Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 30.04.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Aikido - mit ili realnost v Bg  
Автор ris4o (az)
Публикувано19.09.04 17:14



Ostanah mnogo u4uden ot nivoto na aikidistite v Bulgariq na seminara sus Segal sensei?!! Ne vidqh 1 4eren poqs koito naistina da go zaslujava, a nqkoi ot tqh imat 2 -3 dan, ha ha!!! Za6to vsi4ki se stremqt da navlekat hakamite i da nakiprqt 4ernite poqsi, a ne da nau4at ne6to koeto moje da e prakti4no. Ostanah s vpe4atlenie, 4e ne se poznavat principite( prakti4no) i za da stane nqkoq tehnika, trqbva uke sam da si q napravi!!! Ina4e vsi4ki sa pro4elki za tradicii i kvo li o6te ne, i vseki e nqkak "obladan" ot duha na Aikido!!!
Az pitam za6to Aikido ot boino izkustvo se prevru6ta v BALETNO?!! Hora zamislete se na kakvo sa vi nau4ili va6ite "sensei", moje li ne6to ot tova da se priloji napraktika??? A kum psevdo senseite - nagu6ihte li se s pari4ki za smetka na hora koito li4no vie zaslepqvate s kvi li ne gluposti?
NE SE VELE4AITE, A SE OPTAITE DA SE RAZVIVATE!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 22:08



а твоя сенсей кой е?



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: дядoБлaro]  
Автор ris4o (az)
Публикувано22.09.04 21:55



koi sensei be? ako pita6 za men, az ne sum sensei i dokolkoto znam za da stane6 sensei trqbva da si pone 4 dan i nagore, po-dolu sa sempaii.
az o6te sum cveten kolan, no se stremq da nau4a ne6to koeto da mi vleze v oputreba, a ne da se hvalq nalqvo i nadqsno s 4erni kolani i hakami - "... prah v o4ite..."



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 22:41



нещо не ме разбра?питам твоя сенсей кой е.т.е., да ти преведа - ти при кой тренираш(не ме интересува кво ще ти е от полза и къв цвят са ти гащите).ако мислиш,че тренираш б.и. този при който тренираш е твой учител(по японски сенсей),а не треньор и ако в ждапанската йерархия не е станал сенсей тва за теб не трябва да е много важно,а пък за мен никак не е.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: дядoБлaro]  
Автор ris4o (az)
Публикувано23.09.04 23:53



To4no na toq vupros ne bih ti otgovoril, ne za ne6to druga, a za6toto moeto mnenie moje da se razbere kato mnenie na moq u4itel! Toi si ima sobsteno vijdane i ne smqtam da namesvam negovoto ime s moeto mnenie!!! Ako iska6 da pita6 ne6to za men - zapovqdai! Osven tova ne mi se druj kato nqkoi si mnogo vajen i da me pou4ava6, 4e da mi obqsnqva6 kato na purvola4e, ako iska6 si govori taka s nqkoi deto te turpi!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: ris4o]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано24.09.04 03:32



каде тренираш?то ако кажеш,ще издадеш учителя си май...но вече разбрах,че това си е твое мнение,а не на учителя ти.



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: дядoБлaro]  
Авторacp_45 (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 20:06



Abe hora da vi kaja 4e i az sam tzvetno kolan4e ot Plovdiv,samo 4e pravq tehniki koito moga i uketata ne si pravqt sami kliu4ove i ne se hvarlqt sami. A tova 4e v Sofiq davat hakama 4ak na 1-vi dan ni6to ne zna4i,za6toto minalata godina edin mamut dokato mi se prave6e na trenior go sgunah nabarzo i posle mi vika6e "igrai po leko nema kakvo da se silime" Ne 4e imam ne6to protiv 6opite oba4e tam stepenite se davat nai nezaslujeno.Aide tva e ot men.
Peace



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: acp_45]  
Авторzaro (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 22:16



Abe i az njamam nishto protiv majnite, samo deto ne pravjat razlika mejdu "е" i "i" ,а ако si mislish che v Plovdiv ne davat stepenite na kilo mnogo se zablujdavash! Navsjakade e edno i sushto! Gledat da ti vzemat taksata za izpita



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bgнови [re: zaro]  
Авторacp_45 (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 10:42



V Plovdiv ima edna zala v ki4uk parij ,az tam treniram i ako nqkoi se samnqva v nivoto na aikido v Bulgariq moje da zapovqda.I ako misli6 4e ne pravq razlika mejdu "e" i "i" zapovqdai da mi go kaje6.Kvo 6te mi prikazva6 za pravopis i pravogovor be az sam student po stomatologiq a ti kakav si!!!!!!!!!!!



Тема Re: Aikido - mit ili realnost v Bg [re: acp_45]  
Авторuke (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 22:05



Няма ли да престанете с тия тъпи спорове, то се вижда до колко се разбира философията айкидо. То дотова докара всичките тия асоциации и федерации в БГ, медалисти, не разбрахте ли че айкидо не е "бойно" искуство , а дефанзивно и по точно искам да кажа, че не трябва да ходиш по турнири и да печелиш медали...докога, било то пловдив или софия или ямбол, моя ,пак учител ми каза може да знеш само 4 техники и да ги тренираш циял живот ама да можеш да ги приложиш. забравете тези заяждания вражди и какви ли не подобни, аз лично съм виждал учитела с бял колан когато дойде японеца, с 7-8 дан , и японеца и тои свали хакамата. И знаете ли какво направи като демонстрация, най елемнтарната техника, с която се започва и свършва тренировката, сещайте се какво искаше да каже с това, Такаче гледайте на нещата обективно, а който си мисли че може да научи айкидо за 10 години...
това е начин на живот, и сега вместо да се кълвете поскоро си разменете телефоните, и единия да присъства на тренировка на другия, и така поне може да спосделите опит...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.