е лично мнение, както и това, че сякаш едни европейски архитекти биха се справили по-добре... Друг е въпроса кой е поканен да участва.





Тема Re: Българските бизнесменинови [re: mizzo]  
Автор ПEП (непознат)
Публикувано29.07.06 18:02



Не е нужно да те познавам, от отговорите ти останах с това впечатление и продължаваш да го затвърждаваш. Ти дори не си прочел какво съм писал, пропусна всички факти за откровени измами, хвана се с за идеята за площада и започна да правиш глупави заключения. Аз нито съм против хората да печелят, нито против строителството в града. Аз съм против далаверите на селски тарикатчета засягащи над 200 000 живущи в този град. Но ти не си от тук и това не те засяга, както казах искаш забавление точно в този момент независимо каква цена ще се плати, откъде да знам може да имаш и някакви бизнес интереси щом си толкова яростен защитник на един неизгоден за всичко освен собственика проект. Ние това място сме го търпяли в този му вид 20 години и можем да го изтърпим още 1-2 та дори 5, защото когато това се построи то ще грози не 5 а 50 години и повече.



Тема Re: Чета вчера във вестниканови [re: mizzo]  
Автор ПEП (непознат)
Публикувано29.07.06 18:10



Ти или си много наивен или ми се правиш на такъв.
Какво значи най-красивия, та те и обор да направят ще си го нарекат най-красивия. Виждал ли си проекти за други градове? Вече било започнало наемането на площи, еврейски номерца, кой ще ти наеме площ, когато строителството е под въпрос.
Какво ми даваш сайта на Laguarda, виждал съм им проектите много преди това. И като са американци какво, много са наясно с архитектурата в Европа ли? Или всичките им проекти блестят с нещо. Или не могат да имат лоши проекти какъвто е този?
Брей награди имали, че то ежегодно по света се раздават хиляди награди за архитектура и няма голяма фирма без награди.
Пък за Colliers мане мане, ти правиш ли разлика между консултант и проектант. Colliers се занимават с отдаване на площите под наем и с маркетинга, да си ме чул някъде да казвам какви магазини да има вътре ???? изобщо ти чувал ли беше за Colliers преди това?

, това е проект за сграда в балкански град, която въпреки доста по голямата си височина би стояла много по-добре на същото място.
Но на тебе ти харесва кафез.



Тема Re: Българските бизнесменинови [re: niro]  
Автор ПEП (непознат)
Публикувано29.07.06 18:21



Преустройството на площада е много неприятен момент. Много ме издразни това запушване на трафика от Александровска. Възползват се от факта, че бургазлии се движат като стадо овце и се опитват да го отбият към входовете на магазина им. Ами направо да бяха направили преминаването през самия магазин единствената възможност да прекосиш т.н. площад.
Как всичко е минало през архитектите на общината. Какво ли се чудя, като се сетя какво недоразумение е главната архитект....Карамфилка





Тема Re: Българските бизнесменинови [re: ПEП]  
АвторTogava (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 18:29



Абе и на мен не ми хареса много тоя проект-запушва целия площад. А и от къде на къде тая фирма ще реконструира площада както и скимне. Това си е работа на общината. За самата сграда също няма много какво да говоря-твърде голяма за мястото. На това място трябва да има знакова сграда за Бургас-всеки като се сети за града и да си представя и нея. И без това града е доста кът откам такъв тип постройки.



Тема Re: Българските бизнесменинови [re: Togava]  
Автор ПEП (непознат)
Публикувано29.07.06 19:07



Сградата е голяма защото "инвеститора" иска да се възползва от всеки възможен мм., тъй като кв.м. в този район струва доста над 1000 евро пък те и като податък им дойдоха. Също така терена е сравнително малък а за един Mall най-важни са пърите 2 етажа. Поради тази причина точно в ниската част са използвали максимално свободното пространство без да се мисли как ще изглежда сградата и как ще се вписва. Възползвайки се, че отпред има площад те си позволяват да строят плътно по него и така направо си го присвояват.
Тук е имало яко подкупи за да се затварят усти и да се приеме в този си вариант.
Дори по соц. време за тези неща са мислили и сградата, която доскоро изглеждаше като страшилище щеше да е доста по разчупена.

Между другото не е работа на общината да им оправя и площада но няма да се изненадам ако и това стане. Общината е редно да изготви проект, които те да финансират а сега този проект ще мине като "съгласуван" с общината във вид, какъвто на тях им харесва.
Както и да се развият нещата с този площад можеш да си 100% сигурен, че той ще стане много преди да бъде завършен т.н. Mall, което значи, че Тройката ще бъде обградена за целия тур. сезон 2007 за да може новия площад да бъде открит с гръм и трясък точно преди изборите. Tъпаците тук се радват само на такива неща и не си задават въпроса как и защо е там.
Както виждате из града вече се започна с нова серия градинки и фонтанчета

Редактирано от ПEП на 29.07.06 19:19.



Тема Re: Българските бизнесменинови [re: a]  
Автор marta_s (осица)
Публикувано29.07.06 23:59



аре сега остана и манджи да им готвя

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: Българските бизнесменинови [re: ПEП]  
Автор marta_s (осица)
Публикувано30.07.06 00:07



спокойно, момчета. Никой нищо нема да строи. Хау

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: Българските бизнесменинови [re: marta_s]  
АвторПEП (Нерегистриран)
Публикувано30.07.06 04:21



ВъХ! Да не взе жабарника на концесия?
:)



Тема Re: Българските бизнесменинови [re: ПEП]  
АвторФиш (Нерегистриран)
Публикувано30.07.06 09:54



Ама как загря за концесията)))
Така както я гледаш мартичка..тихо тихо ихопконцесия за 30 години..само да идвате да фърляте не жабетата папо)))
Смятаме с мартичка да изнасяме по 1 контейнер жабешки бутчета на ден)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.