Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:02 21.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: eлия]  
Автор slavo ()
Публикувано04.07.02 10:00



А да си виждала "здрави" мъже със "здрави топки"?



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: Kontra]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано04.07.02 11:17



Таекуондо - удрят качественно??? Не ме разсмивай !



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: Andy.]  
Авторfoli (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 12:28



Tuk mislq 4e trqbva da se namesq i da si kaja mnenieto, 4e Aikido ne e to4no v boq, a v samoza6tita i to na vsi4ki niva (psihi4esko, fizi4esko i mentalno)! A kolkoto do teb,Andy ti mai si pada6 po perdaha (e, normalno za vsi4ki mom4eta - vse gledat da se stupat s nqkogo!!!), dokato nie - momi4etata re6avame ne6tata po po-delikaten na4in!!!



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: tax]  
Авторfoli (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 12:32



tax, ne se 6eguvai sus jenskata fizika!!! A i ne se zaqjdai sus momi4eto, qsno!!!



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: Kontra]  
Авторfoli (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 12:47



Kontra, radvam se, 4e dade svesten otgovor na temata!! Naistina, ne6tata se vurtqha okolo, koi kak moje da nabie nqkogo, a tvoeto mnenie e podpluteno i s nauka!!! Moite pozdravleniq!!!



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: tax]  
Авторfoli (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 12:54



tax, 6te trqbva da prieme6, 4e i jenite imat pravo da se pokazvat kato silni (za6toto 4esto emociite im izglejdat sme6ni v o4ite na mujete, oba4e i nie sme 4ove6ki su6tesva i imame pravav tozi svqt, naravno s mujete!!! ). Tova, 4e ti ne moje6 da prieme6 edena sporuva6ta jena kato normalna se i tvoi problem!!!



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: slavo]  
Авторfoli (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 12:59



slavo, zaqjda6 se!!! Vsi4ki znaem kakva e istinata po vuprosa!!! No tuk stava duma za Aikido - da ima kakvo da kaje6?



Тема ehoooooнови [re: foli]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 13:30



Vishte sega zapitvali li ste se niakoga zashto ima tolkova mnogo BI,ami mnogo prosto zashtoto i horata sa mnogo.Razli4ni BI dopadat na razli4ni hora i ako niakoi moje da postigne niakakvi rezultati s dadeno BI s drugo BI moje da stigne do pod krivata krusha(Morihei Ueshiba nadali shteshe da postigne rezulati v boksa naprimer,ili M.Oiama madali shteshe da stane dobur v tai4ito naprimer)t.e. vseki 4ovek vzavisimost ot svoiata fizika i individualnost si izbira dadeno BI koeto mu dopada i moje da mu vurshi rabota na nego samiia,taka kakto ne bi mu vurshlo rabota drugo BI.Moje bi BI nai-pulno pokazvat 4e horata si prili4ame i sushtevremenno se razli4avame i moje bi ottuk idva pritegatelnata sila na BI-pomagat ni da razberem sebe si i okolniia sviat po-pulno.
Kato zakliu4enie iskam da kaja 4e vsi4ki boini izkustva sa edno goliamo semeistvo(kakto samoto 4ove4estvo) i zatova triabva da si podadem rutse i da se uvajavame.Kak to4no e vuzniknalo 4ove4estvoto,koi e bil e purvi 4ovek,Kak sa vuzniknali BI,koe e bilo purvo??? Neznaino,MISTIKA-eto tova mu e hubovoto
Pozdravi na vsi4ki,uspeh v jivota i pove4e :))))))))))))))))



Тема Re: Aikido - ''za'' i ''protiv''нови [re: foli]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 13:32



Това с "топките" ми хареса! Както казва моят добър приятел д-р Дориян Александров, "всички железни мъже са с кожени топки"... И си е верно, уви.
Моите почитания към привържениците на твърдия бой (да си призная, и аз хич не си падам по "вътрешните" стилове), но с айкидо човек може да бъде потрошен така, както никога не можеш да го потрошиш с карате например.
Разбира се, не става въпрос за това айкидо, което може да се види по нашите зали (а също и по японските, и по всичси СЪВРЕМЕННИ зали в света). Старецът навремето е показвал по-други неща.
Първо - "истинското" айкидо е поне 50 % атеми (удари), движенията са КЪСИ (кръгът е много стеснен, което води почти 100 % до счупвания), използват се директни иримита и пр. и пр.
Е, това вече не е айки-ДО, а по-скоро айки-ДЖУЦУ, но какво да се прави?
Ако някой иска да види на какво е способно истинското айкидо, да се заинтересува от Дайто-рю, от Хакко-рю, а също от джу-хо ("меката" част) на Шоринджи кемпо.
Ами това е...
Ако искате ефикасност, няма да я намерите нито в кик-бокс, нито във винг-чун, айки-до и във всяко едно БИ.
Ако искате ефикасност, купете си Mossberg. или поне носете Applegate-Fairbairn...



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: foli]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано04.07.02 14:06



Така говориш ,защото не си мъж и никой не иска да те тупа,а си жена и искат да те правят други работи:))))))))))))))) Затова твоето "бойно изкуство" е с по-деликатни методи:)))))))))
Би ли ми казала обаче,как Айкидо ще те направи психически устойчив , когато никога не те поставя в реална опасност,както това прави един боксов мач например?
Поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.