Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:39 14.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Каква полза от форумите?  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано30.01.07 09:04



Исках да го направя като анкета, но или няма опция, или аз не я намирам. Както и да е. Та въпросът ми е :

Какво ви дават форумите по БИ?
1. Основно ги ползваме за забавление - пишем простотии и се кефим.
2. Вършат добра работа единствено като бюро справки - клубове, адреси и т.н.
3. Дават възможност да обменим мнения, да получим съвети, да изправим погрешни идеи, да контактуваме с по-напреднали, по-знаещи и т.н.

Отговорите ще ги съотнеса принципно към съответните 3 основни типа отговори по-горе, и това ще ми е "анкетата". Малко ми е стара системата на отчитане на резултатите, ама и това ми върши работа.





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано30.01.07 10:29



1. Да - май за това се ползват най-вече.
2. Да - в това отношение са полезни.
3. Не бих казала - кой е по-добър можеш да разбереш само в залата. На приказки всички са мноооого добри.
Съвети търся и приемам само от хора, които съм видяла с очите си. Всичко което прочета тук го проверявам с хора, на които се доверявам.
Дано съм ти била полезна





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Lenny]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано30.01.07 11:26



Lenny, нямах предвид "по-добър", а по-напреднал и по-знаещ.



Едното е по отношение на уменията, другото - на знанията. Съгласен съм с теб, че в залата може да се види нечие умение на какво ниво е, и ако се поразговори - и знанията му. А тук - в най-добрия случай само познания могат да се "видят", разбира се, ако има конструктивен диалог някакъв. (Това също е доста условно, защото един седмокласник, трениращ от 3 месеца трудно ще прецени нечии познания, но както и да е )

Ти с какви БИ се занимаваш?



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано30.01.07 15:03



За жалост формата при мен е друга - занимавах се

с джудо. Доста време и както се казва пъпа ми си остана в залата, в която прекарах доста години.
Сега пък се вълнувам покрай синовете - те се занимават с карате, та именно затова се образовам, защото там познанията ми са доста повърхностни. Не мога да кажа обаче че съм успяла да науча много от форумите и тук и в DaoBG. Чета доста мнения и дискусии и смея да те уверя че стойностните са малко.
В повечето се натъквам на криворазбрана мачовщина, от типа кой е по-по-най-. Кой чия топка ще скрие на евентуален спаринг и от сорта изпълнения. Или пък разни самозвани майстори пишат врели - некипели и пълнят главите на начинаещите с абсурди. Последния пример беше тема от над 20 страници в DaoBG - чийто автор ще пропусна, за да му спестя неудобството, но просто останах потресена от писанията на този човек имащ себе си за гуру на едно от БИ в България. А наистина ми се ще да има повече полезно инфо. Успех в анкетата.
п.с. има опции за анкета в дира - питай модератора



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Lenny]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано31.01.07 09:49



Джудо руулз!

Не се ли занимаваш с някоя група начинаещи в джудо?
Колкото до стойностните дискусии във форумите ... Вярно е, че всеки има право на мнение, (нещо, което също е мнооого условно), но освен, че е важно и кой го дава, същественото в него е аргументацията. Аз също съм виждал дълги дискусии, без ясно представена теза ( или пък често променяща се), с доводи правещи чест на деца от детската градина, при липса дори на елементарна култура на общуване и т.н. какво да научиш от такива дискусии?
Тъжното е, че на пръсти се броят хора, които наистина се държат подобаващо, като за занимаващи се с БИ. Защото всяко едно БИ има едни правила на поведение ( много от трениращите дори и не подозират, че съществуват такива неща), и като имаш претенции, че тренираш едикакво си, изпълнявай му не само техниките, а и предписанията.
В Даобг малко влизам напоследък, но мисля, че се досещам за какво става дума, макар, че като видя такива дълги теми, и не чета. Ами аз общо взето си имам там няколко души, примерно 10-ина, които са ми направили впечатление на разумни и психически балансирани хора, и чета техните постинги. Без ангажимент за какво говорят. Позитивни са просто и създават настроение. А има други, които ги отминавам директно, защото много негативизъм у тях, и са нецелесъобразни за внимание.
Синовете ти всъщност какъв вид карате тренират?



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано31.01.07 10:13



Джудото е страхотен спорт

или поне на мен много ми е дал. За жалост вече нямам никакъв досег със залата освен, ако не отида да гледам някое състезание. Помагах на един стар съотборник, който водеше детски групи докато не се сдобих с моя собствена домашна група почитатели на бойните изкуства. От тогава се занимавам с тях и с работата си, която също ми отнема доста време. Поддържам форма разбира се, но вече не с БИ за жалост. Годинките и няколко контузии ме превърнаха твърдо в зрител.
Както и да е тези спортове си остават моя слабост и следя новите тенденции в тях.
Поради тази причина чета и в DaoBG. Харесвам някои от юзерите там и чета мненията им за да доразвивам познанията си. Определено откривам нови и полезни неща, но за жалост в дълги и безмислени дискусии и ми отнема време.
Синовете ми тренират в ИККЕН - стила оприличавам на карате ДО / с уговорката, че познанията ми по различните стилове все още имат доста празноти/. Доволна съм от резултатите - определено видимо напредват, както и съм доволна от организацията на клуба им и начина им на работа с деца.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Lenny]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано31.01.07 11:33



Да, Иккен имат добра политика в развитието на БИ по принцип, поне аз съм с такова впечатление, без да съм запознат в дълбочина с работата им. Просто имам добро мнение за работата им. Преди години Димитър Ангелов развиваше Шотокан, макар, че мисля, беше много по-широко отворен и вероятно има и други видове карате, и БИ като цяло, в Иккен.
Колкото до полезната информация в дискусиите, съгласен съм с теб, че много пресяване иска и време, защото докато човек отдели зърното от плявата... ( пък твърде често много плява, пък малко зърно съвсем)


Проблемът според мен е, че ( то какъв проблем, съвсем нормално е), как нещата в глобален мащаб резонират върху подсъставките си, докато се стигне до личността даже. Много ерзац от всичко. Духовната девалвация, хайде да не е духовната, обезценяването на ценностната система като цяло дори да вземем, триумфира на този етап.
И интересното е, че дори в такива форуми като за БИ, където средностатистическия гражданин очаква стремежи към баланс на Тялото и Духа, шета пак същото като навсякъде.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано31.01.07 12:46



Какво говориш - просто останах портесена като прочетох как човек имащ себе си за сенсей се държи като ощипана петокласничка. Не е възможно да се занимаваш сериозно с БИ, да си потопен в тази философия и да не можеш да контролираш чувствата и изблиците си.
Какъв сенсей можеш да бъдеш щом като приемаш всяко предизвикателство на нож и като квартален побойник "ЕЛа да се разБереме" и да видим кой е по-як.
Фамилиарничиш с хората и като цяло се опитваш да им пробутваш основни понятия като твои собствени идеи и съждения.
Скромното ми мнение е, че именно в БИ за да напреднеш би трябвало първо да поработиш върху духа си. Би трябвало да бъдеш скромен, вглъбен, целенасочен - но къде ти ....
Уважението почти отсъства и във форумите, както и в болшинството зали. А то трябва да се показва първо от Учителя с главно "У".
За жалост не мога да не се съглася с теб, че Духовната девалвация е бича на съвремието и това се отразява навсякъде включително и в БИ.
Все пак да не гледаме на всичко в черни краски. Има и свестни хора и съм получавала ценни и компетентни мнения и съвети. За което съм благодарна на всеки отделил от времето си.
Дано пък и тук настъпи някакъв катарзис с времето и дано истинската Будо философия се възцари сред всички имащи претенцията да бъдат майстори в бели екипи

.
Инетересна дискусийка си заформихме, само дето участничите са малко кът
Още една илюстрация на проблема.
Дано това се промени скоро.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Lenny]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано31.01.07 13:05



Ние с теб малко на чат го направихме в тая тема, но няма лошо.


Аз също не гледам с черни очила на проблема, дори напротив - виждам по форумите и много свестни хора, просто е необходима малко активност повече от тяхна страна и желание за борба.
Преди време бях чувал от един интересен човек, че "Няма зло, а само нееволюирало добро", та затова и наистина не е нужно да драматизирам. Просто си правя своето.
А иначе съм съвсем "за", относно това, което казваш за сенсей институцията. И оттам трябва да тръгнат нещата, а не да чакаме да внесем от Марс нови БИ, нови ученици и нови учители.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано31.01.07 13:21



Да надявам някое от днешните кадърни момчета / а защо не момичета / да стане истински Сенсей и да има истинско развитие в БИ в България защото има голям потенциал за развитието им според мен.

п.с. пратих ти бележка



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Lenny]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано02.02.07 15:42



И сега тия кадърни момичета и момчета ако вземат да пишат по 2 реда в темата, преди да са станали семпаи и сенсей, също няма лошо.





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Lenny]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано22.02.07 08:41



Да не отварям нова тема, пък и тая да я посъживя. Та искам вашето мнение :
1.По каква причина форуми като Даобг имат по 70-80 посетители едновременно, които пишат на ден мнения в по 20 теми и има движение ...
2.Защо тоя форум е така заспал напоследък? Според вас какви са причините?
Нямам намерение да правим някакъв 162-ри форум по БИ нов, или да местим посетители в други форуми. Просто да съживим този.





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано22.02.07 09:34



По простата причина че хората които преди пишеха тук ,отидоха да пишат в Даобг.Идеята за Дао-то се зароди тук и Дао-то се превърна в най-успешният клуб за БИ.На кого му е притрябвало да пише в два клуба?
Поздрави



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Andy.]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано22.02.07 12:10



Не вярвам да няма хора дето да не им е притрябвало пък съвсем! Нито пък че всички пишат само в Дао. Трябва само да се направи една основна група от пишеши тук 3-4 човека отначало, после ще станат поне 6- 8 основни. И да живне форума. Започваме преброяване за възстановяване на форума : дотук 1.





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Kpacи Bacилeв (45 годишен)
Публикувано22.02.07 12:59



Двама.





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Kpacи Bacилeв]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано22.02.07 15:24



Аз съм си и бездруго все тук:)



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Andy.]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано23.02.07 08:44



Мисле, че още няколко човека ще се включат ако започнем още сега да пишем по смислени неща ние самите. Аз ще се поразтърся за заспали теми, които бихме могли да разбудим.





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор ИЛИЯH (РОНИН)
Публикувано23.02.07 10:09



това, винаги да съм с по-слабият отбор ми е в кръвта ,петима с мен



Недей да злословиш за предишния
Господар
т.53 от Кодекса на Самурая

Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: ИЛИЯH]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано23.02.07 10:26



Ами то скоро Седемте самураи клуб ще станем.





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: ИЛИЯH]  
Автор Kpacи Bacилeв (45 годишен)
Публикувано23.02.07 14:29



Бе тука има един, дето играе за двама, ама сигурно щото е самурай супертежка категория, затва!





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Kpacи Bacилeв]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано23.02.07 14:50



Как играе за двама?



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
АвторBlade (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 08:39



1. Даобг е един отлично организиран сайт с множество полезна информация, както и добър набор от форуми по всички аспекти на бойните изкуства
2. Причините са разликите на тукашния форум с горния.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Blade]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано02.03.07 09:07



Това, че Даобг е добре структуиран сайт и има повече възможности по отношение на уеб - няма спор. Че дава информация по различни аспекти - също. Но има и минуси, нещо напълно нормално, които пък биха били плюсове на този форум в Дирбг.


Ако тук се вдигне Съдържанието, може и да компенсира донякъде Формата. Просто са необходими няколко пишещи човека, дето да са в час с материята. Един по едно БИ, друг по друго. Вижда се, че последните 2-3 седмици има раздвижване във форума, нали?



Тема LUKOIL-ikkenнови [re: bguzer]  
АвторZNAE6T (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 18:37



I na men mi lipsva ikken-real

....treniram tam ve4e 10-ina godini!v momenta ima okolo 15-nai-mn 20 u-6ta-predi bqxme pove4e no kakvo da se napravi-trenirovkite si produljavat...kato izklu4im 4e edni treniori se maxnaxa dr bqxa izguneni:(sujalqvam 4e gi nqma despotov,biser,venci,stef4o,t.n...i su6to taka sujalqvam 4e dr xora zaexa tqxnite mesta za Vladimir nai-ve4e)az sum dovolen ot treniora mi...naskoro ima6e izpit,budofestival...nablijava i porednoto sustezanie:)nadqvam se da se klasiram za repoblikanskoto tam vinagi pada super 6ou:)na koito mu se trenira da idva.informiraite se na:www.ikken.bg



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Kpacи Bacилeв (45 годишен)
Публикувано14.03.07 07:54



Форумите дават широки възможности, независимо от това кой е с повече "опции", кой с по-малко. Нещата опират повече до това, кому какваполезна информация е нужна на момента. И кой я дава.



Другото, което е характерно е, че повечето хора предпочитат да четат. Дори тия, които нямат нищо против да споделят разни неща по форумите и да пишат смислени неща, и те са на "периоди". И те четат и си правят разни проучвания, и понякога това е по-приятно от участието в дискусии, често пъти водещи към "никъде".



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Kpacи Bacилeв]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано06.04.07 09:00



В отговор на:

Другото, което е характерно е, че повечето хора предпочитат да четат.




За тоя форум това ще да му е характерното точно!



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор Kpacи Bacилeв (45 годишен)
Публикувано07.04.07 11:40



Ами в момента сме в подготовка на новия ни сайт, в смисъл електронното списание за бойни изкуства ще го качваме и доразвиваме на РНР. Плюс всякакви там актуализирани неща откъм услуги, уроци, съвети и т.н. Та поне при мен това е причината да "отсъствам" временно от форумите ( освен тук, се явявям отвреме-навреме и в Даобг). Но до средата на април ще стартираме, и постепенно ще стана по-активен като присъствие. "Пусковия срок" ни е в рамките от втората седмица на април до края на месеца, та даже от гледна точка на популяризацията на е-списанието ще съм на линия по-често.



Политиката на изданието е приятелска, и няма да има изцепки от рода на "четете тук", или "преместете се на нашия форум". Идеята е в създаването на обмен на идеи и добиване на сътрудничество и взаимна полезност, а не на поляризиране и поддържане на водещи в задънена улица глупави противоборства.

В заключение, аз съм определено "за" тоя форум на Дир-а да стане по-четивен и активизиран, и ще участвам и аз самият по-активно. Вервайте ми!



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Авторxeqtr (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 19:53



Приятел аз лично вече незнам каква е ползата от форумите.
Преди около година се сдобих с компютър и подходих доста ентусиазирано към форумите.
Сега обче смело мога да твърдя, че има прекалено много хора, които слабо казано дразнят и пишат какви ли не простотии. Спамят и се присмиват на величия в бойните изкуства.
Аз вече сериозно се замислям да прекратявам действията си по форумите за бойни изкуства. Просто разбрах, че това е чисто губене на време.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: xeqtr]  
Автор Kpacи Bacилeв (45 годишен)
Публикувано10.04.07 08:17



По мое мнение, xeqtr, просто си се вложил малко повече в тая работа, и си попреразходвал енергия. Вземи една кратка "ваканция" , зареди, и давай отново.



Спамери винаги ще има, и "носители на само и единствената Истина" също ще има по форумите да учат другите колко са неправилни ... Имало го е преди Интернет-времето, има го сега, ще го има и в бъдеще. Природен закон просто... А наглото държание и тъпото отношение бихме могли да сбалансираме с толерантност и сериозност, без да вземаме тях самите или себе си много пък насериозно.

Всъщност на база техния начин на мислене и поведение можем да почерпим нови идеи, да подобрим качеството на собственото си мислене и поведение, да "позволим" на всеки да бъде такъв какъвто е ... Ако и ние ги приемем за "неправилни", значи не се отличаваме като ниво на знания и умения много ...

Ти си пиши стойностни неща по форумите, помагай с каквото можеш и питай каквото незнаеш, не бъди съдник на стилове или личности, пък дали е загуба на време не му мисли.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: xeqtr]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано10.04.07 11:06



В отговор на:

има прекалено много хора, които слабо казано дразнят и пишат какви ли не простотии




В общи линии те разбирам и съм съгласен донякъде. Ще си позволя да перефразирам думите ти, допълвайки мнението на Кр.Василев :

Има прекалено малко хора, които не се дразнят, и пишат полезни неща!



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: Lenny]  
Автор pd1971 (непознат )
Публикувано23.04.07 17:00



Внимавай с Иккен, доста време беше полупрестъпна организация, разследвахме ги за грабежи, заплахи, опити за убийство и убийство. Между 90-та и 2000 г се бяха развихрили яко. При една от саморазправите, конкуренти убиха помощник треньора Н. Пашов. Има поне два регистрирани опита за убийство на Димитър Ангелов. Голяма част от треньорите и съдружниците са заплашвани и шантажирани. Има голямо количество жалби и дела в полицията, но почти винаги след натиск отгоре или върху подателите се прекратяваше разследването. Няколко пъти е разследвана връзката им с Лукойл, но пак след натиск откоре спира разследването. Проблема е, че децата след като порастнат малко, се намират оплетени и нямат сили или желание да се махнат. За начина им на работа с деца и организацията е добър пример за добре приложена западна пазарна методика и ако оставаха само с това щеше да е добре. Въпреки опитите им за почистване на имиджа това го пиша за да имаш едно наум.



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Авториkeбaнчицa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 20:38



Ползата от форумите е голяма. Колкото е по-голям форума, толкова и му е по-голяма ползата. В по-големите форуми има повече хухавели като мене. това ги прави по-полезни. Може да се кънектваш с широко отворени пичове.





Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: pd1971]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано13.05.07 22:57



Благодаря за предупрежденията - но все пак сегашните треньори или поне тези работещи с деца са на възраст около 20-25 години, така че на колко са били през 1990 година? И дали е редно да отговарят за тези деяния?



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: pd1971]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано14.05.07 09:31



В отговор на:

При една от саморазправите, конкуренти убиха помощник треньора Н. Пашов. Има поне два регистрирани опита за убийство на Димитър Ангелов.




Инфо в тая посока? Или не е тема за обсъждане?



Тема Re: Каква полза от форумите?нови [re: bguzer]  
Автор bguzer (европеец )
Публикувано05.06.07 08:39



А какво ви е мнението по отношение на информацията, която можете да намерите във форумите. Имам предвид мнение по въпрос, различен от : "Къде в град Х има клуб по бойното изкуство У?"
Как се ориентирате кой юзър дава стойностна информация?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.