Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:56 23.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ???нови [re: garga]  
Автор foli (Amida)
Публикувано07.02.04 18:10



Dobre, i za teb ot kude zapo4va osnovata na Aikido? Ot trnirovkite, ot filosofiqta na Aikido, ot tvoqta li4na filosofiq, ot tova kakvo ti e mnenieto za ostanalite sportove i BI i vijdaneto, 4e Aikido e suvsem razli4no ot tqh? Ot kude se zapo4va?! Da ti kaja li az ot kude zapo4nah?! Prosto razbrah, 4e Aikido e 4ast ot men - kakto iska6 go razbirai, no za men tova si e ne osnova, a vsi4ko: trenirovkite, seminarite, meditaciqta, knigite, jivota, vijdaniqta mi, priqtelite mi, otno6rnieto, koeto imam kum vragovete si i kakvo li o6te ne -> za men vsi4ko tova e Aikido, poneje AZ taka razbiram sveta i jivota! Ti go razbira6 po-drug na4in toq jivot-> moje bi za6toto si imal DRUGI vijdaniq za jivota, koito sa v razrez s tezi v Aikido?! Neznam - vajnoto e da znae6 ti sam i da si otgovarqh na vuprosite v teb bez da namesva6 egoto si!

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема principi...нови [re: garga]  
Автор foli (Amida)
Публикувано07.02.04 18:15



garga, izvini me, 4e se namesvam v razgovora ti s Master, oba4e mi stana interesno za6to da ne deistvat principite na Aikido pri teb? Moje bi si nakakvo 4udo na prirodata, 6to li? Tova ne e zaqjdane - prosto mi e liubopitno .

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Re: principi...нови [re: foli]  
Авторgarga (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 03:33



Iavno govorim na razlichni ezitsi ili vie ne chetete vnimatelno...Te deistvat postoianno varhu men,no ne i prilozheni ot darveni filosofi....



Тема Re: principi...нови [re: garga]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 22:20



От думите ти излиза, че ти си голяма работа и ние простосмъртните, пардон простодървените не можем да приложим нищо на неуязвимата ти личност Така да бъде, мисля че няма да ми навреди никак на съня и спокойствието, че можеш нещо повече от мен. Надявах се да намерим някакъв общ език, вместо това виждам само арогантност и високомерие. Смятам, че няма какво повече да си кажем, така че сайонара от мен.



Тема Re: principi...нови [re: Master]  
Автор garga_ (praktikuvasht)
Публикувано09.02.04 05:25



Da obobshtim nashia malak disput.Negudovanieto mi spriamo teb zapochna ot obiasneniata ti na nachinaeshtite za razni tehniki koito si protivorechat na citatite koito izpolzuvash ot filosofiata na O'sensei.Ti kato dobar vazpitan i toleranten gospodin zaemash pozitsia i izbirash belite figuri,az vzeh chernite.Za da tvardish che daden printsip raboti ti triabva da gokazhesh na praktika......Razberi bolnite se nuzhdaiat ot lechenie a ne zdravite,a universalnia princip triabva da raboti i varhu loshite...Kak reagira ti sled kato ne ti tansuvam po svirkata,obiavi me za egosentrik,aroganten i visokomeren i mi obarna grub.Ako na tova mu vikash rabotesht prinsip.Imenno zatova aikido e boino izkustvo zashtoto izpolzva sila pak bila tia ki za da operira negativnoto,ako znaesh drug nachin niama da e losho da otvorish i nas...uspeh vav vsichki nachinania.

P.S. Oshte v samoto nachalo obiavih kakvo mislia za tvoite izkazvania,a ti chak nakraia,macheki da zapazish svoia imige zanapred badi po iskren pak makar i da pokazhesh loshata si strana.....

Istinnite slova ne sa iziashtni,
krasivite slova ne sa istinski


Тема filosofiq na ne-suprotivlenietoнови [re: garga_]  
Автор foli (Amida)
Публикувано09.02.04 16:56



garga, izkazvaneto ti e mnogo dobre obosnovano, samo zabravq6, 4e nie trenirame v Bg i na6ite umove ne sa taka 6lifovani ot atmosferata, v koqto se namirame, za razlika ot teb. Ne te uprekvam, 4e misli6 po pazli4en na4in i prilaga6 Aikido po razli4en na4in. Az se vuzhi6tavm na vseki, koito e trugnal po putq na samousuvur6enstvaneto, no vse pak puti6tata sa razli4ni. Prav si, 4e principite na Aikido TRQBVA da preobru6tat lo6ite namereni v po-dobri. Moje bi i nie 6te mojem taka nqkoi den!!! Ima edna misul ot "Alisa v stranata na 4udesata"< i takiva knijki obi4am da 4eta>, koqto vinagi si povtarqm : "Ako vurvi6 dostatu4no dulgo, vse 6te stigne6 do nqkude." Nie s Master sme trugnali, no 6te mine vreme dokato stignem tam, kudeto si ti sega. E, budi po-blagosklonen kum na4inae6tite i ni podkrepqi vmesto da ni kara6 da se 4uvstavem kato idiot4eta .

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Спокойствие и само спокойствие!!!нови [re: Master]  
Автор foli (Amida)
Публикувано09.02.04 17:05



Мастер, по-спокойно! Ние с теб все пак сме начинещи - да не противоречим на по-знаещите, защото това е смешно. Пък и гарга ти обеща идване на крака - това не е малко. Тогава ще можеш да говориш лице в лице с него и да се разберете. До тогава: само приказки и то по-миролюбиви, моля! Не хаби емоцоиналната си енергия!

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Re: Спокойствие и само спокойствие!!!нови [re: foli]  
Автор garga_ (praktikuvasht)
Публикувано10.02.04 04:37



Ako ne vi podkrepiah niamashe da se zanimavam,no kakto veche zabeliazahte imam razlichen nachin na mislene,A nachina mi na mislene se oformi ot trenirovkite mi.A kolkoto da atmosferata tuk tia ne mi e povliala zashtoto vsichki sa samo prividno lubezni e ima izkluchenia no te sa malko,Niama znachenie kade ste vazhno e kak se trenira...Kolkoto do tona mi spriamo master kakvoto pochukalo,takova se obadilo,ako ne drugo imam sposobnosta da izvazhdam kirlivite rizi,bilo moite ,ili pak na niakoi drug.Pozhelavam vi uspeh vav vsichki nachinania

Istinnite slova ne sa iziashtni,
krasivite slova ne sa istinski


Тема Re: Спокойствие и само спокойствие!!! [re: garga_]  
Автор foli (Amida)
Публикувано11.02.04 20:06



interesno e mnenieto ti, 4e misleneto ti se e oformilo ot trenirovkite?! 6te pomislq, po-podrobno vurhu tova. nadqvam se duhovete da sa se usmirili i da produljim s dobriq ton. ti,garga _, ima6 li si nakakva liubina tahnika, ne6to, vurhu koeto bi rabotil godini nared? az o6te ne moga da mislq za tova, za6toto treniram tvurde malko, no sum 4uvala, 4e ima maistori, koito bezspirno rabotqt samo edna tehnika, dokato namerqt idealnata forma. da ti kaja otkrovenno tova umut mi ne go pobira, nali sum si edno julto kolan4e . no sigurno si vijdal, a moje i da si rabotil s takiva maistori? razkaji mi za tova, ako ne te zatrudnqvam.

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Re: Спокойствие и само спокойствие!!! [re: foli]  
Автор garga_ (praktikuvasht)
Публикувано12.02.04 04:45



Tainata ,pone spored men e takava samo ako ne mozhe da se izreche s dumi inache si e edna obshtestvena taina .V tozi smisal moiata "taina" e che samo s aikido shte se zblaskame sas stena koiato shte ni ostvi tam kadeto sme se sblaskali s neia...Spored men Triabva i duhovna praktika,takava v koiato otkrivash neshtata za samia sebe si i po edin estestven nachin,ne niakoi da ti kazva tova e tak ,tova inache ne mi protivorechi.za men tova e dza dzen i Water misogi.Shtiah da zabravia Boken i jo za razvivaneto na koku.Slab chovek ne mozhe da ima silna tehnika...Uspeh

Istinnite slova ne sa iziashtni,
krasivite slova ne sa istinski



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.