Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 23.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: таймингнови [re: нareмaн]  
Автор foli (Amida)
Публикувано19.03.04 16:41



да, може и така да е! аз все пак съм начинаеща и си ги обяснявам нещата по един начин, който, естествено, може и да не е верен! ЙОШИНКАН, значи? аз съм си наумила тая година да ви дойда на семинара през лятото, но да видим.направи ми впечатление един от вашите сенсеи <не помня името, извини ме, моля те> , който е бил 4-ри години в Япония и се е върнал с какви ли не степени по какви ли не ПОЛЕЗНИ работи

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Re: тайминг [re: foli]  
Авторnageman (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 17:34



Просто имах предвид, че таймингът е необходимо, но не достатъчно условие :) Заповядай на семинара, той ще е някъде от 5 до 12 август май. Сенсей Тома всъщност продължава да е в Япония и да взима степени по какво ли не :) Надявам се, че ще се върне за семинара. Смятам, че нашите 2 стила трябва повече да комуникират помежду си (въпреки, че йошинканци сме толкова малко), защото в момента има някаква изолация, и причината не е у нас. Все пак айкидо е едно.



Тема Re: Силата,фоли [re: foli]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 20:47



фоли,не се хващай толкова сериозно на моите думи.те нямат за цел да те обидят теб или някой друг.просто изказвам една осъзната и изживяня истина,че знанието се разбира,когато сам стигнеш до него.тогава просто няма нужда да ти разяснява някои нещо.когато някои ти разяснява нещо и ти стане ясно,то неминуемо изпадаш в заблуда,понеже разума лъже.но когато си изживял нещото,заблуда няма,то вече е твоя опитност,която изразена с думи е все едно погледната от една от хилядите и страни.не се съмнявам в интелигентноста ти,а това че не приемам чуждата позиция не е никак лошо.напротив.красивото е ,че всички сме рзлични,а не еднакви.аз с удоволствие ще чакам да ми покажеш какво можеш.междо другото....аз нямам никакъв колан.не е проблем нали?



Тема Re: Силата,итто [re: itto za dedo]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 21:07



да,добре е че разясняваш какво се разбира под дух,защото това понятие някаде е толкова абстрактно,че е невъзможно да го разбереш,другаде,както в християнството е част от светата троица.за книгата-благодаря.за въпросната кожа:предполагам,че там където си,твоите учители имат от онези хубави японски саби.тя е част и присъства във всяка такава сябя(дръжката под копринения шнур е обвита в нея).може би там,където правят менуки,кашира,тцуба и въобще всички тия джаджи за сабите си имат понятие.може би и рибарите знаят от къде и от кой може да се вземе(все пак нали първо през тяхните ръце минава).всичко което казваш за мен е сериозно.не мисля,че можем да си позволим да си говорим глупости.приемам и другите присъстващи на сериозно.просто ми е интересно начина на мислене и по-важно какво представлява човека от среща като човек.като боец се преценява като се срещнеш с него.но за мен по-важно е до колко един човек може да се нарече така.за задължението и отговорноста си прав.освен,че учителя има отговорност към ученика,обратното важи със същата сила.ти всъщност това добре го разбираш.преди да се забиеш в американско ще минеш ли през българия?



Тема Re: Доброто уке е...? [re: ELTEMlR]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано20.03.04 11:19



Позволи ми да не се съглася с теб. Изпита не ти показва абсолютно нищо, там ти си този, който показва. Каквото и уке да ти се падне, тези техники не се учат от вчера за днеска и каквото не можеш на изпита, значи просто не си го научил. Та да те изненадат резултатите ти означава, че си живял в заблуда относно собствените ти способности. Не бих се явил на изпит, за който не съм сигурен, че ще го взема - в противен случай бих си налегнал парцалите, както ще направя сега в края на март и ще продължа да се готвя. Не толкова за следващият цвят колан, а за самия себе си.



Тема Re: Укето ?! [re: нareмaн]  
Автор foli (Amida)
Публикувано21.03.04 00:46



нareмaн, правилно си усетил ситуацията. Наистина имаше и НЕЩО друго, което не е за форума. Аз нямам претенции да съм воин. Импулсивна съм и това ми е чара. Може и да усвоя нещата но след доста време. Благодаря за разбирането и подкрепата!!!

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема семинар [re: nageman]  
Автор foli (Amida)
Публикувано21.03.04 00:51



Прав си за изолацията. На мен това не ми харесва и затова си комуникирам с хора от различни организации, от друго градове <въпреки всичко и всички !!!>, но на, до сега на Йошинкан не бях попадала . Много се радвам за вашия сенсей Тома. Трябва да знеш, че знанието е най-ценното на този свят. Незнам защо, но работата с бокен много ме привлича и ми доставя невероятно удоволствие. Кое ти е любило оръжие на теб?

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Мисъл на наш съвременник! [re: дядoБлaro]  
Автор foli (Amida)
Публикувано21.03.04 00:57



"Информацията не е знание. Знанието не е мъдрост. Мъдростта не е истина. Истината не е красота. Красотата не е любов. Любовта не е музика. Музиката е ВЪРХЪТ!!!"
Незнам защо, но много често си повтарям тази мисъл на човек, на когото незнам името!
Мерси за приятния постинг. Всичките работи дето ми казваш са минавали по милиони пъти през главата ми и има плодове от тях. Но как ще разбереш болката на другия, ако не я почустваш в душата си, със сетивата си?

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Re: Мисъл на наш съвременник! [re: foli]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано21.03.04 21:16



да,как ще разбереш нещо ако не си минал през него?ако са ти го обяснили и разяснили-няма да го разбереш,ще разбереш нещо друго,нещо дето ти ще си измислиш.за това говоря,а не за това истина ли е или не.



Тема Re: семинар [re: foli]  
Авторnageman (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 11:39



Хубаво е , че има някой, който да отприщи нещата :) Нямам някакво любимо оръжие, не знам защо. Като че ли джо-то най ми допада, а бокенът ми е най-труден. Иначе при нас се работи най-много с танто, после с бокен и джо.




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.