Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 02.07.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Я кажете нещо за газификациятанови  
Автор Otmoreto (калпазанин)
Публикувано10.05.06 22:53



Изкопаха де що има ,изпокъсаха телефони и ток и в крайна сметка чувам някакви фантастични цени за включване....Някой знаели за какво става дума.



Тема Re: Я кажете нещо за газификацията [re: Otmoreto]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано10.05.06 23:18



т'ва къде е бе човек?

къде ми е кокЪла



Тема Re: Я кажете нещо за газификациятанови [re: Otmoreto]  
Автори (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 00:18



Първоначалната инвестиция е доста голяма, най-вече уредите.
В сайта на overgas има примерни цени. За един апартамент 60-90кв.м. да ти прокарат тръби (медни заради идиотските български изисквания и това оскъпява много) и да си смениш уредите, ще ти излезе около 2-3000лв.
Не съм чул някой да е очарован в смисъл да каже плащам 3 пъти по-малко от колкото на ток. Общо взето ще плащаш колкото ако се отопляваш с дърва но няма да се цапаш. И това ако цените се запазят каквито са сега а това е много малко вероятно. Но пък ако си направиш сметка колко ще скача тока. Само за пример в момента въпреки че почти няма ел. уреди у нас плащаме 70-75лв и то най-вече заради бойлера. Само след няколко месеца единствено заради отпадането на нощната тарифа сметката ще скочи към 100лв а като се прибави и увеличението което за 1 год ще е около 15-20%....не ми се мисли ако човек се отоплява на ток колко ще му струва през зимата.

Не знам какви кабели са късали при полагането, прави ми впечатление колко некачествено работят. Копаят както им падне а после асфалтирането.....настилката само след 5 дни е пропаднала с няколко см и през тези участъци минаваш като през една съвсем нормална дупка. Както винаги никой не ги контролира. В момента копаят служители на Ямболгаз защото там са приключили с газифицирани и сега им запълват графика.
Бързат защото закъсняха с няколко години но това не ги оправдава да съсипват и без това скапаните улици.
Започнали са от Братя Миладинови защото е по-малък и сравнително спокоен комплекс, после ще направят връзка с централния газопровод през трапезица, мисля че вече полагат от към лозово. Забелязах че вместо от братята да продължат в посока зорница или Лазур те прехвърлиха към центъра, невероятна глупост ще е ако точно през лятото разкопаят центъра



Тема Re: Я кажете нещо за газификациятанови [re: и]  
Автор Otmoreto (калпазанин)
Публикувано11.05.06 00:37



Мерси



Тема Re: Я кажете нещо за газификациятанови [re: и]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано11.05.06 15:13



А ти какво точно очакваш?? Безплатен обяд няма никъде ... а всичко струва пари...

Изпозлването на газ не е много по-евтино отколкото това на ток, но все пак разлика има. Какво имам предвид ...

Ако се утопляваш на ток и от 3 стаен апартамент отопляваш само една стая за 6-8 часа на ден само вечер няма никакъв смисъл да се прави инвестицията за газифициране. Ако обаче отопляваш цялото си жилище разлика естествено, че има и тя е в полза на газовото отопление. Освен това когато си на газ получаваш и топла вода ...

За цените - да не са евтини - отново за безплатния обяд

А малко ли е да не ти се налага да цепиш и мъкнеш дърва и да изнасяш пепел и сгур?

Б. БОРИСОВ: "НЯМА ЦАР! НЯМА ЦАР!


Тема Re: Я кажете нещо за газификациятанови [re: V. Grig]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано11.05.06 23:43



Това с дървата хич не е работа, да не говорим, че трябва да си ги купиш сухи, защотото ако не намериш такива паленето става само с нафта и много мъки. А катеренето, чистенето...ще видим ама май към Меден Рудник скоро няма да дойдат!?

къде ми е кокЪла



Тема Re: Я кажете нещо за газификациятанови [re: и]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано12.05.06 15:11



Ми аз никак не съм навита.То вярно,че никъде няма "безплатен обяд",но при нас такива "обяди" са си направо златни.Аз поне от десетина години съм на дърва.Вярно е ,че са голяма хамалогия,но пък си струва.А това с газта ми се вижда на днешното несигурно време някакси недоискосурено тоест тип Топлофикация,защото вече съм се убедила,че общата работа "кучета я яли".Ще почакам да "видя" как ще "тръгне" и тогава ще му мисля.







Тема Re: Я кажете нещо за газификациятанови [re: morska valna]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано13.05.06 08:49



то за мисленето време има докато дойдат до нашия комплекс, ко беше ...я камилата, я камилара...

къде ми е кокЪла




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.