Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 22.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: ris4oнови [re: acp_45]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 19:36



днес сутринта потренирах в заличката ви.ако това ви е продължителноста на тренировката дълго време ще сте далече от аикидо и каквото и да е там.това си е мое мнение разбира се.за прокурорчето кво да ти кажа - мъжко момче.ни са фантазира.



Тема Поздравинови [re: MM]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано06.10.04 09:03



Много отдавна не бях чел толкова стойностно мнение в този форум!
Поздрави



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
Автор Giant (непознат )
Публикувано08.10.04 11:20



Айкидо се е разбрало погрешно още от ученици на Морихей, а вие в Бг търсите да оправяте нещата. Било дефанзивно, хуманно, просветлено и т.н. Няма такива глупости. Ако беше дефанзивно, нямаше да има грам удари - но има атеми, нали? Хуманно щеше да е ако нито една техника не става за чупене на кости, но има богат набор костотрошачки. Докато човек стигне ниво да приложи идеята за ненараняване...абе 50-ина години в на-добрия случай. Дори Морихей мисля не е стигнал дотам, а Гозо Шиода е бил малко по-близо, поне от това, което мога да преценя по записи. В Айкидо в залите у нас ходят доста хора, които ги мързи да се изпотят и натъртят здраво. Те са масовото явление. За да сме честни, трябва да кажем, че и Бг Тайдзито е на същото окаяно положение, а и не само то. Единиците, които искат да тренират...ами като хванеш да се пердашиш с някого и той ти каже "А-а-а, това не е Айкидо, не трябва да има агресия, не играеш правилно" - как да имаш желание да продължаваш? Как да обясниш на някого, че това, което прави, не е бойно изкуство, а самозалъгване - той "върви по Пътя и ще стигне там...някой ден"...да, ама не. Няма начин да пречупиш сляпата вяра, но от друга страна щом така им е кеф, значи са намерили това, което искат, та по-добре да не им се бъркаме. А за пердаха, дето ще го ядат...неизбежен е.
В друг форум беше казано, че Айкидо е повече религия, отколкото бойно изкуство. Нещата от много време наистина вървят натам, а и не само в Бг. Не познавам кадърен айкидист, който да може да се бие на ниво, освен ако не тренира(тренирал) и нещо друго, успоредно с Айкидото. това трябва да говори нещо, нали?

Тренировките са за вас, а не за учителя ви.Поздрави на всички, които имат желание да се учат.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: Giant]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 15:15



ей го и най-големия разбирач!ти колко от учениците на уешиба познаваш,че разправяш тия неща?аз не познавам нито един лично и да твърдя дали са разбрали или не аикидо,значи да се направя на глупак.а за това,че трениращите тук не щат да се понатъртят и превръщат нещата в балет си прав.без тупаници не можеш да минеш.а ако мислиш,че няма айкидист дето не може да се бие свястно кажи да те запозная с двама ентусиасти.



Тема Бой му е майката не само тренировкинови [re: acp_45]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.10.04 19:44



Ми на мен се наложи 1 път да ползвам това което съм учил - (поне 8 ако не и 10 години киокушин). Ама понеже съм льохман, не успя треньора да ме научи да бия - само се научих да нося бой.
И се случи - кръчмарски бой с някакви дет бяха по льохави и от мен дори.
Един стол ми строшиха в главата (нося на бой нали казах). Следващия в главата на нещастника дето уж ме биеше. Щото го вдигнах и подложих под следващия стол.
Излезнахме на вън.
Там некакъв уж ме удря ама аз не го възприемам като бой. Ама човека поне с 20 кила по тежък а аз както казах льохман, та ме избутва.
Паднах.
Сритаха ме в глава, ребра.
Яууу ще се мре - ми ся кво да правя?
Ми бръкнах в очите на двамата най ентусиазирани, след това се хванах за топките им за да се изправя.
И всички си тръгнахме по живо по здраво.
Пък след това се разбрахме като "мъже" :))) - бе ако искаш разбирай го и като дришльовци ама след това проблеми не съм имал с тия момчета.

А и още един случай.
Преди 12 - 13 години ще обменям долари.
И на Магурата некъв ми викат - те там ти дават 18.5 ама аз ти давам 20.
Ми убу - давай.
И човека ми дава 1800 лв за 100 долара - демек ме подбъзиква. И аз му викам айде чао.
А той ме гони - ма вече сме на Магура стриит - те бе те пак брой извинявай.
Аз пак броя - вече 20000.
И му давам 100 долара. А пича тръгва да ми прави "паклачинка" или както му се вика там - демек тефтерче и от едната страна банкнота а от другата друга банкнота.
И аз му викам - не ти ща ментетата ти мен на улав ли ме праиш?
А той културно ме пита - ми ако ти гръмнем една.
А аз още по културно - ми аз ако ти гръмна едно мае гери - ще влезеш у витрината.
Не се бихме. Дойдоха другите "дилъри".
А след това съм чейнджил пари само у бюра.
А жената щото по умна, минава да чейднджи пари край едно бюро.
А край него супер мошеници със супер оферти.
Тя ги подминава без да поглежда и се шмугва в бюрото.
Те това е истината - без бой да победиш - или поне да нямаш ядове.
Другото е за по младите.
Яууу колко съм одъртял.

Bеer? Mоre?




Тема Кво атеми бе човек?нови [re: Giant]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.10.04 20:02



Ми то атемито, както аз го знам (а аз сигурно не го знам) си е гола вода.
Отидох в Белгия (95 година) с някакви познания в Киокушин.
Бях за 3 месеца.
Лошо.
Трябва да тренирам нещо.
Айде Савате, Айкидо и някакво китайско нещо дет не му помня името.
Савате - бря аз съм най великия. Е да ама не. Явиха се 2-3 момчета дет да ми покажат мястото. Ма аз си помислих че съм велик, щот направих на 2 стинки фаворита. Он тръгнал да ме пердаши с ритници - яуу ми аз най-го обичам - поне от ритници мога да се пазя.
Ама другите момчета решили че имат и ръце (бе не бяха фаворити ама си бяха бойци) и главата ми беше все на 10 см от мястото дето мислех че .
На китайското (май беше вин чу) - иии нямаше истински битки - 1 път седмично тренировки. И един ден ай ся кой колко носи на болка. Ми аз нося. Уааууу.
Айй да сме по толерантни - ми ОК.
Айкидо.
Смазаха ме с търкаляне. Като го видях Сенсея им - повярвах му. Ми човека пръч на поне 65 години - търкаля се както аз няма да мога в този живот.
И на една тренировка показват ни нещо (ама без споменатия сенсей) и мойта ръка я гънат като макарон. А аз се пробвам и не става. И човека ме пита:
Ми кво ще правиш сега?
Пяуу - джодан цуки. Никви атемита. Без контакт де, ако че киокушин е само контакт. Ама аз съм отишъл там да се уча. И човека вика ми ако го вкараш - прав си :)))
Е говорехме на френскоанглийски. А аз ни френски знам ни английкси като хората. Ама му видях усмивката :)

Bеer? Mоre?




Тема Ииии бряяянови [re: дядoБлaro]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.10.04 20:08



Четох на времето за един пич.
Бодигард на английски кръчми.
И човека обясняваше - той лично е тренирал Щотокан( май беше шотокан), Бокс и джудо.
И си го казваше у боя има 1 да победиш.
Вярно ако си боец джудист, един удар ще понесеш. Другия нема да има време за друг удар.
Нема место за ритници(шотокан). А от бокса - най много още един удар.
И след това мияууууууууу - много близък почти сексуален контакт.
А айкидото - ма дали няма да ми дадете малко дистанция?
Джудо - или жиужицо (дето бих искал да го тренирам ама не знам къде)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кво атеми бе човек?нови [re: bira_more]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 09:16



Пич, прав си за туй дето го казваш. Ама е така, ако тренираш айкидо, за да се научиш да се биеш/пазиш в кръчмарски и улични ситуации.
Верно, че е бойно изкуство - демек трябва да върши работа.

Само че отдавна никой не се бие така, както по времето на Руско-японските войни (тоест Морихей). Сега има пищови, цигани на тумби, съд с бързо производство и прочие - все неща, за които е ставало дума многократно, няма какво да ги повтарям.

В сегашния си вид айкидо (говоря за БГ и тази част от майсторите, дето съм виждал по света) не е бойно приложно. Има къде по-ефикасни неща - както сам си забелязал киокушин, бокс, самбо, винг чун, кик бокс, борба и прочие.
Повечето хора по мое наблюдение не тренират айкидо, за да се научат да се бият.
Аз също не си и помислям да пробвам айкидо на улицата. Много пъти по залите преди години ми обясняваха, че не съм атакувал правилно, когато ми показваха техники срещу удар с крак и ръка, та затова удара ми влизал и сенсея не можел да си направи техниката. А това е смешно.

Доколкото знам (да ме поправят по-вещите) това, което е използвал Морихей в реалността през войната, а и го е преподавал в т.нар. Доджо на Ада през 30те год на миналия век е твърде далече от това, което днес преподават като айкидо. (справка - дайто рю).

Сега айкидо наистина е повече философия (или религия ако щеш) и всеки си го тренира така, както го вижда.
Аз навремето се отказах и защото тогава прецених, че ми е твърде сложно и не мога да разбера всичко, което ми казват. За това е нужна естествена еволюция на съзнанието и мисленето, която идва с възрастта и житейския опит, а един тийнейджър - да ме извиняваш - няма такива.
Но сега бих тренирал съвсем по друга причина - защото ми дава неща, които якото бъхтане не ми дава - например опознавам и себе си и тялото си по един съвсем различен начин, дава ми чувство за хармония, за танц, усещане за цялост между тяло и дух, между физика и ум, дава ми усещане за кръг и още един куп други простотии, които бокса например не може.
Не си и помислям да се заблуждавам, че ми дава знания за улицата. Съветвам и другите да не си създават такава илюзия.

Има айкидисти, които са добри бойци, но то не е от айкидо - то е от човека. Навсякъде има бойци и срахливци, както и голяма маса от хора по средата. Въпросът е ти от кои искаш да бъдеш и да тренираш правилно и със съзнанието къде си и къде искаш да бъдеш. Тогава и балет да трернираш, ще стигнеш, закъдето си тръгнал.
Останалото е губене на време.

Поздрави



Тема Re: Ииии бряяянови [re: bira_more]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 23:54



бодигарт в кръчма,дискотека,клуб и всяко друго тясно място,дето не можеш да се движиш я от хора,я от мебели и като добавим шума и това,че е голяма тъмница,може да е всеки който дига над 100кг от лежанка.няма да му трябват кой знае какви бойни умения за да те хване и тръшне и после да мачка.това при условие,че понесе първия удар.това с многото удари и голямото млатене съм го гледал само във филмите с жан клод и компания.реалните сбивния на който съм бил свдетел обикновенно са приключвали с първия удар.един удар и другия вече се е насрал и е на земята,или ако му е много дебела главата 10 секунди дава заето,ама кой ще те чака 10 секунди да се оправиш?интересното е когато има пространство,т.е. може да стане няква гоненица.за ритници винаги има място - човек има глезени,капачки,ташаци...а всъщност няма голямо значение какво си тренирал,а какво си научил.понеже тук става въпрос за айкидо,спорът е дали то в бг има нещо общо с айкидо въобще и за фалшивите сенсей.друг е въпроса дали тези "техники" дето се практикуват по залите стават за реалния живот(е,стават,ако сте самурай в доспехи),или са с цел да се разбере принципа и в реална ситуация да се използва малко по-директен метод.



Тема Re: Кво атеми бе човек?нови [re: bira_more]  
Автор ris4o (az)
Публикувано12.10.04 18:41



Aikido tehnikata ne moje da stane na na6eto nivo bez atemi i kqi!!! Vj sq, maistorite 6te mogat da napravqt ne6to, ama ne i nie!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.