Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 02.07.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Малко за каратето?нови  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 17:23



Можете ли да ми разкажете нещо за БИ карате и най- вече "лесно" ли се учи?Има ли някаква философия и т.н. Питам не за друго, а защото тренирам айкидо и подозирам, че за да го усвоя ще ми трябват 100-200 години, а до сега не съм се интересувала от нищо друго освен от него. При всички Би ли е така бавно ?



Тема Re: Малко за каратето?нови [re: Heли]  
АвторPavel Velchev (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 17:52



Ste ti razkaja edna istinska sluchka s Ezop:
Dokato si shushkal nesto na poleto,dalech ot grada,po putja,kojto minaval ot tam se zadal shovek.Putnika sprjal do Ezop i go popital:
-Choveche,za kolko vreme ste stigna do blizkija grad?
Ezop go izgledal ot glava do peti i otvurnal:
-Vurvi!
Putnika uchuden povtoril vuprosa si na koeto Ezop otgovoril pak:-Vurvi!
Obiden choveka produljil kum grada bez da poluchi otgovor...
Sled 1 minuta Ezop go nastignal,sprjal go i kazal:
-Ste ti trjabvat 2 chasa.-i se oburnal da si hodi.
-Hej,stranniche-viknal oste po-uchudeno putnika,-zasto odeve ne mi otgovori na vuprosa?!?
-Trjabvashe da vidja s kakva skorost vurvish,za tova-oburnal sa Ezop i produljil da si shushka po negovite si raboti........
Ako ne razbra kakvo iskam da ti kaja ste ti go razjasna,no me sumnjava da ne si.
E,uspeh i derzaj!
P.Velchev,instruktor IMASTI



Тема Re: Малко за каратето?нови [re: Pavel Velchev]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 23:12



Ima filocofia, razbira se. Ne poveche, otkolkto pri Aiki-do.

No tuk shte namersh nai-veche "podskachashto" karate. E, ima i edno nesto, deto mu vikat Karate-do, ama to v Bulgaria ne e mnogo izvestno!

Ima Federatsia po Traditsionno karate; tam deistva Jossi. Idi ako iskash pri Malin Stefanov (Goju-ryu) - no tam ne e za momichentsa... Predi okolo 10 godini beshe shkola za podgotovka na boini mashini, a sega pone ot 2-3 godini ne sam hodil pri moia star priatel Malin. Chuh, che i te sa go podkarali na WUKO.



Тема Re: Малко за каратето?нови [re: Heли]  
Автор nobody_ (пристрастен)
Публикувано12.08.02 11:13



Ami to ne e byrzo ama zavisi mnogo pri kogo trenirach i po kakyv natchin i s kakva prodyljitelnost i kolko tchesto i takiva edni raboti... Toest ako trenirach pri charlatanin 2 pyti sedmitchno po tchas i polovina chte ti triabvat povetche ot 200 godini... Razbira se syvsem ne oznatchava, tche ako niakyde se trenira s golemi natovarvania pak ne stava duma za charlatani...
Pozdravi.



Тема Re: Малко за каратето?нови [re: Heли]  
Авторtax (Нерегистриран)
Публикувано12.08.02 12:00



На времето тренирах 3-години Айкидо и имах същите усещания като теб(100-200 год. само се съмнявам дали ще са достатъчни) като тренирах между 3-5 пъти седмично .Треньора ми едва ли може да се нарече шарлатанин, участвал съм на семинари с най-различни майстори Япония, Франция,Италия и т.н.
един куп видео касети съм изгледал , но ефекта е нулев нямаш усещане че можеш да се защитиш (е в началото имаш докато някой не те приземи).
Отидох пробно на една тренировка по киокушинкай карате и повече не се върнах да тренирам айкидо , просто не виждах смисъл да се тренират техники
срещу не реалистични атаки, вярно че при заучаване на техниката знаеш партньора с каква атака ще те атакува ,но след тава има едно нещо на което му казват спаринг и там не знаеш как ,кога и къде ще те атакуват.
2. относно бързината :ами мен ме пуснаха да играя спаринг около 15-та тренировка
3.Философия на всякъде има
Има карате клубове където е по-зле и от айкидо, затова каквото и да тренираш виж дали клуба участва на състезания по фул-контакт правилник, (не казвам , че трябва да се състезаваш)



Тема Re: Малко за каратето?нови [re: tax]  
Автор nobody_ (пристрастен)
Публикувано12.08.02 13:11



Ami dano ne te chokiram ama tchovek moje da e 8 dan i pak da e charlatanin (ne tvyrdia, tche vsitchki go praviat narotchno ).
Tchetoh edna kniga "Maistori na aikido", koiato sydyrja intervuta s iaponski maistori, koito sa trenirali s Uechiba predi voinata i chte tzitiram po pamet: "Samo uchi-dechi [vytrechni utchenitzi] mojeha da stavat instruktori - ostanalite prosto idvaha da se uprajniavat po niakolko tchasa na den (ne na sedmitza moia bel. )" - t.e. uchi-dechite sa jiveeli pri senseite syotvetno sa imali vyzmojnost da sluchat razlitchni istorii pyk i det se vika da popivat povedenieto im...
Pyk full-kontakta si e mnogo got - dava ti realna predstava za kakvo stava duma. Ima obatche i edno drebno problemtche (to navsiakyde go ima de) - edno momtche ot aikidoto mi obiasniavache, tche predi se zanimaval s frenski box (full-contact, systezania), no edin prekrasen den doktorite mu kazali, tche ako ochte edin pyt go udariat po otchite kato nichto chte gi zagubi, taka tche se nalojilo da se orientira kym nechto drugo...
Inatche kazano e hubavo da se trenirat razlitchni nechta za natrupvane na opit, no ne sym syglasen s otritchaneto na koeto i da bilo boino izkustvo - prosto ima hora vsiakakvi...
Pozdravi.



Тема Re: Малко за каратето?нови [re: nobody_]  
Автор Troika (непрактикуващ)
Публикувано12.08.02 13:39



Много ми хареса това мнение. Всъщност не на всеки може да е дадено по природа да е танк и да тренира твърдо карате. Това не е за всеки (пък не на всеки му харесва). Гледам ги тези които са във Варна и са тренирали 20-30 г. (първопроходците) - киокушинкая и не мисля да вървя по техните стъпки. На всичкото отгоре още си спомням как тия хора скачаха по коремите ни и ни биеха с коланите. Голям купон беше. Точно по този начин ме научиха на нещо, как пък не. А, и лицеви - коремни - подскоци, тука също няма изменение. Само дето сега са включили и тежести преди тренировката - здраво нацепване правят, дано им помага.



Тема Re: Малко за каратето?нови [re: nobody_]  
Авторtax (Нерегистриран)
Публикувано12.08.02 13:51



1.tchovek moje da e 8 dan i pak da e charlatanin -Случаят не е такъв , човека си беше наред.
Тия дето идваха от вън също са имена в света ,показваха по -изчистена техника по-добър контрол обаче..........

2.no edin prekrasen den doktorite mu kazali, tche ako ochte edin pyt go udariat po otchite kato nichto chte gi zagubi- ако практикуваш художествена гимнастика също може да те удари бухалка по главата- в смисъл ако имаш някаква контузия вероятно ще правиш нещо по различно-но примера който даваш
не съм съгласен, че илюстрира защо не трябва да се занимаваш с нещо фулконтанктно. Едно от предимствата на състезателния фулконтакт е че до някаква степен елиминира така наречените от теб "charlatanin " поне от личен опит съм се убедил.
ne sym syglasen s otritchaneto na koeto i da bilo boino izkustvo -едва ли някой може зачеркне нещо което практикуват много хора- когато прочетох заглавната тема си спомних, че и аз имах същия проблем на времето



Тема Re: Малко за каратето?нови [re: Troika]  
Авторtax (Нерегистриран)
Публикувано12.08.02 14:19



ДО колкото знам под фул-контанкт не се разбира киокушинкай .
В тази връзка да не би случайно състезанието във Варна на 30.08
да е безконтактно? :-))



Тема Re: Малко за каратето?нови [re: Heли]  
Автор Kontra (проЗта свИня)
Публикувано12.08.02 14:42



Моят съвет е тъй както си момиче и ако наистина търсиш най-вече бързи резултати - да се хванеш с таекуон-до.


Гуен беше права , всички сме свине.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.