Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:13 28.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лепене на гуми. Ужас!нови  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано24.05.10 12:54



Събрал съм спукани вътрешни 5-6 гуми, всичките със съвсем малки дупчици. Стар колелоец съм и винаги съм си лепял немного разпраните гуми. Работа за 10 мин., повече време ще загубя да ида да си купя чисто нова гума.

Гледам, свършил съм лепилото. Купих си една миниатюрна тубичка за левче от колелоен магазин, уж специално за коло-гуми е. Лепнах по всички правила - шкуркосване, чистене със спирт, равномерно мазане, чакане, притискане и.т.н. След 24 часа помпам гумата и оп, във водата. ОК е. Спускам я и си я сгъвам да си я прибера и ... лепенката просто падна без никакво усилие.



Айде, купувам ново лепило, този път Хенкел, ей, голема фирма, трепач за гуми. За 4 лв. Пак процедурата по инструкция и първо се усмърде целата къща мноо натрапчиво и едвам се измириса, второ, лепенката падна по сходен начин.

Айде, купувам ново лепило, този път, легендарното обущарско Прома. Залепи се лепенката и държи. Обаче след няколко дена като събрах сили да лепя следващата гума и като бръкнах в шишенцето с лепило и ... то се втвърдило. А беше плътно затворено и специално гледах срока на годност да е ок.

Преди малко си купих най-обикновено Хелми от книжарницата за двойка и да видим ...

А бе, какво става с тия лепила!? Много стари гуми съм лепил в живота си и все държат. А да не би вече самите гуми да ги правят да не хващат лепило!?



Тема Една тъпа идеянови [re: Phillip]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.05.10 19:48



Опитай с капчица ама гел. Уж лепи и гума.
Между другото и аз пукам гуми, ама стандартното лепило си държи. Е аз не и правя тестове - направо я слагам и си карам.
Май и на мен ми предстои лепене - днес задната гума беше омекнала много.

ПП
Начи важно е как лепиш лепенката, щото едната страна е за лепене а другата не става. Не че знам коя е правилната страна де - винаги успявам да ги объркам.
И има гуми дето се самозалепват



Bеer? Mоre?

Редактирано от bira_more на 26.05.10 19:51.



Тема Е, ти ми казваш нови методи.нови [re: bira_more]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано26.05.10 23:42



Какво е това "ама гел"?

И защо методите, които съм използвал успешно 30 години, вече до такава степен да не работят!?



"Лепенките" ми са изрязани от гума, която се разпра по-сериозно.



Тема Re: Е, ти ми казваш нови методи.нови [re: Phillip]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.05.10 23:49



Ми има си специални лепенки, и си вървят с шкурка и лепило.
То има прогрес. Вече и гумите и лепилата, може би и шкурката ги правят от генно модифицирана соя.

Bеer? Mоre?




Тема А те таканови [re: bira_more]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано04.06.10 16:46



Аз преди време гуми не лепях. Пукна ли - нова
Добре ама жената пукна гума а щехме да караме на другия ден. И къде са гума в петък вечер? Айде в Практикер че работи до по-късно. Да ама гуми немаааааа.
И едни лепенки в една жълта кутийка - лепенка си там едно отдоле се отлепя, с лепилце с шкурка...
затъркваш, ЛЕП и готовус!

Даже се оказа, че тая гума откак е купена се си изпускаше и я припомпвах през една седмица а като я лепнах и заспа! Явно дупчица е имало ама съм я залепил.
Та оттогава и аз почнах да лепя ама не си изрязвам лепенките



Тема Re: А те таканови [re: kwadrat]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.06.10 02:03



И аз не ги изрязвам, ама последния път ми бяха останали само големи лепенки, та срязах една.

Bеer? Mоre?




Тема Re: А те таканови [re: kwadrat]  
Автор lz1asp (непознат )
Публикувано05.06.10 10:13



Не лепя. Карам с тънки гуми и ми е трудно. Нося като се съберат 5-6 на майстор. 50 ст.
Като ходих до Уранополис бая гуми смених.
Добре , че като ходя надалеч си нося резервни повечко.



Тема Re: Лепене на гуми. Ужас! [re: Phillip]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано14.02.11 21:03



... и аз често напоследък пукам, ама то щото напоследък все минавам дето не трябва :) Последния път спуках и двете наведнъж заради разпорена гума на камион.... целия път беше в парчета и телове... та хакнал съм и двете на телчета... Добре че бях с новото лепилце та се прибрах добре.... А лепилото е от лев ...взех го от Веломания ... но не знам каква марка е. За съжаление предишните пак взех от там и бях много разочарован... А има и едни противни лепенки дето не може да отделиш от хартията... а после не може да лепнеш пък към гумата :)

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Лепене на гуми. Ужас!нови [re: Phillip]  
Автор konopr ()
Публикувано17.02.11 16:32



във що годе всеки специализиран вело магазин ще намериш леипило за лепене на гуми, често се продава за 5 лв. с комплект 5-6 лепенки с него. Успех!



Тема Re: Лепене на гуми. Ужас!нови [re: Phillip]  
Автор aleko7newbie (непознат )
Публикувано14.07.11 17:39



Може би не правиш нещо като хората... Сигурен ли си, че почистваш наистина добре и оставяш лепилото да изсъхне хубаво...? А може би лепенките ти са стари или те не държат, а не лепилото...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.