Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 03.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За любителите на Тай Цзи Цюан  
Автор TAKUA (новак)
Публикувано02.02.05 21:49



Прекрасно изпълнение на форма от Чжаобао Тай Цзи Цюан ,можете да видите -



Приятно гледане



Тема Re: За любителите на Тай Цзи Цюаннови [re: TAKUA]  
Автор Kontra ()
Публикувано02.02.05 23:31



много е готин тоя, благодаря



Тема Re: За любителите на Тай Цзи Цюаннови [re: TAKUA]  
АвторGiant (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 15:35



Дефинирай термина "прекрасно", моля.
Като го изгледах това клипче ми стана ясно, че този юнак ще е перфектен за някой филм тип Джет Ли, както и за демонстрации. Обаче от гледна точка на бойни качества не вярвам да може нещо. Не вярвам да тренира с идея да удари някого, надали и го е правил въобще. Целта на състезатели като този е подобна на гимнастичките на Нешка Робева - красота на хореографията и гъвкаво тяло. Нищо отвъд това. Което не значи че не се е озорил години наред да постигне тези чудесни ниски позиции. Евала за труда, ама къде му е "бойното" на това?
Все си мисля, че Тай Дзи е едно нещо, в което основната идея е да се учиш да удряш, а не да се кълчиш странно. Това важи и за УШУ като цяло.
Та отново да помоля - направи един анализ на изпълнението от твоя гледна точка и ми кажи кое му е прекрасното.
Поздрави!



Тема Re: За любителите на Тай Цзи Цюаннови [re: Giant]  
Авторtong (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 12:02



Кога те споходи осенението, че " Тай Цзи е едно нещо, дето те учи как да удряш силно..." ?!
И как точно стигна до извода, че въпросния човек не удря силно ?!
Айде дефинирай се първо ти, пък после пак ще менкаме дефиниции !
Успех !



Тема Re: За любителите на Тай Цзи Цюаннови [re: tong]  
АвторGiant (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 12:14



За "силно" не съм казал нищо
Като гледам как размахва ръце и как се движи...прилича на типичния китайски спортист-ушуист, който играе комбинация от балет-художествена-спортна гимнастика, без идея за бойно приложение. Това е моето виждане, затова чакам вашето.



Тема Re: За любителите на Тай Цзи Цюаннови [re: Giant]  
Авторtong (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 14:30



Супер аргументи, да онемее човек...!
Просто трябва да си промениш "виждането", явно гледната точка е прекалено близо до морското равнище, а подобни неща от там трудно се забелязват...уви...!
Успех !



Тема Re: За любителите на Тай Цзи Цюаннови [re: Giant]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 15:09



Само си губиш времето, още не е имало случай тия да се аргументират за нещо - трябва да им се верва.
А пичът верно е гъвкав, но гъвкавостта макар и необходимо, не е достатъчно условие.



Тема Re: За любителите на Тай Цзи Цюаннови [re: tong]  
АвторGiant (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 15:14



Е, при твоята липса на аргументация да разбирам ли, че и ти не виждаш по-високо от мен? И какво точно виждаш? Ако не можеш/не знаеш какво да отговориш, просто си го кажи. А ако наистина вярваш, че това, което се вижда по клиповете на сайта ви е китайско бойно изкуство, тогава мога само да ви пожелая:

Развивайте се успешно в художествената гимнастика.

В противен случай чакам да обясниш каква е целта на този тайдзист на клипа, освен, че си скапва сухожилията



Тема Re: За любителите на Тай Цзи Цюаннови [re: aз]  
АвторGiant (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 15:24



Помня, че преди време имах някакво обсъждане с Такуа за Тайдзи. Темата тогава стана на "ние сме нъмбър 1 по УШУ в БГ...само дето не владеем енергията за разлика от китайците". Любопитно ми е дали момчетата имат някакво развитие във възгледите или си остават на старите разбирания за енергии и т.н.
Кой знае, може и да се решат на културно обсъждане. Ако не, то губя интерес към темата.



Тема Re: За любителите на Тай Цзи Цюаннови [re: Giant]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 16:11



Честно казано, не вярвам - стилът им на изказване не е мръднал и на йота, но пък всичко е възможно.
Според мен проблемът не е в различните възгледи, а по-скоро в липсата на елементарно уважение към чуждите такива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.