Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 13.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Моля за съвет  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано24.08.01 22:35



дъщеря ми скоро ще навърши 4 години. Висока е 94 см и тежи 11 кг. Искам да я запиша да тренира някакъв вид бойно изкуство. Какво споредвас е най-подходящо за нейната възраст или е твърде рано.
Благодаря предварително

All we need is love


Тема Re: Моля за съветнови [re: Shanya]  
Автор Kad lr Koan (The S.Commander)
Публикувано24.08.01 23:27



HI!
Kogato pri Konfutzii (Kunfuzi) do6la zhena s molba da vzeme da vva:zpitava deteto i, Toi ja popital na kolko godini e i tja ogovorila: "Na 7 dni." U4iteljat pklatil glava ta:zhno i kazal: "Ve4e e mnogo ka:sno..."

Ta, kolkoto po-rano, tolkova po-dobre!
Za dete e nai-podhodja6to Karate-Do ili Tae Kwon Do. Ako e po-smoreno mozhe da se probva s Aikido. Izklu4itelno podhodja6ti sa Va:n6nite stilove na Wushu, kato Saolinsi quanfa, Changquan, Nanquan, Wung Chun Kun i t. n.

Ako iskate pi6ete mi na nikename mi za pove4e informatzija ili prepora:ki (bliza:k sa:m s po4ti vsi4ki maistori ot "starata generatzija", nezavisimo ot sistemata, kojato prepodavat).

Pozdravi!

K.' I. K.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Shanya]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано24.08.01 23:40



Рано й е. Пък и дори твърдо да си решила , че сега ще я записваш едва ли ще намериш детска група с възраст под 6-8 годинки , а иначе таекуон-до наистина е доста подходящо за момиче.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Kontra]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано25.08.01 00:37



Тук намерих и групи за малки деца и се чудя. А тя иначе има много енергия и търся подходящ начин да я изразходва. Ще ги питам и тукашните какво ще кажат. Единствено се притеснявам, че много слабичка за годините си.
Благодаря и на двама ви!

All we need is love


Тема Re: Моля за съветнови [re: Shanya]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано25.08.01 10:24



Тук в клуба няма да ме уважават много за това , което ще кажа , но при положение , че става дума за 4 годишно момиченце мисля , че си се насочила в грешната посока. Поне за момента зарежи бойните изкуства . . . Най-малкото защото ако не попаднеш на свестен учител , който има голям опит при работата с деца може да имате проблеми. Аз бих я записал на балет , но не на модерен балет , а на класическия. Художествената гимнастика също е много добра за малко момиченце - хем на детето ще му е интересно , хем опасността от някоя нелепа контузия е по-малка , хем още от мъничка ще получи една завидна гъвкавост , която ще й е от ползва ако по-късно започне да се занимава с бойни изкуства.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Kontra]  
Автор Kad lr Koan (The S.Commander)
Публикувано25.08.01 11:01



HI!

BTW Kontra, az, na nikename-a i, ja posa:vetvah sa:6toto, samo deto ne bjah tolkova mek otnosno baleta. I mislja, 4e vseki ot Kluba 6te ja posa:vetva sa:6toto.
Pozdrav!



Тема Re: Моля за съветнови [re: Kad lr Koan]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано25.08.01 12:56



ъ- ъ - ъ . . . . малко ми е трудно да я разчитам тая латиница . .

Поздрави и от мен.



Тема Аз за това и попитахнови [re: Kontra]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано25.08.01 17:59



Защото нищо не разбирам, но при всички случаи ще я пробвам и в бойните изкуства. А колкото за другите "женски" спортове, тя засега не си пада много по тях- предпочита футбол и баскетбол, но може и да я опитаме с някой вид гимнастика (не съм убедена, че ще намеря школа по художествена гимнастика точно!) За танците май ще по-лесно.

All we need is love


Тема Не Контра ,нови [re: Kontra]  
Автор Andy. (Кръстник)
Публикувано27.08.01 10:08



не само че те уважавам за това дето го каза , а и мисля напълно като теб. Много е рано за дете на 4г. да практикува БИ. Особенно за момиче балет или гимнастика е много добър избор. Първо защото ще оформи сполучливо тялото си. Второ ще се научи на труд по малко по-забавен за него начин. И трето треньорите са много добри в об учението на деца в тази възраст. Някой от тях цял живот са правили точно това.
За БИ най-подходяща възраст за започване е 8-10год. А ония дрънканици на Конфуции за идеализирани дрънканици от една съвсем друга епоха.
Поздрави на всички

п.п. Що се отнася до дъщерята - опитай се да разбереш какво тя иска/макар и да няма още оформени желания/ отколкото да и налагаш свои решения.



Тема Re: Не Контра ,нови [re: Andy.]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано27.08.01 17:11



Дъщеря ми в момента иска всичко, което види и въобще не съм наясно дали ще й хареса. Аз обаче ще я пробвам- ако не й хареса, разбира се ще се че ще спре.

All we need is love



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.