Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 27.09.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Тема Триколканови  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 20:50



Искам да попитам къде в софия има магазин в който може да докарат по поръчка някаква триколка, защото в последно време много се зарибих по тях и искам да имам такава. Обаче ми се струва че там от магазина ще искат майка си и баща си за една такава, за това ако можете ми кажете къде мога да дам някакъв план на някой майстор, за да ми направи такава, поне рамката, защото не съм много добър в заваряването, баща ми може ама няма да се навие да я направи.
Мерси предварително!



Тема Забравинови [re: Cтaниcлaв]  
Автор kwadrat (новак)
Публикувано26.09.07 17:18



Навремето в Поморие беха пуснали рикши, от винкел със сенник отгоре. ТЕЖАХА 50 кила!!!!
Взехме една под наем с жена ми, и си я добутах обратно,щото стъпи ли на баир не мога да я мръдна.
Та резултата ще е безобразно тежък и да го караш ще е МЪКААААА



Тема Re: Триколканови [re: Cтaниcлaв]  
Авторgo one (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 19:03



ot tuk :http://www.alligt.nl/ ;http://www.aerorider.com/ ; http://www.go-one.us/



Тема Re: Забравинови [re: kwadrat]  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 09:46



Пич, ти правиш ли разлика между трикола и рикша? Имам впредвид нещо такова: http://www.fleettrikes.com/flying%20cross%20rs.jpg Имам снимки и модели, правени на 3d Studio Max и мисля че по тях ще може да се скълъпи нещо ;) Та въпроса ми беше къде в софия има майстор, който ще може да ми направи такава?



Тема Re: Забравинови [re: Cтaниcлaв]  
Автор kwadrat (минаващ)
Публикувано04.10.07 11:21



Пич, нема значение дали е триколка или рикша. Говоря ти че за да не тежи колко слон и да е зздраво требва да се направи от олекотени тънкостенни тръби от легирана хром молибденова стомана, а тези тръби първо не се намират във всяка работилнца и второ не се заваряават току така. Направата на рамка е доста сложно нещо и си иска и изчисления и технология и не става в гаража зад блока.
Ще намериш некой заварчик който ще каже НЕМА ПРОБЛЕМ ше ти скрои рамка от водопроводни тръби половин цол и глей кво става после.



Тема Re: Триколканови [re: go one]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 11:13



Относно триколките: Телгото им е от 25 до 36 кг. И действително са доста интересни като решение за каране. Стабилноста и ергономиката на каране позволява да въртиш педали доста дълго време. Имай предвид че ако си правиш такова нещо ще имаш доста проблеми с окачването на водещите колела. Във Северн Великобритания са доста популярни. При триколките има над 6-7 вида различни модели. Има за каскади, спринтьорски, палнински и почти всички варианти какти при двуколесните. Не ти препоручвам да си правищ защото конструкцията е доста особена, и е необходимо много качествени заварки и няколко специфични части на окачването на предните колела. Мися че някъде бях вядял да се продават за около 1000 евро /което е доста евтино за този клас триколки/. От особено значение е самата седалка. Тя можи би е най важният компонент при избор. Размерът на самите триколки може да се регулира съобразно твоята височина. За седалките е особено важо да са отворени към грабнака или да са някакъв мрежест вариант. Задължително е да има и облегалка за главата поради специфичната поза /инак ще ходиш със схванат врат като глътнал бастуна :))/ Ако се интересуваш по-подробно за триколките питай ще ти дам доста изчерпателна информация.
Но пак ти препоръчвам ако смяташ да останеш здрав по-добре си купи готово!!! Освен ако не разполагаш с подходящата апаратура и материали.
Меду другото има два базвои модела - с 2 предни и едно задно или 1 педно и 2 задни. По сполучливият модел е с 2 предни и едно задно. Предите гуми трябва да са около 20 цола. а задната 26-28 цола.
Между другото съм гледал каскади с триколки! Наистина са невероятни !!!



Тема Re: Триколка [re: syn]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано10.10.07 17:02



е хоуммейд обаче от алюмин пък и като гледам пича това му е работата сиреч не дава пет пари и рисунка на пишман майстор...



Тема Re: Триколканови [re: ha!]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано10.10.07 17:12



всичко е казано




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.