Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 29.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема фар  
Автор lz1asp (непознат )
Публикувано09.04.08 21:15



Ще бъда благодарен на всеки който ми посочи добър мощен фар, не само да мевиждат а и аз да мога да карам през ноща



Тема Re: фарнови [re: lz1asp]  
АвторPetio (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 18:40



Търси си някакъв халогенен.
От опит мога да ти кажа, че фаровете със светодиодни матрици не са много ефикасни.
Друг е въпроса колко е безопасно да се кара нощем.
Успех.



Тема Re: фарнови [re: Petio]  
Автор kalchev (добряк)
Публикувано12.04.08 20:09



Друг е въпроса колко е безопасно да се кара нощем.

Онзи ден щях да смачкам някакъв с колата, на междуселския път в 22 през нощта, кара без фарове


Ако не беше бялото отразителче под кормилото, направо го бях помлял, в последния момент отклоних



Тема Re: фарнови [re: kalchev]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.04.08 17:33



Ми то закона на теория важи и за велосипедистите - трябва си и фар и стоп.
Иначе с тъпни дрехи, без отразители - виж го ако можеш, особено ако се и киндилка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: фарнови [re: lz1asp]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.04.08 17:35



Сигма имат хубави фарове.
Само не те съветвам да си взимаш от техните акумулаторни батерии - скъпи са и са с малък капацитет 850 мА. Аз си взех 2600 мА - бавно се зареждат (около 20 часа - с тяхното зарядно), но и фара с тях свети много повече време.

Bеer? Mоre?




Тема Re: фарнови [re: bira_more]  
Авторlz1asp (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 08:02



Благодаря за отговорите !



Тема Re: фарнови [re: Petio]  
Авторshotik (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 13:46



Съгласен съм с мнението на Petio и допълвам,че като е един източник на светлина ,както е лампата на фара,по добре се открояват неравностите на пътя защото лъча е фокусиран,а на тези със светодиодите с по 5 и повече светодиоди са много лъчи и се пресичат ,което води до припокриване на осветяваната площ на пътя и така не се забелязват неравностите.Светодиодните им е хубавото ,че са с много малка мощност и ако се сравни с фар на батерии,те светят по дълго време.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.