Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 02.07.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Спокойствие и само спокойствие!!!нови [re: garga_]  
Автор foli (Amida)
Публикувано15.02.04 18:05



Otnovo me navejda6 na tolkova mnogo misli. No kaji kak da razviq i duhovnata strana, koto tuk po4ti nqma kompetentni hora po tazi tema. Az se zanimavam s meditaciq, no ... tova ne stiga -> use6tam go. Naistina 4ovek kato zapo4ne da navliza malko-po malko navutre v Aikido zapo4vat i dogatkite, "Do kude li se prostira vsi4ko tova?", "Koi 6te mi otgovori na tezi vuprosi?", "Za6to tova e taka, a ne taka?". Naistina, s mnogo ne6ta se sbluskvam po vreme na trenirovkite i se staraq sama da otgovarqm, no vuzmojnostite mi sa ograni4eni, ili taka si mislq az? Mislq, 4e re6enieto ti naistina e pravilno da trenira6 na mqsto, kudeto bi se razvil maximalto!

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема :)нови [re: foli]  
Автор Duncan_ldaho (warmaster)
Публикувано15.02.04 20:09



Tehnikite sa taka napraveni, 4e da stavat, nezavisimo ot zhelanieto na protivnika. Drugiya pyt mu vkaray edin-dva po-zlobni udara, postaray se da padne po-otvisoko na 6ihoo nageto, napravi po-rqzko kote gae6ito...6a mu omryzne zhivotyt i nqma da ti se opyva:P
ama e typo da se opyva6 na izpit, podbirayte si uketata:)



Тема Re: Спокойствие и само спокойствие!!!нови [re: foli]  
Автор garga_ (praktikuvasht)
Публикувано16.02.04 03:18



Beshe me popitala ot kade zapochvat osnovite v aikido za men.Ami osnovite sa predi samoto aikido,na parvo miasto beshe vatreshnata mi nuzhda ot duhovno izrastvane,posle doide reshenieto mi za Totalnoto otdavane,treto Malchanieto otnosno tova koeto se zarazhda i razviva v teb,v protiven sluchai gubish energiata za razvitieto si.Pozdravi

Istinnite slova ne sa iziashtni,
krasivite slova ne sa istinski


Тема Re: :)нови [re: Duncan_ldaho]  
Автор foli (Amida)
Публикувано17.02.04 18:24



Zdrasti,Duncan_Idaho, i dobre do6ul v moq forum. Az ve4e pretrupnah za onq izpit i sa mi ostanali mnogo uroci ot ne6tata, koito mi se slu4iha tam. Moje da ne e suvsem na mqsto tova, koeto 6te kaja, no TOGAVA, na izpita, ima6e i DRUGI ne6ta, koito ne iskam da gi vqrvam, no za sujalenie se okazaha opredelq6ti za predstavqneto mi na izpita. Kakto i da e! Ot tuk natatuk ve4e izpitite mi 6te proti4ak po suvsem drug i KATEGORI4EN na4in. Tehnikite 6te STAVAT, za6toto Az iskam taka. Tova e! Ina4e ti imal li si takiva "slu4ki" v tvoqta praktika? Suveta ti be6e dosta nagleden i tova me kara da misla, 4e si imal, no ... znam li?! !!!

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Re: :)нови [re: foli]  
Автор Duncan_ldaho (warmaster)
Публикувано18.02.04 21:06



Mi...kofti slu4ki na izpit sym imal ama...ne 6ta da obqsnqvam, ne bqha ot takova estestvo, az si bqh vinoven..ama be6e otdaaaaaavna:P Po princip ne razpravqm za tova, ama ako te kara da se 4uvstva6 po-dobre, na vseki mozhe da se slu4i:P

Ina4e sa mi se opyvali po vreme na trenirovka...ili kogato sym se opitval da obqsnqvam (osobeno togava - momentyt 'ti li 6a mi kazhe6 kvo da pravq')- pyk may tva be6e na4inyt da se opravq:) Ama bez zloba - kakto kazva6 - KATEGORI4NO:))
Dobre si se nadyhala:) Samo taka:))



Тема Re: :)нови [re: Duncan_ldaho]  
Автор Ki (ПРОСТО ЧОВЕК)
Публикувано20.02.04 13:13



mdam taka e!Daje nqma nujda da sa zlobni udarite.....prozto tornote udari na to4noto mqsto



Тема Re: Укето ?! [re: foli]  
АвторPoison lvy (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 17:16



Mила ми Фоли, в случая ти се отклоняваш в другата крайност. Да, укето ти се е престарало. А ако ти се беше стягало ти пак нямаше да си удовлетворена , нали? Аз партнирам от години. И мога да те уверя, 4е пове4ето деца ( а за мен 99.9 % от тези, които сте тук сте такива) имат нужда от помощ до толкова, доколкото ги тресе притеснението и се стягат, и забравят, и гледат уплашено... Така, 4е укето ти не го е направило с лоши намерения. А и ти си имала възможност да му кажеш да се стегне. Това стига.
А от друга страна - какъв изпит е , ако няма елемент на изненада, малка гадост в ситуацията, която съвсем да те изправи на нокти......



Тема :)))) [re: Duncan_ldaho]  
Автор foli (Amida)
Публикувано20.02.04 18:17



Nduhana li izglejdam?! Kakto i da e! Taq tema q prikliu4ih odavna. Teb kakvo te nakara da se zanimava6 s Aikido?

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Re: Укето ?! [re: Poison lvy]  
Автор foli (Amida)
Публикувано20.02.04 18:21



Prosto smqtam, 4e izpita e mqsto, kudeto da se pokaje tova, koeto e nau4eno i ne e neobhodimo uketo da se burka v predstavqneto na izpitvaniqt. Ako ne stavah za izpita, prosto 6tqha da me skusat i tolkova -> na nikoi nqma6e da se surdq. Prosto si padam po 4esnata igra, ni6to pove4e!

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Re: :)))) [re: foli]  
Автор Duncan_ldaho (warmaster)
Публикувано21.02.04 01:27



Ами от малък съм зарибен по бойни изкуства:))) Изгледал съм сума си екшъни...Изчел съм сума си книги...Обичам и спорта като цяло:)
Ходех на фитнес и един приятел се занимаваше с бойни изкуства, питах го кво да тренирам...той се почуди малко (тренираше уин-чун май) и ме прати в един клуб в Пловдив:)
Е тва е истински клуб (казва се Щит - зад ТЕТ, ако някой се чуди къде да тренира) - много реална подготовка дава. Хареса ми. Бях доволен, че наистина научавам нещо, че се променям и то както искам. Пък и човек 10-и дан дойде от Япония на гости:) Даже веднъж ми се наложи едно коте-гаеши на улицата (тъкмо бях взел жълт колан) и то взе, че се получи:)

Та на Айкидото техниките му са много практични - то е като завършек на бойните изкуства. Идеята да направиш каквото трябва и да постигнеш целта си без извинения, въплътена в техниките. Няма 'по-силен', 'по-координиран' и други такива условности - техниката винаги става, ако е правилно изпълнена.
Аз в момента се зарибявам по карате, защото в София другите бойни изкуства ми се струват малко несериозни. Пък неяпонски не ми се тренират, малко нетехнични изглеждат.:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.