Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 23.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: "Aikido -"za" i "protiv" - > част IIнови [re: foli]  
Авторgarga (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 06:19



Iziskvaniata na Japonskite sensei sa takiva che se doblijavat do perfektnoto,kakto master spomena Atakata triabva da e chista i da se dade realna posoka,imah tvoia problem pri izpita za parvo ku dadoha mi tip koito preigravashe,otsekoh go tolkova silno na ikkio omote che si razbi nosa na tatamito i te estestveno go smeniha ,drugia pak go hvana strah i se stegna,i az vzeh da imitiram,tak che nai dobre e na ispita da si podberesh uke koeto shte te atakuva chisto.Da se varna na vaprosa ti ,na koito sama si si otgovorila timing i distantsia,tova e koeto se stremiat da postgnat vsichki budoki.A za tselta e nuzhno da si prazen



Тема Re: Доброто уке е...?нови [re: Ki]  
Автор foli (Amida)
Публикувано28.01.04 19:04



Mersaj !!!

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Savet :)нови [re: garga]  
Автор foli (Amida)
Публикувано28.01.04 19:13



Blagodarq za izvineniqta. Pozvolqvam si da ti napravq zabelejka, 4e ne e hubavo da se sudi po 4oveka ot edna negova duma. Kakto i da e! Kolkoto do padaniqta - ne se strahuvam ot tqh, za6toto vsqko edno "padane" me pravi po-silna . Sega se se6tam edna qponska pogovorka: "Sedem pati padni - osem pati stani". 6te ti predstavlqva li trudnost da se registrira6, za da mopjem da si korespondirame i na li4ni belejki? Kolkoto do RELAX-a : Aikido vur6i i tazi rabota, povqrvai mi

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Re: "Aikido -"za" i "protiv" - > част IIнови [re: garga]  
Автор foli (Amida)
Публикувано28.01.04 19:23



Naistina pustotata na uma e ne6to veliko !!! Ponqkoga na zaduljitelnite juvazi sled trenirovka predvaritelno si namislqm tehniki i ataka, no ne mi varvi mnogo dobre izpulnenieto. Kogato ne sim si podgotvila ne6tata predvaritelno, a se ostavam MOMENTA da formira povedenieto mi kum uke, ne6tata vurvqt po med i maslo - nakak si ot vutre mi idva kakvo da napravq. Az su6to se opitvam da ne mislq za tehnikite, no ne uspqvam da postigna tova vinagi. Kogato umut mi e zaet da misli kak da stupq i kak da prihvana za kliu4, togava vse opleskvam ne6tata. Oba4e stignah do zakliu4enieto, 4e trqbva da se trenira sistemno i postoqnno, za da moje nau4enoto da stane ne misul, raflex - togava i umut e prazen, a suznanieto 4isto i spokoinoi i nqma da vur6a gluposti

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Re: "Aikido -"za" i "protiv" - > част IIнови [re: foli]  
Авторtomo (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 07:27



vupreki che ne postvam,preglezdam redovno kakvo se pishi tuk.FOLI,govorish ohotno za neshta koito sa prekaleno seriozni za da se opitva koito i da e bilo da gi komentira.Praznotata,"mu","ku" ili "maru" v zavisimost kak chetem haraktera e zen koncepcia,koiato e kachestvo na suznanito na tozi poluchil SATORI.profesionalnite monasi go postigat sled dulgi godini zazen.i to niakoi ot tiah.v boinite iskustva"mushin"se broiat na prusti i nikoi ot tiah ne go e postignal bes ezednevna mnogogodisna praktika na zazen.
s aikido prazen um ne se postiga.purvo e pokoia ,sled tova dinamikata.sustoianieto postigano v tiho sedene (zazen)se opitvame da go zadurzim v dinamika(aikido).i edin den moze bi dinamikata shte e pokoi.


pazi se ot uma si.pravi ti loshi shegi.



Тема Re: "Aikido -"za" i "protiv" - > част IIнови [re: foli]  
Автор Demon-ClubHonda (Wrestling Team)
Публикувано30.01.04 13:56



Аз съм за всяко бойно искуство, стига да има хора, които да го разбират, следват и усвояват, а айкидо има мнооого фенове!



Тема Re: "Aikido -"za" i "protiv" - > част IIнови [re: foli]  
Автор garga_ (непознат )
Публикувано01.02.04 07:33



foli imai samo edno neshto v predvid Aikido niama da te izkachi do varhovete,koito chetesh v knigite,a shte prizemi do nivoto na koeto trenirash.



Тема Praznoto suznanie...нови [re: tomo]  
Автор foli (Amida)
Публикувано04.02.04 18:53



tomo, ne bih mogla da sporq s teb. Ti kazva6, 4e Aikido e pokoi v dimanika. A bi li mi otgovoril kak 6te postigne6 tozi pokoi na DUHA, ako ne si si premiril egoto i ne si se razdelil s neistovoto 4uvstvo da razmaje6 tozi, koito te atakuva?! Kakvo e pokoi na uma i razuma, ako ne razbira6 sveta okolo teb?! Na nqkoi im trqbvat dulgi godini da proumeqt prosti ne6ta - tova ne se otnasq samo do monasite . Prosto vseki 4ovek si ima individualna nastroika za vuzpriemane na sveta i kakvo e toi v tozi svqt. Az vuzpriemam ne6tata po drug na4in... Kakuv?! Znam li, moje i nqkoi den da govorq s teb na tazi tema?!

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Golqm FEN !!! [re: Demon-ClubHonda]  
Автор foli (Amida)
Публикувано04.02.04 18:59



Demon-ClubHonda, ne si se poqvqval skoro v toq forum, no se radvam,4e vse pak se vqsva6 i ostava6 neotrazimoto si vedro prisustvie da ni radva! Naistina Aikido ima mnogo fenove, no mi se struva, 4e horata naistina se zahva6tat s ne6ta, koito 6te gi usuvur6enstvat i 6te gi napravqt po-dobri, za6toto tozi svqt ima ot4aiva6ta nujda ot dobri i stoinostni hora!

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Varhove.... [re: garga_]  
Автор foli (Amida)
Публикувано04.02.04 19:13



garga_, blagobarq ti, 4e se registrira - tova e edin + naistina . Kolkoto do porednoto ti preduprejdenie, koeto otnovo vzimam pod vnimanie <za6toto sum dobro dete i se u4a ot po-golemite batkovci i kaki4ki> ti kazavam, 4e ve4e sum razbrala, 4e trenirovkite sa si trenirovki, a knigite sa si knigi!!! Samo 6te ti spomena, 4e kato filolog sum iz4ela kamari knigi i filosofiqta na Aikido samo potvurjdava vijdaneto mi, 4e horata po cql svqt mislqt po edin i su6 na4in i iskat edno i su6to - paradnoxa e za6to togava se konfrontirat i voiuvat. Za pari?! Mi neka togava da se zahvanat s izto4ni religii, koito pozvolqvat da se jiveve dobre i oholno, a ne kato skotove. Jalko, no kakto ve4e ne vednuj sum kazvala - nevejestvoto ne e blajenstvo! Ili tova e vupros na gledna to4ka?! E, malko se otplesnah. Aikido mi haresa s tova, 4e filosofiqta mu ne e vitae6ta iz oblacite, a napulno prilojima, za6toto e filosofiq na 6iroko otvorenite o4i i 4istoito suznanie, koeto ne se vmukva v okova na li4niq interes -> tuk mnogo hora moje da posporqt s men, no vednaga poqsnqvam, 4e stava duma, 4e v Aikido 4ovek reagira kato 4ovek !!!

И най- дългия път, започва с първата крачка .



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.