Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 01.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Карате - ШОТОКАНнови  
АвторФyнakoши (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 04:45



Здравейте, от скоро уча в София. Преди време тренирах карате шотокан в родния си град и бих искал да продължа тренировките си в София. Живея в центъра близо до "Лъвов мост". Искам да попитам дали някой знае клуб по карате шотокан (в близост до нас по възможност), кога са тренировките, колко е таксата......???
Мерси предварително!



Тема Re: Карате - ШОТОКАНнови [re: Фyнakoши]  
Автор Satory (Protector)
Публикувано27.01.03 19:33



Ami nablizo ti e IPON, osnovnata zala na kluba se namira na bul. Slivnica (minava prez Luvov most) i Konstantin Velichkov. Ako ne si si nameril zala do sega, moga da ti obiasnia po-podrobno, ako iskash mi pusni belezka tuk.
Za taksata ne sum mnogo siguren, okolo 20lv e moze bi, uchitelia e mnogo dobur obache.



Тема Re: Карате - ШОТОКАНнови [re: Satory]  
АвторФyнakoши (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 21:59



ЕЕее, мерси много за информацията :) Много съм заинтересова от този клуб - ще можеш ли да ми кажеш по-точно каде се намира? Още утре ще се разходя да го намеря. Ти там ли тренираш или просто си чувал за него? Това карате шотокан ли е? Кой дан е треньорът? Ако можеш да ми отговориш на някои от горните въпроси ще съм ти много благодарен.
Мерси предварително :)



Тема Re: Карате - ШОТОКАНнови [re: Фyнakoши]  
Автор Kontra ()
Публикувано28.01.03 07:11



шотоканци са и от квото съм зяпал по състезания съм останал с впечатлението , че са вътре в нещата




Тема Re: Карате - ШОТОКАНнови [re: Фyнakoши]  
Автор Satory (Protector)
Публикувано28.01.03 13:33



Ами моля
Ако искаш мога и да те заведа до там дори. Иначе се намира във физкултурния салон на едно училище, ама и да ме убиеш, не знам как се казва и кой номер е. Иначе там тренирам (или тренирах, вече от 3 месеца се скатавам, сега ще отпочвам пак). Тренира се шотокан или карате-до, така и не можа никой смислено да ми обясни разликата, според мен май няма. Сенсея е 3-и дан, но според мен това не е най-същественото, тъй като не всички гонят данове, особенно при тази наша федерация - бях на семинара на сенсей Като и видях тези с многото данове колко са добри и как разбират философията на карате.

Успех!



Тема Re: Карате - ШОТОКАНнови [re: Kontra]  
Автор Satory (Protector)
Публикувано28.01.03 13:53



Abe radvam se da te cheta i tuka, ama ako ne e taina ti kakvo trenirash i kude?



Тема Re: Карате - ШОТОКАНнови [re: Satory]  
Автор Kontra ()
Публикувано28.01.03 21:06



по принцип годжу-рю , в момента и аз се скатавам като теб
веднъж да избутам сесията ще видя




Тема Re: Карате - ШОТОКАНнови [re: Satory]  
Автор Kontra ()
Публикувано28.01.03 21:29



Еми значи всички , дето си питал за разликата с извинение са били ебати неграмотниците.
Кървава и мръсна е работата с джигитайските йероглифи , но се приема , че карате означава "празна ръка" (празна в смисъл на невъоръжена) , карате-до си е баш същото , но така да се каже е малко по-академичното име на бойното изкуство - "пътя на празната ръка". Карате / карате-до е в някъв смисъл "цялото" бойно изкуство с всички негови стилове , шотокан е конкретно един от стиловете. Редно е да се казва шотокан карате , ама тъй като всеки знае за кво става дума и за да човек да не си мори езика се казва просто шотокан. Тук всичко е ясно. Друг е моментът , че шотокан го водят най-традиционният стил в карате и поради тази причина вие шотоканците - щото сте дупета със самочувствие - понякога казвате "карате-до"/цялото БИ като имате впредвид шотокан/конкретно вашия си стил (затова и си останал с впечатлението , че е едно и също) и в тоя случай за вашите си хора всичко е ок , ама не и за тези , които се занимават с някой от останалите стилове.




Тема Re: Карате - ШОТОКАНнови [re: Satory]  
АвторФyнakoши (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 10:36



Ами аз сега се опитвам да го намеря, обаче в близост има две училища - едно начално и едно некво техникум ли какво си там :)
Та намерих тука един интернет клуб на близо да проверя за по точна информация, ако си дал де......
Кое от двете училища е - основното или техникума?
Иначе се казва "карате до - шотокан" :) "карате" на японски има две значения - едното е "празни ръце", а другото "китайски ръце" - прознасят се по един и същи начин, но на японски се пишат по различен начин. Карате по принцип идва от Китай, за това първоначално може би се е имало предвид "китайски ръце", но след това се е утвърдило повече като "празни ръце"(Гичин Фунакоши - разпространителя на съвременното карате до (шотокан по точно) предпочинта "празните ръце", но не удобрява това, че карате се дели на различни стилове - дори не е удобрявал това, че някои започнали да наричат неговия стил "шотокан") Ами това е на кратко отговора на твоя въпрос. Аиде ако се видим някой път на тренировки мога да ти дам да прочетеш някоя книга :)

Е-маила ми е : evgeni_marinov@abv.bg - pishi mi ako iskash i mi dai telephona si da ti se obadq da se razberem, nqkoi pyt da hodime na toi twoia club.



Тема Re: Карате - ШОТОКАНнови [re: Kontra]  
Автор Satory (Protector)
Публикувано31.01.03 11:56



Abe i az iskam da olegna na novata rabota, ama pak mi ostavat samo 2 dni svobodni i zenata ste me obesi mai




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.