Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 16.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема търся  
Автор optimistka12 (фен)
Публикувано05.10.10 13:09



Здравейте, колкото повече чета, толкова повече се обърквам, но естествено колкото хора толкова и мнения по един и същи въпрос,
е, и аз да си задам моя :)
Искам да си купя колело, но тъй като не разбирам, по-добре да не пиша глупости, ще го карам из квартала, по пътя и в морската, т.е. не е за планина или няккави екстремни спортове,
даже четох че и височината имала значение, ми аз съм жена 160см, 70кг, и искам да Ви помоля да ми препоръчате нещо до 200лв, харесва ми нещо такова - Вие какво мислите
http://www.zhelev-bikes.com/profile.php?id=258
Благодаря много за вниманието и отделеното време!



Тема Re: търсянови [re: optimistka12]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.10.10 19:52



Виж съседната тема - там има доста насоки.
Като гледам - колелото изглежда добре. Ама на мен не ми харесва:
1. Контра - имал съм колело с контра, и никога не успях да я настроя добре. А това има и скорости (на същото място).
2. Предпочитам скоростите да са на венци. Поне на мен ми се струва по надежден вариант.
3. За този сорт колела широки гуми се намират трудно. А аз обичам широките гуми - по устойчиви са. Тесните гуми могат да хлътнат в трамвайна релса (е до колкото разбирам при вас трамваи няма), по лесно е да се подхлъзнат на камъче.
Но пък е сравнително евтино. Навърташ 1500 км и си му избила цената.


Височината има значение за размера на рамката. Ама това някой спец трябва да ти го обясни.
Планирай разходи за стоп и фарове - трябва да те виждат шофьорите. Също може би ще ти се наложи да смениш седалката (ако не е удобна).

Bеer? Mоre?



Тема Re: търсянови [re: optimistka12]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано06.10.10 15:59



Мен мъ кефи стига да ти е добре на височина
Карам колело с вътрешни скорости и за града е ПЕРФЕКТНО. Вътрешните скорости изискват по-малко поддръжка, и са по-безпроблемни от венците ако и на Бирата да му изглежда че не е така :)
Проблема се свежда до факта че повечето майстори в БГ ги гледат и не вярват на очите си че има такава работа.Това ме докара сам да ги разглобявам и поправям. Ако недай боже трябва пък части да се сменят ... ЗАБРАВИ! Вероятността да се развалят обаче не е голяма :). Като цяло смятам че са много хубава работа. Моите са на 21 год, а тук във форума има и едно момче дето са му от седемдесет и някоя година.

Колелото според мен е абсолютна класика. Със сигурност е 10 пъти по-добро от всичко ново, което можеш да вземеш от супера за 160 лева.

Ако все пак решиш, само виж как ще ти го прати от Ямбол този и като го видиш ако не го харесаш (щото така по снимки....) как ще се разбереш



Тема Re: търсянови [re: kwadrat]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.10.10 18:04



Може да си прав. Ама аз свикнах с венците, а и го карам из всякакви райони и всякакво време. Все пак венците ми дават много голям диапазон, а имам нужда от този диапазон.

Bеer? Mоre?




Тема Re: търсянови [re: bira_more]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано06.10.10 23:09



Диапазона и тук е същия, но разликите между различните предавки са по-големи. Пак казвам иде реч за градско колело.
Моето е с 3 скорости. Наскоро се качих над Бояна с него, а макс скоростта която постигам е 38 км/ч. Проблема е че понякога просто нямам подходяща предавка и карам или с по-нисък или с по-висок от оптималния каденс



Тема Re: търсянови [re: kwadrat]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.10.10 03:20



Едва ли - при мен максималната предавка е 4.3 - тоест около 9 метра на всеки оборот на педалите, а минималната е под 1 - около 1.5 метра. Аз си исках по специални венци.

.

Bеer? Mоre?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.