Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 20.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Zaнови [re: Black Wolf]  
Автор dobrata _feq (непознат )
Публикувано27.07.02 20:32



Black Wolf, ot kolko vreme se zanimava6 s Aikido? 4udno mi e za6toto mai o6te se kolebae6 otnosno nego... V tozi forum iskam da nau4a mneniqta na otdelni hora za Aikido i vsqko ot tqh go vzimam pod vnimanie. No nqkakva vutre6na uverenost v men mi kazva, 4e Aikido kolkoto i da e trudno mai e to4no za men...


P.S. <dobrata_feq>= >foli< vremenno....



Тема Re: Zaнови [re: dobrata _feq]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 16:50



Никога не съм се занимавал с айки-до, но имам мнение. Ако искаш да се научиш да се биеш (което е всъщност истинското желание на почти всички нас, занимаващите се с БИ), ще трябва да се запасиш с голямо търпение. С айки-до няма да стане бързо!

Ако искаш нещо друго - дишане, развитие на ениргия, просто раздвижване - добре. Но у нас няма да намериш тези "вътрашни" аспекти (поне според мойте скромни наблюдения).



Тема Re: Zaнови [re: dobrata _feq]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано29.07.02 11:07



Milo dete, otnovo se namyrdvam v tchasten razgovor za koeto se izviniavam, no: Abe ti imach li si i ideia v kakvo se zabyrkvach? Izobchto ne mojech da si predstavich trenirovkite predi da si trenirala, taka tche za kakva psihologitcheska podgotovka stava duma? A na trudnosti popadame vseki den...
Pozdravi.



Тема Re: Zaнови [re: Black Wolf]  
Автор dobrata _feq (непознат )
Публикувано02.08.02 01:59



Black Wolf,направи ми впечатление, че повечето мнения във форума ми не са в полза на Айкидо?! Чудя се да не би нашата, българска психика, да е в основата на всичко?! В момента чета една книга ("Доброволната смърт в Япония" ... извинявай, но не мога да се сетя за автора в момента, ще го напиша по-късно...), която все повече ме доближава да психиката на японците... Колкото до Айкидо знам, че доста ще трябва да "стискам зъби"докато видя резултатите от трнировките си. Друго ме притеснява - че в България Айкидо май не е на необходимото ниво... Но като се позамисля Айкидо едва ли би било на ниво където и да е извън Япония.Все пак благодаря за откровенното мнение - оценявам го!!!



Тема Re: Zaнови [re: nobody_]  
Автор dobrata _feq (непознат )
Публикувано02.08.02 02:22



nobodi_ , какво да ти кажа...... луд умора няма... !!! Надявам се ентусиазма ми да не ме напуска в трудни ситуации!!! Може би четейки форума ми си се забавлявал с мненията и откровенията в него, но приемайки моите наи-искрени уважения към теб, не можеш да не се съгласиш с мен, че каквото и да ми обясняваш за "трудното" Айкидо, никога няма да те разбера преди сама да се сблъскам с него!!! От мнението ти предполагам, че се занимаваш сериозно с Айкидо, за което ти поднасям моите уважения и няма да ти се обидя ако ме "осведомиш" как минава една твоя тренировка!!!



Тема Re: Zaнови [re: dobrata _feq]  
Автор Troika (непрактикуващ)
Публикувано02.08.02 10:33



А ти възприемаш ли присърце психиката на японците? И по-точно на коя група жители на тази страна? Ако можеш да разясниш това-онова, характерни черти.... pls, pls, моля



Тема Re: Zaнови [re: dobrata _feq]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано02.08.02 11:39



Da, da, az imenno tova obiasniavah, tche napravo trygvai na aikido i tova e polojenieto, niama kakvo da si tchechem ezitzite tuka. Ami ne ne se zanimavam seriozno i zatova i davam mnenia po forumite - to ako se zanimavach seriozno niamach vreme za gluposti...
Ne znam kak se trenira v BG, no pri nas se zapotchva sys zagriavka (otchevidno ) v koiato malko se mahat krainitzi, ima niakolko pretylkavania napred - nazad i posle se raboti tzialata trenirovka srechtu dadena ataka (zahvat ili udar) kato se prilagat razlitchni zachtiti - tova e. Niama osobeno fizitchesko natovarvane (makar tche tova zavisi i s kogo trenirach, dali si se otpusnal i t.n.t.) i zatova i hodia... Ami tova e i priatni trenirovki.
Pozdravi.



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: Andy.]  
Автор PtD (lamer)
Публикувано02.08.02 15:36



Би ли ми казала обаче,как Айкидо ще те направи психически устойчив , когато никога не те поставя в реална опасност,както това прави един боксов мач например?

Ah, ah, ah... popadal sym v situacii deto ne znam kyde e zemiata, kyde e nebeto i dali sym oshte jiv na trenirovki po Aikido.

Taka che zavisi ne kakvo, a kak trenirash...

Ako si mnogo hard i mislish che Aikidoto ne stava za nishto, probvaj da potrenirash mesec-dva pri Chiba Sensei....


--
Ash nazg durbatuluk / ash nazg gimbatul / ash nazg thrakatuluk / agh burzum-ishi krimpatul...


Тема Re: Zaнови [re: Black Wolf]  
Авторfoli (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 21:21



Za knigata: "Dobrovolnata smurt v Qpomiq" na Moris Penge; izdadena e ot izdatelstvo "LIK" prez 2001god. Moje6 da razgleda6 i dr. kniki na tova izdadelstvo na adres: www.bgob.net/lik.asp Moje6 da im pi6e6 na: lik@ttm.bg
Predpolagam, 4e 6te nameri6 interesni knijki za 4etene ot tova izdatelstvo



Тема Re: Zaнови [re: Troika]  
Автор foli (непознат )
Публикувано12.08.02 00:55



Troika, ако си се интересувал от Япония ще знаеш, че тази срана е с невероятна култура и история. А ако има нещо, което да формира нрава на жителите на една, страна това е точно историята. Аз в момента не мога да обхвана всички аспекти на японската психика <бих те поправила, като отбележа, че не съм взела присърце японската душа, а просто съм изненадана и очарована от невяроятната култура на тази нация > , но само ще те насоча мисълта към факта, че само до преди 300 години са били абсолютно затворено общество. По мое мнение тази изолация им е вродена и който и да иска, малко трудничко би разбрал целта и смисъла на айкидо, нинджа, карате, сумо ако щеш, или пък чайната церемония, без дори малко да се опита да вникне в нравите на Страната на Изгряващото слънце. Може би пътят, по кото съм тръгнала към айкидо да ти се струва заобиколен, но за мен друг няма!!!

Поздрави!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.