Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 22.09.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: foli е замислена...нови [re: Andy.]  
АвторJo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 19:50



Е, не е съвсем така. Айкидото не е просто някаква гимнастика, все пак. В същност доста техники са си съвсем приложими. Вероятно повечето са такива, макар че лично на мен някои ми се струват излишно сложни (ама аз съм суперначинаещ).



Тема Re: foli е замислена...нови [re: Jo]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано14.09.02 13:40



Ако някога,някъде,някой практикуващ Айкидо се реши да изиграе един спаринг с който и да е, боксьор,каратист,кик-боксьор,борец,таекуондист,тай-боксьор,алпинист,масажист,медалист - ще разбереш истината и ще разбереш за какво говоря.



Тема Re: foli е замислена...нови [re: Andy.]  
АвторJo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.02 23:57



Ne e tam rabotata.



Тема Re: foli е замислена...нови [re: Jo]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано16.09.02 08:56



А къде е работата?



Тема Foli PITA!!!нови [re: nobody_]  
Автор foli (Amida)
Публикувано18.09.02 17:25



nobody_ 4udno mi e dali si usvoil filosofiqta na Aikido? I vuob6te kak stigna do Aikido? Ve4e razbrah, 4e ne si naprednal ( ) pone da razbera kak ti se struva ideqta na Aikido. Misli6 li, 4e horata mogat da sa po- 6tastlivi, ako se dokosnat do Aikido i vijdal si si 4ovek, koito se e zanimaval s Aikido, razbral go e, kak jivee i kak ocelqva vuv realniq jivot? 6te mi otgovori6, nali?!

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Ti si prav, Jo!нови [re: Jo]  
Автор foli (Amida)
Публикувано18.09.02 17:34



Jo, radvam se, 4e malko si vuzpriel ot ideqta na Aikido - a to e, da znae6, 4e horata ne trqbva da se naranqvat po mejdu si, a da jiveqt v harmoniq! Az vqrvam, 4e tova e vuzmojno i tova e edna ot pri4inite da se interesuvam ot tova BI! No pri teb vse o6te se use6ta kolebanieto na "strastite" - t.e. vse o6te ne moje6 da svikne6 s misulta, 4e s Aikido moje da se za6titi6 vuv vsqkakva situaciq. Za6toto, kakto sum pisala v nqkoi ot po-rannite si postingi <ne kum teb, no moje6 da proveri6 cqlata tema> Aikido e da moje6 da se za6titi6 ne samo na fizi4eska nivo, a nai- ve4e na psihi4esko i umstveno !!! Pomisli vurhu tova

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Re: foli е замислена...нови [re: Andy.]  
Автор foli (Amida)
Публикувано18.09.02 17:41



Andy, to4no vuv ideqta i filosofiqta na Aikido e i " BOQT" <koito qvna taka te interesuva!!!>

И най- дългия път, започва с първата крачка .


Тема Re: Ti si prav, Jo!нови [re: foli]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано19.09.02 14:16



Pak sym az...
Nadiavam se razbirach, tche mejdu ideiata/misylta/metchtata, tche mojech da se zachtitich i da se zachtitich naistina ima malka, no sychtesetvena razlika...
A inatche mojech da se zachtitich s vsiako boino izkustvo zavisi dokolko si go ovladial...
Pozdravi.

P.S. Harmonia ne oznatchava nepremenno ne naraniavane, tia oznatchava samo nenasilie, a nenasilie oznatchava "da deistvach tchrez bezdeistvie" (e, sega omechahme vetche vsitchko )



Тема Re: Foli PITA!!!нови [re: foli]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано19.09.02 14:47



Ami chtom Foli pita, razbira se, tche chte otgovoria...
Do aikido stignah poneje edin kolega mi kaza: "Znaech li, tche treniram aikido, ela ako iskach, tam ima mnogo jeni... (v posledstvie razbrah, tche tova e tchast ot zaribiavaneto... )
Ne, ne sym usvoil philosofiata na aikido (slovosytchetanieto e otvratitelno ama zdrave da e ), smisyla spored men e sychtia kakto vyv vsitchki boini izkustva, razlitchni iogi, budizym, daoizym i t.n.t. - postigane na prosvetlenie (moje da se polutchi i ot udar po glavata i potchvach da vijdach zvezditchki )
Pozdravi.



Тема Bulshitнови [re: shark]  
Автор Satory (новак)
Публикувано20.09.02 18:23



Izviniavai, ama tva koeto si napisal e pulna glupost.
Ne znam zanimavash li se s boini izkustva ili mnogo chetesh za tiah, ama tva e nai-goliamata sturotia koiato sum chel. Boinite izkustva sega ne sa tova koeto sa bili predi. I nikoga niama da budat.
Ako iskash da se biesh na ulicata, da si nomer edno - kupi si avtomat ili kartechnica, v kraen sluchai niakoi kolt .359
Boinoto izkustvo te uchi na samodisciplina, na kontrol. Tova e nachin na zivot v nashe vreme. I e smeshno da opredeliash edno tvurde nenapadatelno boino izkustvo kato aikido kato bezpolezno tam, kudeto vseki nosi nai-malkoto pistolet. Znam che se pishe za edin ot posledovatelite na Ueshiba kak ocelial v koreiskata voina i "vizdal" kurshumite, no tova moze da se postigne samo sus sebeotdavane i zivot v imeto na aikido za desetki godini. Koeto v nashite uslovia e nevuzmozno. Taka che tozi aspekt na boinoto izkustvo e glupav za supostaviane. Plus tova slabo izkustvo niama, ima loshi uchiteli i nepostoianni uchenici.
Moga v zakluchenie samo da kaza, che aikido e mnogo dobro za po-vuzrastni hora, poradi tova che ne e chak tolkova dinamichno, obache ne stava za po-stari, poradi silnoto fizichesko natovarvane. Ako choveka e mezdu 30 i 40 - super izbor e!




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.