Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 01.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Тема Височина на кормилото?  
Автор viachi (Вървя по Пътека)
Публикувано31.05.10 10:54



Здравейте.
Интересува ме дали има вилки с различна дължина на тръбата (извинете, ако обяснявам неясно). Имам предвид, каква е максималната височина на която мога да вдигна кормилото? В такъв аспект има ли по - високи и по - ниски вилки или някакви допълнителни удължители... Иска ми се да го повдигна с около 10 см.
Поздрави.




Тема Re: Височина на кормилото?нови [re: viachi]  
Автор viachi (Вървя по Пътека)
Публикувано31.05.10 11:16



Всъщност намерих нещо подходящо - "раздвижена лапа", мисля че ще върши работа.
Но ще съм благодарен, ако някой ме образова малко повече по въпроса за дължините на тръбата и т.н. :)




Тема Re: Височина на кормилото?нови [re: viachi]  
Автор DAEMON (Марко Тотев)
Публикувано31.05.10 13:57



зависи от типа на кормилото... както се сещаш... дай някаква снимка. В младост2 има 1 магазинче за колелета, а има и работилничка - там се намират всякакви работи

...мош фаш мене жаа... или уфсъ


Тема Re: Височина на кормилото?нови [re: DAEMON]  
Автор viachi (Вървя по Пътека)
Публикувано31.05.10 14:28



От Монтана съм няма да го влача до Сф за това :).
Въпросът ми е по принцип. Сега карам един стар модел на крос, но подозирам, че като взема ново, пак ще ми се ще да вдигна кормилото.




Тема Re: Височина на кормилото?нови [re: viachi]  
Автор DAEMON (Марко Тотев)
Публикувано01.06.10 19:54



уффф... баш от монтана - и да питаш... и то тук. В магазина на крос части не продават ли. Имаше навремето в плиските един Васко - имаше интересни неща при него.

...мош фаш мене жаа... или уфсъ


Тема Re: Височина на кормилото?нови [re: DAEMON]  
Автор avrabun (непознат )
Публикувано11.09.10 09:53



Питай мене. Височината на кормилото има значение за 2 неща.
1. за баланса на колелото (със или без колоездача върху него). има значение при стила, който карате.
2. за дишането. по-високо кормило- по-изправена стойка. като си сгънат на две се диша по-трудно.
височината на кормилото зависи от:
1. височината на вилката
2. ъгъла на лапата
3. извивката и формата на кормилото
4. дължината на стержена (височина на фиксиране на лапата - определя се със спейсъри)
Айде, до скоро. И умната!



Тема Re: Височина на кормилото?нови [re: avrabun]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано13.09.10 12:34



Човек, сори ама тва беше най-безсмисления отговор който съм чувал.
Човека не пита от какво зависи - това е очевидо, а как да го вдигне (кормилото де ;))
Отговора е общо взето с раздвижена лапа, или си търси рамка при която няма да се нуждаеш да вдигаш кормилото.
Инaче ако ти се занимава може да се направи нещо такова


Ако хващаш ханглийски ето цялата статия по въпроса тук

С цялото ми уважение към Шелдън Браун, най-големия почитател на велосипеда за който съм чувал



Тема Re: Височина на кормилото?нови [re: kwadrat]  
Автор avrabun (непознат )
Публикувано28.09.10 21:07



E, Тва е,

"човек". Който може да го вдигне...



Тема Re: Височина на кормилото?нови [re: viachi]  
Автор partyyy (непознат )
Публикувано20.12.10 00:38



За най-сигурно си питай някои, който наистина разбира от тези работи..



Тема Re: Височина на кормилото?нови [re: partyyy]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано23.12.10 17:14



Абе днешната младеж хич ви няма в креативната мисъл май. Не можете да тунинговате собственото си колело без специалист до себе си. Да не говорим, че не можете дори да си удължите кормилото на колелото без да се допитате до някой форум :) Хващам бас и че не можете да го разглобите на съставните му части и после да го сглобите отново, без да сте прочели някаква дебела инструкция преди това.


Есть циганин - есть проблема, нет циганин - нет проблемы.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.