Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 24.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Батенце, а аз спадам към 85-килограмовите назобенинови [re: CBR 6OO]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 08:23



... бивши щангисти, които по стечение на обстоятелствата много карат колело. Държим да подчертаем, че боклуци като тебе ги трепем без да ми дават повод. Да ти ебем майката селска!





Тема Да, но ...нови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано29.05.08 12:58



Цитираш ми два фатални случая - единия от април 2008, а другия от 2005 г.
Третият случай е "само с охлузвания" от 2006 г.
Сигурно искаш да ми покажеш, че има повече от нула фатални случаи с педалисти в последните години, нали?
И на фона на автомобилните катастрофи е направо нищожен.





Тема Да не си ходил по велоалеята?нови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор Бoko ()
Публикувано30.05.08 10:31



Преди всичко трябва да кажа, че харесвам творбите ти. Дилян Благов ми препоръча последната ти книга "Пиксел" и каза, че има много приятен хумор в нея.
Така, за педалистите. Виках си да не си ходил по единствената велоалея в София, дето е от Княжево до Руски паметник. Щото по тази единствена алея е бъкано с пешеходци, които не трябва да са там. Лично аз си карам и често викам по тях "Пази се!". Мама му стара, една алея да има в София и точно там да се ръгат пешаците! Много е дразнещо!
Иначе си прав за другото. Тротоара е за пешеходците, и ако случайно съм там с колелото, то карам съвсем бавно и внимателно. Сега човек няма право да плаши хората, да ги стряска или още по-малкото - да ги блъска. За това си има велоалеи, където като има пешеходци трябва да бъдат тормозени. Все едно някой да се пусне с каруца насред автомагистралата и всички шофьори да се правят, че си е в съвсем в реда на нещата. Нищо лично срещу някои участници в дискусията, ама си има правилник, и според него велосипедиста се движи вдясно по платното, а не по тротоара.
Айде живи и здрави да са всички!
Багера



Тема Re: Да не си ходил по велоалеята?нови [re: Бoko]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано30.05.08 20:18



Благодаря на Дилян Благов, че ти е препоръчал романа ми.

А случката с онзи велосипедист стана на тротоара между "Витошка" и "Попа". Беше 7 и нещо сутринта, вървях си аз и това момче ме наведе на споделените мисли. Между другото, на следващата сутрин горе-долу по същото време той пак мина по същия тротоар и пак караше неразумно, но аз бях далеч и не се ядосах - нали не ме е застрашил...

Аз лично горещо поддържам идеята, че правилата трябва да се спазват, иначе да хващаме всеки по една пушка и да се оправяме по законите на джунглата. Всичките ни беди идват от там, че не се спазват правилата. Знам, че съм безсилен да оправя това, единственото, което мога да направя, е аз да ги спазвам и да възпитам детето си да ги спазва. Но понякога това ме поставя в положението на прецакан, или поне на глупак. Такива ми ти работи...

Страницата на хумориста Весел Цанков -



Тема Извинявай аманови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.05.08 01:04



щом си се родил тук, вече по условие си поставен в положението на прецакан или глупак.
Правилата се спазват когато е безопасно. когато не е безопасно - не се спазват. И човек с времето свиква, и спира да се дразни за глупости.
Де да можех да го спазвам.
Умирам от яд - когато някой тръгне да пресича с гъза напред - без да се огледа.
В края на краищата - ако аз го блъсна и двамата ще паднем - едва ли някой ще се пребие тежко. Но по същата улица минават и колици по 1 тон, и по бързички от мен, и по малко маневрени от мен.
А най-гадното е когато някоя баба повлече внучето през улицата без да се огледа.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Да не си ходил по велоалеята?нови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано02.06.08 09:51



Хм, ти май наистина си ходил по велоалея? Може би не си забелязал, но точно по "Витошка" успоредно на трамвайната линия е очертана една велоалея, която на кръстовището с "Попа" прави едно завойче и преминава по тротоарите на НДК. И около НДК е очертана, но е любимо място за лениви разходки на хора с отсъстващи погледи. Аз съм се опитвал да използвам въпросните алейки, обаче непрекъснато се налага аз да се съобразявам с пешеходците, а те с мен - почти никога. Това обаче е нормалният начин на поведение у нас, където почти всеки смята, че другите трябва да се съобразяват с него, дори и когато нарушава правилника за движение по пътищата. Аз много се придвижвам с колело из София. Не приемам мнението, че това е невъзможно. Повечето време си карам по улицата, спазвайки напълно правилника. Лошото е, че непрекъснато трябва да се пазя не само от безумни шофьори, които не виждат нищо около себе си, но и от пешеходците. По някаква причина мнозинството от софийските пешеходци явно смята, че нито има някакви правила, които трябва да спазва (например къде да пресича улицата), нито смята за необходимо да се огледа, преди да пресече. А дори и да види нещо, например колоездач, реакция няма никаква. Освен това често пешеходците си ходят по СРЕДАТА на улицата дори и при наличието на удобен тротоар. Наскоро така една лелка пред мен си вървеше по средата на улицата и си говореше напоително по телефона. И точно когато я задминавах, реши рязко да пресече към единия тротоар, без да се огледа, естествено. Аз винаги съм нащрек и успях да спра. Ама я ми кажи - кой от двамата е по-виновен - аз, че си карам колелото, или тя, която ходи и спи? Аз съм на 100% убеден, че тя не вижда грам своя вина. И че днес пак ще си ходи по средата на улицата ("Цар Шишман"), пак ще си говори по телефона и пак духом ще отсъства. Ама не бих се учудил подобно на теб да ме проклетисва как смея да карам колело в София





Тема Мда, много хора мразят велосипедистите.нови [re: Tъпyнrep]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано02.06.08 10:39



Съзнателно или не. На принципа "Хем се возят, хем не се охарчват за бензин, хем не търсят място за паркиране".


Само няма как да докарат с колелото 50 кила зеле от село, ама здраве да е.



Тема Re: Да не си ходил по велоалеята?нови [re: Tъпyнrep]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано03.06.08 10:55



Не, не ходя по велоалеите, те са за велосипедистите, избягвам да ходя и по улиците, ако тротоарите са свободни от коли, кафенета и т.н. Конкретната случка стана на път за "Попа", на десния тротоар, след Френската гимназия.

А иначе всичко опира до спазването на правилата. В страните, където те се спазват, се живее лесно (цивилизовано), в страни като нашата се живее трудно (нецивилизовано). Затова шофьорите плачат, че няма къде да паркират и карат като диваци, пешеходците се оплакват, че има много коли и пресичат като диваци, изобщо всички се оплакваме и се държим като диваци.

Веднъж видях следната картина - насред тротоара ходи по голяма нужда немска овчарка, до нея стои някакъв и я чака да си свърши работата, яде баничка и говорейки с друг някакъв, му казва "Е никога няма да се оправим!"

Страницата на хумориста Весел Цанков -



Тема Съгласен съм с твърдениятанови [re: pyrx]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано03.06.08 11:21



за пешеходци, автомобилисти, мотористи и всички там други участници в движението, но нека ние ВЕЛОСИПЕДИСТИТЕ направим така, че другите да не могат да се оплакват от нас, пък тогава ние да имаме очи да им се сърдим.
Не смятам за правилно да се оплакваме от нарушенията на другите, а ние да правим същите, защото така заприличваме на политици в опозиция, които само преди няколко години са били на власт, и са правели същите простотии, като сегашните власт имащи, само че сега реват, а тогава са си мълчали и ...
По мое разбиране, тази тема беше пусната за тези от нас (употребяващи велосипед), които не се съобразяват с правилника за движение и други чисто етични правила. Ако не съм разбрал правилно нека Весел Цанков ме поправи.



Тема Re: Съгласен съм с твърдениятанови [re: Чoko]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано03.06.08 17:53



Ами и аз така мисля - че всеки от нас трябва да участва в движението така, че да не пречи на другите. Като какъвто и да е - пешеходец, колоездач, шофьор. Аз подред участвам във всичките тези роли и силно, ама много силно искам всички да се уважаваме един друг. И умно и внимателно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.