Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:17 23.06.24 
Футбол
   >> Ботев - Пд.
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Бетер Велбъжд-Вихрен станахме  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.01.11 09:59



Бареков става президент на Ботев?
Пет, 2011-01-14 09:12
Николай Бареков ще е новият президент на Ботев (Пд). Това е най-горещата новина от кухнята на пловдивския клуб. Информацията, че Бареков ще застане начело на любимия си клуб, се носи в града под тепетата от повече от месец. Той ще заеме поста, след като учредяването на АД на клуба стане факт. Както е известно, 90% от дружеството ще притежава банкерът Цветан Василев. Първоначално се считаше, че прокуристът в КТБ Юли Попов ще бъде новият президент.

Бареков е един от най-известните привърженици на "канарчетата". Той е с огромен принос за освобождаването на Ботев от 10-годишното управление на Димитър Христолов. Бареков беше и сред хората, които ходатайстваха за разрешаването на спора между общината и Министерството на отбраната за стадион "Христо Ботев", който беше разрешен миналата година. След това клубът подписа договор за наем на съоръжението за срок от 10 години.

Заедно с Бареков ще пристигне и нов треньор. Става дума за Велислав Вуцов. Той вече е препоръчал доста футболисти на новите босове, с които е постигнато споразумение.

Мястото на сегашния треньор и председател на УС на Сдружение ФК Ботев Пловдив Марин Бакалов е възможно да изстине. На стадион "Христо Ботев" се говори, че рекордьорът по изиграни мачове в "А" група ще получи друг пост в Ботев или ще остане извън клуба.




просто няма такава идиотщина



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано14.01.11 12:59



Баце, недей вярвай на всичко що се пише

.

Най-вероятно президент ще е Юли Попов.



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано14.01.11 13:07



Всъшност сега разбирам, че Юли Попов е отказал, може би поради това са тръгнали слуховете за Барека.



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано17.01.11 13:34





Момчиле, ти си най-запознат с казуса. Вярно ли е това?



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: Vendome]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано17.01.11 13:53



Аз каквото знам е следното:

Утре ще се водят разговори по учреждяването на АД-то в София. До момента не е имало раздвижване поради коледно - новогодишните празници и поради това, че Василев е закупил 24 часа, Труд и незнам си кво и са имали работа по-това (един вид по-приоритетно е било).

С Курдов ситуацията е следната - няма как да му се дават 5К на месец, без да има профи договор - един вид да си инвестира в някой, който всеки момент може да си тръгне.

Тва знам аз. Врътки с община и незнам си кво си - не съм чувал. Новини ще има тази седмица предполагам.



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано17.01.11 18:45



Игрички разни. Чакал поръчка от общината, купувал вестници, ала-бала.

Изглежда приоритетите на Цветан Василев не са да развива отбора.
Еми щом е така, моите приоритети си остават да заведа малкия на мач на Вестфален. Или на Сан Сиро. Може и на Гудисън. Или Висенте Калдерон.

Въобще там, където се играе истински футбол, а не се въртят игрички



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано17.01.11 23:12



Баце, незнам от какво се оплакваш, естественно че приоритета на Цветан Василев едва ли е Ботев, ама много бързо забравихме тоталната мизерия при сельо и се помислихме за Барса едва ли не.

Ебаси та ние 10 години карахме на системи, кво очакваме за половин сезон? За момента ръководството се справя почти перфектно. Курдов се махнал - ми нормално при такава оферта. Аре дайте им шанс на хората...



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.01.11 09:04



То хубаво, ще им дам шанс. Но проблем.

Обаче, готов съм да се обзаложа какво ще стане. Що си мислиш, че Цветан Василев е по-различен от Борат, Титаните, Венци Стефанов, Коко Динев и Митко Събев?

Те това е проблемът - последната грижа на т.нар. президенти е да развиват футбола. Въртят някви далавери, печелят популярност, купуват и препродават африканци и латиноси и ходят да дават интервюта наляво и надясно.

Единствено Гришата Ганчев гледа по-сериозно на нещата, но чувал си я тази за едната птичка и пролетта.

Пък и сам го казваш - естественно че приоритетът на Цветан Василев едва ли е Ботев. Ми не искам аз такъв.

Както и да е. Засега ще изчакам да видим какво ще стане, но слагам една каса Стела, че до две-три години отборът ще бъде употребен за някакви цели, тотално различни от футбола. Че няма да имаме развитие на ДЮШ, че няма да се разчита на местни момчета, а ще се напълни отборът с чужденци от пет континета, че ще бъде забъркан в някакви игрички и прочее.

Пък дано да не съм прав де. С кеф ще ти я дам тази каса Стела



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано18.01.11 10:24



Да де ама имаме ли друга алтернатива към момента?

пък да стигнем нивото на Цаците - пак е много повече от трагедията която бяхме при сельо.

Ще видим де. Засега можем само да гадаем. Не си мисли, че съм някакъв оптимист, напротив, но оценявам това което е направено до момента и мисля, че главната цел е постигната - селският урод го няма и полека лека се връщаме там където ни е мястото. Щото тва с урода никъде го няма, може би само Цаците с Дражев са преживяли подобен кошмар...

А ако трябва и с Василев ще се борим. Но нека не избързваме.



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.01.11 12:15



Виж сега, много едно такова разсъждаваш, как да кажа – на дребно.
Да махнем Селския, да стигнем нивото на Черноморец.
И кво толкова? Какво им е нивото на Черноморец?

Никакво. Нито стадионът им стадион, нито играта им игра, вече и кинти нямат та натириха Балъков.

Ей това ми е болката на мен. Футболът у нас бавно, но славно се приближава до нивото на кърлинга в Ботсвана. Ако ме разбираш.

Как да заведа детето на Колежа? Или на който и да е български стадион. Като на тези съоръжения няма дори нормален кенеф, където да се облекчиш. Не тоалетна дори, а кенеф. Как да го насърча да бъде фен? Ми това директно означава да го набутам сред банда алкохолизирани олигофрени. Ей сега четох Узунов и Бакалов щели да се събират да правят няква декларация, че идиотите пак са се били в Капана. Как да си купя фланелка, ключодържател, вратовръзка с емблемата на Ботев? Дори и да преглътна мисълта, че с това ще се финансира я някоя далаверка, я някоя любовница на президента, не мога да променя факта, че такива артикули просто няма. Или ще кажеш има, ми купи ми тогава оригинална фланелка с номер 15, на която да пише f(x)dx.

Накратко казано – просто футболът не се развива по правилния начин и вината е основно в посочените от мен лица, които не желаят да работят както трябва. Лошо няма – те дават парите (колко и какви пари дават е друг въпрос), те определят правилата. Очевидно Перукан и компания не им дреме какво става, въпреки, че им е работа. Защо тогава да си пиля нервите?

Евалата поне на ББ и спортният министър, които строят зала, та поне волейболът, където хората работят, да може да кандидатства за голямо първенство. Също и че отрязаха мераците на „президентите” да финансират модернизирането на стадионите.

Аре, че много се ядосах пак, а уж съм се зарекъл да не ми пука.



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано18.01.11 13:30



Аз много добре те разбирам, но за това не ти е виновен Ботев или хората които в момента се опитват да направят така, че тоя клуб а се върне там където му е мястото.

бтв. Артикулите за които говориш вече ги има. Откриха фен магазин.

Иначе и аз искам да сме на ниво ВЛ на Англия, но се сещаш, че за да стигнем дотам трябва доста неща да се променят в държавата и в спорта в частност.

А дали да си пилиш нервите с БГ футбол - незнам от теб си зависи. Аз лично с чувствата си няма как да се преборя. Ботев е любов и мога да ти кажа, че посещенията ми на Колежа през есента и въобще мачовете на Ботев като цяло ми доставиха много, много положителни емоции, а повярвай ми никога не съм си представял, че мога да се чувствам щастлив на мач на Ботев във В група. Тва някой ако ми го беше казал на младини, щях да го пратя на психиатър.



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.01.11 20:43



абе, остави се. Ще видим какво ще излезе.

бай дъ уей, де се изгуби нашия приятел от Столипиново?
Липсва ми това момче с неговия свеж хумор и развинтени фантазии



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано19.01.11 17:24



няма да има Бареков или Вуцов, гаранция

няма финансови проблеми, дето стенли е пуснал научната фантастика, публикувана в спортал


най-нормалното нещо на света на един бизнесмен с десетки различни места, където си влага парите е Ботев дане му бъде приоритет, за това се назначават хора, които да се грижат за това и за човека Хикс Игреков това да е приоритет, Ботев. На Цецо приоритетът му е да си увеличава милионите всеки месец и да има кинти за Ботев



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано19.01.11 17:28



отиваш в магазнина на стадиона, има оригинални тениски ереа, казваш искам така и така да пише, казват ти - толкова кинти над тениската ще ти струва и готово

парите отиват директно в Ботев, финансират се неща, които сам можеш да видиш на стадиона. явно не следиш много Ботев, но в момента финансите в клуба се движат от човек, на който можеш да му имаш вяра да си оставиш бебето, докато отиваш до тоалетната

колкото до тоалетните - не стават с магическа пръчка, днес идва Цветан Василев, утре има тоалетни, козирка и подвижен покрив


колкото до феновете, вярно е че има алкохолизирани олигофрени, но тая пасмина, за която си писал и имаше декларации бяха съвсем нормални момчета, отишли на рок-бар след новогодишния купон на феновете и имаше огромна вероятност ако не бях болен и аз да съм там, и мен полицаите да ме бият, щото съм пял Един отбор в ноу сенс. аз не се приемам за алкохолизиран олигофрен вандал и хулиган



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано19.01.11 20:19



А де ?





Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: пeтльo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано20.01.11 09:13



Петел, няма да се караме.

Само може ли да ми кажеш работното време на магазина. Особено в събота и неделя



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано20.01.11 10:31



Аз да се похваля взех си много яко шалче от там. Т.е. Дядо Коледа ми го донесе





Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано20.01.11 15:01



събота и неделя не знам, трябва да ида да проверя


понеделник до петък е от 10 до 18



аз не искам да се караме, аз ти казвам факти от кухнята:)



Тема Интеграле, виж тованови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано21.01.11 10:52



Официално вече може да се каже,че Марин е президент на АД-то,а Ангел Палийски изпълнителен директор.В съвета на директорите влизат още Юли Попов,Ангел Ванчев и Тодор Коев.
Старши треньор на отбора ще е Коце Видолов.



Доволен?



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано25.01.11 10:58



Ей путка-майна,внимавай как наричаш черно-белите рицари,да не ти се случи случка
Гледай си лайняно-жълтото,аматьорско сдлужение и не КОМЕНТИРАЙ ГОЛЕМИТЕ ОТБОРИ!



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано25.01.11 11:00



"Малкия" като разбере какъв сдухан баща има въобще няма да иска да го заведеш и до училище
Само си представи "Какво работи баща ти?" - Счетоводителка!



Тема Re: Интеграле, виж тованови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано25.01.11 11:02



Мерито - "човекът оркестър"
Най-добре е Мерито да почне и да играе и без това другите ви играчи са събрани от селата ,поне един профи футболист да имате



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано25.01.11 11:04



Какво Столипиново сънуваш бе?
Да не би да ходите там да търсите играчи за сдружението?



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано25.01.11 12:00



Много църни тия рицари бе... Ако кюстендило-столипиновската банда пропаднали мангали са голям отбор - то по-добре да закриваме футбола





Тема Re: Интеграле, виж тованови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано25.01.11 12:01



Докич, киселее ли гроздето?



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано25.01.11 19:06



Къде ги виждаш тия църни?????
При нас единственото църно е в цвета на колите ни


Само виж какви таратайки карат феновете на Ботев и какви коли тези на Локо и ще ти светне



Тема Re: Интеграле, виж тованови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано25.01.11 19:06



In fact, this has nothing to do with the truth. While only Botev fans claim that the club was founded back in 1912, there is little historical evidence substantiating this fact. Moreover, while other clubs in Bulgaria by that time, such as those in Varna have held games, there is no evidence of any Botev game. The first articles of the club date back to 1917 year. Another interesting point is that when a new club was formed in Plovdiv in 1923, namely, Record, they decided to mark the founding by holding a game with the oldest Bulgarian club ever founded in Plovdiv, which is ... Levski Plovdiv, the predecessor of the present day Spartak Plovdiv, founded in 1911.

As to Lokomotiv Plovdiv, much historical work was carried out in the recent years. Plenty of intentionally and unintentionally concealed facts were unveiled, witnesses of the changes in the football structure were interviewed, bringing to the light tha fact that the actual founding date of the club was 1926, when Sportclub Plovdiv was jointly formed by the former clubs Karadzha, founded in 1922, and Athletic, founded in 1924. By the end of the 1940s Sportclub Plovdiv was the largest sports entity in Bulgaria in terms of registered players. The stories of railmen founders and working class supporters are figments of one's imagination.



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: Лoko ПД]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.01.11 20:18



Ооооо, Велбъжде, добре си дошъл.

та как според теб трябва да наричам черно-белите пръдлаци, пардон рицари на печалния образ?

Кое според теб най пасва?
Смърфиети, зебри, пандизчии, пижами, практикуващи най-древната професия. Избери си.

М/у другото вярно ли е, че оредяващата ви агитка се притеснява да пее, че току-виж Коко Динев ги забременил?



Тема Re: Интеграле, виж тованови [re: Лoko ПД]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.01.11 20:29



за протокола:
източник на информацията е форумът на световноизвестният спортен сайт



а информацията е подадена от човек, чийто подпис препраща съвсем случайно към сайтчето на ФК Велбъжд-Вихрен 1936 пъти препродаден.

Велбъжде, казвал съм го и преди - постни някакви снимки от вестници през 30-те, 40-те, някакъв протокол от общо събрание, нещичко с което да подкрепиш вицовете си. ако има такива доказателства де



Тема Re: Интеграле, виж тованови [re: f(x)dx]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано25.01.11 20:39



Я кажи какви мачове сте играли през 1912-1913-1914?
Много ще ми е интересно ,защото такава информация не може да се намери никъде



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано25.01.11 20:43



Ей фен на селски клуб,сателит на гранда Лудогорец,пак те предупреждавам да си мериш думите !
Гледай си разпадащото си отборче ,всеки ден някой ви напуска,и не се занимавай с отбори от ранга на Лига Европа!
"Оредяващата ни агитка" е всепризната на Балканите,за разлика от агитката на лайняно-жълто-турският клуб съставена от селяи,които след мач отиват да пасат кравите !



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано25.01.11 21:50





Ето и източник ти посочвам за разлика от твоите анонимни лайна:


Други въпроси да имаш?



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано25.01.11 22:10



Много жалка,че този няма да има шанса да ебе жълти пилци


А иначе Момчилче,ти май живееш още в 19 век,виж отборите на Англия или Франция първо
Чакам доказателства,че селската дружина е създадена 1912



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: Лoko ПД]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.01.11 09:54



Чакам доказателства,че НАЙ-ВЕЛИКИЯТ отбор в България е създаден 1912

Велбъжде, не се люти, ще пипнеш някоя болест. То като се замисля и така си си достатъчно наказан от съдбата с избора на любим отбор, но все пак.

Ето ти едно доказателство - през 1927 година хората са чествали 15 годишнината на клуба. Като родолюбиви българи скромно и от сърце са събрали пари да се направи паметник на Христо Ботев.

. Има цял куп изрезки от вестници.

Нещо такова да пуснеш за Спортклуб, м?



Тема Re: Интеграле, виж тованови [re: Лoko ПД]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.01.11 10:03



Я кажи какви мачове сте играли през 1912-1913-1914?

играли са махленски мачове на плаца на 9 полк или по ливадите в квартал Мараша

Кво да правиш - така е било в началото. Топката е била парцалена, играли са с каквито обувки намерят, някои дори са били боси.

И нека не забравяме, че през 1912-1913-1914 България е участвала в три войни. Нормално е да няма официални мачове.



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано26.01.11 13:38



Питаше за църни - ето ти ги. Даже и един Бацил имате...

Аз проблеми и терзания с историята нямам - тва си е ваша мъка и ваш комплекс (то не е само това де).



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано26.01.11 18:37



Докич, нещо гледам някакви поляци ви обладават... Абе вие сте най-големите паляци като излезете в Европа и все има Бошко Балабанци, Оксери и разни други отбори които си оправят самочувствието с жалката столипиновска банда





Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано26.01.11 22:19



Тия "някви" поляци са шампиони на Полша и ебаха Ювентус и Ман Сити в Лига Европа
Освен това ни вкараха 3 гола на резервите,второто полувреме играта беше равностойна
Друго си е на селският лагер в Хисар викаш??С грандовете Елегант Хисар и Металик Сопот,опа този отбор в момента май се казва Ботев Сопот 2010
все има Бошко Балабанци, Оксери и разни други отбори които си оправят самочувствието с жалката столипиновска банда
ем пак казвам друго си е да не си виждал Европа 20 години и да се бориш последните 12 да не изпаднеш от А група
Успокой се,наесен е доста вероятно отново да ни гледаш в ЕВропа





Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: f(x)dx]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано26.01.11 22:21



На жълти вестници и сайтове не вярвам ,съжелявам



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: Лoko ПД]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.01.11 22:22



ами твоя воля.
в черно-белите вестници и сайтове и това няма.



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано27.01.11 09:06



Мерси, кво да чакам чак до есента. Има си порноканали - всяка вечер мога да гледам.

Вие в Европа сте ебати и жалката пасмина...



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано27.01.11 10:59



Няма да е зле порно да пуснат на честотите на любимата,на такива като теб,чалга телевизия - бтв
Поне да има нещо по-смислено за гледане

Кой бг отбор в ЕВропа не е жалка пасмина- говедата ли,с цялата държава зад тях и с огромните комунистически капитали?



Тема Re: Бетер Велбъжд-Вихрен станахменови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано27.01.11 11:33



Абе незнам, чух че от телевизия Spice Platinum, са пратили екип в Марбея да заснемат следващите мачове на Докото.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.