Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 04.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Избор на колело/рамка  
Автор Nedi (Другото му АЗ!)
Публикувано27.07.09 16:08



здравейте,
пиша тази тема защото много хора започнаха да си купуват колела и все по-често чувам въпроса какво е колелото за мен?!



връзката е към определен модел - Scott Aspect 40-60, но е полезна с информацията за размерите на рамката.

моля, който е по-запознат да укаже какви р-ри на човека трябва да се вземат предвид за да е подходяща рамката?

NA

Тема Re: Избор на колело/рамканови [re: Nedi]  
Автор AMД ()
Публикувано27.07.09 19:02



Ако потърсиш с нещо като "bike frame size guide"
има доста информация в интернета.
Например тук:


Или тук:

Или тук:




Тема Едма лека корекцийка, бацко:нови [re: Nedi]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано28.07.09 09:20



Тва на снимката не е колело, а некакъв кирлив байк. Нещо като трабант на две гуми. Само шосейките са колела, другото са приспособления за садо-мазо, а байкарчетата са имат серьозни психични и соцялни отклонения.





Тема Re: Едма лека корекцийка, бацко:нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор AMД ()
Публикувано28.07.09 15:07



Може да не е "бацко", а "кака":)
Абе, нали съм ти чел писаното, май и ти караш байк от време на вереме!? :)



Тема Re: Избор на колело/рамканови [re: AMД]  
Автор Nedi (Другото му АЗ!)
Публикувано29.07.09 15:37



чудесни връзки!

благодаря сърдечно!

безаварийно и много щастливи мигове!

NA



Тема Шосейките са добринови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано30.07.09 22:12



... само за шосета.
Представи си, караш вихрено шосейка по гладък, чисто нов асфалт. Вероятно пътят е правен наскоро по европейски проект.


Почти няма коли, тъй като действието се развива в по-дълбокия прованс у нас.
И изведнъж, най-неочаквано ... гладкият асфалт свършва. Следва мощно изровен и запуснат път, най-вероятно за последно асфалтиран преди повече от 30 год. Нататък караш с под 10 км/ч.



Тема Бате Любо има спецялен термин за такиви ...нови [re: Phillip]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано31.07.09 10:02



... като вас, баце. Форумни колоездачи. Ти некога карал ли си шосейка, бе, душа? Аз под 10 падам само на баир от 15+% и насрещен вятър от 40+км/ч, независимо от качеството на хасфалта. А пътищата в България далеч не са толкова лоши, колкото ги виждаш през интернета и телевизора, ма требва да излезнеш и да караш, за да го констатираш тва нещо.





Тема Я си признайнови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.07.09 21:03



колко пъти са те спирали на магистрала за превишена скорост


А бе не знам - сигурно си прав за шосейките, ама аз си държа на широките гуми.
Падал съм много кофти от китайски бегач. Може шосейките да са много по стабилни, ама парен каша духа.
ПП
Интересно и по Витошка ли можеш да караш с над 10 км.

Bеer? Mоre?



Тема Ми, два пъти са ме спирали.нови [re: bira_more]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано02.08.09 12:59



Единят път ми казаха, че рискувам жувота си и уеко ми намекнаха, че правим нарушение (което аз приех с толкова невинен вид, че теа май ми поверваха, че не знам, че е забранено да се кара там) и като резултата от тва, завих към Нови хан и си преебах едно добро шускане от 4-5км. Втория път бех спрел да пикам от втория мост и куките учтиво ме изчакаха да си го изтръскам и ме предупредиха същото като в предния пример (хронологично тва ми беше първото спиране итогава даже бех с байк). Имам и още една среща с куките, но тогава имаше неква акция и още на обръщалото на Вакарел ни върнаха, даже не можахме да помиришеме магистралата, кофти се беха пласирали. Относно другите неща от мнението ти, отговора ми е "да".





Тема Re: Ми, два пъти са ме спирали.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.08.09 17:11



Баф мамаму - по Витошка - разни мамчета, дечурлига, всякакви пешеходци пресичащи с гъза напред - и 15 км мога да развия ама след това трябва да си кривя спирачките от стискане...
Повече - не мога да набера за толкова къси отсечки - в смисъл от пешеходец до мамче или лапе.



Bеer? Mоre?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.