Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 19.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ...Чудото Мега Рейндж!...  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (непознат)
Публикувано23.03.01 09:35



Здравейте Юнаци! Има ли сред вас някой, който да е въртял с тоя Мега Рейндж, да сземе да разкаже как е, що е, плюсове, минуси, предимства, недостатъци. Щото и аз съм се дивил пред впечатляващия диаметър на туй зъбно колело, но като си дам сметка не съм убеден във файдата от него. Аз карам с... Алтос ли е, Аливио ли е ще ви излъжа. Та като тръгна да въртя по някой специален байр, на който да си пробвам ината и включа на най-мощно, проблама идва не от недостъг на сила в краката, ами от това, че поради големия наклон изнасям тежестта на тялото напред и зодната гума губи сцепление. Вярно, че след няколко дневно каране по насечена местност и недости на сила има, но с тоя Мега Рейндж скоростта ще да е такава, че по добре да слезеш и да буташ (Да, и такива моменти има! Не ме е срам да си призная). И още как е туй чудо на равно. Имам в предвид, че се бастисва един цял венец, като се използува само в една комбинация, само в една единствена ситуация. Това не ограничава ли въриациите при нормалното каране.

От друга страна пък повечето от модалите на SCOTT тая година са обурудвани с туй нещо!?

Туй може да го каже само чиляк дето е карал такова нещо, затуй питам!
Молим одговарайте!
Благодаръ!



Тема ...МЕГАнови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
АвторГeнoв (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 16:25



КАКВО???





Тема Re: ...Чудото Мега Рейндж!...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор SadLittleRasta (минаващ)
Публикувано23.03.01 22:16



Сега... "Мега Реиндж" като система на Шимано е пълен Шит - Разликата м/у 1 и 2 е прекалено голяма и редовно излизат проблеми с качването на 1 и трябва чест реглаж. Освен това "Мега Реиндж" венците са от мноого долно качество (Кореспондират на "Дуал Сис" Командите). Ако обаче под "Мега Реиндж" имаш предвид венец 1 с 32 зъба - това е яко. XTR венеца е такъв, но той е 9тка (М-Реиндж е 7ца) и няма такава разлика м/у 1 и 2 пък и качеството е ехееее (Само венци XTR струват колкото Цяло колело екиирано с "Дуал Сис"). А разликата е доста малка - аз да кжем с "нормални" венци (Аливи) никога не съм иам проблмс качването на баири и ако не мога да кача някои то това е точно както ти казваш, не защото нямам сила а защото вече наклонът е такъв, че превърта задната гума и ако ще 80 зъба 1ца, пак няма да помогне. По принцип това (венец 32 зъба) на XTR-а е направено защото много хора си оставят отпред само най-голямата плоча и така има повече вариаций, но При 3 венеца отпред въобще нямаш нужда от това.

Peace: SLR


Тема Re: ...Чудото Мега Рейндж!...нови [re: SadLittleRasta]  
Автор TheSaint (непознат )
Публикувано24.03.01 21:12



Mega Rang-а си е чист ексхибиционизъм, много готино изглежда, ама работа не върши. Аз съм с такова чудо, не казвам че на моменти не е полезно, но в такива случи, лично аз предпочитам да сляза и да бутам

.
Иначе наистина са много нисък клас (dual SiS).
Абе ако беше нещо свястно, щеше да го има и в по-горните класове, не съм чувал за Deore с Mega Range .

Хайде да уточним и за какви вариации говорим тук, значи мъдри хора са ми кавали, че е най-голямата плочна на централното движение се комбинира с първите 3 най-малки венци от задното, защото по-натам се огъва веригата, което я износва, както и венците предполагам.
Аналогично 3-рата плоча от централното (най-малката) се комбинира с трите от най-големите венци на задното движение. Спускането към по-малките венци е нежелано по същите съображения.
Средната плоча се кара на средната от седемте венеца (не ме питайте какво става когато сте с 8 венеца примерно :)) ), като се пуска с едно надолу или едно нагоре.
Всички останали комбинации са възможни, но не е желателно да се карат продължително време.

Редактирано от TheSaint на 24.03.01 21:31.



Тема За Вариациите!нови [re: TheSaint]  
Автор SadLittleRasta (минаващ)
Публикувано25.03.01 19:12



Значи, за това нещо съществуват толкова много "правила" и нито едно не е обосновано. ПО принцип всичко зависи от качеството на веригата. ДА кажм със верига XTR можеш спокоино да комбинираш всичко, но със от онези вериги по 10 кинта дето са става гадно. То си се и усеща - като почне веригата да чука в декланшора (това при перфектно регулирани скрости, щото мойта да кажм винаги си дръчи) значи нещо не върби комбинацията. Друг момент е че трябва да си пълен идиот да караш на 1/6 или 1/7 да кажем - просто няма смисъл, защото същото съотношение ще постигнеш и с някоя по безболезнена комбинация (2/3 или 2/4 да кажем), Същото важи и за 3/1 или 3/2. В топзи случай, обаче е по болезнено, защото се комбинират най-големите венци и се ебава майката на пружината на обтегача зашото стои много опънат.
Пояснение 1/7 да се смята - Отпред най-малкия венец и отзад също

Peace: SLR


Тема Re: За Вариациите!нови [re: SadLittleRasta]  
Авторthe fly (Нерегистриран)
Публикувано25.03.01 23:40



spored men megarange e palna idiotshtina za nishto ne stava
nai dobrata kombinacia e za zadni venci za crosscountry e 11-32
a otnosno osukvaneto na verigata neznam
az na moia DH baik sam s edna plocha otpred 8mica otzad i
vreiga SACHS i naimam nikakav problem da vkluchavm sichko



Тема Re: ...Чудото Мега Рейндж!...нови [re: TheSaint]  
АвторDownhill (Нерегистриран)
Публикувано26.03.01 15:24



А на мен ми се привиждат мегарейнджи, като трябва да се изкачи нещо по-така. Не си падам катерач, но един път изкачвахме едно наклонче с един колега и приятел

и, като се качих на неговото колело (с мегарейндж), катеренето ми се превърна в песен. Въртиш без усилие и даже може да се наслаждаваш на природата (която в обратната посока прехвърча от ляво и от дясно и не се вижда... а дори и да не прехвърча, вниманието ти е заето изцяло от мисълта "и сега се отървах, а тук ще мине ли пак номера" )
Освен това разправят, че мегарейндж не може да се сложи на какви да е скорости (заради големия диаметър - вече зависи от обтегача).

Едно въпросче - някой пускал ли се е тази събота или неделя от "Алеко" по посока Бистрица? Какви са условията - сняг, кал? Колко cm? :-)
Аз мога да дам следната информация - от хотел "Морени" обратно надолу по шосето, на 2-3 десен завой им пътека в ляво (в същност започват три, хваща се долната). О там надолу има съвсем малко сняг (мокър, ледът се е разкашкал вече), кал в нормално количество. По-надолу вече съвсем е сухо. И друсащо, де :) Да му мислим тези с твърдото окачване.

Поздрави на всички!



Тема Ясна е работат значи...нови [re: the fly]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано26.03.01 16:15



...Поредната екстра за привличане на потребители, която не върши особено работа. Благодаря ви за споделените впечатления. Наистина МегаР. са само някакви сисове, което подсказва, че е повече за радост на дечурлигата отколкото за помощт в трудни ситуации. Защо обаче ги слагат на скъпи колела немога да разбера - споменах, че ги гледах на някои тазгодишни модели на SCOTT.
Като се отвори дума за брой зъбци - аз карам с 11/32 и мисля, че ми е тамън. Един другар пък караше с 13/32 и той смяташе, че са му тамън. Обаче кото караме заедно разликата си личи - аз го късам по равно, а той с песен на уста качва дългите баири. Но времето показа, че това зависи и от физическото състояние - имало е моменти когато сме си разменяли ролите.
За комбинациите - в инструкцията за експлоатация на моя възлюблен велосипед, комбинациите 1/7 и 3/1 са обявени за забранени, поради споменатото вече изкривяване на веригата. Всички останали ги ползувам активно и няма и помен от изтормозване на предавките.

Чао и да ви е честито жаркото слънце!



Тема Re: ...Чудото Мега Рейндж!...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано27.03.01 15:53



Mega Range честно казано не е нищо особено. И не е толкова голям, това е зрителна измама:))) 34 зъба е. А вие тука говорите за венци с 32. Ми че където е 34, почти там е и 32, разлика съществена едва ли ще има. Аз карах Cross-а на един приятел, който е с Мega Range, eй така от любопитство. На задна гума е песен:))) Изправяш го и си въртиш елегантно, можеш да караш докато ти омръзне. Другото е на баир. И на баир не е чак толкова добър. Катери, обаче има недостатъците дето сте написали и вие. Като се изправиш и буксува. Ако пък седнеш или си изнесеш тежестта назад, става трудно. Поне на мен ми беше трудно, за мястото което изкачвах. Има си места на които само бутане му е майката:))) Освен това трудно качва на 1. Ако имаше един венец между 2 и 1 щеше да е супер. Точно и заради голямата разлика във венците изглежда толкоз грамаден. И като качество не е много добър. Абе, не е сериозна работа...



Тема Re: ...Чудото Мега Рейндж!...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано28.03.01 13:24



Както се казва Чудо Голямо.
2 год ползвам венци и дерайльори МРейндж. Ама хич не съм доволен.
двата най малки венци отзад се износиха 2500км. и веригата прескача на среден и най голям отпред и 6-7 отзад.
Май разбрах защо се държи така системата.
Тъй като задния дерайльор е направен да качва 34 зъбен венец съответно с много изнесен надолу и недостатъчно напред. Което допринася съответно до недостатъчен брой зъби с които контактува веригата. Докато при по скъпите модели дерайльора се изнася напред при малките зъбци, като веригата се закача поне на още 1-2 зъба, което и пречи да прескача.
Отделно имам преоблеми и със системата отпред. Веригата ми блокира при рязко прехвърляне от 2-3 среден->голям. Две от брънките се мушкат между венците и блокират. Веригата все още не е износена а проблемите си ги прави отначало.
Като блокира отпред веригата натиска предния дерайльор и го изкривява доста грубо.
Мислех първо да сменя предния дерайльор но може би цялата работа е от курбела. Май и той не е свят.
Абе равносметката е че Дуал-СИС май работи по добре от МРейндж.
За новия модел Ц101 знам че задния дерайльор се опъва наопаки и е много неприятен за настройка но поне отзад е 11-34 а не като моя 13-34.
Абе зимай Аливио или Алтус ако не ти стигат парите за Деоре
А може и аз да го тормозя прекалено.

-Oly-



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.