Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 26.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спортна форма и здраве.нови  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 13:01



Като прочетох по горе,че grashoverride се разболял пред бриветито се присетих.И при мен се получава като съм в най-добра форма съм податлив към настинки и вируси.Това е известна истина но.Как се борите срещу това.Медикаменти и почивка-по колко.



Тема Re: Спортна форма и здраве.нови [re: Mитko]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 15:00



Митко, това е така, защото все повече заприличвате на професионлистите

Нали си слушал на Тура - готвят им специална храна със собствен готвач, пият само своя вода. Като глътнат малко чешмяна вода и се изпоразболяват или получават стомашни разстройства. Така е, изнежват се.
Та понеже знам, че носиш на майтап да те избъзикам и за още нещоо...сигурно щеше да е голям сеир ако беше дошъл на бривета, а някакво момиче да те бие /прочети във темата "Хайде да покараме"/



Тема Имуномодулатори,нови [re: Mитko]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано01.10.07 15:02



чесън, лимони, грейпфрути, мед, греяна ракия, препаратчета с прополис и т.н.

Имам смес от прополис, чесън и ракия, която действа много добре.

Нормално е, когато изтощиш тялото със над 150 км преход да се разболееш. Важното е да го пресечеш навреме.



Тема Re: Спортна форма и здраве.нови [re: Mитko]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано02.10.07 10:20



Не мога да ям чесън.Работата ми е такава,че ще мириша на хората.По скоро съм готов да гълтам хапчета-не че и сега не го правя но можете да подсажете нещо ново.



Тема (море)Бирата, като мине през форуманови [re: Mитko]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано02.10.07 12:16



ще ти назначи някой препарат. Аз съм по билките и бабините девитини.



Тема Re: (море)Бирата, като мине през форуманови [re: martyr]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.10.07 00:03



Ми не си падам по профилактичния прием на лекарства.
Мога да препоръчам няколко неща, в същност всичките базирани на здравия разум.
Внимателно с преумората. При професионалния спорт имаме максимално натоварване. Обикновено човек може да се натовари до 70% от възможностите си. След това се включват мощни задръжни механизми. При професионалния спорт - къде с дроги къде по други начини се надхвърля споменатата граница. А когато я надхвърлим - няма резерви за борба с болестите. Има ли преумора има и рискове от настинки.
Повече витамини - разбира се за препоръчване са витамините от пазара, а не от аптеката. Същото важи и за минерали и микроелементи.
Рънъта праи борбътъ ... мисля че няма нужда от коментар - балансираната диета е особено важна.
След здрава тренировка - първото нещо е баня, и преобличане. Ако нямате време за баня и преобличане, ще намерите време за лекари.

Bеer? Mоre?




Тема Re: (море)Бирата, като мине през форуманови [re: bira_more]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 15:23



Уфффф много си прав ама като си луд фен, човек често надценява възможностите на организма си за възтановяване и стават грешките.Тренираш и не върви и ти се струпват болести и травми.Как да стане без да се зобиш още не знам.Или да намериш точната граница.Единствената ми идея е да се следи много внимателно минималния пулс сутрин.



Тема Re: (море)Бирата, като мине през форуманови [re: Mитko]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано12.10.07 18:12



Няма кво да следиш минималния пулс сутрин, ами гледай на къде ти сочи. Ако е на ляво или на дясно тренирай, ако е на горе нямаш никва работа да припарваш до колелото.
И да те питам що не ми отговори на мейла?



Тема Re: (море)Бирата, като мине през форуманови [re: Mитko]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.10.07 18:19



Точната граница се намира трудно. За това много са призваните, малко са избраните.
Пулса може да го следиш - при тренирани хора сутрин може да бъде 40 - 50 / мин.
Ако тренировката не върви - трябва почивка. Активна. Тоест по леки натоварвания, при това различни от досегашните - например тичане, или тежести, но за издържливост - повторения от порядъка на 20 пъти.
Масажи - не са никак за подценяване. Особено след тренировка. Подобряват кръвоснабдяването на натоварения мускул и съответно ускоряват възстановяването.
Горещи вани - същия ефект.
Аспирин - но да не ти става навик все пак. И то най-много една таблетка след тренировка в която имаш съмнения че си се претоварил.
Тренировки на голяма надморска височина.
И най-важното - УМНАТА във всичко и винаги.
Професионалния спорт не е здравословен. Целта е постижение на всяка цена. А цената е висока.
За да направиш цената по приемлива - опитай да следваш здравия си разум.
Ако ползваш дроги - следи си и кръвното и поне веднъж годишно - пълна кръвна картина. То и без да ползваш - пак е добре да се следят де.
Хранене и течности - особено важно - губиш не само течности но и минерали. При тежки тренировки - виж подходящите добавки. Виж как ще ти се отрази и малко сладко преди/по време на/след тренировката.
Сериозното хранене трябва да е на поне 1 час преди/след тренировка - по добре 1:30 часа.
Това са общи препоръки - на база физиология, малко собствен опит (но не баш колоездене). Не могат да заменят добър, опитен треньор.

Bеer? Mоre?




Тема До Чоконови [re: bira_more]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 09:01



Приятелю, не съм получавал мейл а го проверявам по няколко пъти на ден.Пиши ми на :explorer_mit@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.