Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 14.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема велокомпютър  
Автор shotik (локодог)
Публикувано23.01.09 19:38



Искам да купя до 25 лв велокомпютър,който да е с голям дисплей , жичен , не искам да е с много показания.Като разглеждам какво се предлага , виждам цената , но немога да определя колко е голям.По възможност при задаване на параметър за обиколката на гумата да е в сантиметри,да има изминати км,при надвишаване на 100 км/ч да показва реалното число,а не пак от 1 км/ч.,да има памет за изминати поне 10000 км.
Идеята е да се монтира на кола/имам го монтиран,но след 5 г . ползване започна да се саморестартира или да гасне и изтрива информацията/.От София съм и магазините за които знаете да са в София.



Тема Re: велокомпютърнови [re: shotik]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано27.01.09 11:29



> но след 5 г . ползване започна да се саморестартира или да гасне и изтрива информацията

Сигурно и сам си се сетил, но дали не е паднала батерийката? А ако си я сменял, то почисти ли контактите, към които се свързва? След дълго ползване те се оксидират или зацапват и не дават добър контакт.



Тема Re: велокомпютърнови [re: pyrx]  
Автор shotik (локодог)
Публикувано27.01.09 11:50



Благодаря на първия написал отговор на питането ми.
Всичко съм пробвал,съмнявам се ,че може да е от висока температура на слънцето лятото вътре в колата и по някой път от директното греене върху компютърчето и от студа зимно време.Ако поставя пак компютърче в колата ,ще гледам да го сложа така ,че да не е огрявано директно от слънцето.
Намирах в магазин на ТСМ компютърче за 12 лв,сравнително голям дисплей ,но безжично и неможа да заработи,затова не го взех,но и като е безжично,купето е като екран и немогат да преминават радиовълните,което съм пробвал,затова тъся жичен.



Тема Re: велокомпютърнови [re: shotik]  
Автор BълkМодератор (ОЧЗ, практик)
Публикувано27.01.09 11:59



ако не е тайна, за какво Ви е велотаковата в колата?



Тема Re: велокомпютърнови [re: Bълk]  
Автор shotik (локодог)
Публикувано27.01.09 14:44



Монтирах го ,защото имаше голяма разлика между показанията на скоростта и изминати километри,другото е че летните и зимните гуми са с различна големина и с това компютърче мога да задавам размера и автоматично данните които излизат се пренастройват ,по този начин и скоростта и изминатото разстояние са действителни,на километража всичко е механично и не може да се изменя.



Тема Мда, може и това да е.нови [re: shotik]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано27.01.09 15:50



Обикновените електроники по принцип не издържат на голем студ или голема жега.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.