Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 02.07.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Е ли БФУШУ .....нови  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано16.12.01 11:11



Не че съм много наясно какво точно става, но като родител на състезател във вашите състезания си позволявам да попитам всички, които имат отношение към ушу в Б-я и достатъчно смелост да ми отговорят:
1. Съществува ли в момента БФУШУ? Защото доколкото виждам в страницата, вече има промени в ръководството или се лъжа. Какво стана със Станчо Станев?
2. Защо се крие че федерацията е разграден двор, където всички искат да печелят пари? Какви са тези такси за участие и тези членски вносове? Не ви ли стигат 30 лева такса на месец, която ви плащаме за да могат децата ни да тренират?
3. Е ли федерацията легитимна? Води ли се някакво счетоводство? Къде са отишли моите 5 лева, които платих за участие на детето си? В чий джоб? Тази година сте изпапали повече от 3000 лева господа от УС.



Тема Re: Е ли БФУШУ .....нови [re: Mapия]  
Автор nija1 (търсеща)
Публикувано16.12.01 11:37



Браво, Мария!
Най-сетне някой, който да има смелост открито да задава въпроси за състоянието на бойните изкуства /в случая ушу/ в България! Надявам се тези, които могат и трябва да отговорят на въпросите ти наистина да отговорят. Аз не съм запозната с конкретните проблеми дотолкова, че да взема отношение, но се радвам на позицията ти. Искам да ти кажа и още нещо - не трябва заради голямата купчина боклуци да изхвърлиш и бисерчетата. А тях ги има, поварвай ми /но не ги търси в ръководствата на федерациите/. Пожелавам ти с детето ти да откриете истинския учител. И не се разочаровайте дотолкова, че да се откажете да тренирате - нещата ще се оправят, уверена съм. И колкото повече хора като теб задават въпроси - толкова по-бързо ще стане!
Поздрави



Тема Re: Е ли БФУШУ .....нови [re: nija1]  
Авторdobrozelatel (Нерегистриран)
Публикувано16.12.01 13:10



A ti otkri li istinskiia uchitel, nija1?



Тема 6to taka be, Mime?нови [re: nija1]  
Автор Rigel (търсещ)
Публикувано16.12.01 13:26



, Mimi! Haresva mi, 4e si zadava6 vuprosite i na4ina, po koito gi zadava6. Samo iskam da napomnya, 4e tozi klub ne e na nyakakvo rukovodstvo. Tuk sme pove4eto fen4eta, deto si razmenyame po malko informaciya i si ob6tuvame priyatelski, kato sme prieli , 4e nyakoi 6te ni 4ete "glupostite" i bez da e edin it nas...A v blagorodnoto na4inanie da si izyasni6 nyakoi ne6ta, a pokrai tova da ni svetne (moje bi) i na nas, kakto vivda6, te podkrepyame!!!Nyama amorfna masa, vsi4ki sme razli4ni!!
I na men mi se iska silna federaciya s to4ni pravila i dobra organizaciya, no edno e da iska6....

Usmihni se!


Тема Re: Е ли БФУШУ .....нови [re: dobrozelatel]  
Автор nija1 (търсеща)
Публикувано16.12.01 18:15



Срещнах невероятни личности, от които научих и научавам много неща. Но естеството на работата ми, свързана с бойните изкуства в България не ми позволява да проявявам пристрастия - достатъчно ми е, че тези дни трябваше да обяснявам на куп приятели защо започнах да тренирам точно киокушинкай карате. Е, аз вярвам, че това, което се случва в определен момент е най-доброто за моето развитие в този момент, колкото и странно да изглежда понякога.
Учителят идва тогава, когато ученикът е готов. И го учи точно на това, на което трябва да го научи.
Поздрави!



Тема Re: Е ли БФУШУ .....нови [re: nija1]  
Авторdobrozelatel (Нерегистриран)
Публикувано16.12.01 19:09



Установявам, че доста си навлязла във философията на нещата и понеже не желая да влизаме във философска полемика ти пожелавам да е не ти е скучно през времето на очакване ...

Поздрав



Тема po povod na stancho stanevнови [re: Rigel]  
Автор SWAN (изгубил се)
Публикувано16.12.01 20:20



toy si podade ostavkata v stara zagora- poradi nesuglasie s nqkoi hora i ideite koito imat.. i poradi obida sushto... inache vse taka si vodi uchenizite po putekite....
za drugite vuprosi- chakay otgovor ot kr. vasilev
ayde- jiva i zdrava- i go davay po- diplomatichno....



Тема То с чакане...нови [re: dobrozelatel]  
Автор nija1 (търсеща)
Публикувано17.12.01 01:09



То с чакане не се навлиза във философията, пък и е скучно. Аз си търся и си отварям ушенцата - ако някой трябва да ми каже нещо, да съм сигурна, че ще го чуя. А и колко обици за спомен от разни грешки съм си закачила по тях /ушенцата/, място не е останалоЧе то по пътя много дупки има, добре е да вървиш до някой учител, който да ти помогне да се изправиш, ама понякога се налага сам да се измъкваш - и тия уроци се помнят най-добре. И май е по-точно да се каже не истинския учител, а точния /в смисъл на най-необходимия в момента/.
Поздрави!

Не търси следите от стъпките на древните, търси това, което са търсили те!



Тема Re: То с чакане...нови [re: nija1]  
Автор The Owl (Прелитащ)
Публикувано17.12.01 02:48



Не търси следите от стъпките на древните, търси това, което са търсили те!

То така, май цял живот ще трябва да се търси!
Най-добре е да се върви напред, продължавайки с нови разкрития, т. е. продължаване на тяхното дело. Но при условие, че то има развитие! Точно това, развитието, не се съблюдава, а се обляга на бити карти, някога силни, изиграни в друго време, но невалидни днес!
Какво ли исках да кажа!?.



Тема Здравей Мария!нови [re: Mapия]  
Автор Kpacимиp Bacилeв (41 годишен)
Публикувано17.12.01 13:22



Дори не можеш да си представиш колко ще помогне твоето писмо в инициативите, които съм предприел точно в тая насока! / Опитах се да копирам 3-4 писма, които съм разпратил през последната седмица, но не става в "отговора"... Ако ми изпратиш Е-майл, ще ти ги препратя там. Всъщност исках да ги изпратя на Тройката, който също се оказа, че няма отбелязан Е-майл и тогава видях твоята тема в клуба.../ Относно въпросите ти, ще ти отговора на някои сега, на други - като се информирам. Първо - от началото на есента не съм работил с ръководството на Федерацията и от 7 декември съм се "включил" отново. Причината поради която подадох оставка е , че не се работи съгласувано, няма срокове и отговорници на конкретните задачи, и оттам - няма и наказания на хора, които са за наказание! Всичко е много лесно - за дейността на Федерацията има Устав, за състезанията - Правилник! Който ги нарушава - в Устава пише какво се прави! Но когато на заседание на УС моето мнение е различно от това на другите 5-6 човека, тогава какво? Нали знаеш, че там се гласува.../ Конкретни примери не ти пиша, защото писмото ми ще бъде много обемно .../ Върнах се във Федерацията, защото когато Ст.Станев си подаде оставката, д-р Александров, Георги Деничин и Тихомир Тодоров не пожелаха да се ангажират с вр.и.д. председател... т.е. това е кризисно положение, а аз съм на мнение, че когато някой в усилно време покаже слабост - силата му е малка! Така, че реших да направя каквото мога в срок до м. март, когато ще бъде проведено ОС и избран нов председател - още отсега заявявам, че това в никакъв случай няма да допусна да бъде Кр.Василев! Относно Ст.Станев - оставката си той е предал в началото на турнира на 8 декември, аз я видях или същият ден следобяд, или на следващия ден следобяд - в нея пишеше "лични и служебни мотиви", но от УС не можаха да дадат подробности. Г-н Станев на 7 декември по време на техн.конференция бе 3 пъти поканен от мен да вземе участие в конференцията и съдийския семинар / който се проведе в зала, в която практикувам /, но той не ми отговори нито веднъж, а по пътя тайнствено изчезна от групата! / Така, че и аз не зная нищо конкретно, а догадките обикновено не водят в правилна посока!/ Относно вторият въпрос - назначил съм още на 13 декември проверка по правилното / съобразено с Устава/ разходване на финансовите средства - протоколи за решения, документи за приходи и разходи и т.н. , поставяйки задачи на зам.председателя и контролната комисия. Беше направен опит изпълнението на тези задачи да бъде осуетено - за целта през януари свиквам заседание на УС в гр.София, като ще предложа за наказание зам.председателя г-н Тодоров за неизпълнение на разпорежданията ми. Такава проверка ще бъде направена и протоколът от резултатите ще бъде представен пред ОС - надявам се тогава да вземете отношение лично, или чрез инструктора на клуба от вашия град. По третия въпрос - Федерацията има данъчен номер и Булстат / вчера получих тази информация лично от г-н Тодоров, задавайки му същия въпрос / , а за документите за лицензиране в ДАМС не мога да отговоря със сигурност дали са вече подадени или са в процес на подаване / надявам се, имате предвид, че на тема Федерация има десетки въпроси, по които се информирам в момента, и по тази причина не съм перфектен - имате предвид също, че това не са единствените мои задължения.../ По въпросите за това, дали се води счетоводство и къде са разходвани таксите за участие / както и още много други въпроси в тази насока/, днес за втори път съм разпоредил на г-н Т.Тодоров /организатор на турнира / да представи документацията по приходи и разходи, както и решенията с протокол, които приемат тези приходи и разходи. Завършвайки, ще се пошегувам / въпреки, че положението не е много за шеги / - нали не очаквате от мен и да кукуригам, и да снасям яйца? Федерацията има седалище с адрес, Е-поща и т.н. и всички членове биха могли да се досетят, че могат по всяко време да изискват данни за дейността на Федерацията - това е тяхно право! В заключение, още веднъж ви благодаря за отношението, което вземате по тези въпроси, и се надявам, че освен вас и други ще проявят настойчивост по отношение въдворяването на ред и дисциплина във Федерацията!

С уважение : Красимир Василев

Во Виет Нам - Шон Донг Во Дао



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.