Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 30.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Годжу кай карате в София?нови  
Автор ileana ()
Публикувано03.02.05 23:50



Някой знае ли друг клуб по годжу кай карате в София, освен този в "Дървеница"?

Усмихни се днес, утре може да е по-зле...


Тема Re: Годжу кай карате в София?нови [re: ileana]  
Автор Kontra ()
Публикувано04.02.05 01:21



при кой си се занимавала с годжу-кай ?
и на клуба по годжу-рю в Дървеница какво точно не му харесваш ?
освен залата разбира се :)

в София има още два
уф не, повече са
3 .. + 1

годжу-кай / СК "Калоян" със сигурност имат зала в София, която е в некво училище, но за съжаление не знам кое
за там чух кофти работи - че нямат готин тренер - и не се учудвам, щото хората са си от Търново
ако искаш мога да попитам точно къде са

"Олимп" / годжу-рю са в руското училище на св. Наум, което е на стотина метра от х-л Хемус
имат си сайт - лесно ще го намериш в дир.бг

за "Ронин" / годжу-рю погледни темата на Илиян малко по-надолу
училището е на бул. България в района между НДК и графа

"ХТМУ"/пичовете от Дървеница имат още една зала в Дружба, но там са деца



Тема Re: Годжу кай карате в София?нови [re: Kontra]  
Автор ileana ()
Публикувано04.02.05 14:19



Мерси за информацията!
Но точно с "Калоян" не искам да се занимавам. Защото съм се занимавала.
М/у другото не подценявай отбора - добри са.
За "ХТМУ" въобще не искам да коментирам. Ходих веднъж да видя за какво става въпрос. Те тренират в една заличка метър на метър, а нивото е под всякаква критика.
А годжу рю сякаш не искам. Просто съм свикнала твърде много вече с моя стил, не знам дали ще възприема този.
Но мерси за информацията де!

Усмихни се днес, утре може да е по-зле...


Тема Re: Годжу кай карате в София?нови [re: ileana]  
Автор Kontra ()
Публикувано04.02.05 15:41



В отговор на:

За "ХТМУ" въобще не искам да коментирам. Ходих веднъж да видя за какво става въпрос. Те тренират в една заличка метър на метър, а нивото е под всякаква критика.



тука ме хвърли в тъч
аз баш там бръмча вече десета година и залата наистина не е нищо особено, но допреди 5-6 години беше ужасно по-зле
сърцето ми се стопля като се сетя каква радост беше като я ремонтираха до варианта, в който е сега
за нивото, дето е под всякаква критика наистина не знам какво да кажа....

В отговор на:

А годжу рю сякаш не искам. Просто съм свикнала твърде много вече с моя стил, не знам дали ще възприема този.



не знам какво си чела или какво са ти казвали, но между годжу-рю и годжу-кай и един Господ едва ли ше знае точно в какво е разликата
разделението е напълно изкуствено като просто е маркиран окинавския и японския вариант на един и същи стил
ако държиш на годжу-кай освен Калоян в София друго няма
не че извън София е по-различно, но поне можеш да избираш от зала до зала



Тема Re: Извинявай!нови [re: Kontra]  
Автор ileana ()
Публикувано05.02.05 00:36



Не исках да засегна никой. Като отидох, видях една група от няколко деца, която ме разочарова и после не стъпах там. Обясних на тренера къде и колко съм тренирала. Той каза "ами те големите са на много високо ниво", сиреч не на твоето. Без да има представа за него. А аз си имам самочувствие в това отношение. Не мога да не се разочаровам.
И за мен бившият ми клуб беше най-хубавото място. Затова може би се бунтувам срещу всичко останало. Защото и тренера ще е друг и хората...

Но май просто трябва да се примиря, че миналото не може да се върне и това е...

Усмихни се днес, утре може да е по-зле...


Тема Re: Извинявай!нови [re: ileana]  
Автор Kontra ()
Публикувано05.02.05 01:57



уф, ясно
добре че обясни кво-що, понеже за толко години клубът ни доста ми е на душата и ми стана мноо кофти
а сега като разказа изобщо не се учудвам
както писах по-нагоре детската ни група е в друга зала
в Дървеница ходят 4-5 тапички, защото там им е по-близо и на тренерът му прави чест, че вместо да каже "или елате в Дружба при останалите или идвайте с големите[точка]", за да може да изтегли часа на основната група по-напред продължава да им води само и само децата да се занимават
ама и той как се е изцепил с тва "много високо ниво" :))
също като мен и теб, и тренерът си има самочувствие, но се познаваме от много време и вЕрвай ми - изобщо не е имал предвид нещо за теб
просто ти е казал преди да фанеш гората без повече да стъпиш при нас да останеш да погледнеш и другите, които почват веднага след тапичките

кой е бившия ти клуб ?
верно че е супер криво, но не си струва заради спека да започнеш на ново място ептем да престанеш да се занимаваш
аз в края на крайщата винаги си се връщам при нас, щото както казах душата ми е там, но много ме радва за по няколко месеца да шаря наляво-надясно и да гледам къде какво бръмчат - неудобството от непознатите хора минава бързо, за не повече от 2-3 седмици



Тема Re: Извинявай!нови [re: Kontra]  
Автор ileana ()
Публикувано05.02.05 02:21



Да, може би си прав.
Преди съм тренирала в "Самурай"- Добрич. Ако си ходил по съзтезания, ще ти е познат клубът. А аз съм почти от самото създаване там. Бях де. Свидетел съм на израстването му, на проблемите (и спортни и лични дори). И ми е като семейство, разбираш ме.
И като излязох от клуба (вашия)...се разплаках . Защото никога никъде няма да е същото...
Усмихни се днес, утре може да е по-зле...

Редактирано от ileana на 05.02.05 02:25.



Тема Re: Извинявай!нови [re: ileana]  
Автор Kontra ()
Публикувано05.02.05 11:40



от години не съм стъпвал на състезание и изобщо не съм в час
понеже са колеги по стил "Самурай" съм ги чувал само като име и защото знам, че се занимават с годжу-кай, а и заради една тема на друго девойче, тренирала при вас дето разказваше как сте правили шпагати и главоколянни стойки на изпит за степен при сенсей Шолев, та бях останал с впечатление, че клубът е нещо като филиала на Калоян в Добрич, съжалявам ако бъркам - наистина не знам

В отговор на:

Свидетел съм на израстването му, на проблемите (и спортни и лични дори). И ми е като семейство, разбираш ме.
И като излязох от клуба (вашия)...се разплаках




напълно те разбирам, но не спирам да си мисля, че ако не погледнеш на работата от малко по-друг ъгъл ше ти побелее косата на млади години
то си е ебаси клишето, а и народният англоговорящ поет го е казал във връзка с любовните науки, но пак става -
" Don't cry, because it's over - smile, because it happened "
наистина никъде няма да е същото, но никой не може да ти отнеме това, което там са ти дали - нито знанията, нито хубавите спомени - горе главата и гледай напред

тренерът ни не е такъв човек ебаси
вярно е, че на хората занимавали се някъде другаде им е по-трудно да започнат на ново място отколкото на начинаещите, а той малко така ... казва кво е, що е и ако искаш да дойдеш да тренираш - много хубу, ако не - пак хубу ... и аз го разбирам, но бъди сигурна, че не е искал да стане така
точно затова годинките минават, а аз твърдо си седя при нас - наистина и стилът ми е много на душата, но главното са хората, а те са много читави

уф, стига с тая драматургия - ако още не си ги гледала ето ти от data.bg няколко каратистки смешки :) - , и



Тема Re:нови [re: Kontra]  
Автор ileana ()
Публикувано05.02.05 18:05



Иххх не е филиал де, недей така
Просто сме един стил.
При все, че не ги одобрявам въобще. Но това е дълга история, някой ден мога и нея да ти разкажа.
А за шнагатите и стойката на стена си е така да
Изкарва ни по двама, по двама да правим 3те шнагата и стойката на стена, която и до ден днещен аз не мога да направя. Вкъщи се мъчих, мъчих и единственото, което постигнах е да си извия врата. И няколко дни след това не можех да гледам нито наляво, нито надясно :), но на изпита го понагласихме да се позадържа 3 сек.
Благодаря ти за това, което си написал. Аз снощи, като си легнах, си мислех ТОЧНО за това. Знам, че е така.
И съм убедена, че един ден децата ми ще спортуват от 5 годишни! Не знам дали карате, но нещо задължително
Поздрави!

Усмихни се днес, утре може да е по-зле...


Тема Re:нови [re: ileana]  
Автор Kontra ()
Публикувано05.02.05 22:26



тва за бъдещите дечурлига е максимално похвално и мноо хубу, но ... ами ти ?
има ли неква теория с неко и друга блага дума:) да те офертирам:)) още веднъж да ни дойдеш на гости ?
аз по принцип ходя с групата с тапичките , но само кажи, че си навитак да пробваш и ще се докарам в Дървеница - колкото академично да сваля "мноо високото ниво" , барем ти е по-спокойно на душата като не са все заслужили майстори на спорта

и аз имам някакви впечатления от Калоян - '97 на един лагер във Вършец бръмчахме заедно, но ще ми е много интересно да чуя твойте - като не те мързи мое да подкараш дългата история
за тая главоколянна поза явно не съм достатъчно навътре в годжу-то :) - ако не беше девойчето от Добрич немаше и да съм я чувал - хабер си неам кво представлява и неволите ти в тая насока са ми абсолютно непонятни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.