Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 28.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Daido juku в България  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 23:26



За мен е удоволствие да ви съобщя факта , че в България вече има два лицензирани клуба по Дайдо Джуку - Кудо.Първият е в Харманли а вторият в Пловдив.Лицензите са дадени лично от Бранш шефът за Източна Европа.
Стилът е създаден от ученик на сосай Ояма , който се казва Азума.Азума става 6 на първо световно първенство по киокушин и в момента е 8 дан киокушин, 3 дан джудо и 8 дан Дайдо Джуку.Стилът е създаден през 1981 година и е базиран на киокушинкай , но с удари с ръце в главата като са разрешени и лакти и удари с глава , както и техники от джудо и джуджутсу и бой на земята.Състезанията се провеждат със специални защитни каски без ръкавици и в пълен контакт на всички удари , хвърляния , ключове и душения.Провеждат се световни шампионати , както и специални срещи на предизвикателствата .Всички турнири са открити и всеки който иска може да вземе участие в тях.Бойци на Дайдо Джуку се бият с Тай боксъори , Бирмански бокс и подобни силни стилове като доказват силата на КУДО .В момента Кудо е вторият по известност стил в Япония след киокушин и смятан за един от най агресивните и отворени стилове бой в света.С удоволствие ще отговоря на ваши въпроси ако има такива.
Благодаря.



Тема Re: Daido juku в Българиянови [re: viki]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано02.05.05 21:33



За този стил знам че бил един от най силните в момента, по силен и от киокушин.Има ли някаква специфика .



Тема Re: Daido juku в Българиянови [re: rocт]  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 13:42



Ами стилътси е стил и това е дали е по силен или не това нема никакво значение...най силният стил е пистолетът нали знаеш....тренираме си за кеф и за войнът в нас....
Стилът е добър защото е 80 процента кикокушин и оттам биомеханиката на ударите е сериозно предимство , освен това ръцете в главата са тай боксъорски и много ефективни и бутанията и хвърлянията са от джудо и то най ефикасните предимно при движение напред и без обръщане с гръб към противника...всичките аши барай, тай отошита , разните там о сото гарита и подобни едно две самопожертвувателни техники и много душения с ръце и кимоно както и ключове на земята.като джуджи гатаме и подобни.Ояма направи страхотен стил но грешката му беше че не внедри удари с ръце в главата ...това се видя 64 година прибоя с тай боксъорите където едва са ударжали битката 3-2 и за малко не са паднали.Не може дасе игнорира ударът с ръка в главата.Като почнеш да се биеш по този начин и всичко се променя.Можеш да понесеш един два и повече силни ритника , но силни удари в главата не се понасят лесно...Та Азума се е светнал за това че кикоушина е скопен и му е казал на Сосая но той рекъл че стилът е развит и разпространен в този му вид и това е -промяна няма да има...и азума се отделя и си прави як бой...истинска работа ...няма финки финки...Той кикокушина не че не се бият с ръце в главата но практиката е друга...и това деформира истинският бой.Дайдо Джуку е нещо като цялостен практично приложим вариант на киокушин.Това е .Няма категории а има коефиценти тоест отношение ръст тегло така че може да играят човек 1.80 -70 кг. със 1.70- 80кг.Та това е в общи линий .Всеки може дапосети сайта -www.daidojuku.com и да гледа клипове от световни първенства с реал Плейър.


Поздрави



Тема Re: Daido juku в Българиянови [re: viki]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 16:33



Даааа, сложили са си едни скафандри на главите и после работели с удари в главата-да ама са пропуснали да се научат да се защитатават, а хватките им са смешна картинка , освен това имат ограничения от няколко секунди долу на земята , -абе опита ли са се да направят нещо и най-накрая се е получило нищо.



Тема Re: Daido juku в Българиянови [re: Жopo]  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 00:06



Здравей Жоро


Скафандрите както ги наричаш ги има и в аматъорският бокс но това не пречи да се научиш да се защитаваш защото всеки удар попаднал в главата се понася тежко и ака е силен води до нокаут а каските пречат единствено от тежки аркади и директни травми а не от нокаути. На тренировки и на спаринг каски не се използват.Използват се само в състезанията.Това е поради две причини първо дасе намялат директните травми ивторо поради факта че се играе практически без ръкавици а с много леки протектори на ръцете.По този начин се ползва системата на киокушина за удари с ръце в тялото и естествено и в главата.Явно си виждал бой от този стил- той е много агресивен и поражда агресивна реакция а не може да води след себе си удар блок-удар блок както е при традиционното карате .А боят на земята е разрешен за 30 секунди защото това е все пак карате произхождаща система а не джуджутсу или чисто джудо.Факт е че в Япония и по света Ашихара карате и Дайдоджуку са символ на така нареченото полицейско карате.Не забравяй че в основата му стой киокушинкай и като таковато поне 80 процента от битките се решават в прав бой а не на земята .Това че има хвърляния и други техники мисля че е само от полза а хватките както ги наричаш са взаимствани директно от джудо и джуджтсу и това че в реалният бой не става така като при кихон е нормално и не буди съмнение относно ефикасността на стила.Правилника е свободен тоест всеки който иска и си мисли че правилата са леки може да вземе участие в турнирите.Може да е боксъор или джудист или кикбоксъор или тай боксъор стига да спазва правилата на стила и няма проблеми- с това правило мисля че е защитена силата на Дайдоджуку.Няма друг стил карате който да е толкова освободен и агресивен.Та нима киокушина един от символите на сериозният бой не беше скопен от Ояма и не се превърна в това постоянно мачкане което се вижда по първенствата.Та нима шотокана успя да се наложи като система за истински бой.Или Вадо рю или Годжу рю или кое карате е толкова отворено и справедливо към реалността.Аз мисля че такова няма.Значи тук са взети предимствата на Муай Тай плюс предимствата на джудо и джуджутсу . Ако очакваш да видиш някаква система от-до всичко което има включително движенията от айкидо като при ашихара или мекотата на син и или твърдостта на тайбокс то такова всеобхватно изскуство няма и не може да има.Повечето стилове са синтез от сходни по биомеханика и принципи техники.Кудо не прави изключения.Ако искаш горе играй като боксъор или каратист като киокушин или кикбоксьор или тай боксьор.При контакт хвърляй , души и прави ключове, на земята също души и прави ключове какво по хубаво от това.Каква по освободена система от това .Не аз или друг а водещи специалисти по бойни изскуства го наричат най агресивният и освободен стил карате.Товае Кудо.А пък реален е единствено живота......факт

Благодаря



Тема Re: Daido juku в Българиянови [re: viki]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 13:56



Само някои уточнения :
1.В аматьорския бокс има каски , а не това което ползват в Daido juku -разликата е огромна.
едно е да проснат с десен прав ,друго е да вървиш срещу ударите все едно ги няма.
2. не са 30 секунди ,а по малко (ще потърся точно колко дават)
3.това със свободните правила е измислено и има такива турнири , където няма такива каски ,те са доста по-агресивни.
4. Не става въпрос за кихон, а за сравнения примерно между състезател по Муай Тай и такъв по Daido juku - какво най-добро е взето от МТ след като втория въоще не може да удря като тайландците-явно нещо е пропуснато.

Измежду каратета , не знам .Но каква е тогава разликата с дадао , джуджуцу или окинава-те .Които имат същите твърдения ,че дават същата "не скопена" подготовка ?



Тема Re: Daido juku в Българиянови [re: Жopo]  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 23:00



Здрасти Жоро явно с тебе само ще си чатим по темата.Държа да уточня че аз съм един от утвърдените представители за Кудо в България и познавам и правилата и техниките много добре.Каските които са с защита отпред предизвикват такъв хубав нокаут при прав удар какъвто не можеш да си представиш защото са стегнати отзад на тила и при удар ти разтрисат страхотно главата.Слагал съм такава и съм играл спаринг та смея да го твърдя от собствен опит.Боя на земята е два пъти по 30 секунди а не веднъж.Свободните правила на Кудо не се играят с каски.А без каски и с леки протектори на ръцете.Значи единствено световното първенство е с такива каски.Кудо прави така наречените" Войни "което е битки без каски както и битки постоянно с тай и бирма боксъори който в повечето случай се печелят от Кудо.Не знам защо си останал с впечатление че не могат да се бият добре с ръце , ако си гледал битки на Кудо с тай боксъори няма да останеш с такова впечатление.Естествено има и загубени срещи но това е боят в крайна сметка не винаги може да спечелиш.Не знам също защо си останал с впечатление че пък тайландците могатда удрят добре с ръце, по добре да речем от бокса или кикбокса.Относно сравнението с дадао явно не говориш сериозно.Познавам лично създателът на дадао който е пловдивчанин както и така нареченият му стил.Просто не искам да си говоря по темата за сравнение защото е несериозно.Аз ти писах че Кудо е вторият по известност стил в Япония.Най цитираният стил в турнири с агресивна практика.Стил който се тренира от стотици хиляди по света и има бранш организаций в над 30 страни.Изучаван от спец отряди на полицията в Япония и Щатите както и Ашихара карате, и пак ти напомням с открит правилник тоест всеки който си мисли разни неща отива и се бие.Това е .Джуджутсу няма нищо общо с удари и ритници от карате.Съществуват като атеми или допълнение но не са основни.В Кудо те са над 80 процента.А за окинава е същото като за дадаото.
Моля те не прави такива нелепи сравнения защото са напълно неуместни.
Аз се занимавам с бойни изскуства над 20 тодини и то с доста видове и смея да твърдя че признавам нещо наистина ефективно след като го видя.Кудо е такова изскуство и не го защитавам защото съм представител а защото е реално и силно изскуство със сериозна организация по целия свят и признание от средите на бойните изскуства.Твърденията както казваш - се доказват а Кудо доказва своята твърдост и сила от 1981 година досега което е достатъчно ......и накрая един съвет ако позволиш....не пиши снихоздително за неща който реално не си изпробвал , видял или присъствал.защото нито е етично нито е достоверно.Всички от изброените изскуства за които си говорихме съм или практикувал или присъствал на състезания и тренировки а на някой от тях познавам и "създателите" и "майсторите".Това е практика и опит а не гледане на снимки и видео по интернет.Пожелавам ти да се докоснеш с дългогодишен труд до някое бойно изскуство и да усетиш откъде идва силата....не от празни приказки а от работа и практика....
Ако искаш да си говорим за друго бойно изскуство пиши ще ти отговоря с удоволствие.


Желая ти Успехи



Тема Re: Daido juku в Българиянови [re: viki]  
Авторaris (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 21:43



Примера в сравнението на Кудо и Дадао и Окинава по горе беше съвсем не на място смея да твърдя.От доста време следя развитието на тази бойна система и трябва да ви кажа че тя е доста сериозна.Радвам се че и в България вече има клубове по тази система.Пишете нещо повече за тях.Къде са .Ще има ли състезания и кога.



Тема Re: Daido juku в България [re: viki]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 10:45



Не пиша с пренебрежение, просто ми странно как може да се твърди , че нещо е толкова велико ,след като има толкова много инфорнацията и никъде не се споменава Кудо .
Най-силния турнир по отношение на кик-бокса е К1 (снощи пак го даваха) тамима боксьори, кикбоксьори ,тайбоксьори (има дин дребен тайландец дето стигна финал с/у един гигант, да продължа с киокушинкайци , сейдокан-карате, сумисти,америкамски футболисти , но такива за каквито говориш просто няма . Дадох пример с тай-боксьорите защото комбинацията им от ритници и юмручни удари е една от най-добрите не казвам че са перфектини, но погледни участниците световните първенства по Кудо - въпбще не могат да се сравняват с тайладците -да не говорим че бъро изплезват езиците. Не можа един който го практикуват малко хора да съперничи на друг в който конкуренцията е жестока.
Тренирал съм в щатите с полицаи -там където бях въобще не са чували за такова нещо (те верно са страна-огромная ) но като изключим общо образователния им курс ,всеки се занимава с това което е тренирал преди .
Имат си полицейски по бокс, борба , джудо и т.н.
Абе познавам някои дадаовци имат се недостатъци ,но направете тези турнири -поканете : Дадао ,Киокушин , Тай-бокс и т.н. пък тогава ще говорим!



Тема Re: Daido juku в България [re: Жopo]  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 13:29



Здрасти Жоро

По отношение на великите работи мисля че отдавна съм минал възрастта да си ги представям и да си разправяме легенди.Проблемът е че стилът е създаден през 1981 година а започва да се разпространява едва през 1994 защото националиста Азума не е искал да го разпространява.Аз съм тренирал над 20 години киокушин карате и трябва да ти кажа че като чуя киокушин и удари с ръце в главата и ми се повдига.Едва тази година Матсуй изкара и направи предизвикателства срещу К-1 и ги спечели и то защото играеха силни ,високи и едри бойци.Ясно е че нямали тежки състезатели не може да има пробив в такива системи.Общо взето всичко е за пари.......
Ако човек иска да играе както трябва принципите на подготовка са едни и същи независимо дали за карате или друго изкуство.Ти след като си тренирал с полицай в Щатите би трябвало да знаеш че те не са и чували и за киокушин и за Ашихара карате и за много други работи.Аз съм тренирал с инструктори на ФБР и на тюлените и те не бяха чували за много бойни системи. Те например хвалеха Айкидо което е направо смешно щото аз съм се занимавал с Айкидо години наред поради други причини и ми е ясно че не става за никъв бой.Тренират си хората бокс,джудо ,карате някво си и специални техники и това е.Но има и такива който тренират и Ашихара и Кудо поради ред причини.Ми то вземи тук в СОБТ да не би да тренират киокушин или тайбокс.Но там където има заинтересовани да работят дадена система те си я и развиват и това е.Далеч съм от мисълта да хваля Кудо като неква невероятна система.Проста казвам че е по разкрепостена от киокушин да речем защото има удари в главата и от тай бокса защото има хвърляния и душения.Системата е направена така че да провокира предимно бой от права позиция а не душене и ключове на земята както е например джуджутсуту.То на свободните битки се видя кой печели нали , основно борци , самбисти и джуджутсу е имаше и един нинджутсу дето стана първи на вторият им турнир ако не се лъжа и общо взето всеки се бие срещу всеки и всеки печели в некъв етап от кариерата си.Хубавото тук е че имаш възможност да правиш квот си искаш.Значи система карате с такава свобода няма.Тай бокса също не е такъв.Единствено съвременните микс стилове са подобни но те пък бягат от удари и ритания и работят предимно партер.Ами вземи Ояма например дето е все пак некъв пример за реален биткал.Ами знаеш ли че той пада от един хонгконски маистор на Тай дзи в Хонгконг.Ами нищо не е могъл да му направи и това не е легенда а документиран случай от неговият живот.Ама не казват колко време е тренирал този майстор и какво.То е ясно че вътрешните стилове и стилове с контрол на енергията са най силни но колко от тях ги виждаме по състезания -нула.Така че човек прави това което си му е най комфортно и пасва на психиката му и тялото.А пък състезания ще има като се развие системата и нещата потръгнат с пълна сила.И пак ти казвам с дадао не го сравнявай щото е неетично просто, виж с Окинава може щото има некой свясни момчета при тях но при Стоянчо е просто пълна извратеняшка история моля те ....Толкова неща съм виждал че ако почна да си говоря ..не знам..както и да е ....ако искаш мога да ти изпратя некви филми с Кудо или състезания на сд.Виж мен ако ме питаш аз величая нинджутсу и ходих във Франция при един еврейн които е много добър ученик на Хатсуми на семинар -но нинджутсу кой го учи вспециалните части ...никой не е и чувал освен някой от фбр или кгб или разни разведки там...
А пък системата е просто велика...но пари нема от това братче ..това е ..
Айде чао и пиши щото ми стана интересен и можем да вържем некъв контакт


УС




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.