Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 23.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: 4НГнови [re: Poison lvy]  
Автор foli (Amida)
Публикувано13.01.04 19:34



Да ти се връща тъпкано!!!!

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Re: Кой е шефа на темата за Айкидонови [re: @MORlL]  
Автор foli (Amida)
Публикувано13.01.04 19:40



Глупаво е да става дума за странични неща, щом като темата "Айкидо" е толкова огромна. Нямам мищо против всеки да пише тук, но да е нещо интерсено, смислено, което да провокира мислене и разсъждения. Лошо е когато има хора който само сеят раздор -> най-малкото това може да се отнесе до Айкидо, не мислиш ли!

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Re: Кой е шефа на темата за Айкидонови [re: foli]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано14.01.04 08:57



Ето ни и нас. За много години, както казват надзирателите на затворниците, да сте здрави и да ви спорят и тренировките и всичко с което се захващате. И да си слушате половинките, който ги има, а останалите да си намерите
Кой ти партнираше на изпита foli, че вече забравих - пуста склероза
На въпроса ти за това как да партнира уке:
Трябва да дава хубава атака - когато е захват да хваща и държи здраво, ако е удар, да е бърз, силен и точен. Когато го извеждаш да не се стяга, да не пада сам и когато сбъркаш някъде да ти показва, като опитва да се измъква от захвата или да си възстановява равновесието, ако опитваш да извеждаш. Уке и тори постоянно трябва да си взаимодействат - нали това е смисъла на тренировките - не да си показваме, кой е по-як.
Та това е мнението ми, сега отивам да пия едно кафе за разсънване
Инак предпочитам форума на daobg.com - доста по-удобен е като интерфейс, а и с хора като Оня сме се засичали там, така че тук ще се отбивам по-рядко.



Тема Re: Кой е шефа на темата за Айкидонови [re: Master]  
Авторebati pederasa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 18:52



ako e takova uketo , nqma da moje6 da si vzeme6 izpita ......



Тема Укето ?!нови [re: Master]  
Автор foli (Amida)
Публикувано16.01.04 20:52



Наистина, това е някакъв идеализиран образ за уке, но пък наистина трябва укето да се държи както казваш. Яд ме беше,че моето уке <като се видим ще ти кажа кой ми партнира> ми помагаше !!! Т.е. се престараваше в партнирането и това много ме подразни. Все пак аз съм се подготвяла за изпита си <добре или не - има кой да казва> и на самия изпит исках да покажа какво съм научила, как съм развила знанията и уменията си в Айкидо и да разбера, защото на изпит най-добре се разбира, до къде мога да се справа с техниките, които са ми за изпита. И едно поведение от страна на укето направи ми разказа играта - въобще не се чувстжам удовлетворена от изпита си и ми се струва, че не показах и 40% от това, което умея. Излишно е да казвам как се чувствам....

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Доброто уке е...?нови [re: ebati pederasa]  
Автор foli (Amida)
Публикувано16.01.04 20:57



А за теб какво е " добро уке " ? Наистина всеки си има изисквания за партниращият му, но има и неща, който укето НЕ трябва да прави - а това е да преиграва в старанието си да помага!

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Re: "Aikido -"za" i "protiv" - > част IIнови [re: garga]  
Автор foli (Amida)
Публикувано16.01.04 21:10



Аз вече веднъж ти отговотрих, но за едната стрна на мнението ти. Сега искам да попитам как точно да се науча да хвърлям с лекота? Мен са ме хвърляли така и мога да се закълна, че изживявянето е зашеметявящо.... <описала съм го в еднин от постингите ми в първата част на темата>. Случвало ми се е да уцеля момента кога да направя хвърлянето и тогава цялата техника протича леко, внимателно, без да използвам сила и т.н. Обаче съм забелязала, че това става ако намеря точния момент на "закачане" за укето. Когато го уловя този момент само с движение <тенкан и ирими> контролирам укето през цялото време на техниката. Най-често това се случва когато ми партнира сенсея. От тук и въпроса ми към теб: Лекото хвърляне свързано ли е с доброто партниране?

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Лекото хвърляне свързано ли е с доброто партнираненови [re: foli]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 23:08



Много ясно. Опитай да хвърлиш някой който просто си седи, без да ти подаде импулс. Дори и да не те превъзхожда в килограми пак ще се озориш, а иначе въобще няма да стане. Айкидо изисква ьктивно партниране, тоест уке да не седи като дърво или да е отпуснат като дроб сърма, а да участва равностойно на тори. А и двамата трябва да се съобразяват с нивото си на подготовка. На начинаещите да не се правят на борци, а напредналите да ги наказват за всеки миг невнимание. Второто го прави например сенсей Езра - виждал съм го да побърква тори, задето не го контролира през цялото време. А и укетата не ги жали.



Тема Re: "Aikido -"za" i "protiv" - > част IIнови [re: garga]  
Авторex (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 23:18



ne si struva
skoro njama da i svetne



Тема Re: Доброто уке е...? [re: foli]  
Авторebati pederasa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 21:29



mi ako izka6 da ne ti pomaha i pri vsqka vazmojnost da ti se izplazva....na izpita ti 6te se smeem mnogo....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.