Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 17.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Aikido - mit ili realnost v Bg  
Автор ris4o (az)
Публикувано19.09.04 17:14



Ostanah mnogo u4uden ot nivoto na aikidistite v Bulgariq na seminara sus Segal sensei?!! Ne vidqh 1 4eren poqs koito naistina da go zaslujava, a nqkoi ot tqh imat 2 -3 dan, ha ha!!! Za6to vsi4ki se stremqt da navlekat hakamite i da nakiprqt 4ernite poqsi, a ne da nau4at ne6to koeto moje da e prakti4no. Ostanah s vpe4atlenie, 4e ne se poznavat principite( prakti4no) i za da stane nqkoq tehnika, trqbva uke sam da si q napravi!!! Ina4e vsi4ki sa pro4elki za tradicii i kvo li o6te ne, i vseki e nqkak "obladan" ot duha na Aikido!!!
Az pitam za6to Aikido ot boino izkustvo se prevru6ta v BALETNO?!! Hora zamislete se na kakvo sa vi nau4ili va6ite "sensei", moje li ne6to ot tova da se priloji napraktika??? A kum psevdo senseite - nagu6ihte li se s pari4ki za smetka na hora koito li4no vie zaslepqvate s kvi li ne gluposti?
NE SE VELE4AITE, A SE OPTAITE DA SE RAZVIVATE!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 22:08



а твоя сенсей кой е?



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: дядoБлaro]  
Автор ris4o (az)
Публикувано22.09.04 21:55



koi sensei be? ako pita6 za men, az ne sum sensei i dokolkoto znam za da stane6 sensei trqbva da si pone 4 dan i nagore, po-dolu sa sempaii.
az o6te sum cveten kolan, no se stremq da nau4a ne6to koeto da mi vleze v oputreba, a ne da se hvalq nalqvo i nadqsno s 4erni kolani i hakami - "... prah v o4ite..."



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 22:41



нещо не ме разбра?питам твоя сенсей кой е.т.е., да ти преведа - ти при кой тренираш(не ме интересува кво ще ти е от полза и къв цвят са ти гащите).ако мислиш,че тренираш б.и. този при който тренираш е твой учител(по японски сенсей),а не треньор и ако в ждапанската йерархия не е станал сенсей тва за теб не трябва да е много важно,а пък за мен никак не е.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: дядoБлaro]  
Автор ris4o (az)
Публикувано23.09.04 23:53



To4no na toq vupros ne bih ti otgovoril, ne za ne6to druga, a za6toto moeto mnenie moje da se razbere kato mnenie na moq u4itel! Toi si ima sobsteno vijdane i ne smqtam da namesvam negovoto ime s moeto mnenie!!! Ako iska6 da pita6 ne6to za men - zapovqdai! Osven tova ne mi se druj kato nqkoi si mnogo vajen i da me pou4ava6, 4e da mi obqsnqva6 kato na purvola4e, ako iska6 si govori taka s nqkoi deto te turpi!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано24.09.04 03:32



каде тренираш?то ако кажеш,ще издадеш учителя си май...но вече разбрах,че това си е твое мнение,а не на учителя ти.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: дядoБлaro]  
Авторacp_45 (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 20:06



Abe hora da vi kaja 4e i az sam tzvetno kolan4e ot Plovdiv,samo 4e pravq tehniki koito moga i uketata ne si pravqt sami kliu4ove i ne se hvarlqt sami. A tova 4e v Sofiq davat hakama 4ak na 1-vi dan ni6to ne zna4i,za6toto minalata godina edin mamut dokato mi se prave6e na trenior go sgunah nabarzo i posle mi vika6e "igrai po leko nema kakvo da se silime" Ne 4e imam ne6to protiv 6opite oba4e tam stepenite se davat nai nezaslujeno.Aide tva e ot men.
Peace



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: acp_45]  
Авторzaro (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 22:16



Abe i az njamam nishto protiv majnite, samo deto ne pravjat razlika mejdu "е" i "i" ,а ако si mislish che v Plovdiv ne davat stepenite na kilo mnogo se zablujdavash! Navsjakade e edno i sushto! Gledat da ti vzemat taksata za izpita



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: zaro]  
Авторacp_45 (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 10:42



V Plovdiv ima edna zala v ki4uk parij ,az tam treniram i ako nqkoi se samnqva v nivoto na aikido v Bulgariq moje da zapovqda.I ako misli6 4e ne pravq razlika mejdu "e" i "i" zapovqdai da mi go kaje6.Kvo 6te mi prikazva6 za pravopis i pravogovor be az sam student po stomatologiq a ti kakav si!!!!!!!!!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: acp_45]  
Авторuke (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 22:05



Няма ли да престанете с тия тъпи спорове, то се вижда до колко се разбира философията айкидо. То дотова докара всичките тия асоциации и федерации в БГ, медалисти, не разбрахте ли че айкидо не е "бойно" искуство , а дефанзивно и по точно искам да кажа, че не трябва да ходиш по турнири и да печелиш медали...докога, било то пловдив или софия или ямбол, моя ,пак учител ми каза може да знеш само 4 техники и да ги тренираш циял живот ама да можеш да ги приложиш. забравете тези заяждания вражди и какви ли не подобни, аз лично съм виждал учитела с бял колан когато дойде японеца, с 7-8 дан , и японеца и тои свали хакамата. И знаете ли какво направи като демонстрация, най елемнтарната техника, с която се започва и свършва тренировката, сещайте се какво искаше да каже с това, Такаче гледайте на нещата обективно, а който си мисли че може да научи айкидо за 10 години...
това е начин на живот, и сега вместо да се кълвете поскоро си разменете телефоните, и единия да присъства на тренировка на другия, и така поне може да спосделите опит...



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвторTилиo (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 02:39



Айкидо отдавна в България не е мит а съперничество на малоумни и бездарни инструктори.Каласацията по бездарност се води според мене от:
1.Цветанов-невреоятен комедиант с още по-бездарни ученици.Евтината пропаганда по форумите от типа на www.dao.bg.com и непрекъснатите му "напъни" да натрапи своето присъствие води до пълен клоунизъм при демострации и платени появавания в предаваноето "На кафе" при Гала.
2.Германов-човекът система-измислил нови критерии за кю-степените,самозванство,невежество при писането на японски език(пише калиграфии на Японски език но не го владее).Самият той е пример как се взимат и дават данове на "кило" за 8 години-5 дана.
3.Зарков-дубльорът на "Негово Вселенничество"-Стивън Сегал.Ето и едно не мое мнение:За г-н Зарков просто нямам думи. Скоро не бях срещал такова надменно и лицемерно копеле в средите на БИ. Държи се с хората грубо, просташки грубо и неуважително.
Такова поведение е недопустимо за инструктор по бойни изкуства.Това отблъсква хората и позори името на Айкидо.
Като цяло повечето раздори и разцепления идват и от главите на Националният Айкидо Съюз-провинциални отцепници начело с помислилият се за "сенсей" Тодоров.И не на последно място БАФ с видният бездарник Алексиев.
Всичките те са отговорни за непрекъснатите раздори и отрицателни настроения в Българското Айкидо,за негласната и гласна омраза между школите,вътрешните борби и раздаването на степени.
В България този стил е грешно разбран,а сегашните водители на големите организации са недостойни да носят този товар.Добре поне, че скоро идва и техният край........



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
Авторacp_45 (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 08:31



Napalno sam saglasen s Tилиo.
AAAAI Az pove4e nqma da se obajdam.
PEACE!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Tилиo]  
Автор bl1nd | h1tman (непознат)
Публикувано27.09.04 09:50



Aбсолютно вярно!Браво!Да се каже най-накрая истината!Винаги съм си мислил,защо всички малчът по въпроса а само един човек досега каза истината за това какво е положението в айкидо средите!200% съм съгласен с тебе!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Tилиo]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 11:58



В България този стил е грешно разбран,а сегашните водители на големите организации са недостойни да носят този товар.Добре поне, че скоро идва и техният край........
Добре де ,как ще се излезе от този омагьосан кръг? как ще дойде краят?
И докато дойде какво да правим ,къде да тренираме -само по семинари ли ?
Ами те шиханите по семинарите са канени от същите хора дето ги изброи,какво значи туй -че и японците са маскари ли?
Дайте някакви идеи!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: acp_45]  
АвторsO11O (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 20:59



Pro4etete knigata na M.Saotome i ste razberete kolko bezmisleni sa vi zaka4kite,a i ste vi se izqsnat dosta nesta!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: дядoБлaro]  
Автор ris4o (az)
Публикувано27.09.04 21:58



V Plovdiv klub po Aikido, Djudo i strelba - "6tit"



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: acp_45]  
Автор ris4o (az)
Публикувано27.09.04 22:01



kude trenira6? i az sum ot Plovdiv!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: zaro]  
Автор ris4o (az)
Публикувано27.09.04 22:07



zna4i tva 4e izpitite se pravqt da ti vzemat kintite i da te naduhat 4e si mnogo dobur za da produljava6 da pla6ta6 mese4nite taksi si e v cqlata strana!!! stav vupros 4e v Bg nivoto na aikidistite kato cqlo e mnogo, ama mnogo slabo!!! Tova 4e pokrai gilite qbulki ima i malko dobri su6to ne moje da se otre4e, razbira se!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: acp_45]  
Автор ris4o (az)
Публикувано27.09.04 22:12



ei pi4, iskam da ti kaja 4e to4no sred studentite po medicina i stomatologiq pravopisa e na kriti4no niva, golqma 4ast ot kolegite ni sa mnogo zle s pravopisa, taka 4e ne se per4i s tova 4e u4i6 stomatologiq. Az sum medik 6 kurs, ako iska6 moje da piem kafe v Emona nqkoi put i da si pogovorim za aikido i za MU. 6te ti pi6a tel. si, a toi e 0888/771242 Boris



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: sO11O]  
Автор ris4o (az)
Публикувано27.09.04 22:16



TUKA MAI IMA MNOGO TEORITICI ETO ZA TVA IMENO GOVORIH!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Tилиo]  
Автор ris4o (az)
Публикувано27.09.04 22:22



BRAVO!!! Ei basi pi4, napravo me razbi!!! To4no tova imah predvid, bez da poznavam tolova detailno psevdo "sensei"-te v Bg.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: въпpoc]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 22:51



айде съберете дваистина бона в евро и до месец ша опрайм работата.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: acp_45]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 22:53



и аз се бях запътил към вашта заличка,ама още чакам едно "японче" да ми се обади.ти си при прокурорчето нали?



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 22:56



разбрах при кой си и телефона ти имам.като се освободя малко ще ти звънна да ми покажеш какво си научил.



Тема Пак да питам-Какво да правим???нови [re: Tилиo]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 11:33



Пак питам .
Ако всички са псевдо сенсеи какво да правим има ли някъде свестен учител и как да го разберем ,ако не да ходим другаде. И ще помоля нещо по-смислено от това да съберем 20 000 евро?



Тема странично мнениенови [re: Tилиo]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 12:49



Виж какво, пич - аз тренирах айкидо преди години (80 те и 90 те) и отдавна съм спрял, но и досега тренирам други работи, основно карате. Това, дето го пишеш не е характерно за айкидо, а за българите в бойните изкуства въобще. Ето моето мнение:

1. глупостта ходи по хората, не по животните. Хорат обичат и искат да бъдат лъгани. Те искат да знаят, че са изключителни, че няма друг като тях, че техния сенсей е най-великия, ерго - те също са най-великите. Що се чудиш тогава, че се намират тарикати със съмнителен морал, които дават на народа каквото иска? същата профанация е и в карате, и в китайските БИ.

2. Айкидо умря в БГ в момента, в който заговориха парите. Имаше ентусиасти, които макар да не разбираха какво правят, тренираха сами, бягаха от ченгетата, криеха се като мишки - това беше едно време. Това са истинските "сенсеи". Сегашните гледат на айкидо като на бизнес, а на трениращите - като на бизнес-противник, който да изработят, за да подхранват егото си и банковата си сметка.

3. винаги е имало и ще има чистосърдечни хора, които искат истината. техния брой е константна величина и не се е променил много. Наистина е въпрос на шанс да намериш такъв, който да може да те научи на нещо - трудно е, защото такива ги заглушават вряскащите олигофрени, които ти така добре си изброил.

4. Погледни какъв е и какво прави Стивън Сегал и не се чуди на съществото Зарков. Краставите магарета се надушват.

5. В потвърждение на горното - различните БИ привличат различни психологически групи хора. За вече почти 20 години съм забелязал например, че в айкидо-залите има тенденция да се събират разни мистично настроени, енергийно ориентирани типове, които не желаят да приемат грубата действителност и законите на физиката, смятат себе си за "богоизбрани" и единствено призвани да пият от извора на най-висшето изкуство, смятат другите трениращи (от други стилове) за елементарни, прости, първични и хвърчат из облаците. Те изпитват своеобразен духовен глад и е най-лесно да бъдат излъгани, защото според мен най-много го искат. В айкидо в най-малка степен има момента: "Абе ти к'в сенсей си, бе? Я ела да те пробвам, да ти ударя две тупалки и да видим колко си велик!". Затуи в айкидо най-лесно виреят "великите сенсеи", които са по-скоро колеги на Братя Грим и на създателите на епичната сага от рубриката "Лека нощ, деца" - с благото име "Приказки под шипковия храст".

6. "В България този стил е грешно разбран,а сегашните водители на големите организации са недостойни да носят този товар." Абсолютно правилно!
Дано да си прав, че скоро ще се разкарат от сцената....

7. И накрая - за това момче, дето пита все как да се оправят нещата: Няма да се оправят скоро като цяло, щото българите не можем да се променим за една нощ. Така че, пич - търси спасение поединично. Ако нещо не ти харесва в някой учител - сменяй го! Няма по-силен съдник от твоята интуиция! Нито пък един единствен човек може да те научи на всичко, на което трябва да се научиш този живот. Учи от много хора! По-точно казано - кради! Всички стойностни знания (не само в айкидо или БИ) се крадат. Чоп от тук, чоп от там...това е ситуацията. И каквото хванеш - ти минава през главата, сърцето и ръцете и става твое. И после няма кой да ти го вземе.
Така, че - не си правете кумири! Вие сте си кумира.

Това е.

PS Да не се обидят трениращите айкидо от кратката характеристика, която направих. Това е обща тенденция, навсякъде има и свестни, и други. В други БИ простотиите са други, но ги има навсякъде. Просто думата беше за айкидо, та затова...



Тема Re: странично мнениенови [re: MM]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 17:54



подозирах ,че така стоят нещата,
в айкидо-залите има тенденция да се събират разни мистично настроени, енергийно ориентирани типове, които не желаят да приемат грубата действителност и законите на физиката, смятат себе си за "богоизбрани" и единствено призвани да пият от извора на най-висшето изкуство, смятат другите трениращи (от други стилове) за елементарни, прости, първични и хвърчат из облаците. Те изпитват своеобразен духовен глад и е най-лесно да бъдат излъгани, защото според мен най-много го искат. В айкидо в най-малка степен има момента: "Абе ти к'в сенсей си, бе? Я ела да те пробвам, да ти ударя две тупалки и да видим колко си велик!". Затуи в айкидо най-лесно виреят "великите сенсеи", които са по-скоро колеги на Братя Грим и на създателите на епичната сага от рубриката "Лека нощ, деца" - с благото име "Приказки под шипковия храст".
това ме изуми ,щото вчера ми го казаха почти същото, да би да се познаваме
Определено ще престане да се занимавам с айкидо и сега съм в процес на търсене ,кажи нещо за карате ,къде няма простотии или поне да са по-малко ?



Тема Re: странично мнениенови [re: MM]  
Авторborka (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 00:49



Браво евала аболютно съм съгласен с тебе само еднно нещо по втората точка не съм.Истинските сенсеи никога не са се крили и бягали от полицията.
А за другото изказване на тебе и на ония пич тилио-шапка ви свалям.Браво за истината, откровенното и прямо мнение ,което е обективно и абсолютно вярно.
Проблема е в овцете ,които има ходят на меркантилните семинари.И им се мъти мозака като си мислят, че семинара е най-важното нещо.Така стигат бързо до манипулираните им мозъци, и им се налага идеята,че семинара дава много а е точно обратното-дава резултат методичната и всекидневна работа при качествен сенсей а семинарите са за обогатяване и размяна на опит,но не за НАПРЕДЪК!
Ама то като няма сенсеи а търговци и супер смешни глави на организации,съюзи и други там имена измислени от разнообразието на прилагателни в Българският език,и още по смешни договорени демонстрации с бездарните си укета-така ще е!
Добре поне ,че има все още двама независими сенсеи та да не се оплеска съвсем положението с тия ненормални идиоти.И те са като елфи сред орки.Дано не ги окалят и тях.Има надежда,винаги има надежда......



Тема Re: странично мнениенови [re: borka]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 06:16



човек ще си помисли,че загивате бе! че положението тук е осрано без надежда за почистване.който му се тренира ще заебе всичко и до япония ще иде.има и такива случай.сенсейте ви виновни,че предпочитате да си губите времето.



Тема Re: странично мнениенови [re: дядoБлaro]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 11:51



Не, приятелю, не са ни виновни нито сенсеите, нито "сенсеите".
Аз имах същото предвид - като има желаещи да ги лъжат, винаги се намира кой. Природата не търпи празно. Затова посъветвах едното момче да гледа себе си и да учи от този, който му харесва. Човек сам се гради. И се спасява поединично.

А това, че в БИ е пълно с шарлатани, е факт! Колкото да ни е тъжно и на теб и на мен, това е ситуацията.

Говорех за средата на БИ у нас изобщо. Хора, които са патили и имат опит - не само в айкидо, а и в живота въобще - могат да преценят кой кой е и от кого какво да учат. Не за тях е думата.

Това, което е лошо е, че обикновено човек се запалва да тренира, когато е дете или пубертет и няма още ясно изградена ценностна система.
А едно дете иска да има кумир, да има герой. То вярва почти безрезервно на възрастния. Спомням си поне аз как гледах, когато видях за пръв път наживо човек с черен колан!

И отива в залата - а там вероятността да попадне на един от тези "сенсеи" е поне 70%. Ерго - това дете дори не му се дава шанс. Емват го да плаща, имитира поведението и безсмислените техники на сенсея си и положението се осира.

За 20 години съм видял толкова много хора, които се отказват, щото са вярвали, че техниката на техния учител е най-велика, а после са получили два шамара от кварталния побойник.

И по-лошо - много от "сенсеите" са направо за затвора, защото преподават такива дивотии, че увреждат здравето на учениците си за нула време. И няма кой да ги спре. Няма методика на преподаване, няма физиология и анатомия, няма елементарна биомеханика! Блъскай здраво и стани млад инвалид!Типичен пример - господин Цветашки и неговото да дао.

Ей затова ме е яд - щото ако покажеш бисерите на свинята и тя не разбере какво й показваш и отмине - ОК, няма проблем, ама когато дори не даваш шанс на някого - това си е за бой!

Затова си позволих да се намеся - докато всички си траят, такива откачалки като споменатите ще се разхождат на бял кон и ще превръщат дебилните си глупости в закон за останалите.

Свестни учители има и работа на всички ни е те да станат поне 50% - за да има избор.

А в Япония съм бил - и там има много откачалки и шарлатани, така че не е панацея



Тема Re: странично мнениенови [re: borka]  
Автор ris4o (az)
Публикувано29.09.04 22:57



Koi sa tiq nezavisimi sensei???



Тема Re: странично мнениенови [re: MM]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 16:34



за това си има лек:един стар изпитан традиционен начин.влизаш в залата на т.н. сенсей,предизвикваш го пред всичките му учиници,спукваш му задника от бой и си тръгваш.



Тема Re: странично мнениенови [re: дядoБлaro]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 18:06



Да де ама в Айкидо няма двубой(противопоставяне) поне така твърдят и това е най-големия проблем ,както казаха няма система за сравнения и затова е такъв батак, а ако можеш да спукаш сенсея от бой,за какво ти е да тренираш там, абе сега проучвам кик-бокс клубове-някакви идеи ,макар че все пак имам някаква основа и може би нещо хватово ,ще видя джу-джуцу или джудо?



Тема Re: странично мнениенови [re: дядoБлaro]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 18:55



Даааа...

Виждам, че се ражда идея, другари!

Предлагам следния план за очистване на БИ в БГ от шарлатани, малоумници и търгаши:

1. създава се ОЧЗ (организация на чудовишата и злодеите)
2. В нея влизат стари, печени, подли, кисели, препатили членове и симпатизанти на гилдията, занимаваща се с БИ в БГ. трябва да има по двама представители от всеки вид и стил БИ, практикувано тук. (по двама, щото да няма липси, като някой го удари Алцхаймера).
3. тази организация действа на принципа на пътуващия цирк - качват се пичовете в две-три жигули и са като банда за бързо реагиране!
4. Съставя се списък на всички школи и сенсеи. От тях се отделя списък на тези, от които някой има оплакване: че е шарлатанин, мизантроп, комунист или не си плаща парното.
5. Отива ОЧЗто при него в пълен състав и невинно моли за участие в пробна тренировка.
6. По време на тренировката ОЧЗто, дето е от същия стил, без да иска си изпуска контрола.
7. Сенсея се ядосва и решава да покаже на новодошлия кой командва парада.
8. не щеш ли, начинаещият изведнъж се оказва печен майстор и пред всички ученици разхвърля сенсея-стилно и с финес; прави го за смях и отваря очите на народа за истината

Проблемът само е как ще бъдат избрани ОЧЗтата?





Тема Re: странично мнениенови [re: MM]  
Автор ris4o (az)
Публикувано01.10.04 00:05



:P



Тема Re: странично мнениенови [re: MM]  
Автор bl1nd | h1tman (непознат)
Публикувано01.10.04 01:03



Аз предлагам по цивилизовано решение на въпроса пък и скоро не съм се смял със сълзи та идеята ми каква е:
Значи взимаме двама видни видни инструктори във България по Айкидо:
Единият прави демонстрация-К.Цветанов е казвам ви хора няма такава смешна картинка хахаххахаха
А след това за да бъде пълна картинката Е.Германов ще драсне едно писъмце на чист японски език и готово...ако преди това не съм умрял от смях с Цветанов хахахахахахахаахахахахах.



Тема Re: странично мнениенови [re: bl1nd | h1tman]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 09:51



Е и ???
Каква е базата за сравнение???



Тема Re: странично мнениенови [re: MM]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 17:45



ако не искаш очз-та нямаш право да се оплакваш от положението.а за това кой как се чуства като са му пълни ташаците...в смисъл в би с приказки не става.кво значи да си приказваме за аикидо(примерно)?показава всеки какво може и се разбира до къде е стигнал.



Тема Re: странично мнениенови [re: MM]  
АвторWild_Child (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 21:18



Леле, леле, че отбор специалисти са се събрали тука!

Ами, почнете да ходите да играете по шест дни седмично и да тренирате в къщи по 1-2-3 часа, седем дни седмично, опитайте се да разберете какво е самодисциплина, да разберете, че за да получиш трябва да дадеш и може и да започнете да усещате какво са бойните изкуства въобще и Айкидо в частност! И вече няма да се чувствате такива специалисти!

Живи здрави - приказвайте си глупости, помпайте се един друг, търсете вината винаги в другите, а не във вас!

Само дето през последните 6-7 години в България почнаха да идват какви ли не "истински" сенсеи и то по много. И това, че продължават да идват (някои по два пъти в година от другия край на Земята), определено не се дължи на дървените философи! А на "недостойните" сенсеи и на техните склонни към мистичното, заслепени, бездарни ученици!

Поздрави,
Бездарен ученик на Красимир Цветанов (бездарен сенсей, играещ Айкидо от 23 години, 4 дан в момента)



Тема Re: странично мнениенови [re: Wild_Child]  
Авторвлaдo (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 15:47



Поздрави,
Бездарен ученик на Красимир Цветанов (бездарен сенсей, играещ Айкидо от 23 години, 4 дан в момента)

Много съм съгласн с тебе само с две неща несъм, че твоя как да го нарека...........не е тренирал 23 години,защото аз знам като започна да се появява и имам спомени ,че не беше 1981 година.Сигурно отново малко ви е послъгал но това е типично за него.Всъщност няма ли скоро да правите демонстрация?И аз като гореизброените искам да се позалея малко от смях!



Тема Re: странично мнениенови [re: влaдo]  
АвторWild_Child (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 19:09



Владко (злобно дрънкащ глупости тип, криещ се зад няколко рутъра от доста време), Кр. Цветанов играе от началото на 1982 при Георги Пенев сенсей- което го знам от самия Георги Пенев

Така че, ти май познаваш историята на българското Айкидо по-добре от хората, благодарение на които изобщо има Айкидо.

Освен това какво те засяга - ти нали не играеш, защото "В България никой няма покритие да ме тренира". Пък и като си толкова добър - що не направиш една школа да видим истинско майсторство накрая...



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: дядoБлaro]  
Авторacp_45 (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 19:20



Pri prokuror4eto sam da. I kvo? Ako smqta6 4e ne6to ne e nared v na6ta "zali4ka" 6to ne doide6 da ni pokaje6 kak trqbva da se trenira a? Ina4e ste mnogo otvoreni. Pisnalo mi e ot takiva kato teb kadeto mnogo znaqt , oba4e ne idvat da ni "nau4at" na tova koeto "znaqt". To po seminarite se vijda v koi klubove kak se trenira. Taka 4e i da mi obqsnqva6 kolko ste dobri...mi az sam vi vijdal i vi znam mnogo dobre. A. I vmesto da pi6ete gluposti idete da trenirate.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
Авторacp_45 (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 19:36



Vij sq az moje i da sam parvi kurs ama tva ne e 6toto sam ostaval a 6toto me prieha taq godina. Moga da ti kaja 4e si pi6a super pravilno, a po vaprosa s kafeto az hodq na kafe samo s gajenca:) Az imam dostata4no aikido knijki i sam naqsno s nqkoi ne6ta. Az sa6to se kazvam boris(ne 4e 6te zaintriguva nqkoi),ako iska6 ela v na6ta zala i 6te razbere6 4e pri nas labavo nqma. Ima ama to tva e izkliu4enie. Are 4ao.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: acp_45]  
Автор ris4o (az)
Публикувано02.10.04 21:12



Ei acp_45, malko si mi naduti4ak moi 4ovek!!! Az te kanq na kafe, t.e. da se zapoznaem a ti mi se prai6 na golqmata rabota!!! Znai6 li kolko kato teb poznavam, koito sa gola voda!!! I pri teb mi namirisva na su6toto!!! Jivei si i si misli 4e si nai-velikiq!!! A ako mi kaje6 kude ti e zalata po-to4no moga i da mina da vi vidq kvo struvate!!!



Тема А бе човек, изглеждаш ми разуменнови [re: дядoБлaro]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.10.04 21:15



Защо се занимаваш с отрепки?
Как може някой който има дори бегла идея ама много бегла идея за бойни изкуства и по специално японски бойни изкуства да сере върху предците си?
Ми моите предци са БЪЛГАРИ!
Пишат на Български. Ползват КИРИЛИЦА.
Що за човек е човек който не уважава предците си?
Някакво парвеню.
Боклук.
Срам и позор за учителя му.
И за него.
Не че знам нещо от Айкидо. Тренирал съм точно 2 месеца.
Ама имах и 10 г. Киокушинкай.
И 2 месеца Кендо.
Е не съм боец.
Нося на бой - носех по скоро, сега нося повече на бира.
Ама помня някои неща.
Е имаше черни колани айкидисти дето от къса дистанция няма да могат и гък да кажат.
Ама имаше и други - дето хем са абсолютни дъртаци (поне на 65 г беше човека) и дето с тях на тясна пътека не ща да се срещам.
А всъщност не е там работата нали?
Що ли се сетих за една притча или може би реален случай?
Един боец се вози в една лодка. В лодката младок. Младока вдига джабула и предизвиква боеца. А боеца му вика - ще те победя без удар
Доближили остров.
Боеца мо вика - а да се бием на острова?
И младока скача.
А лодката отплува.

Bеer? Mоre?




Тема Re: А бе човек, изглеждаш ми разуменнови [re: bira_more]  
Автор ris4o (az)
Публикувано02.10.04 22:26



Ti ne6to se namesva6 v tema deto mnogo, mnogo ne podbira6? Kvo prai6 tuk? Tva sa ne6ta za koito qvno nqma6 mnenie, a az sum po-zapoznat!!! 6tqh da po4na da ti obqsnqvam, ama nqma smisul! Ako iska6 da me napada6 o6te, pravi go vuv forum medicina, kudeto zapo4na spora!!!
"..Някакво парвеню.
Боклук.
Срам и позор за учителя му..." tova za men li se otnasq? VE4E PO4VAM DA SE QDOSVAM!!! Az izpolzaval li sum nqkvi epiteti po-tvoi adres, a ti 6to izpolzva6??? Ij si doktor, vsi4ki hora mislqt 4e kato si lekar si golqma rabota!!! Da, ama ne!!! Diplomata ne te pravi po-umen i inteligenten,no te zaduljava da se durji6 podobava6to!!!
A sled kato tolkova iskate da znaete 6to ne pi6a na kirilica - purvo na klaviqturata imam samo latinski bukvi i vtoro poradi purvata pri4ina ne sum si instaliral kirilica!!! Taka mi e po-udobno i ne smqtam da se suobrazqvam s jelaniqta na nqkoi, koito kakto kazvah ne vijdat po-dale4 ot nosa si!!!



Тема Re: странично мнениенови [re: Wild_Child]  
Авторвлaдo (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 22:45



Никога не съм се крил зад там...как ги нарече.....рутъра>аз ги знам като ник ама както и да е....просто си много заблуден- нормално е нали тренираш при хора пропити с лъжи пораждащи съмнения.Не ми казвай само,че дрънкам глупости,защото никога не съм говорел глупости.Откога казваш на истината глупост?Невежество....
Това,че не играя Айкидо не означава ,че ще започна пак освен това откога хората които не тренират неозначава,че немогат да изказват мненния?Неудобничко ли ви стана като заговориха хората истината......И хич не намесвай ако обичаш Георги Пенев в разговора. Не му петни името
Аз съм гледал смешният ти ъ........преподавател преди години на демострация в НДК и тогава не съм се смял със сълзи а направо онемях как може такъв човек да се показва вообщемного жалко за всичко.....и се взел на сериозо,че даже и по микрофона говори......аааааа....не говори а дишаше 5 мин,защото преди това има неблогаразумието да направи точно четири техники.И какво????Трагедия и той те омаява тебе,че даже и деца тренира с там тая неговата......как да я кажа да не я обида.......
Достатъчно се занимавах с тебе.....нямам какво друго да ти кажа.....и без това много си далече от истината.Чао!



Тема Re: странично мнениенови [re: влaдo]  
Авторacp_45 (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 10:55



Ne znam za koi govori6 i za kvo stava duma,oba4e tva koeto si go napisal nakraq e izvanredno nepravilno.Ne mnogo "SI" ,a mnogo "SME" dale4e ot istinata. I rrqbva da si naqsno 4e v Balgariq e 99,9% sigurno 4e nqma nqkoi koito da e blizo do istinata v aikido. Ak ti se misli6 za nqkav fenomen tva ve4e e drugo. Ae



Тема Re: странично мнениенови [re: влaдo]  
АвторWild_Child (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 13:49



Владко, недей да губиш самообладание, бе човек!

Като гледам колко три-четири-пет и повече точия си наслагал, явно накрая пяна ти е излизала от устата.

Георги Пенев сенсей го споменах, защото той ми каза от кога тренира Краси при него - ти повдигна въпроса, мисля. А и защо да не го намесвам? Нашата школа започва от него и аз поне се гордея с това! Ако плюеш върху неговите най-добри ученици - значи плюеш и върху него!

Пък и отдавна съм минал възрастта, че и образованието и работата са ми донесли достатъчен опит, за да ме заслепява някой. Казах ти веднъж - самия Краси не се мисли за невероятен майстор, ако си бил дори на една тренировка веднага ще разбереш. Естествено че в българското Айкидо има недостатъци, естествено че има и кавги - какво искаш, в крайна сметка Айкидо масово се играе в България от началото на 90-те, напълно нормално е положението да е такова. Обаче когато има желание и упорство се върви напред. А тия като тебе, дето само плюят и хабят времето на другите да им четат злобата и след още петнадесет години ще са си там където са в момента.

Освен това ти недей, ако обичаш, да ми приказваш за "оная неговата", защото и тя ми е учител - даже при нея започнах да тренирам. Като оставим настрана че всички книги за Айкидо, които си прочел на български (ако изобщо четеш, защото ти май знаеш всичко) са неин превод (Мария Цветанова [Радева]), като имаш съмнения можеш да дойдеш ти покажа някои неща дето ме е научила, в комбинация с някои други дето айкидистите не ги правят - понеже съм далеч от истината (а и люлинското в мен още е живо), аз обаче ги правя. Може да не те страх - ще можеш да си тръгнеш после Тъкмо към края на Октомври трябва да излезе втората книга на Саотоме сенсей, ще имаш подходяща възможност да дойдеш да кажеш на преводачката какво мислиш за нея и да си вземеш автограф.



Тема Има едно нещо наречено KREDORнови [re: ris4o]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.10.04 13:57



И с негова помощ би могъл да пишеш на кирилица.
Ако желаеш.
Ако уважаваш себе си, рода си, страната си.
Идваш в клуб медицина.
И веднага почваш да раздаваш оценки, а по някое време май и шамари беше тръгнал да предлагаш.
>Ij si doktor, - какво си искал да кажеш тук, моето образование не е достатъчно за да разбера.
>vsi4ki hora mislqt 4e kato si lekar si golqma rabota!!!
Е аз не мисля така.

>jelaniqta na nqkoi, koito kakto kazvah ne vijdat po-dale4 ot nosa si!!!
Това за мен ли се отнася? :))))))))))))))))))))))))

Bеer? Mоre?




Тема Re: странично мнениенови [re: acp_45]  
Авторвлaдo (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 16:23



Да прав си.Извинявам се ако съм се изразил неправилно.Ние си имаме задочен спор с един ученик на тези които със сигурност попадат в 99.9%.Аз никога не съм се имал за каквото и да било в този стил и ти грешно си разбрал.Просто имах щастието да видя някой,които прави Айкидо и да го сравня с другите "претенденти ".Сигурно направих грешка ,че не си замълчах....мълчанието и покорството са типичен белег за нашия народ.Сега въпроса от учениците на 100% започват да извъртат нещата да бъркат лица,които нямат нищо общо и да завоалират нещата-типичен стил на тези хора.
Никога не бъркайте истината и позицията на един човек с думата"плюене"."Плюене " в преносен смисъл е съвсем друга дума от Българският език по значение.Пожелавам успешни и ползотворни занимания на всички трениращи бойни изкуства в България!



Тема Re: Има едно нещо наречено KREDORнови [re: bira_more]  
Автор ris4o (az)
Публикувано03.10.04 19:42



Ne ne se otnasq6e za teb, a za nqkoi hora deto ne iskat da razberat kvo imam predvid i izob6to ne 4etat kvo pi6a, a mi davat ocenki!!! A tva 4e nqkoi ot kolegite se mislqt za golqma rabota e vseizvesten fakt, ne kazvam 4e vsi4ki sa taka, ne misli6 li taka? Az ne isakam da obidq nikoi i da razdavam plessnici, ni nai-malko, moje sum se afektiral ot izkazvaniqta po moq adres, koito sa mnogo obidni!!!
Otnosno kirilicata, znam 4e e taka i az sum golqm patriot i nacionalist, no razberi me 4e na klaviaturat si imam samo latineca sum taka ot nqkolko godini. Dori da si vzema druga klaviatura 6te mi bude mnogo trudno! Vupreki tova v skoro vreme 6te go napravq!!!
Useh i budi zdrav!!!



Тема Прав синови [re: ris4o]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.10.04 20:10



За съжаление като прекаля с бирата и аз ставам малко неадекватен - демек извинявам се.
За колегите си още по прав - особено за някои хирурзи.
Ми аз лично познавам хора според които всеки който не е хирург не е никакъв лекар.
Ама има хора всякакви.
И лекари всякакви.

А Айкидото е хубаво нещо. Малко съм видял от него ама ми хареса. Някак си не съм боец (в смисъла на Киокушинкай например). Никак ме няма в атаката - ама хич. Неща да атакувам никого. Само искам ако някой ме атакува ми да го убедя да не ме атакува. И в този аспект винаги съм се възхищавал на Айкидото. Единственото което си мисля е че за да бъде приложимо, човек трябва да тренира поне 10 ако не и повече години. Е с подходящата нагласа, "подобни" резултати могат да се постигнат за 2-3 години в Киокушинкай или Бокс или Кикбокс.

Все пак имай предвид едно - в Интернет се казват неща дето най-вероятно няма да се кажат очи в очи. И то не защото другия например прилича на четирикрилен гардероб с надстройка.

Та ако искаш ела на някоя от сбирките на клуб Медицина. Интересни са. А и има пиещи, има и непиещи :))))

И си пиши ако ти е кеф и в Медицина. Просто някои неща, които на теб могат да ти изглеждат като директна агресия, са обикновени заядлици. Без емоции. А някои неща които си ги писал ти имат емоционален заряд на който е отговорено, може би не по най-добрия начин.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: acp_45]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 22:31



ни се дърви толкова.аз не се занимавам с айкидо,така,че няма какво да ти показвам.скоро мога и да дойда да ми покажат нещо във вашата заличка,но не ти или прокурорчето.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: дядoБлaro]  
Автор ris4o (az)
Публикувано03.10.04 23:08



Ako iska6 ela v na6ta zala, da de tam kuudeto treniram az. Znae6 mi kordinatite, ta ako iska6 obadi da ti kaja kude to4no e. Ti kvo trenira6?



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 15:39



обещавам да ти се обадя.тази седмица съм малко зает.



Тема Re: ОБЯВА за Тилионови [re: Tилиo]  
АвторCmap3agHuk (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 18:35



Cmap3agHuk (невеж комедиант-самозванец, бездарно копеле и сенсей-отцепник) изпитва силно желание да "настрои позитивно" Тилио (всякакви травми по време на манупулацията както и последствия от тях са за сметка на травмирания). Очаквам предложения за частна връзка с цел уточняване на подробностите !



Тема Re: ris4oнови [re: ris4o]  
Авторacp_45 (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 21:05



Parvoto koeto e ne sam vaobshte nadut 6toto edna godina u4eh za izpiti i ne sam hodil na trenirovki ta mi e padnalo samo4ustvieto.A moga da ti kaja 4e dopredi edna godina bqh na takova nivo za moita stepen kakvoto imat nemnogo hora v balgariq.Ne 4e ne6to ama kato hodih po seminari vijdah hora dori s po golqma stepen i ot men koito nemojeha da mi napravqt idno iriminage naprimer. Ima6e si i po navatre v ne6tata samo 4e prednite bqha pove4e. Az sam treniral i kioku6in taka 4e na tozi etap ne raz4itam samo na aikido.I moga da ti kaja 4e kogato rabotata opre do boi ako ne si treniral seriozno(nai-malko po 4-5 trenirovki na sedmitza) okolo 5 godini i nagore 6te ti natzepqt glavata kato star dub. Az sam izpadal v takiva situatzii i hi4 ne mi be6e do aikido. Se6a6 li se. Abe trenirovki si mu e maikata. To samo s gledane i s razbirane ne stava. 6toto kato pro4ete6 vsi4ki knijki stava6 golqm filosof, a kato vleze6 na tatamito si palen vaz. Are



Тема Re: ris4oнови [re: acp_45]  
Автор ris4o (az)
Публикувано04.10.04 21:45



Mai malko ti mi filosofsta6 sq,ama kakto i da e. Are



Тема Re: ris4oнови [re: ris4o]  
Авторacp_45 (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 17:01



Mi filosoftvam 6ot se qdosvam. Are



Тема Re: ris4oнови [re: acp_45]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 19:36



днес сутринта потренирах в заличката ви.ако това ви е продължителноста на тренировката дълго време ще сте далече от аикидо и каквото и да е там.това си е мое мнение разбира се.за прокурорчето кво да ти кажа - мъжко момче.ни са фантазира.



Тема Поздравинови [re: MM]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано06.10.04 09:03



Много отдавна не бях чел толкова стойностно мнение в този форум!
Поздрави



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
Автор Giant (непознат )
Публикувано08.10.04 11:20



Айкидо се е разбрало погрешно още от ученици на Морихей, а вие в Бг търсите да оправяте нещата. Било дефанзивно, хуманно, просветлено и т.н. Няма такива глупости. Ако беше дефанзивно, нямаше да има грам удари - но има атеми, нали? Хуманно щеше да е ако нито една техника не става за чупене на кости, но има богат набор костотрошачки. Докато човек стигне ниво да приложи идеята за ненараняване...абе 50-ина години в на-добрия случай. Дори Морихей мисля не е стигнал дотам, а Гозо Шиода е бил малко по-близо, поне от това, което мога да преценя по записи. В Айкидо в залите у нас ходят доста хора, които ги мързи да се изпотят и натъртят здраво. Те са масовото явление. За да сме честни, трябва да кажем, че и Бг Тайдзито е на същото окаяно положение, а и не само то. Единиците, които искат да тренират...ами като хванеш да се пердашиш с някого и той ти каже "А-а-а, това не е Айкидо, не трябва да има агресия, не играеш правилно" - как да имаш желание да продължаваш? Как да обясниш на някого, че това, което прави, не е бойно изкуство, а самозалъгване - той "върви по Пътя и ще стигне там...някой ден"...да, ама не. Няма начин да пречупиш сляпата вяра, но от друга страна щом така им е кеф, значи са намерили това, което искат, та по-добре да не им се бъркаме. А за пердаха, дето ще го ядат...неизбежен е.
В друг форум беше казано, че Айкидо е повече религия, отколкото бойно изкуство. Нещата от много време наистина вървят натам, а и не само в Бг. Не познавам кадърен айкидист, който да може да се бие на ниво, освен ако не тренира(тренирал) и нещо друго, успоредно с Айкидото. това трябва да говори нещо, нали?

Тренировките са за вас, а не за учителя ви.Поздрави на всички, които имат желание да се учат.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Giant]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 15:15



ей го и най-големия разбирач!ти колко от учениците на уешиба познаваш,че разправяш тия неща?аз не познавам нито един лично и да твърдя дали са разбрали или не аикидо,значи да се направя на глупак.а за това,че трениращите тук не щат да се понатъртят и превръщат нещата в балет си прав.без тупаници не можеш да минеш.а ако мислиш,че няма айкидист дето не може да се бие свястно кажи да те запозная с двама ентусиасти.



Тема Бой му е майката не само тренировкинови [re: acp_45]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.10.04 19:44



Ми на мен се наложи 1 път да ползвам това което съм учил - (поне 8 ако не и 10 години киокушин). Ама понеже съм льохман, не успя треньора да ме научи да бия - само се научих да нося бой.
И се случи - кръчмарски бой с някакви дет бяха по льохави и от мен дори.
Един стол ми строшиха в главата (нося на бой нали казах). Следващия в главата на нещастника дето уж ме биеше. Щото го вдигнах и подложих под следващия стол.
Излезнахме на вън.
Там некакъв уж ме удря ама аз не го възприемам като бой. Ама човека поне с 20 кила по тежък а аз както казах льохман, та ме избутва.
Паднах.
Сритаха ме в глава, ребра.
Яууу ще се мре - ми ся кво да правя?
Ми бръкнах в очите на двамата най ентусиазирани, след това се хванах за топките им за да се изправя.
И всички си тръгнахме по живо по здраво.
Пък след това се разбрахме като "мъже" :))) - бе ако искаш разбирай го и като дришльовци ама след това проблеми не съм имал с тия момчета.

А и още един случай.
Преди 12 - 13 години ще обменям долари.
И на Магурата некъв ми викат - те там ти дават 18.5 ама аз ти давам 20.
Ми убу - давай.
И човека ми дава 1800 лв за 100 долара - демек ме подбъзиква. И аз му викам айде чао.
А той ме гони - ма вече сме на Магура стриит - те бе те пак брой извинявай.
Аз пак броя - вече 20000.
И му давам 100 долара. А пича тръгва да ми прави "паклачинка" или както му се вика там - демек тефтерче и от едната страна банкнота а от другата друга банкнота.
И аз му викам - не ти ща ментетата ти мен на улав ли ме праиш?
А той културно ме пита - ми ако ти гръмнем една.
А аз още по културно - ми аз ако ти гръмна едно мае гери - ще влезеш у витрината.
Не се бихме. Дойдоха другите "дилъри".
А след това съм чейнджил пари само у бюра.
А жената щото по умна, минава да чейднджи пари край едно бюро.
А край него супер мошеници със супер оферти.
Тя ги подминава без да поглежда и се шмугва в бюрото.
Те това е истината - без бой да победиш - или поне да нямаш ядове.
Другото е за по младите.
Яууу колко съм одъртял.

Bеer? Mоre?




Тема Кво атеми бе човек?нови [re: Giant]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.10.04 20:02



Ми то атемито, както аз го знам (а аз сигурно не го знам) си е гола вода.
Отидох в Белгия (95 година) с някакви познания в Киокушин.
Бях за 3 месеца.
Лошо.
Трябва да тренирам нещо.
Айде Савате, Айкидо и някакво китайско нещо дет не му помня името.
Савате - бря аз съм най великия. Е да ама не. Явиха се 2-3 момчета дет да ми покажат мястото. Ма аз си помислих че съм велик, щот направих на 2 стинки фаворита. Он тръгнал да ме пердаши с ритници - яуу ми аз най-го обичам - поне от ритници мога да се пазя.
Ама другите момчета решили че имат и ръце (бе не бяха фаворити ама си бяха бойци) и главата ми беше все на 10 см от мястото дето мислех че .
На китайското (май беше вин чу) - иии нямаше истински битки - 1 път седмично тренировки. И един ден ай ся кой колко носи на болка. Ми аз нося. Уааууу.
Айй да сме по толерантни - ми ОК.
Айкидо.
Смазаха ме с търкаляне. Като го видях Сенсея им - повярвах му. Ми човека пръч на поне 65 години - търкаля се както аз няма да мога в този живот.
И на една тренировка показват ни нещо (ама без споменатия сенсей) и мойта ръка я гънат като макарон. А аз се пробвам и не става. И човека ме пита:
Ми кво ще правиш сега?
Пяуу - джодан цуки. Никви атемита. Без контакт де, ако че киокушин е само контакт. Ама аз съм отишъл там да се уча. И човека вика ми ако го вкараш - прав си :)))
Е говорехме на френскоанглийски. А аз ни френски знам ни английкси като хората. Ама му видях усмивката :)

Bеer? Mоre?




Тема Ииии бряяянови [re: дядoБлaro]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.10.04 20:08



Четох на времето за един пич.
Бодигард на английски кръчми.
И човека обясняваше - той лично е тренирал Щотокан( май беше шотокан), Бокс и джудо.
И си го казваше у боя има 1 да победиш.
Вярно ако си боец джудист, един удар ще понесеш. Другия нема да има време за друг удар.
Нема место за ритници(шотокан). А от бокса - най много още един удар.
И след това мияууууууууу - много близък почти сексуален контакт.
А айкидото - ма дали няма да ми дадете малко дистанция?
Джудо - или жиужицо (дето бих искал да го тренирам ама не знам къде)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кво атеми бе човек?нови [re: bira_more]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 09:16



Пич, прав си за туй дето го казваш. Ама е така, ако тренираш айкидо, за да се научиш да се биеш/пазиш в кръчмарски и улични ситуации.
Верно, че е бойно изкуство - демек трябва да върши работа.

Само че отдавна никой не се бие така, както по времето на Руско-японските войни (тоест Морихей). Сега има пищови, цигани на тумби, съд с бързо производство и прочие - все неща, за които е ставало дума многократно, няма какво да ги повтарям.

В сегашния си вид айкидо (говоря за БГ и тази част от майсторите, дето съм виждал по света) не е бойно приложно. Има къде по-ефикасни неща - както сам си забелязал киокушин, бокс, самбо, винг чун, кик бокс, борба и прочие.
Повечето хора по мое наблюдение не тренират айкидо, за да се научат да се бият.
Аз също не си и помислям да пробвам айкидо на улицата. Много пъти по залите преди години ми обясняваха, че не съм атакувал правилно, когато ми показваха техники срещу удар с крак и ръка, та затова удара ми влизал и сенсея не можел да си направи техниката. А това е смешно.

Доколкото знам (да ме поправят по-вещите) това, което е използвал Морихей в реалността през войната, а и го е преподавал в т.нар. Доджо на Ада през 30те год на миналия век е твърде далече от това, което днес преподават като айкидо. (справка - дайто рю).

Сега айкидо наистина е повече философия (или религия ако щеш) и всеки си го тренира така, както го вижда.
Аз навремето се отказах и защото тогава прецених, че ми е твърде сложно и не мога да разбера всичко, което ми казват. За това е нужна естествена еволюция на съзнанието и мисленето, която идва с възрастта и житейския опит, а един тийнейджър - да ме извиняваш - няма такива.
Но сега бих тренирал съвсем по друга причина - защото ми дава неща, които якото бъхтане не ми дава - например опознавам и себе си и тялото си по един съвсем различен начин, дава ми чувство за хармония, за танц, усещане за цялост между тяло и дух, между физика и ум, дава ми усещане за кръг и още един куп други простотии, които бокса например не може.
Не си и помислям да се заблуждавам, че ми дава знания за улицата. Съветвам и другите да не си създават такава илюзия.

Има айкидисти, които са добри бойци, но то не е от айкидо - то е от човека. Навсякъде има бойци и срахливци, както и голяма маса от хора по средата. Въпросът е ти от кои искаш да бъдеш и да тренираш правилно и със съзнанието къде си и къде искаш да бъдеш. Тогава и балет да трернираш, ще стигнеш, закъдето си тръгнал.
Останалото е губене на време.

Поздрави



Тема Re: Ииии бряяянови [re: bira_more]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 23:54



бодигарт в кръчма,дискотека,клуб и всяко друго тясно място,дето не можеш да се движиш я от хора,я от мебели и като добавим шума и това,че е голяма тъмница,може да е всеки който дига над 100кг от лежанка.няма да му трябват кой знае какви бойни умения за да те хване и тръшне и после да мачка.това при условие,че понесе първия удар.това с многото удари и голямото млатене съм го гледал само във филмите с жан клод и компания.реалните сбивния на който съм бил свдетел обикновенно са приключвали с първия удар.един удар и другия вече се е насрал и е на земята,или ако му е много дебела главата 10 секунди дава заето,ама кой ще те чака 10 секунди да се оправиш?интересното е когато има пространство,т.е. може да стане няква гоненица.за ритници винаги има място - човек има глезени,капачки,ташаци...а всъщност няма голямо значение какво си тренирал,а какво си научил.понеже тук става въпрос за айкидо,спорът е дали то в бг има нещо общо с айкидо въобще и за фалшивите сенсей.друг е въпроса дали тези "техники" дето се практикуват по залите стават за реалния живот(е,стават,ако сте самурай в доспехи),или са с цел да се разбере принципа и в реална ситуация да се използва малко по-директен метод.



Тема Re: Кво атеми бе човек?нови [re: bira_more]  
Автор ris4o (az)
Публикувано12.10.04 18:41



Aikido tehnikata ne moje da stane na na6eto nivo bez atemi i kqi!!! Vj sq, maistorite 6te mogat da napravqt ne6to, ama ne i nie!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Tилиo]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 11:38



В отговор на:

Айкидо отдавна в България не е мит а съперничество на малоумни и бездарни инструктори.Каласацията по бездарност се води според мене от:
1.Цветанов-невреоятен комедиант с още по-бездарни ученици.Евтината пропаганда по форумите от типа на www.dao.bg.com и непрекъснатите му "напъни" да натрапи своето присъствие води до пълен клоунизъм при демострации и платени появавания в предаваноето "На кафе" при Гала.
2.Германов-човекът система-измислил нови критерии за кю-степените,самозванство,невежество при писането на японски език(пише калиграфии на Японски език но не го владее).Самият той е пример как се взимат и дават данове на "кило" за 8 години-5 дана.
3.Зарков-дубльорът на "Негово Вселенничество"-Стивън Сегал.Ето и едно не мое мнение:За г-н Зарков просто нямам думи. Скоро не бях срещал такова надменно и лицемерно копеле в средите на БИ. Държи се с хората грубо, просташки грубо и неуважително.
Такова поведение е недопустимо за инструктор по бойни изкуства.Това отблъсква хората и позори името на Айкидо.
Като цяло повечето раздори и разцепления идват и от главите на Националният Айкидо Съюз-провинциални отцепници начело с помислилият се за "сенсей" Тодоров.И не на последно място БАФ с видният бездарник Алексиев.
Всичките те са отговорни за непрекъснатите раздори и отрицателни настроения в Българското Айкидо,за негласната и гласна омраза между школите,вътрешните борби и раздаването на степени.
В България този стил е грешно разбран,а сегашните водители на големите организации са недостойни да носят този товар.Добре поне, че скоро идва и техният край........



Пак всички са маскари това излезе. Ами не съм съгласен - всеки човек си има кусури и главите на организациите винаги ги оплюват от другите, къде заслужено, къде от чиста дребнава злоба и завист. А никой не се замисля какви са хората, които тренират при тях. Сашо бил смешник, Еди бил измислил система - Сашо в момента е в Хомбу на обучение при смешните дребни шихани, а Еди работи по системата на покойния шихан Тойода и по едно дребно стечение на обстоятелствата е най-висок дан в България и води една от най-големите организации в страната, което на много хора не се харесва. Зарков може да е всякакъв, но позволи на всеки без значение на степен и организация да тренира безплатно със Стивън Сегал - нещо, което никой друг не направи. Сега и Краси Цветанов и Едуард Германов и Сашо Алексиев подеха инициативата за дните на отворените врати, когато всеки, който желае може да отиде и да потренира с тях. Та напук на всички вражди и съперничество между организациите се събираме на общи семинари и тренираме вместо да си мерим "майсторлъка". А другите все още продължават да се дърлят, вместо да обменят опит помежду си. Голямо и щастливо семейство едва ли ще станем, но може поне да демонстрираме малко елементарен здрав разум, търпимост и уважение към труда на другите. Всички които много лаят, обикновено правят най-малко, за да го има айкидо въобще в България, а някои направо пречат. Дори само един малък клуб се поддържа трудно, за цяла организация да не говорим. Но докато има такива тесногръди и ограничени хора няма как да се промени айкидо към по-добро.
---
БАА, клуб Шу Гьо - Варна.



Тема Re: странично мнениенови [re: MM]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 11:52



За много неща си прав и все пак не можеш да правиш генерални изводи. Винаги ще ги има калпавите хора и по върховете и под тях. Но ще ги има и тези, които наистина ще умеят нещо. Дори само заради тях си заслужава всичко. Не всеки може да стане айкидист, това го постигат малцина, другите си остават на едно посредствено ниво без значение с каква степен са окичени и как точно са се сдобили с нея. Да се връщаме към старите времена е като да тъгуваме за бай Тошо. Парите в днешно време са необходими на всяка организация, за да може тя да съществува и таксите на необходимо зло. Но парите са средство, а не цел, само че някои хора това го забравят.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Master]  
Автор ris4o (az)
Публикувано13.10.04 22:49



Obmqna na... kvo??? :) 4e koi ot tiq ima opit, ta mi govori6 da obmenqm s tqh ne6to!!!:(



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 08:51



В отговор на:

Obmqna na... kvo??? :) 4e koi ot tiq ima opit, ta mi govori6 da obmenqm s tqh ne6to!!!:(



С такава нагласа далеч няма да стигнеш вЕрвай ми. От всеки можеш а научиш нещо, особено ако е от друга организация. Техниките, които си мислиш, че знаеш перфектно е почти сигурно, че няма да направиш гладко на човек тренирал по друг начин - или ще ти се измъкне по неочакван начин, или ти ще объркаш нещо. А и как ще прецениш кой прави нещата правилно и кой не? Това че не си виждал даден вариант на една техника не значи, че той е грешен, каквото и да казва инструктора ти по въпроса. Правилни са нещата, които работят, всички други са измислици. А ти откъде си сигурен, че те нямат опит? Твоят опит колко е голям, та се изказваш така категорично? Те като не знаят, ти можеш да им покажеш, та следващия път като се засечеш с тези хора на семинар да си спомнят нещо хубаво за теб, а не как си разправял колко ти си велик, а те тъпи.
Май всеки си мисли, че в неговия клуб пие вода от извора, а всъщност е поредният дето са го надъхали срещу останалите, да не би да прогледне случайно какво е действителното ниво при него, не че често се случва. От опит знам, че има много надъхани хора, тренира им се, ходят редовно и тренировка не пропускат, но са като коне с капаци - извън техния клуб не са стъпвали, някои въобще не са ходили на семинар да видят какво правят и другите. Аз ходя, ходят и други хора и за нашият клуб се вземали добри идеи от други организации и това ни е било от полза при тренировките. Включително и с момчетата на Краси Цветанов се знаем и от тях взаимствахме нещо, когато ги видяхме как тренират с оръжия. От Федерацията също сме взели нещо. От Иуама, понастоящем Такемусу Айки също и винаги, когато нещо ни хареса ще го правим, без значение кой и къде го е показал. Ние тренираме айкидо, там ограничения няма, налагат си ги само хората с ограничено мислене. Тъй че преди да почнете да критикувате работата на другите се опитайте да прецените дали вие носите на критика. Щото повечето не носим, ама мрем да си мерим разни работи.
---
БАА - клуб Шу Гьо, Варна



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: дядoБлaro]  
Автор Giant (непознат )
Публикувано14.10.04 13:43



Благи Дядо, не е нужно да познаваш учениците на Уешиба, за да си съставиш мнение за тях - видеозаписи има достатъчно, Сони Чиба дори и в игрален филм с името "Айкидо" участва. Също така можеш да си съставиш и мнение индиректно чрез техните ученици, които са идвали в България. Погледни как работят Морихей и Шиода, а после виж как работят останалите...Разликата е очевидна. Безспорно всички ученици на Морихей имат качества и високо ниво на умения, но никой от тях не показва класата на Уешиба и Шиода, онова взаимодействие с партньора, специфичния начин на придвижване, експлозивната сила при контакт и още какво ли не...Това навежда на мисълта, че тези ученици така и не са достигнали/разбрали до това ниво и то е останло затворено за тях. Морихей е имал късмет с ученик като Шиода, но Шиода впоследствие няма този късмет. Дали Уешиба е предал нещо повече на Шиода, отколкото дори на собствения си син, не е известно. Факт е обаче, че Морихей е позволил на Гозо Шиода да отвори собствена школа по Айкидо и да развива свое направление - нещо, което не разрешава на никой друг. Да не говорим, че когато друг ученик на Морихей бива питан за Шиода/Йошинкан той гледа и се люти все едно някой му е изял десерта. Твърде показателен факт - никой от учениците на Уешиба не харесва Гозо Шиода и общо взето плюят по него...завист?



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Giant]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 22:32



този въпросния филм така и не успях да го намеря.всичко това го постигна по пътя на логиката гледайки видеокасети!?!похвално!и аз съм гледал доста.но никога не съм си задавал въпроса кой,кой е и кое поколение ученик на кого е.хора като уешиба е имало и ще има.дали могат да бъдат повторени е друг въпрос.в предишна такава тема изказах мнението,че аикидо почва и свършва с уешиба.естествено не бяха много съгласни с мен,но това си е мое мнение.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Giant]  
Авторaikikai (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 20:31



Ако намекваш за Йошинкан Айкидо и организацията на Шиода има един безпорен парадокс-Шиода работи коренно различно от всички по-съвременни майстори на този стил.Защо е така?Как мислите?Йошинкан изглежда някък си насечено,даже прекалено а Шиода работи като истински мега майстор и движвнията са му много различни.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Master]  
Авторaikikai (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 21:05



Master,ако обичаш отговори ми:не е ли верно това което е написано?Погледни еднин по един главите на организациите.Всеки се хвали ,един бил 5 дан,дръг бил 4 дан,трети тренирал от 80 година(демек 24 години) и какво от това.Аз лично съм ги гледал всичките глави с изключение на 2-ма трима.Но като погледна как изпълняват техниките верно приличат на приказките от Братя Грим.Защото след това си пускам някой от филмчетат от интернет с различни по националност майстори и виждам огромна разлика а дановете са почти идентични.Отправям много големи критики към Е.Германов.За мое голямо разочарование го гледах преди няколко години в зала 2 на НДК.Ама той бил 5 Дан????Как така 5 дан той е направо трагичено бавен,тромав и неориентиран.И това ни бил най-добрия изпълнител.Ами срамота е!А неговото безобразие с писане на японски калифрафии?Ами той за богоизбран ли се има да пише,или по-точно се е замозабравил от себелюбие?Освен това е вярно ,че е измислил някъква си негова система.Аз лично съм влизал в сайта за изпити и нито една програма не е като неговата,а за стила който показва още повече.
Само отвори сайта на Зарков и виж фотосите!Срам и позор за името на Айкидо.Почти всичките му снимки в сайта са пиянски оргии!!!Чел съм надменните изказвания на Алексиев в други форуми и съм гледал негово появяване,когато тука беше Исояма Сенсей.Много жалко но той също си е слабао казано смешен.За Цветанов коментара е излишен.Там трагедията граничи с голяма доза грешка на природата.
Четох и за евтината пропаганда във форума Дао.бг.Там си говорят 5-6 човека и си чешат вътрешното себелюбие.Сега има нова инициатива Дни на Отворени Врати.Отново евтина пропаганда.Аз знам за Айкидо от 1991 год. и досега никога не съм чувал някой от тези организации да са тренирали при затворени врати!Отново евтини манипулации.Винаги който е искал е можело да си тренира където си поиска.Те да не са някъкви секретни организации и да са тренирали при затворена врата,та сега да си ги отварят???

В България този стил е грешно разбран,а сегашните водители на големите организации са недостойни да носят този товар.Добре поне, че скоро идва и техният край........

Верно е, хората не са слепи и вече прогледнаха.Краят на тези организации идва,защото всеки иска качествени сенсей.А не да се казва още на някой падания "тежкото падане" и като се заговори за оръжие всички да питат какво е това? И да се учи от филмчета по интернет.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Master]  
Автор ris4o (az)
Публикувано17.10.04 22:32



Vij kvo, purvo az ne sum kazal, 4e sum velik ili ne6to takova. Az mnogo dobre si precinqvam znaniqta, ama nqma da ti kaja kvo mislq. Osven tova az sum mnogo otvorena li4nost kum novi znaniq i si znam interesite. I da ti kaja, az ne se zanimavam samo s aikido, a ot skoro se opitvam da namerq vremi i za drugo BI, taka 4e bih kazal, 4e znam na kude sum trugnal i kak da go postigna. Ne mi govori za tesnogrudie i t.n. A tva 4e nqma kvo da se nau4i ot tiq seminara e predelno qsno, 6toto edin novobranec moje da ti kaje kvi sa principite na izpulnenie na tehnikite( te sa edni i su6ti za vsi4ki tehnika). A horata za koito govorim ne gi poznavat tezi principi, mogat samo da mi filosofstvat za ideala na BI-tva i v 4asnost za aikido. Kva filisofiq be hora, tva da ne vi e nqkva si CURKVA, 4e da hodi6 da se izpovqdva6, tva e BOINO IZKUSTVO. OTGOVORI SI NA VUPRODSA ZA6TO HORATA TRENIRAT BI I 6TE RAZBERE6 6TO SE LIUTQ!!! KAKTO KAZAH TERI HORA PREVURNAHA AIKIDO OT BOINO IZKUSTVO V BALETNO IZKUSTVO, ILI MOJE BI V NQKVA NOVA RELIGIQ hahahahahahahaha!!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: aikikai]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 10:00



Мдам, искаш отговори - ми какво повече да ти кажа - ти не казваш нищо добро за никой, а хората които така безотговорно оплюваш не са на татамито от вчера. "Бавният" Едуард Германов в петък така ме хвърляше, че ако в последния момент не забавяше сега едва ли щях да съм в състояние да пиша, при това беше контузен А както работи и води уке - аз лично почувствах разликата, за тези, които са гледали не знам. За мен той е добър айкидист, добър инструктор - поне за тези, които имат желание да научат нещо и освен това той поддържа Асоциацията в сегашния и вид - мисля, че е свършил доста добра работа, като се има предвид с какви хора се занимава. Калиграфиите му били смешни казваш, това изказване го намирам за меко казано странно, защото не съм виждал друг българин въобще да си дава зор да показва такива неща, освен Къци Вапцаров на един 24 май А сенсей Германов е учил калиграфия при покойния шихан Тойода и при сенсей Хироши Таджири, който е идвал не веднъж в България и е показвал много хубави калиграфии. Пък и доколкото познавам сенсей Германов му е все едно какво пишат такива като теб за него - истината е на татамито, тук всеки всичко знае Колкото за неговата система и изпитна програма - това са системата и изпитната програма на AAI Aikido Association Internetional, към която е член и Българската Айкидо Асоциация. Това, което Германов показва в повече са елементи от популярния в момента граплинг, но той винаги ги е дистанцирал от айкидо, не изисква присъствие на тези тренировки и не иска такива неща на изпитите, просто показва неща, които биха помогнали да се осмислят някои принципи на айкидо от по-друг аспект.
За Зарков или добро или нищо - от мен нищо , освен че все пак успяха да съберат 700 човека на тренировката семинар с Таке сенсей по-популярен за света като Стивън Сегал.
Казваш, че Сашо Алексиев бил смешен - изглежда, че ти много лесно се разсмиваш. По едно стечение на обстоятелствата се запознахме с него, въпреки че сме в различни организации и го намирам за доста трезвомислеш по въпросите свързани с айкидо. Видях го и как работи - мога да кажа, че в България се броят на пръсти инструкторите, които работят така чисто. В момента е на обучение в Хомбу доджо и понастоящем е главният инструктор на Българската Айкидо Федерация, която съвсем наскоро получи и лиценз от Хомбу доджо.
С Краси Цветанов се запознах наскоро лично, преди това познавах само хора, трениращи при него. Точно те не биха питали какво е работа с оръжие, бъди сигурен - гледах ги като бяха на летен лагер във Варна и ни гостуваха на една тренировка, та имам преки впечатления от техния начин на работа.
Казваш, че Дните на отворени врати били евтина пропаганда - хех, пропаганда на какво, ако смея да попитам? Това е точно, за да могат хора като теб да отидат на място и сами да видят за какво става дума, не да ги ръсят разни врели некипели по форумите. И тъй-като се изказваш така компетентно би ли се представил на форума кой си, в кой клуб, организация и държава тренираш, до каква степен си стигнал в развитието си, та да се отнасяме с подобаващият респект към мненията ти.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 10:07



Казваш, че един новобранец знаел принципите на техниките - хех, ми като ги гледам не им личи. А твърдиш, че сенсеите по семинарите не ги знаели, може, щом така казваш, сигурно е така
Философията била като за църква - пак си прав, винаги разсъждавам върху вселенската хармония, когато хвърлям някой и после му обяснявам, че съм го сторил с най-добри чувства
Защо се лютиш си е твой проблем, аз пък си тренирам, търся си добрите сенсеи (а в България ги има, но ние не си ги ценим като цяло) и си следвам целите.
Когато пробваш сам да направиш нещо, тогава ще усетиш за какво става дума. Инак откъм критики всички сме силни, но пробвай да завъртиш един клуб или огранизация с много и всякакви хора и пак ще си говорим. Щото винаги има малцина сериозни, които искат да постигна нещо и маса хора, които нито знаят какво правят, нито пък защо. И това не е проблем само за айкидо.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Master]  
Автор ris4o (az)
Публикувано18.10.04 17:11



Kogato se po4ustvam siguren 6te se opitam da si organiziram klub, no ne sega, sega mi e tvurde rano. Purvo trqbva d natrupam opit i to ne samo po aikido, puk togava 6te se opitam da napravq ne6to. Ako ne sum siguren 4e ne moga da nau4a nqkoi nqma da pravq ni6to. Ako 6te se pravi ne6to, to trqbva da e na nivo, a ne samo da se pravim na mnogo moje6ti i da se obirat parite na horata, kakto se pravi i ot mnozinstvoto "sensei". Ne otri4am 4e ima i dobri, no sa mnogo malko. Nqkolo puti sum vodil trenirovki i znam 4e izob6to ne e lesno, i za kritikite si prav 4e e mnogo lesno da se otpravqt, a e trudno da se pravi ne6to su6testveno. No ne tam e problema, problema e 4e edin krug hora, ot tesi "sensei" ne vijdat li ne iskat da vidqt svoqta niska boina kultura, a se samozablujdavat 4e sa mnogo dobri. OSVEN KRITIKA, TRQBVA DA IMA I SAMOKRITIKA!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 08:46



Да, за това си прав, но тези "сенсеи" или по-точно смятащите се за такива ги отпиши - те не подлежат на промяна. Виждал съм ги на семинари - те въобще не тренират, за тях няма нови варианти - те всичко знаят, не правят техниките, защото са им много прости. Предпочитат да пипнат някой с по-ниска степен за уке и да му се стягат, когато той работи, за да му покажат колко е некадърен, а когато дойде техния ред и ти им се стегнеш ти се карат, че не партнираш добре. На въпроси по техниките отговарят нещо от рода на "Когато напреднеш ще разбереш". Най-голямата вреда от тях е, че или отказват хората от съответното БИ, или ги учат на глупости. Но тези, които могат и правят нещо трябва да се подкрепят по всякакъв начин, за да имат стимул да продължават. А който има буден ум след време сам започва да си задава въпроси дали е попаднал, където трябва и ако не е, сам си търси при кого да отиде да тренира. Затова трябва да се знаят хората, които са добри инструктори и да се насочват хората с потенциал и желание за развитие към тях. Другите са просто членска маса и е излишно губене на време на тоя етап да им отваряш очите.
Ти самият не смяташ да правиш нищо - ами не е добре, по-добре е да правиш малко, отколкото нищо. Аз не бих си спрял току така тренировките - то в момента сме и една седмица без сенсей, та изпълнявам такива функции, сам знаеш, че не е лесно и си е отговорност, която доста хора не осъзнават, когато вземат съответната степен. Но дори и без сенсей имам по какво да работя върху себе си, така че пак няма да отидат зян тренировките :)
За самокритиката също съм съгласен - може да се каже, че това е пътят за самоусъвършенстване - човек винаги да е с критичен поглед към себе си и да се стреми към усъвършенстване на уменията си, което поне в айкидо става най-добре на татамито.
Така че, може да се срещнем там - в петък ще съм на семинара в Търново с шихан Корибаяши, нищо че не е организиран от моята организация, на 5 ноември съм в София при шихан Сато - може и да се засечем нейде по татамитата



Тема За Тилионови [re: Tилиo]  
Авторlron Fist (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 00:22



В България този стил е грешно разбран
Хе-хе и ти как разбра ,че е погрешно разбран? Ти да не го разбираш правилно???
Иха-а-а ,ашколсун ве мойто момче ! Евала!
Я кажи ся ний при кой да ходим да учим пустото му Айкидо ,че щом само шарлатани има в БГ-то май ше трябва да ходим до Япония. То и там било същата работа само дето шарлатаните били жълти.
Аз по-принцип не разбирам от Айкидо ,но ми харесва как изглежда гледано от страни - много красиво се търкалят.
Ти обаче май разбираш - всичките "доайени" ги познаваш , даже си ги проверил и си разбрал ,че са бездарни .
Надупи се и ще разбереш ,че не са чак толкова бездарни - нали са българи все пак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.