Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 03.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Албум ножове  
Автор Бaтe Kpacи (Homo sapiens)
Публикувано30.10.12 11:59



В тоя "албум" ще публикуваме различни снимки на хладно оръжие, по-точно на ножове. Фиксед, фолдър, класика, съвремие - кой каквото реши. За да има някаква полезност от цялата тая работа, и да е по-пригледно в темата, предлагам :

1. Да пишем поне с няколко думи пояснителен текст към това, което споделяме.
2. Да избягваме снимки с големината на чаршаф, както и такива, които трябва да бъдат разглеждани с лупа.

Ако се придържаме към "златната среда" ( и като размер, и като разяснителен текст), вероятно ще сме повече общополезни.





Тема Re: Албум ножовенови [re: Бaтe Kpacи]  
Автор Бaтe Kpacи (Homo sapiens)
Публикувано30.10.12 12:51



Първия нож с който ще стартирам темата е от типа Боуи ( Bowie knife). Този на снимката казват, че ножа е от времето на Гражданската война в САЩ.



За тези които никога не са чували за ножовете от тоя тип, две изречения. Наречени са така по името на Джеймс Боуи, легендарен авантюрист и герой от Тексаската революция, живял през 19 в. Боуи и неговият нож стават знаменити след един дуел, в който е трудно да се пресее кой кога в кого стреля, пробожда, и съсича. Двама от участниците загиват, а всички останали са ранени с различна степен на тяжест. Журналистите грабват новината, че Боуи е успял да противостои с нож против двама въоръжени нападатели, и за изключително кратко време създават истински бум в тази насока.



Тема Re: Албум ножовенови [re: Бaтe Kpacи]  
Автор Бaтe Kpacи (Homo sapiens)
Публикувано31.10.12 23:20



"Конфедеративен" Боуи ( Bowie knife), с D-образен гард.



Практикуващите Винг Чун вероятно ще намерят някои сходства на тоя тип Боуи, с пеперудовите ножове ( Bart Cham Dao).



Тема Re: Албум ножовенови [re: Бaтe Kpacи]  
Автор Бaтe Kpacи ()
Публикувано16.11.12 17:18





Нож тип Боуи, от 1850 год. , Според Virginia Historical Society, принадлежал на Джон Браун ( John Brown), известен борец против робството в Щатите.



Тема Re: Албум ножовенови [re: Бaтe Kpacи]  
Автор Бaтe Kpacи ()
Публикувано01.12.12 14:01





Китайски пеперудови ножове ( или саби?) Според Confucius Institute Onlione даже са swords...



Тема Re: Албум ножовенови [re: Бaтe Kpacи]  
Автор Бaтe Kpacи ()
Публикувано03.12.12 10:28





Китайски пеперудов нож от 19 в. ( от чифт ножове, които се поместват в една ножница). Ръкохватката е от розово дърво, с бронзов гард. Колекция на Erik Farrow ( Eriks Egde)



Тема Re: Албум ножове [re: Бaтe Kpacи]  
Автор Hitori (no surrender)
Публикувано22.01.13 03:25






Да се разпиша и аз в темата, с един нож, който наскоро предизвика искреното ми възхищение (да се има предвид, че като цяло не съм фен на ножовете). Средна дължина и тегло, острието е заточено отдолу и назъбено отгоре. Не мога да скрия и пристрастието си към дръжките с вързанки ( има видео с демонстрация как се прави такава, плюс допълнително инфо за самия нож). Има всички качества, които могат да се искат от един нож - и нищо вповече.

Редактирано от Hitori на 22.01.13 03:26.



Тема Re: Албум ножове [re: Hitori]  
Автор Бaтe Kpacи ()
Публикувано23.01.13 13:27



Да, Бенчмейд си е Бенчмейд. Но по-интересното е, че неотдавна един приятел ми показва ножовете си, и въпреки, че имаше някои много впечатляващи неща, най ми пасна точно един подобен фиксед блейд на Бенчмейд. Ако ми се отвори възможност в близко време, ще го сфоткам и ще направим едно сравнение. Много ми се струва, че е същия образец.





Тема Re: Албум ножове [re: Бaтe Kpacи]  
Автор Hitori (no surrender)
Публикувано25.01.13 13:27



Въй, остава и да е същия. Много се изкуших да си го поръчам, но после се отказах. Нож за язовири и палатки вече имам и то хубав, а за друго надали ще го ползвам (даже за мазане на сандвичи не става, с тоя остър връх). Остава само гъделът да се изфукам някъде с лъскава играчка





Тема Re: Албум ножове [re: Бaтe Kpacи]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано17.02.13 12:56



Явнно харесваш боуй ножове. Ето няколко модерни:



Серия Северна светлина на Фелкнивън - много добри ножове, стоманата им е сандвич от 3 пласта, два меки външни и твърд вътрешен. Свръх издръжливи.

Вторият вариант е от серията им за гората - А1 и А2. При тях скоса не е по цялата дълбина на острието до гърба, което го прави още по-здрав.

Аз ползвам и двата:



и



sol lucet omnibus


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.