Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 28.06.24 
Футбол
   >> Ботев - Пд.
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Какво е Ботевист, дами и господанови  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано01.10.03 05:49



Това искам да ви питам. Какво е да си Ботевист (точно с главно "Б") Моят интерес към футбола още преди години се позагуби, но нещичко ми остана. Едно състояние на духа, едно убеждение, че принадлежа към по-добрата част от футболните фенове, пък били те и евентуално донякъде бивши.

Та при вас как е. Оцелелели след полусезон който ни изпрати в Б група, един сезон там и недотам блестящото минало първенство. Напук на всичко и на всички все още и завинаги Ботевисти?



Тема Re: Какво е Ботевист, дами и господанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Fallen_Angel (St. Lucifer)
Публикувано09.09.03 11:39



Да бъдеш фен не значи да поддържаш все шампиона или носителя на купата, нали?

Софиянци не могат да разберат защо поддържаме отбор, който в момента е отчайващо слаб, със "селския" преззидент начело...

Те са временно там, отбора остава, и всички помнят мачовете с Байерн, Барселона, бразилската игра на Зехтински, Бакалов, Златната обувка на Славков...

Където е текло, пак ще тече, са казали хората.



Тема Re: Какво е Ботевист, дами и господанови [re: Fallen_Angel]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано09.09.03 12:10



Мдааа и във В група да сме все ще сме от Ботев Пловдив але але але !!!




Тема Така като гледам ...нови [re: eлия]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано09.09.03 16:49



... много обичаш "Левски" и Подуяне, въртиш го сучеш го все на там го избиваш. Нещо като комика който свежда всичко до 99-те процента вода в краставиците



Тема Re: Какво е Ботевист, дами и господанови [re: eлия]  
Автор Fallen_Angel (St. Lucifer)
Публикувано09.09.03 17:27



Знаеш ли, аз имам една теория за т.нар. "омраза" към някой клуб...

Един истински фен на един отбор, според мен, не се занимава да "мрази" друг отбор. Идеята ми е, че ти си фен на своя отбор - Ботев Пд, а не анти-фен на другия - Локо Пд. Същото е и за Нафтекс и Черноморец, Спартак и Черно море, Левски и ЦСКА...

Не може ако Локо Пд играе в евротурнирите например, аз да отида на стадиона и да подкрепям например Олимпия (Любляна), който отбор ми е никакъв, срещу българския отбор...

Да не говорим, че в сезона, когато Ботев изпадна в "Б" група, на домакинския мач с Нафтекс, двете агитки на полувремето направиха нещо, което се слечва рядко...

Просто се срещнаха някой хора от едната и другата агитка и си поговориха най-приятелски.

Нищо, че на терена Ботев биваше размазан от Нафтекс, това не беше повод да бъде "размазана" и публиката на Нафтата...

Та така... Важно е дъбеш фен на един отбор, а не анти-фен на друг... Вярно е, че Локо е най-големия дразнител на този етап за Ботев, но аз не мога да кажа че го мразя този отбор. Ако крайните фенове на черно-белите не бяха толкова нахални по отношение на това, че в момента водят в класирането, дори щах да изпитам задоволство, че пловдивски клуб е начело 4 кръга поред - нещо, което не се е случвало отдавна...



Тема Zavinagi julto-cherenнови [re: Fallen_Angel]  
Автор Libertado (Gentleman)
Публикувано09.09.03 21:59



Zashtoto Botev e religia,mania,psihopatia,zashtoto publikata na Botev e nai-velikata.Zashtoto sme bili istinski otbor-mnogo pravilno-kudeto e teklo pak shte te4e-vleznal sum v kontakt s Abramovi4....



Тема Еваланови [re: Fallen_Angel]  
Автор lrish stout (махмурлия)
Публикувано09.09.03 23:51



Ти казва един върл локомотивец за обективното мнение. И аз бях на вашите мачове с Олимпиакос и Фенерите, и на други съм бил вас да подкрепям, и пак ще ходя ако има.

Жалко само че така мислещите са изключения

Slainte!


Тема Re: Какво е Ботевист, дами и господанови [re: eлия]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано10.09.03 12:57



Не съм съгласен с няколко неща - вярно е че враждата между отборите е пословична - било Левски/ЦСКА, Ботев/Локо и т.н. Например в БГ мач никога няма да подкрепя Локо освен може би в мач срещу Левски ама те там по правило си падат така че ... Обаче в Евро турнирите съм преди всичко българин и всеки успех на БГ отбор е в + за БГ. Всеки отбор печели точки за БГ и тези точки спечелени от Левски са в полза и за ЦСКА ( например прескачане на предварителен кръг или поставяне сред поставени отбори ). Така че най - малко от тази гледна точка не би трябвало да се вика срещу БГ отбор без значение кой е той.
Другото с което не съм съгласен :
"но с тези от левски няма какво да си говорим... това са фанатизирани хора, поставящи клуба си преди децата си. "
Че сред тях има много изроди които не стават за нищо друго освен да ги вкарат в някой сибирски концлагер е вярно, но такива има във всяка агитка и във вашата и в нашата. Незнам за теб ама аз живеейки в Пловдив имам и доста приятели локомотивци - е кво трябва да се бия с тях преди мач с локото или да ги обиждам ?
Не мисля че може да се поставят под общ знаменател такава разнородна група от хора. Да кажеш тоя е еди какъв си следователно е боклук. Между другото това на теб ти е пределно ясно и до болка познато и ми е странно че подържаш такава позиция.




Тема Еми ето какво е:нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
АвторComing Soon (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 14:55



Ботевист е когато я имаш я нямаш четири години и дядо ти да те хване за ръката и да те заведе на стадиона и ти да си толкова дребен че даже и седнал да не можеш да виждаш какво става на терена ама се да се надигаш,защото знаеш че гледаш най-великия отбор на света.
Ботевист е когато си на 6 години и още не ходиш на училище,обаче вече сте се научили с аверчетата от махалата покрай Военна болница как да финтираш чичковците да се представят за твои родители и да те вкарат на стадиона без пари,защото си си изхарчил джобните за сладолед.
Ботевист е когато на 9 години се научиш как се прескача оградата от страната на бившия пазар "Чайка" за да влезеш на стадиона.
Ботевист е когато на 12 години вече сам си правиш бомби от миниум и бял бронз(не че е особен повод за гордост разбира се),а след като пораснеш още станеш първия човек в агитката,боядисал изцяло лицето си в жълто-черно и крещиш като бесен когато резултата Ботев-ЦСКА се развива ей така: 1:0 Пехливанов,2:0 Зехтински.
Ботевист си когато без да се замисляш можеш да издекламираш най-великия състав от 80-те.Вие можете ли?Защото аз все още мога: 1.Вичев;2.Пачев;3.Младенов;4.Кочев(или Блангев-и двамата бяха комици ама си бяха наши);5.Раков;6.Бакалов:7.Костадинов;8.Георгиев;9.Пехливанов;10.Зехтински;11.Пашев и ботевист е този,който като чуе тези имена и му настръхва косата,защото на тея 11 нямаше кой да им се опре в БГ.
Ботевист си когато като чуеш "Блю канари" и от само себе си скачаш и ревеш колкото ти държи гърлото.
Ботевист си когато след като си паднал от най-циганския,мизерен,жалък и лузърски отбор във вселената,а не си си в Пд да тъгуваш както му е ред,в 12 часа вечерта да излезеш на терасата на квартирата си в Ковънтри,приятел от Пд да ти звънне на GSM-a и ти десет минути да пееш на чист български"Зиииикоооо щеееее прееееегъъъърнеееее.."и "Жълто-черните ша-ляляля" и ей така.
Тва е майна-любов до гроб,селянина ше се махне и пак ше сме отбор дееба!

И Кур за Лески!Кур за Доко!



Тема Ами самочувствието?нови [re: eлия]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано10.09.03 16:42



Хайде стига, това е само футбол. Нещо като да харесваш блондинки или чернокоси, една марка коли за сметка на други. Да всички ... не обичаме фанатизираните привърженици - аз дори и фанатизираните ботевисти не харесвам, въпроса е в разбраните, в тези с които можеш да говориш спокойно.
Бях на мача ЦСКА - Ботев тая пролет. В компания на цесекари и един левскар. Не бяхме чак в Г сектор но какво - пихме бира, приказвахме за футбол. Прекарахме си супер. Дори на стадиона.

Ако хората които пречат на българския футбол гравитират около отбора Х значи ли, че трябва да мразим отбора? Или човека с който живеете къща до къща и от години ходите на мачовете веднъж на неговия, веднъж на твоя отбор?

А каква е разликата м/у ЦСКА, Левски и Локо (Пловдив) за един ботевист? Ми никаква да ти кажа, само тръпката Ботев да бие Локото е по-голяма. За мен, още като ходех запалянковски на футбол нямаше значение дали ще паднем от ЦСКА с 0:10 или 0:100, въпроса бе да бием Локото с 1000:0 ако има начин.

А, сега се сещам - знаеш ли каква е разликата между симпатичните и несимпатичните ми почитатели на даден отбор? Първите са запалянковци, вторите са фенове ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.