Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 11.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Грижи за веригатанови [re: Плaж]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано28.02.01 12:59



Е каква пък е тази верига със съединителни звена?! Аз за МТВ никога не съм виждал такава. Всички звена са еднакви, присъединени със щифтове, сглобени със стегнатост. И аз имам едно приспособление с винт, с помощта на което няма проблем да се извади който и да е от щифтовете. Такава верига със съединителен прешлен имат обикновено велосипедите без скорости. Освен ако я някоя последна новост, за която незнам... Както и да е. За разтворителя - аз винаги така я чистя, когато не е кална. Когато е кална съм писал по-горе какъв е ефекта:) Следващия път ще пробвам с вода и после с разтворител. Най-често ползвам АМВ. Но иначе става и с описаните от теб. По принцип не е хубаво да се мие с бензин. За етилизиран бензин говоря. Много е вредно за кожата, оловото се натрупва в организма и т.н. Ако се ползва безоловен става. Става също и с бензин за миене.
Греста наистина си е скъпичка. Ще трябва да се поогледам някъде за такава на Castrol, чувал съм също за хубави греси и на STP. Повече няма да взимам такава. Не че е лоша, но цената ми е солена:) Взех едно бурканче за проба. Е, оказа се, че е добра, ама предпочитам разликата от 7кинта да си я спестявам, че после като се наложи, със спестените пари да мога да си взема не една, а
две вериги:)))




Тема Re: Грижи за веригатанови [re: yellow]  
АвторDownhill (Нерегистриран)
Публикувано01.03.01 01:39



Брей, човек за един ден да ви остави и вие да изпишете роман..:)
А колко струва една нова верига, между другото? Като ви слушам (чета) и си мисля, че с моята скоро ще се простя, имайки предвид това, че не и отделям толкова грижи, колкото вие на вашите.



Тема След смъртта на веригата..нови [re: Downhill]  
АвторПлaж (Нерегистриран)
Публикувано01.03.01 09:15



Верно пишем много - нов е клуба, затова.
Верига струва 10 - 35 лв. За 10 обаче ме съмнява дали ще има по Сф. Интересното е и това, че трябва да се сменят и поне задните венци - за да може да се кара, а за да не се сдуха бързо новата верига - и предните. И сметката набъбва... По-добре е да се следи състоянието и да не се изчаква безкрайното скапване... Венците могат да се възстановяват някокократно на машина, май на фреза с допълнително приспособление.
Ей сега се сетих, че имам 15 - 20 вериги...ама стари : ( , търся им приложение.



Тема Re: След смъртта на веригата..нови [re: Плaж]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано01.03.01 16:50



Намират се вериги и за 10лв. Има два модела на КМС, едната е 9, другата 13лв. Смяната на задните венци е почти задължителна. Аз на предишното ми колело исках да сменя само веригата, но не се получи номера. Нова верига на стари венци - резултата е яко прескачане, дори при леко натискане. Така че, препоръчвам нова верига с нови задни венци. Може би има начин и да се възстановят старите, но въпроса е дали си заслужава. Aко си с някакви по-евтини венци, направо сменяй. И ако се направи една сметка, нови венци и верига със задоволително качество може и правят към 60 - 70 - 80лв. Сумата не е чак толкова малка, така че обслужването на веригата и изобщо на всички останали компоненти (венци, дерайльори, главини, спирачки) не трябва да се пренебрегва.



Тема Венци... пари... :(нови [re: yellow]  
АвторПлaж (Нерегистриран)
Публикувано01.03.01 18:17



Май излиза, че имаме стари венци на склад... А кой си ги е възстановявал? Има ли опити?
Жива икономия си е : >> 40 лв., а отнема няколко часа... : ) : ) : )



Тема Ремонтнови [re: Плaж]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано06.03.01 17:33



Честно казано, аз не съм хич наясно как се възстановяват тия венци. Какво точно им се възстановява? Профила на зъбите? Защото при продължително каране, зъбите там се смачкват и профила им става като перка на акула. И ако има начин да се оправи този профил, то тогава не се ли променя стъпката на зъбния венец?



Тема Re: Ремонтнови [re: yellow]  
АвторПлaж (Нерегистриран)
Публикувано06.03.01 22:21



Стъпката не се бута... Оправя се формата на зъба от работещата страна (другата си е наред) и се почиства наклепа да не пречи на превключването. Ако се сложи точно на машината само се изтънява зъба. Аз съм карал с 4-пъти ремонтирани венци и може още веднъж-дваж.



Тема Re: Ремонтнови [re: Плaж]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано07.03.01 15:21



Mи че то това е интересна технология. Зацепих какво точно му се ремонтира на венеца. А дали знаеш къде го правят?



Тема Re: Ремонтнови [re: yellow]  
АвторBEACH (Нерегистриран)
Публикувано07.03.01 18:25



Ъесс. Знам - в ТУ, на шлайф с делителен апарат.
Можеш да ми се обадиш - dealer@dir.bg . Но не знам колко струва точно - под 20 лв е, даже май е 10. Преди време искаха нова верига, но сега не знам дали е така.
Тая дискусия взе да излиза извън монитора ми вече : ) !



Тема Re: Ремонтнови [re: BEACH]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано08.03.01 14:57



Мда и при мен почва да излиза, малък е монитора трябва да го сменям:))) Ами хубаво ще я имам предвид тая оферта, в момента нямам венци за ремонт, но ще потрябва за в бъдеще.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.