Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 03.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА?нови  
Автор voin (WT-БОЕЦ)
Публикувано04.04.02 19:16



ПРЕДИ ВРЕМЕ ИЗЛИЗАШЕ ВЕСТНИК "САМУРАЙ"! В НЕГО ИМАШЕ ЕДНА МИСЪЛ, КОЯТО ГЛАСЕШЕ СЛЕДНОТО:"БОЙНИТЕ ИЗКУСТВА НЕ СА ТОВА, КОЕТО СА!" КАКВО МОЖЕ ДА ОЗНАЧАВА ТОВА?.....



Тема Re: КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА?нови [re: voin]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано04.04.02 19:30



Мозъчната деария на някой "умник",който си прави каламбур с фразата от филма "Туинпиикс" - "Совите не са това,което са"



Тема Re: КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА?нови [re: voin]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано04.04.02 19:59



Spri da krechtich...
Pozdravi.



Тема Re: КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА?нови [re: Andy.]  
Автор Hия (търсеща)
Публикувано05.04.02 12:12



Мога и да греша, но все си мисля, че "Туийн Пийкс" го даваха след като "Самурай" беше вече спрял да излиза - така че по-скоро сценаристите на филма са изкопирали нашите

Според мен тази "мисъл" може да се изтълкува по няколко начина:

Първо
Бойните изкуства в съвременния, твърде комерсиализиран свят съвсем не са това, което създателите им са разбирали под бойни изкуства. То и Олимпиадата вече не е състезание между спортисти, а между спонсори и производители на неоткриваеми допинги - та какво остана за бойните изкуства...

Второ
Виждайки как хора, практикуващи БИ от много, много години все още страдат от "комплекса на майстора" и като имам впредвид колко са /не само в България/, а и в световен мащаб организациите по Айкидо, Карате, Таекуон-до и т.н. - та си мисля, че бойните изкуства не са това, което повечето хора си мислят, че са - смисъл и същност на живота, школи за физическо и духовно усъвършенстване и т.н. Не че не са и това, но преди всичко според мен те са един от етапите, през които минава Егото на практикуващите ги, за да си получи съответните уроци. Пътищата за развитие са най-различни, просто на някои бойните изкуства им "влияят" най-добре и затова те рано или късно влизат в някое Доджо. Тоест БИ са преди всичко "училище" за Егото и същественото тук не е бой с противника, а със себе си...

И трето
Бойните изкуства не са това, което другите смятат и ти казват, че са - а това, което ти сам усещаш че са...

Редактирано от Hия на 05.04.02 12:39.



Тема Re: КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА?нови [re: Hия]  
Автор galopante (неопознат)
Публикувано05.04.02 12:18



mnogo gotino

Животът е твърде кратък, за да бъдеш малък.........................


Тема Re: КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА? [re: Hия]  
Авторmrachko (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 14:16



Години след "Туийн Пийкс" излезе весник "Самурай"
- по това две мнения няма !!!!

Ния , може би си права .Комерсиалноста променя БИ много отрицателно , но никога не трябва да забравяме че парите правят всичко .Света се върти около две думи - Власт и Пари :) .Така че БИ също трябва да участват в света макар лош или добър.Ако искаме да се развиват така трябва да бъде .

За "комплекса на майстора " :) верно много хора който страдат от него , при нас му викаме " майсторска болест ".Но какво му е лошото на това ?!?.
По този начин се развиват БИ с майстори било то наистина или не.Нека хората сами да преценят дали един човек е майстор или не .Аз мисля че майсторлъка не идва от какво си мислиш ти за себе си или определен кръг от хора . А от това какво правиш .Ако вземеш един зидар /тука да ме извиняват масоните :) / и той е майстор ,но като ти падне къщата ........... ти става ясно що за майстор е .

За създателите на бойните изкуства не знам какво да кажа , трудно е да преценим какво са мислели те и какво са искали .Дали са създавали БИ или просто са се защитавали и с течение на годините някой сложил още нещо ,систематизирал го е и казал това БИ се казва така и аз съм му създателя

За смисъл и същност на живота - аз не вярвам че едно БИ може да бъде това .
Какво ще кажете за децата ? .Аз бих казал че това е моя смисъл - моят син .
Не бих обрекал моя живот на БИ каквото и да е . Илюзия , мечти , хаос .



P.S.
Може и да не съм прав , може и да имам още мечти , може и още да не съм разбрал БИ , може и никога да не ги разбера , но това е моето мнение и аз държа на него .

Ния имаш страхотен стил за който искренно ти завиждам



Тема Re: КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА?нови [re: mrachko]  
Автор galopante (неопознат)
Публикувано05.04.02 15:13



BI sa patqt, smisalat e da varvi6 i da se bori6, neka sinat ti varvi po utapkaniq ot teb pat i bade po-silan ot teb!!! ne gavorq za realizirane s tvoqta profesiq, a da go nau4i6 na vsi4ko, koeto moje6 i znae6 i da se nadqva6 da izrastne pove4ot teb...
zidarite ne sa kato maistorite na BI, 6toto ako ka6tata ti se okaje kalpava i zastrahovka si ima6, i si jiv i zdrav ama ako utre nqkoi ti izvadi pistolet i ti se za6titi6, mnoooogo lo6o ako se okaje, 4e 10 godini si treniral gluposti, 6toto moje i da ne dojivee6 do momenta, v koito 6te sajalqva6 za propilqnoto vreme i sredstva...

Животът е твърде кратък, за да бъдеш малък.........................


Тема Re: КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА?нови [re: voin]  
Автор The Owl (Прелитащ)
Публикувано05.04.02 15:56



A koi go e kazal ili napisal? Mozhe bi trjabva da se po4ne ot tam.


Pozdravi!

SOVITE NE SME TOBA, KOETO SME!



Тема Re: КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА?нови [re: galopante]  
Авторmrachko (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 16:26



Не съм много съгласен с мнението за кашата !
А ако кашата е добра .......... .?
Ако утре някой ми извади пистолет аз ще се моля той да не го ползва :)
и ако реши да го ползва да не е много точен .
Не знам с какво БИ се занимаваш но ако си мислиш че ще успееш да реагираш срещу пистолет , мисля че имаш още мечти относно БИ .Което не е лошо ако се има в предвид че мечтите винаги помагат за постигане на реални неща .



Тема Re: КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА?нови [re: mrachko]  
Автор galopante (неопознат)
Публикувано05.04.02 19:31



ne stava duma za KASHA, a za KASHTA!!! ne moje6 da razbere6 dali ne te u4at na gluposti do mamenta, v koito sre6tne6 zaplaha... i ako TOGAVA se okaje, 4e si se zanimaval s prostotii...................... sre6tal sam problemi "pistolet na Ulicata", za 6tastie ne be6e naso4en v MOQTA glava, taka 4e ne mi gi obqsnqvai tiq raboti.

Животът е твърде кратък, за да бъдеш малък.........................



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.