Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:25 01.07.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: TAI DZI CHUAN - stil CHEN???нови [re: brbr - dva chadura]  
Автор Блeдият eздaч (твърде познат)
Публикувано02.07.03 20:49



Оо, ти слънце в моя мрачен живот.Ти си бил голям майстор бе.Ама,монго си ги разбирал работите,особено за енергията-изумен съм.Ти ми отвори очите.За пореден път се убедих че,само глупоста и вселената са безкраини-за вселената още не съм сигурен.Ще благоволиш ли учителю да ме научеш на твоето изкуство.Сажалявам за откровението,но това бе най-глупавото писмо, което бях чел(не се отчайвай,не ми остана време да прочета всички).
Моят учител казваше че,--Една котка е котка,когато лови мишки.--така че,такива майстори(влаеещи много енргията)които с удар от 5-6 метра убиват хора,гасят свещи(гасят ама само с духане,и то продължително)и други там.Време е вече да разберат че,са объркали темата.Вместо в бойни искуства да започнат да пишат в форум----НЛО.

~~~~~~~~~Отдай се на изкушението~~~~~~~~~


Тема Re: TAI DZI CHUAN - stil CHEN???нови [re: Блeдият eздaч]  
Авторezdachi bez gashti... (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 10:41



bledi...

tazi tema veche beshe prikluchena po zadovolitelen nachin...

ne se moli vuv forum ami idi i potrenirai ili hodi da debnesh NLO-to po zalez i po izgrev...

smeshni tipove kato tebe mnogo - taka che poplachi, poplachi malko i posle otidi pri uchitelia si da te uspokoi s niakoia mudrost...

ako niamash kvo das pravish... koeto e iavno ot bezumnite mnenia koito puskash tuk - probvai da potrenirash seriozno pri seriozni hora... ama ne prekaleno seriozni... che da ne si pomislish che si kotka i da pochnesh da gonish pluhovete po ulicata...

inache plachi na volia... plachi dokato ne razberesh kude si sburkal...

kolkoto do maistorite pogledni message-a na re-contra - tam e kazano vsichko - iavno si mislil che si mnogo originalen, no tuk ne se pishe za originalnost a za BI... ne che povecheto temi sa izvrateni v bezmisleni repliki bez realna stoinost kato znanie...

ako ti se otnasiash s takuv sarkazum kum razlichni hora i tehnite mnenia, zashto ti ne kajesh neshto smisleno za koeto vsichki nie da se zamislim i da ocenim visoko... ako ti si tolkova visoko che ot tvoiata pozicia mojesh da se nadsmivash tolkova spokoino, zashto ne demonstrirash neshto istinsko kato povedenie i kato znanie...

inache prosto si ostavash porednata plunka v tozi vodopad tuka - smeshni hora ... smeshni neshta govoriat... iavno si dovolen ot nastoiashtoto nivo - taka che produljavai...


vsushtnost zashto ti napisa neshto vuobshte?
kakvo tochno iskashe da kajesh - ia obiasni ta da te razberem... eventualno da ti pomognem...



Тема Re: TAI DZI CHUAN - stil CHEN???нови [re: nikoi]  
Автор TAKUA (непознат)
Публикувано10.07.03 11:12



nova statia na PIGUA.DANKIN.NET ---- ТАЙ ЦЗИ ЦЮАН - кратка история и технически особености



Тема Re: TAI DZI CHUAN - stil CHEN???нови [re: TAKUA]  
АвторPetio (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 10:46



За Тай-чи не знам но за Ба-Гуа мога да ти препоръчам Л.Михалчев от Варна /www.heylun.hit.bg/.Тренировките им са насочени изцяло към практическо приложение,много са тежки но наистина има голям ефект.Жалко само ,че толкова трудно приема ученици.



Тема a sega de...нови [re: Petio]  
Авторpras4o (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 13:19



извинявай приятел, ама ми се чини дека се е пръкнал нов месия - т. нар. Л. Михалчев. Доколкото схванах от саита той вече е разбрал истината за нещата, за живота, Вселената и всичко останало и е човек с мисия. Както той сам си казва - да разпространи семето на знанието сред нас, невежите юроди. Само че що така трудно да приема ученици? Колкото повече ученици, толкоз повече семе, дето се вика....
Мирише ми на нов Доктор Д. Александров тука!!! Ама да видим дали ще има силиците да устиска и да се пребори!!!
Нейсе вече имаме истински BG-майстор! Че и майсторка порай него!
Честито! От Азис....



Тема Re: a sega de...нови [re: pras4o]  
АвторPetyo (Нерегистриран)
Публикувано21.07.03 13:48



Ne znam kakvo e razbral i kakvo ne,men me interesuva prakticheskata strana na boinoto izkustvo umeniata na ulitzata a vsichko drugo sa pulni gluposti i zatova hodia sreshtam se i pretzeniavam dali si struva da se zanimavam.A tova koeto vidiah pri demonstratzia na l.Mihalchev me vpechatli i za sebe si sum reshil da se zapisha vuv virtualnata mu akademia i ako izdurja izpita sled edna godina da mu stana uchenik.



Тема Re: a sega de...нови [re: Petyo]  
Автор Troika (практикуващ)
Публикувано21.07.03 19:30



Petyo ли си, кой си, ама аз съм от Варна, познавам Любо , сега разбрах, че е Михалчев, и ти предлагам само едно: хващаш го, пробваш го на един спаринг и тогава си прави изводите. По принцип, ако малка част от това което е в сайта е истина, то той трябва с един пръст да те събори! 8 часа в кръг да ходиш като него не е шега работа, аз и с 2 се преуморявам, така, че представи си какво ниво има само, ей! И други легенди за него мога да разкажа, ама по-добре не ме провокирайте и си трайте.



Тема Re: a sega de...нови [re: Troika]  
АвторPeтьo (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 13:15



Да бе,ей туй не мога да разбера?Това въртене в кръг е много странно да не кажа ненормално.Аз бях един път на тренировките им :Ходят из горите,1 час се въртят с 5 -6 кг.камани в ръце и след това още 2 часа без тежести./ не виждам никакъв смисъл в това да се въртиш като гламав в един кръг и да си тътриш краката/.Пък ако искаш силова да тренираш,може да отидеш като бял човек във фитнеса. Не 8 ами и 10 часа да се въртиш според мен полза няма за уличния бой/.Наистина на Любо нивото е сурер мощно,спаринг не сме правили но поиграхме малко.Впечатли ме особенно с това че докато ходи, с един крак прави удар захват,чупене и нанася по 3-4 удара ,всичко това по едно и също време но не смятам че това се постига с това суркане в кръг.Смятам,че с учениците си когато няма външни хора тренират нещо друго.Ама във видеокасетите които ти дават да учиш за начално ниво има само това трамбоване в кръг и дихателни упражнения.



Тема Re: a sega de...нови [re: Peтьo]  
Автор Troika (практикуващ)
Публикувано22.07.03 15:22



Ех, Петьо, просто нямам време да се занимавам да пиша, ама

1. по-предното лято имаше един турнир, т.н. свободни боеве организираха в Спортна зала, та той не се впуснал на тях, защото...... лекарите не му разрешили. Заради сърцето. Няма да коментирам факта, всеки сам да си тълкува, това възможно ли е вообще при положение, че ако практикуваш само по 1-2 часа дневно подобен стил не е възможно да ти има нещо с здравето!
2. ходене в кръг с тежести ще да е нещо ново в световната практика. Интересно, защо не запознаем братята майстори в Китай с този нов метод за тренировка? Току виж не припаднали от смях? Това да не е шаолин-багуа?
3. Аз не познавам човек дето може да ходи по 6 часа в кръг. В Китай майсторите ходят примерно по 3ч два пъти на ден или дори веднъж. Значи, този човек тука трябва да може само с докосване да събаря хората. Още повече, че той е разбрал триграмите. Дане забравяме този безспорен факт.

Дотука с глупостите казвам аз, по принцип не се намесвам, ама при толкова нагли истории съм задължен да си изразя мнението.


Айде чао.



Тема mersi, Troika...нови [re: Troika]  
Авторpras4o (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 17:46



mersi brato4ka, 4e me osvetli po vuprosa. Zna4i za sujalenie sum bil prav. Tozi e ot onia, deto ne sa sami v glavata im, govorjat si po njakolko i sami si vjarvat. Lo6oto e, 4e i drugi im se vruzvat. Da hodish 8 4asa v krug i to s tejesti...evala! trjabva da se obadim v Bulgarski Olimpiiski komitet - na Bateto, 4e ima nov sport.
A tova za surceto - spored men e merzuk zagovor na zavistnici, sifuto e bil izigran!!!!
Aide ostanete si sus zdrave!
A ti, Petyo, vijdam 4e mai si svestno mom4e i mislish s glavata si (gornata). Ne mu se vruzvai na maimunskite izpulnenia na toz, taka kakto 4eta 6te postrada njakoi v skoro vreme




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.