Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема не му е тука мястото, ама що не...  
Автор TheSaint (непознат )
Публикувано18.03.01 01:37



Пак ще ви занимавам с алъщ вериш, ама не се сещам къде другаде да става това...
Търся си хубави шини (капли) с главини, поне Аливио (мнотаж).
Ако има, или остнат пари може да говорим и за декланшор и обтегач, или както там им викате.
Може да са нови или 2-ра употреба, готов сам да чуя всякакви предложения.
Много ще съм благодарен и ако само ми дадете координати на човек който да продва.
Айде и утре (т.е. днес) да се видим на "Алеко"





Тема ОФЕРТАнови [re: TheSaint]  
АвторГeнoв (Нерегистриран)
Публикувано18.03.01 12:00



А случайно да те интересува една "Украйна"?
В отлично състояние е! С всички екстри и две вечни гуми, които съм закалил по моя технология.

За цената ше се договориме...



Тема Re: ОФЕРТАнови [re: Гeнoв]  
Автор TheSaint (непознат )
Публикувано18.03.01 18:44



Изкушавам се....., най-вече заради гумите. Но ще се въздържа за сега





Тема Re: не му е тука мястото, ама що не...нови [re: TheSaint]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано19.03.01 16:40



Toва, което аз мога да ти предложа е единствено един преден дерайльор Deroe DX! (нарочно слагам ! някой да не помисли, че го бъркам с LX). Имам и заден дерайльор, обаче той е SIS и едва ли те интересува:))) Имам също и задна главина с венци Shimano MJ, която е доста "разработена":))) Най-малко на 10 хилядарки е. Алуминиева, с касета т.е. венците не са от тия на резба, а са на шлици. Проблемът и е, че е с 6 венеца (12, 14, 16, 18, 24, 26). Плаче за нови лагери и конуси, иначе оста е права, не е мръднала въпреки зверските тестове:))) Ами това е, друго нямам, ако нещо те е заинтересувало питай. За момента не се сещам за някой познат, който да продава части втора употреба, а нови в магазините има колкото искаш.



Тема Re: не му е тука мястото, ама що не...нови [re: yellow]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано20.03.01 07:46



Yellow - интересува ме предния дерайльор, колко му търсиш. и ако знаеш на с колко зъба е най големия венец на DX курбела ? Че моя курбел хич не е DX даже и DEORE не е

-Oly-


Тема Абе пичове,нови [re: oly]  
АвторГeнoв (Нерегистриран)
Публикувано20.03.01 13:41





- аз, не че не сам чувал и преди ама...

Абе прощавайте за любопитството - ама що е то "курбел" бе?
И имам ли го аз на моето колело?
За кво служи и какви са основните грижи за него?





Тема Re: Абе пичове,нови [re: Гeнoв]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано20.03.01 15:18



Генов, приятелю, естествено че го имаш тоя курбел:))) Курбел имат всички колела от "Зайка" и "Балкан"-че до Scott и Cannondale. Курбела е едно много елементарно нещо, което друга грижа освен измиване не иска. Даже може и да не го миеш в случай, че те мързи. Но да се върнем на главния въпрос - "Що е то курбел и има ли почва у нас?". Вече споменахме, че почва има навсякъде. А какво представлява? Ами много просто. Това е детайла или елемента, който свързва оста на средното (централното) движение с педала.
В единият край е с резба, в която се навива педала, в другият е или кръгъл с отвор за клин или квадратен, който се набива на оста. На левият няма нищо, на десният са запресовани или съединени с винтове венците. Това е то, курбелът. Мисля че ме разбра. Пропуснах за грижите да спомена нещо, което е особено важно при курбели с квадратен отвор. Значи, много е важно винаги да са добре притегнати към оста, защото иначе се разбива отвора(особено при алуминиеви курбели, а болшинството са такива) и се стига дотам че курбела влиза много навътре и гайката не може да го затегне. Затова е добре на около 2000км да се проверява стегнатостта на гайката. Ако е с клин, пак може да се проверява гайката, обаче те създават по-малко проблеми. Това е то с грижите, друго засега не ми идва на акъла.




Тема За дерайльоранови [re: oly]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано20.03.01 15:39



Ами какво да ти кажа за дерайльора, цена 20 лв, която не е твърда т.е. подлежи и на споразумение, в случай че искаш да го видиш. Дерайльора е много запазен, всичко му е на ниво. Пружината няма грешка. Единствено където е местил веригата малко му е надрано покритието. Няма как, все пак втора употреба е.
Относно зъбите. И аз незнам колко зъба е най-големия венец на Deore DX. Най-вероятно е 42 или 44. Не ми се вярва да е 48, май само ХТ имат модел с 48 зъба. Аз съм го карал първо с венец 42, после с 48, няма никакви проблеми. Нe би трябвало да е проблем, че курбела не ти е Deore. Aз също не съм го карал на Deore DX. Първо бях с Altus, после сложих С101 и после ми се счупи рамката:))) Та затова продавам каквото е останало. А забравих да ти кажа, че жилото на тоя дерайльор трябва да дърпа отдолу, а не както е на повечето колела отгоре. Аз затова немога да го ползвам...

Ако те интересува можеш да пишеш тук или на:





Тема Благодарсконови [re: yellow]  
АвторГeнoв (Нерегистриран)
Публикувано21.03.01 12:32



за изчерпателната информациа жълти ми страннико!!!
Страшно съм ти признателен , даже срама леко ма фана, че таквози просто нещо аз да не знам как се зове ама нейсе...човек се учи докат е жив!

Аз между впрочем на курбела значи му викам по своему "ЧЕП"

Айде със здраве и много години успешна и лека служба ти желаем!



Тема Re: Благодарсконови [re: Гeнoв]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано21.03.01 15:20



E моля, няма нищо, нали затова сме тук - да се учим взаимно, да си помагаме. Май такава е идеята на тия клубове. А наименованието "чеп" също е много готино, смях се от сърце:))) Айде със здраве!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.