Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 19.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема скърцат ми спирачките на велосипеданови  
Автор миз (шест...)
Публикувано03.08.05 03:10



не бях бутвала велосипеда мнооооооого отдавна, години наред. та извадих го от гаража и прекарах този уикенд в почистването му, смазването му, стягането на всички гайки, даже разглобих скоростите и ги сглобих отново без да ми останат никакви излишни части(особено се гордея с това си постижение!). въобще спретнах му едно хубаво ремонтче и си купих каска даже(нали трябва да давам пример на децата...). обаче като тръгнах из квартала да го изпробвам, се оказа, че спирачките му скърцат оглушително. спира си велосипеда без проблеми, но всички се обръщат да ме гледат. каква може да е причината? може ли да се оправи или ще трябва да ги сменям?



Тема А ми смажи ги :))))нови [re: миз]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.08.05 11:46



Няма да ги смазваш разбира се, само погледни няколко неща.
1. Да не са се изтъркали толкова че да няма гума
2. Ако гумите са остаряли много - може би трябва да ги смениш. Там вече зависи от вида на спирачките.
3. При нови спирачки се получава този момент - скърцат в началото, след това спират да скърцат.

Ако спират както трябва - и само скърцат много - кеф - пестиш от звънец :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: А ми смажи ги :))))нови [re: bira_more]  
Автор миз (шест...)
Публикувано03.08.05 20:11



ами хрумна ми да ги смажа, но си представих, че ако ги намажа с грес може и да елиминирам скърцането, но най-вероятно ще се влоши и спирането :))).
звънец имам, не мога да спестя от него вече, нямах нищо против да спестя от смяна на спирачките, но около десетгодишна гума явно не може да и се размине остаряването ...
благодаря за отговора!



Тема Re: скърцат ми спирачките на велосипеданови [re: миз]  
Автор TRANCEMASTER (непознат )
Публикувано26.04.08 18:55



ne gi zmazvai a napravo gi smenqi za6oto ako gi smaje6 moje da se prebie6 nqkude





Тема Re: скърцат ми спирачките на велосипеда [re: миз]  
Авторse (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 20:04



Много важно е как са поставени "калотките"-Ако са несиметрични имат посока . Провери ги !!! За смазването

нямам думи !!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.