Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 21.05.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Каква полза от форумите?  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано30.01.07 09:04



Исках да го направя като анкета, но или няма опция, или аз не я намирам. Както и да е. Та въпросът ми е :

Какво ви дават форумите по БИ?
1. Основно ги ползваме за забавление - пишем простотии и се кефим.
2. Вършат добра работа единствено като бюро справки - клубове, адреси и т.н.
3. Дават възможност да обменим мнения, да получим съвети, да изправим погрешни идеи, да контактуваме с по-напреднали, по-знаещи и т.н.

Отговорите ще ги съотнеса принципно към съответните 3 основни типа отговори по-горе, и това ще ми е "анкетата". Малко ми е стара системата на отчитане на резултатите, ама и това ми върши работа.





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано30.01.07 10:29



1. Да - май за това се ползват най-вече.
2. Да - в това отношение са полезни.
3. Не бих казала - кой е по-добър можеш да разбереш само в залата. На приказки всички са мноооого добри.
Съвети търся и приемам само от хора, които съм видяла с очите си. Всичко което прочета тук го проверявам с хора, на които се доверявам.
Дано съм ти била полезна





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Lenny]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано30.01.07 11:26



Lenny, нямах предвид "по-добър", а по-напреднал и по-знаещ.



Едното е по отношение на уменията, другото - на знанията. Съгласен съм с теб, че в залата може да се види нечие умение на какво ниво е, и ако се поразговори - и знанията му. А тук - в най-добрия случай само познания могат да се "видят", разбира се, ако има конструктивен диалог някакъв. (Това също е доста условно, защото един седмокласник, трениращ от 3 месеца трудно ще прецени нечии познания, но както и да е )

Ти с какви БИ се занимаваш?



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано30.01.07 15:03



За жалост формата при мен е друга - занимавах се

с джудо. Доста време и както се казва пъпа ми си остана в залата, в която прекарах доста години.
Сега пък се вълнувам покрай синовете - те се занимават с карате, та именно затова се образовам, защото там познанията ми са доста повърхностни. Не мога да кажа обаче че съм успяла да науча много от форумите и тук и в DaoBG. Чета доста мнения и дискусии и смея да те уверя че стойностните са малко.
В повечето се натъквам на криворазбрана мачовщина, от типа кой е по-по-най-. Кой чия топка ще скрие на евентуален спаринг и от сорта изпълнения. Или пък разни самозвани майстори пишат врели - некипели и пълнят главите на начинаещите с абсурди. Последния пример беше тема от над 20 страници в DaoBG - чийто автор ще пропусна, за да му спестя неудобството, но просто останах потресена от писанията на този човек имащ себе си за гуру на едно от БИ в България. А наистина ми се ще да има повече полезно инфо. Успех в анкетата.
п.с. има опции за анкета в дира - питай модератора



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Lenny]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано31.01.07 09:49



Джудо руулз!

Не се ли занимаваш с някоя група начинаещи в джудо?
Колкото до стойностните дискусии във форумите ... Вярно е, че всеки има право на мнение, (нещо, което също е мнооого условно), но освен, че е важно и кой го дава, същественото в него е аргументацията. Аз също съм виждал дълги дискусии, без ясно представена теза ( или пък често променяща се), с доводи правещи чест на деца от детската градина, при липса дори на елементарна култура на общуване и т.н. какво да научиш от такива дискусии?
Тъжното е, че на пръсти се броят хора, които наистина се държат подобаващо, като за занимаващи се с БИ. Защото всяко едно БИ има едни правила на поведение ( много от трениращите дори и не подозират, че съществуват такива неща), и като имаш претенции, че тренираш едикакво си, изпълнявай му не само техниките, а и предписанията.
В Даобг малко влизам напоследък, но мисля, че се досещам за какво става дума, макар, че като видя такива дълги теми, и не чета. Ами аз общо взето си имам там няколко души, примерно 10-ина, които са ми направили впечатление на разумни и психически балансирани хора, и чета техните постинги. Без ангажимент за какво говорят. Позитивни са просто и създават настроение. А има други, които ги отминавам директно, защото много негативизъм у тях, и са нецелесъобразни за внимание.
Синовете ти всъщност какъв вид карате тренират?



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано31.01.07 10:13



Джудото е страхотен спорт

или поне на мен много ми е дал. За жалост вече нямам никакъв досег със залата освен, ако не отида да гледам някое състезание. Помагах на един стар съотборник, който водеше детски групи докато не се сдобих с моя собствена домашна група почитатели на бойните изкуства. От тогава се занимавам с тях и с работата си, която също ми отнема доста време. Поддържам форма разбира се, но вече не с БИ за жалост. Годинките и няколко контузии ме превърнаха твърдо в зрител.
Както и да е тези спортове си остават моя слабост и следя новите тенденции в тях.
Поради тази причина чета и в DaoBG. Харесвам някои от юзерите там и чета мненията им за да доразвивам познанията си. Определено откривам нови и полезни неща, но за жалост в дълги и безмислени дискусии и ми отнема време.
Синовете ми тренират в ИККЕН - стила оприличавам на карате ДО / с уговорката, че познанията ми по различните стилове все още имат доста празноти/. Доволна съм от резултатите - определено видимо напредват, както и съм доволна от организацията на клуба им и начина им на работа с деца.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Lenny]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано31.01.07 11:33



Да, Иккен имат добра политика в развитието на БИ по принцип, поне аз съм с такова впечатление, без да съм запознат в дълбочина с работата им. Просто имам добро мнение за работата им. Преди години Димитър Ангелов развиваше Шотокан, макар, че мисля, беше много по-широко отворен и вероятно има и други видове карате, и БИ като цяло, в Иккен.
Колкото до полезната информация в дискусиите, съгласен съм с теб, че много пресяване иска и време, защото докато човек отдели зърното от плявата... ( пък твърде често много плява, пък малко зърно съвсем)


Проблемът според мен е, че ( то какъв проблем, съвсем нормално е), как нещата в глобален мащаб резонират върху подсъставките си, докато се стигне до личността даже. Много ерзац от всичко. Духовната девалвация, хайде да не е духовната, обезценяването на ценностната система като цяло дори да вземем, триумфира на този етап.
И интересното е, че дори в такива форуми като за БИ, където средностатистическия гражданин очаква стремежи към баланс на Тялото и Духа, шета пак същото като навсякъде.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано31.01.07 12:46



Какво говориш - просто останах портесена като прочетох как човек имащ себе си за сенсей се държи като ощипана петокласничка. Не е възможно да се занимаваш сериозно с БИ, да си потопен в тази философия и да не можеш да контролираш чувствата и изблиците си.
Какъв сенсей можеш да бъдеш щом като приемаш всяко предизвикателство на нож и като квартален побойник "ЕЛа да се разБереме" и да видим кой е по-як.
Фамилиарничиш с хората и като цяло се опитваш да им пробутваш основни понятия като твои собствени идеи и съждения.
Скромното ми мнение е, че именно в БИ за да напреднеш би трябвало първо да поработиш върху духа си. Би трябвало да бъдеш скромен, вглъбен, целенасочен - но къде ти ....
Уважението почти отсъства и във форумите, както и в болшинството зали. А то трябва да се показва първо от Учителя с главно "У".
За жалост не мога да не се съглася с теб, че Духовната девалвация е бича на съвремието и това се отразява навсякъде включително и в БИ.
Все пак да не гледаме на всичко в черни краски. Има и свестни хора и съм получавала ценни и компетентни мнения и съвети. За което съм благодарна на всеки отделил от времето си.
Дано пък и тук настъпи някакъв катарзис с времето и дано истинската Будо философия се възцари сред всички имащи претенцията да бъдат майстори в бели екипи

.
Инетересна дискусийка си заформихме, само дето участничите са малко кът
Още една илюстрация на проблема.
Дано това се промени скоро.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Lenny]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано31.01.07 13:05



Ние с теб малко на чат го направихме в тая тема, но няма лошо.


Аз също не гледам с черни очила на проблема, дори напротив - виждам по форумите и много свестни хора, просто е необходима малко активност повече от тяхна страна и желание за борба.
Преди време бях чувал от един интересен човек, че "Няма зло, а само нееволюирало добро", та затова и наистина не е нужно да драматизирам. Просто си правя своето.
А иначе съм съвсем "за", относно това, което казваш за сенсей институцията. И оттам трябва да тръгнат нещата, а не да чакаме да внесем от Марс нови БИ, нови ученици и нови учители.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано31.01.07 13:21



Да надявам някое от днешните кадърни момчета / а защо не момичета / да стане истински Сенсей и да има истинско развитие в БИ в България защото има голям потенциал за развитието им според мен.

п.с. пратих ти бележка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.