Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 23.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: za ittoнови [re: foli]  
Авторitto (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 03:11



pri martin v turnovo e dobre.
a shto se otnasia za celite na aikido...ami tova e malko opasna tema.osven O-sensei vseki drug ima opasnost da se izkaze nepodgotven.



Тема Re: ponqtie za AI KI DOнови [re: foli]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 21:08



аз ти казах,че нищо не разбирам от аикидо,но се чудя,защо ти си мислиш,че разбираш нещо?



Тема Re: малък тест за фоли:нови [re: itto]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 21:15



и 5-я дан що забрави да падне предварително или поне да си сложи ръката пред брадата?и там ли продават дановете като в българско?пратил съм ти нещо на пощата.



Тема Re: малък тест за фоли: [re: дядoБлaro]  
Авторitto (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 04:01



danovete v aikido,kakto i v 99% v bi se kupuvat.dan sistemata v BI e vuvedena ot Jigiro Kano.s cel pari.koeto e zamestitel na starata sistema pomosnik instruktor -instruktor.instruktor(shidoin)otgovaria na maistor.togava za vsiaka tehnika se e plashtalo pari.(ili kilo kartofi)spored vuzmoznostite na praktikuvashtia. v na Ed Germanov(nai-visokia 5-ti dan aikido v bg)organizaciata, danovete se davat kato pratish video kaseta v us.za purvi dan 250$ a za chetvurti okolo 800$.
edinstvenia koito az poznavam da izpolzva dan sistemata po istinskoto i prednaznachenie e Kazuo Chiba,8-dan ot San Diego.Danovete sa bezplatni.Izpita za 1-vi dan e okolo 60 minuti.smenitat ti svezi partniori vseki 5 minuti.te sa minimum 2-ri dan.goli ruce.formi s oruzie.goli ruce sreshtu oruzia.oruzia sreshtu oruzia.svobodna praktika sreshtu dvama protivnika.edna greshka i ne minavash.ako si otvorish ustata po vreme na teia 60 minuti(shtoto ne ti stiga vuzduh)pak ne minavash.tova sa okolo 200-250 tehniki s po-opitni ot teb.tova e za purvi dan.



Тема Информацията ти откъде е? [re: itto]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 08:49



itto Това за видеокасетите, които Еди изпащал в Щатите откъде го измисли? Освен цената за първи дан друго вярно няма. За разлика от теб съм бил на дан тест при Германов (като зрител, уточнявам), също и на дан тест на българския айкидо съюз. При Германов, за да се явиш на дан тест трябва задължително да е на семинар с японец, обикновено шефа инструктор на AAI Анди Сато сенсей, 6 дан. За първи дан имаш пълна програма - сменящи се укета, сменят ти техниките, на всяка техника показваш всички варианти които знаеш, имаш с оръжие и голи ръце срещу невъоръжен и въоръжен противник. След като на практика те накарат да направиш почти всичко, а сам знаеш, че нивото си личи от начина на изпълнение на техниките. Накрая ти излизат 4 укета и правиш рандори срещу тях. Така завършва изпита за първи дан. За трети освен всички техники, набляга се много на оръжията - накрая рандорито е срещу 6 човека. Проблема не е в изпита, той си е добър, но за някои хора си затварят очите. Видях как на една лелка и дадоха първи дан и укетата бяха все от нейния клуб и й помагаха по всякакъв начин - тя не беше за дан, на нея и го дадоха заради парите. Но в айкидо съюза беше пъти по-зле - само две укета, които се редуват, но не се сменят, абсолютно никакви техники и кати с оръжие, без рандори, хората ги изпитваха едновременно и всички правиха едни и същи неща, а се явяваха за първи, втори и май имаше един за трети дан. Дори не ги караха да правят варианти. Казваха им точно атаката и техниката, като на кю тест за начинаещи. Изпита трая 20 минути общо. Изпитваше Фуджита. Всички минаха, макар че единият много се задъха и не можеше името си да каже. А съм бил уке на готвещи се за първи и трети дан от асоциацията, гледал съм ги как тренират и мога да кажа, че хората се готвеха много сериозно за тези изпити, а и ги взеха по блестящ начин - беше удоволствие да ги гледаш.
Не те знам къде тренираш и какво, но не бързай да плюеш българското айкидо, то е много по-добро от айкидото в много страни. Факт е, че системата на трениране прекалено се е комерсиализирала, но това е обща болест. Но ако се разтърсиш ще видиш, че в България има достатъчно хора, които са много добри айкидисти, но не го афишират, те просто си тренират. И не са от хората, които ще нокаутираш с един удар.



Тема Re: Информацията ти откъде е? [re: Master]  
Авторitto za master (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 10:19



razbrah.ami az niamam pretencii da sum tolkova dobur v aikido che da opredeliam kachestvata mu v bulgaria.dedo blago pita za dan sistemata i az mu otgovorih.moze bi gospodin Germanov veche ne prasta kaseti v chicago.informaciata mi e na 4-5 godini.no i sensei Toyoda go niama veche.andi sato sum bil na seminar s nego.minalata esen.toi beshe osmi chovek tam zashtoto imashe sedem shihana predi nego.ne iska da igrae s men shtoto si igraeshe samo s negovi uchenici.no moze bi ne e imal nishto za spodeliane.izglezda mi soliden ,no(samo moe mnenie)ne bi izdurzal edin chas redovna trenirovka.ima okolo 20 kilograma v poveche.no toi tova si go znae zatova si igraeshe s negovi 40 kilogramovi uchenici.
no tova teb da ne te trevozi.tova si e samo moe mnenie.
kolko chasa trenirash sedmichno?i kakvo?
sus zdrave,



Тема Re: Информацията ти откъде е? [re: itto za master]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 13:16



itto От средата на декември не тренирам - здравословни проблеми, но от април пак съм на татамито. Тренирам айкидо основно, бях стигнал до 5 пъти седмично, но сега ще карам по леко поне в началото, докато си върна формата. Също смятам да си продължа и шотокана.
Ти изглежда смяташ, че сенсеят трябва да бъде и боец? За мен това са две различни нещо. Тези които се бият може да не владеят нито едно конкретно БИ, но да си служат с много прийоми от тях. Може би Сато не би издържал цял час на интензивна тренировка, макар че не бих се обзаложил на това, но за айкидо може много да се научи от него. Той определено се развива и с всеки следващ семинар ми харесва все повече като начин на работа. Ти явно имаш възможност да тренираш на хубаво място - това е добре, можеш да попиваш най-доброто. Но за мен данът не е толкова определящ - зависи от конкретния човек. Примерно Фуджита е 8 дан и е шихан, но ако го сравниш с Тери Езра - сам знаеш кой как играе
Избора ми да тренирам в клуб на асоциацията беше случаен, харесвам и стила на федерацията, това за което съжалявам е, че не двата стила не са обединени - те чудесно се допълват.



Тема Re: za itto [re: itto]  
Автор foli (Amida)
Публикувано09.03.04 19:40



v Tarnovo zna4i... hm, toq klub mnogo mi go hvalqt. e, az si imam i sobstveno mnenie za tova. imam vazmojnostta da treniram i pri Todorov sensei i naistina use6tam, 4e ne6tata tam sa drugi blagodarq vse pak, za infoto. kolkoto do celite na aikido, mislq, 4e vseki trenira6 trqbva da se zamislq za tqh, za da ne stane nqkuv obiknoven bar-biq4! 4ao!

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Re: za itto [re: itto]  
Автор foli (Amida)
Публикувано09.03.04 20:00



Pri Martin Todorov, zna4i... Hm, mnogo mi go hvalqt toq klub, no mislq, 4e ima za6to . Az imam vazmojnostta da treniram i tam i naistina znam za kakvo stava duma. Blagodarq, vse pak, za infoto. Kolkoto da celite na Aikido, vseki, koito se zanimava s tova Bi bi trqbvalo da se zamislq i za tqh, za da ne zaprili4a na obiknoven bar-biq4. Ti ot kolko vreme se zanimava6 s Aikido i kade trenira6, ako ne e taina, de!

И най- дългият път, започва с първата крачка .


Тема Re: ponqtie za AI KI DO [re: дядoБлaro]  
Автор foli (Amida)
Публикувано09.03.04 20:08



Dqdo Blago, iskam da te izbavq ot edna zabluda: az ni6to ne razbiram ot Aikido i si go priznavam otkrito, s 4isto sarce. Mnogo ot horata, s koito treniram znaqt misalta mi, 4e 6te po4na da razbiram Aikido sled 10-tina godini, moje bi . Moje bi sled teq moi dumi ti savsem da si se oplel v mislite si za men, no samo iskam da vaveda red v tqh. 6tom kato i ti ni6to ne razbira6 ot Aikido, na kakvo otgorq se 4udi6 za6to az si mislq, 4e razbiram. Saveta mi kam teb <4isto priqtelski, estestveno! > e, da moje6 parvo ti da si otgovori6 na vaprosite v teb, a sled tova s toq ar6in da trugne6 da meri6 drugite. Samo 6te ti izdam edna prosta istina, 4e po ar6ina ti horata 6te razberat kolko struva6 i ti! Zatova - misli i se u4i ot vseki i vsi4ko!

И най- дългият път, започва с първата крачка .



Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.