Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 17.05.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Айкидо  
Авторycмиxвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано29.06.02 13:56



Не знам как стана, но реших да се отдам на айкидото. Мислех да тренирам някакво бойно изкуство и както и да го в премислях, решението ми беше едно и също - трябва да бъде айкидо.
Сега обаче съм изправен пред един малък проблем, за други боини изкуства знам много клубове, но за айкидо не съм срещал много, така че бих искал да ви помоля да ми препоръчате къде мога да отида.
БТВ и друго ме вълнува, все някак ще намеря къде да тренирам, но ми е интересно как започва всичко, тоест в началото като отида, какво точно ще трябва да правя или по-точно какво ще ме "правят". Тоест гледал съм тренитовки по други боино изкуства и отиват там и почват да "ръкомахат" ( моля не се обийдайте просто ако трябва да опиша видяното с една дума това е тя), но все си мисля, че при айкидото нещата седят по-друг начин. Бих бил безкарайно благодарен, ако някои ми обясни.
Благодаря предварително!



Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано29.06.02 18:06



q kaji za6to imenno Aikido... ne mi e qsna motivaciqta za nego poneje...




Тема Re: Айкидонови [re: galopante]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано29.06.02 23:56



виж www.daobg.com там има адреси на разли4ни бойни изкуства в страната.
Аз не харесвам айкидото,смятам 4е има по добро за улицата,но щом ти харесва важното е да се спортува,успех.



Тема Re: Айкидонови [re: Pantalei]  
Автордoбpoжeлaтeл (Нерегистриран)
Публикувано30.06.02 00:14



Къде : 1. ст.Академик пон. сряда петък 18.30-но сега през лятото не съм сигурен
2.Диана Бад -комплекса с борцова зала вечер около 19.00

Какво ще правиш - ами трябва много да се потрудиш за да се изпотиш,
и нощем не излизай сам



Тема Re: Айкидонови [re: дoбpoжeлaтeл]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано30.06.02 16:26



s macki-karatistki, nali?




Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Автор Tarkus (новак)
Публикувано30.06.02 17:58



Viz http://home.aster.net/baagoron/listclub.htm
Tam ste namerish list s aikido dojotata.
Peporachvam ti Oshinkan Dojo , s instruktor Krasimir Zvetanov,mnogo dobre objasnjava
Trenirovkite se provezdat na starija Akademik zad hotel Pliska
Uspehi

A twinkling light,hidden behind the mirror.


Тема Re: Айкидонови [re: Pantalei]  
Авторycмиxвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 11:22



Благодаря много!
А аз да попитам, защо всеобщото мнение е че Айкидото не е много подходящо за самозащита. Вярно че на тренировките те нападат по малко не реалситичен за реалния живот начин, но не е ли там да усвоиш техниката и да я използваш и при друг вид атаки. Кат го гледам С.Сегал бая ги трепе по филмите.



Тема Re: Айкидонови [re: дoбpoжeлaтeл]  
Авторycмиxвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 11:24



Много благодаря!
БТВ защо да не излизам сам нощем?



Тема Re: Айкидонови [re: Tarkus]  
Авторycмиxвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 11:25



Благодаря!
Поздрави!!!



Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Авторycмиxвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 11:30



Първо благодаря на всички за отговорите.
Сигурно ви досайдам вече, но да питам аз ...
Интересуваше ме значи като отида аз там, напълно невеж и със странно тъп поглед и почне тренировката, какви ще са първите неща които ще трябва да правя като начинаещ. Тоест в какво точно се изразява самата тренировка на един начинаещ.
Благодаря!



Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Автор Troika (no fair)
Публикувано01.07.02 12:01



мдаааа.... Стивън Сегал, кой не е чувал за него, кой не го е гледал, ама си мисля, че на айкидо смисъла не е да ги начупиш и им изкараш ставите на другите. Кръв и зрелиша, болка и т.н. - екшън. Вярно, в предишните си филми той беше голям дървар, много сила, а напоследък има промяна. Обаче външният ефект е впечатляващ за хората (какво пък разбира човек който не се е занимавал) и затова колко милиона са го приели за голям герой образа му и колко ли са се захванали с айкидо след това - означава, че целта е постигната, рекламата е сработила (ей как ги чупи тоя Сегал, и аз ще ги начупа някой ден). Оттук нататъка преценката си е изцяло твоя. Реалистично или не - сам ще разбереш. Трябва да отвориш опаковката за да разбереш какво се крие там - ягодка или лайно.

Редактирано от Troika на 01.07.02 12:01.



Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Автор Дoбpyджaнckи (практикуващ)
Публикувано01.07.02 12:45



То и Том Круз ги трепе по филмите, ама........



Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Авторtax (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 18:10



1.Сам си отговори като каза за "не реалистични атаки".
2.Не вярвай на филми.
3.Може би най-положителното е завършващата част когато
противника е на земята и го контролираш с ключ.Ключовете
са добре систематизирани и кадърно се преподават
(САМО ЧЕ първо трябва да стигнеш до там
-със средствата на айкидо за около 100 год)
4.Правиш каквото ти кажат :-))



Тема Re: Айкидонови [re: Troika]  
Автор Troika (no fair)
Публикувано01.07.02 19:17



Пояснение и поправка: не искам да определям айкидо, защото ще е само игра на мисълта и образа, а не точна представа какво точно е. Кой може да каже до каква степен е всеобхватно едно изкуство? Затова не се изказвам нито критично нито положително за айкидо. (стори ми се, че по-скоро негативно излиза от предното ми мнение). За г-н Сегал казах, че има подобрение, в смисъл, че колкото по-малко груба сила, толкова по-добре. Нъл туй е идеята на айкидо? Поне като гледам филмите с г-н Уешиба, с такива впечатления оставам.
Тъй, че отвори хубавата опаковка и си пробвай шоколадчето, току виж и то било хубаво и си имал късмет.

Редактирано от Troika на 01.07.02 19:24.



Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Автор Tarkus (новак)
Публикувано01.07.02 21:09



Ami parvo ste trjabva da se nauchish da se dvizish,da pravish kalbeta,da padash pravilno i t.n.Vse pak aikido tehnikite sa dosta opasni i trjabva da se podgotvish,za da ne se naranish!
Sled tova idva veselata chast!

A twinkling light,hidden behind the mirror.


Тема Re: Айкидонови [re: tax]  
Автор Tarkus (минаващ)
Публикувано01.07.02 21:13



Da be,prav si ,aikidoto e mnogo efektivno,ama mai trjabva da minat pone 7-8 godinki,za da si siguren v prilaganeto mu!

A twinkling light,hidden behind the mirror.


Тема Re: Айкидонови [re: Tarkus]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 02:00



Abe mai edno ot neshtata koeto mojesh da se nau4ish v aikido e da padash,i niakoi kliu4,no kato se vzeme v predvid 4e nemoje da napravish naistina kliu4 bez da udarish,a te ne udriat....?...neznam kak moje da napravish kiu4 na niakoi bez da udarish.Sushto kato se vzeme v predvid 4e pri aikidoto za da napradish kliu4 tribva da hvanesh ili da te hvaniat,a na ulitsata riatko te hvashtat za rukata ili kudeto i da e-a napravo te udriat,udriat,udriat po glavata dokato padnesh na zemiata i posle te ritat,ritat,ritat......dokato im pisne.E v boia ne vijdam tazi krasota za koiato se govori v aikidoto,vijdam samo brutalnost i bolka zatova smiatam 4e ne mojesh da se nau4ish da se zashtitavash na ulitsata s aikido.
(tova e moeto mnenie no na nikoi ne go nalagam)



Тема Re: Айкидонови [re: Pantalei]  
Автор Tarkus (минаващ)
Публикувано02.07.02 08:22



Ami to naistina parvata godina se uchat tehniki srestu zahvat, ama posle se uchat sastite nesta srestu udari s raka.A po natatak ima i srestu napadenie s noj.I to dosta efektivni(spored men).
Spored men aikidoto kato zjalo si e efektivno,no trjabva da se uchi mnogo vreme,vse pak edno e da nanesesh edin barz kontraudar,kato v karateto,drugo e da napravish fint,da hvanesh rakata v kljuch ,da zavartish protivnika po nai-dobrata traektorija i da projavish chustvo za improvizazija,ako toi ne se darzi kakto si ochakval.

A twinkling light,hidden behind the mirror.


Тема Re: Айкидонови [re: Tarkus]  
Авторtax (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 11:38



po princip ima udari (atemi) ,no ako se sydi po pokazanoto ot chujdi lektori
7-8 godini pak ne stigat. Kato izklucha edin ungarec (beshe okolo 100 kg treniral karate i se govoreshe che e bivsh ohranitel na Kadafi )

Niama problem s hvashtaneto , problema e che ne se otrabotva v svobodno nadigravane(systezanie mu kazvat)



Тема Re: Айкидонови [re: Дoбpyджaнckи]  
Авторycмиxвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 22:15



Да ама Том Круз няма 7 дан нали? :о)))



Тема Re: Айкидонови [re: Troika]  
Авторycмиxвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 22:16



Пошегувах се за Сегал. Ама ефектно го правят по филмите нали? :о)))



Тема Re: Айкидонови [re: Troika]  
Авторycмиxвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 22:17



Спокойно правилно те разбрах.



Тема Re: Айкидонови [re: Tarkus]  
Авторycмиxвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 22:23



Да, благодаря много! БТВ казаха ми че преди да те мятат там да се учиш да падаш първо се учиш на някои ключове и там разни хватки, пък и като погледанх една изпитна програма гледам че падането идва понататъка.
А и да питам ... много ли боли боли така като те ляшкат като мокър парцал, не че имам нещо против да падам, то аз редовно си се пребивам и то много по-болезнено отколкото ми е представата за айкидото, но като главата ми е по на ниско отколкото краката тогава почвам да се притреснявам.
Пак благодаря за отговора ... ако имаш нещо да добавиш ще съм благодарен!



Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Автор Troika (no fair)
Публикувано03.07.02 10:35



Докарват го супер. Кое ли не може да се докара добре да изглежда на филм. Само, че не се набляга почти никога на реализма. Спомням си един от първите филми със Сегал, ама тез неговите противници бяха големи дървета, бе! Както и да е, и киното се развива и сега стила му се промени към по-добро. Ама това са само оценки на ума, може ли да преценя колко е напреднал този човек? Как да оценя по такива изяви дали наистина си го бива? Това е само един образ, една илюзия, той човека може да си е кой знае какъв тип. Ама свърши някаква работа този образ, сега се вижда голямо разнообразие, вече има за всекиго по нещо, и карате, ушу, айкидо, капоера, и тае бо ако щете и какво ли още не. Да има избор, това е най важното.



Тема Re: Айкидонови [re: Tarkus]  
Авторaz da pitam (Нерегистриран)
Публикувано15.07.02 10:39



Kyde e tozi "star Akademik"? Dokolkoto razbiram e po-blizo do Pliska otkolkoto do segashniq stadion Akademik.Blagodarq predvaritelno!



Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано22.07.02 12:47



Po printzip pretyrkalvaniata prez ramo napred i nazad bi triabvalo da se nautchat vednaga, a pyk za padane ot vyzduha moje i po kysno...
Da, za syjalenie niakoi hora gi boli pri padane (vklutchitelno moia milost ) i tova se polutchava nai-vetche kakto mi spodeli edin poznat judist (2 dan) kogato me e strah da padna...
Pozdravi.



Тема Re: Айкидонови [re: nobody_]  
Автор Troika (непрактикуващ)
Публикувано22.07.02 15:47



незнам дали е по темата, ама по-добро описание какво е айкидо от това което е в даобг.ком не съм чел





Тема Re: Айкидонови [re: Troika]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано22.07.02 16:13



Ami da, tova e hubavo za vseki, koito se interesuva...
Pozdravi.



Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
АвторAikiman (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 23:24



Здравей, искам да ти кажа, 4е специялно от паданията няма от какво да се плашиш. В на4алото, ще ти са може би малко трудни, но постепенно ще свикнеш. Трябват ти само тренировки. Аз като запо4вах да тренирам, запо4нах първо с паданията и след това с техниките. Колкото до болката ли4но на мен ми е било най-гадно като сам падал по гръб. Неприятно е, но това е процесът на обу4ението. A и самото падане е един вид предпазна мярка за самия теб. Ина4е може да се контузиш много лошо. Това е от мен. Желая ти успех. Не се предавай. :)))



Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Автор PtD (lamer)
Публикувано02.08.02 15:55



Obshto vzeto pyrvite niakolko trenirovki sa posveteni na padaneto i hodeneto...
posle poleka-leka zapochvash da izuchavash tehnikite.


--
Ash nazg durbatuluk / ash nazg gimbatul / ash nazg thrakatuluk / agh burzum-ishi krimpatul...


Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Автор PtD (lamer)
Публикувано02.08.02 15:59



Ami tochno zatova se *uchish* da padash, za da ne te boli posle. Padaneto e vid zashtita.

Nie sme pravili demonstracii na parket, na mramor i drugi tvyrdi povyrhnosti, ama se jivi oshte, pyk i bez seriozni travmi ;)


--
Ash nazg durbatuluk / ash nazg gimbatul / ash nazg thrakatuluk / agh burzum-ishi krimpatul...


Тема Re: Айкидонови [re: PtD]  
Автор hladnika (Brujo)
Публикувано02.08.02 16:21



pone da razbirahte a to....



Тема Re: Айкидонови [re: hladnika]  
Автор PtD (lamer)
Публикувано04.08.02 02:40



a to kakvo?


--
Ash nazg durbatuluk / ash nazg gimbatul / ash nazg thrakatuluk / agh burzum-ishi krimpatul...


Тема Re: Айкидонови [re: PtD]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано04.08.02 07:59



Za demonstraciite iasno kaji za boia :) tam kak padash na beton , parket i t.n.
shtoto az dosega ne sym vidial padnal s aikido tehnika na ulicata :) ne che losho iskam da kaja neshto za aikido ama mi napravi vpechetlenie dumata s koren "demo "

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: Айкидонови [re: PtD]  
Автор hladnika (Brujo)
Публикувано05.08.02 11:25



.... a to samo govorite smehuriiki, kak se padalo na ulicata, v realnia boi kak ti 4upili rakata, da ne govorim za horeografa Seagal. Abe ili trenirai ili 4eti v neta.



Тема Re: Айкидонови [re: PtD]  
АвторAramis (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 12:24



То май в Айкидо са наблегнали на демонстрациите. Никакви реални двубои. Нито опити за бой само ....... Демонстрация . С една дума само фасада. Всичко триабва да е красиво а дали е ефективно никой не знае. Това да твардиш, че е ефективно всеки го казва, за всеки стил. Всеки твърди , че неговия стил е най-добър.



Тема Re: Айкидонови [re: Aramis]  
Автор hladnika (Brujo)
Публикувано08.08.02 15:13



Ima edna frenska 6kola po aikodo kadeto provejdat i sastezania stom tolkova mnogo te interesuvat samo ne mi e jasno da gleda6 li iska6 ili da u4astva6.



Тема Re: Айкидонови [re: ycмиxвaщ ce]  
Автор Hellmare (маниак)
Публикувано18.10.02 03:20



Centralen Aikido Club "Sensei Georgi Ivanov" Varna provejda trenirovki vseki den za deca ot 17:30 i za vuzrastni 19:30 v sgradata na Proektanska organizaciq (namira se tochno nad AG Bolnicata i kato vlezete pitaite pazacha za da vi pokaje kude e zalata) Az lichno sam treniral i na drugi mesta no tuk mi haresva nai mnogo E da Senseite (uchitelite) sa 2-ma no ne sam se vijdal s tqh ot godina mislq :< mislq che veche sa 1-vi dan no moje i da sa oshte 1-vo kyu. Kakto i da e - vajnoto e che sa razbrani hora i vinagi shte ti pomognat s kakvoto mogat za tehnikite i ne samo az sam dovolen ot nachina po koito vodqt trenirovkite - koito ot zalata da pitate shte vi kaje. Az zaradi izpiti i t.n. sprqh da treniram ot 1/2 godina no shte si podnovq trenirovkite next mesec :> Ako iskate zvunnete na 237046 za poveche informaciq. Az ne sam mnogo v techenie. Otidete i vijte ako iskate nqkoq trenirovka ... siguren sam che shte vi pleni s ... ne ne moje da se opishe s dumi kolkoto i da se prikazva :< trqbva da go usetite ot vutre s dushata si...

P.S.: tova si e napravo reklama no v posledstvie go promenih da izglejda taka, zashtoto vidqh che tuka ima edna veche... Struva da se opita! Ili pone da se vidi...

Utsusemi no jutsu!

~poof~


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.