Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 07.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Гуми 37-622  
Автор kwadrat (новак)
Публикувано03.10.07 14:29



Здравейте,
Отскоро се сдобих с градски велосипед и му трябват гуми. Сегашните са 37-622 ОБАЧЕ се окза проблем
Намерих само на едно място такива и са по 37 лева външната, което ми е много.
Предлагаха ми какви ли не други ( от 7 до 20 лева) но размера не е 37 а 32 или 35 или 40. Освен това на много малко места могат да кажат до колко атмосфери може да се помпа гумата, а аз съм тежък и поне 4 ще трябва
Та дайте съвет
1) Къде в София мога да си намеря такива гуми на прилична цена (да речем около 10 лева външна)
2) ОК ли е да си взема по-тесни (32) или по-широки (40). Дали ще паснат на каплата (обшсниха ми че това било ширината на протектора и нямало проблем ама знам ли)
3) Да вземам ли гуми ако не могат да ми кажат до колко атмосфери издържат? Дали има сериозна опасност при това положение да цъфнат ако ги напомпам до 4 атмосфери

Мерси



Тема Re: Гуми 37-622нови [re: kwadrat]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 09:49



Не се притесняваи стават всички посочени от теб близки размери.На всяка гума си пише от/до колко да се надува.



Тема Re: Гуми 37-622нови [re: kwadrat]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано04.10.07 10:13



Аз направих подобна заменка за старото си колело с по-дебели гуми и ми стана много по-удобно (не друса) карането.
Трябва да провериш дали широката гума може да влезе между вилките с монтирани калници. Ако ги купуваш от велосипеден магазин/сервиз, ти ги монтират на място за малко пари (или без), съответно там ще ги пробваш стават ли.

Редактирано от mguergov на 04.10.07 10:18.



Тема Re: Гуми 37-622нови [re: mguergov]  
Автор kwadrat (минаващ)
Публикувано04.10.07 11:17



Мерси за отговорите.
Тва със сервиза и аз си го мислех, че тези колела със скорости в главината , жилото е закачено за главината и не ми е баш ясно дали ще мога да сложа гумата без да откачам жилото, а ако го откаяча, после ще трябва да се регулира. Лошото е че в сервизите в киото ходих имаше само доста скъпи гуми.



Тема Re: Гуми 37-622нови [re: kwadrat]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано05.10.07 09:17



Имаше сравнително евтини гуми до стадион Дружба (Борисовата градина), на базарчето, където се продават разни спортни части. Дори там на място ми ги смениха. Днес не съм сигурен дали има, ама събота и неделя е почти сигурно.



Тема Re: Гуми 37-622нови [re: mguergov]  
Автор kwadrat (минаващ)
Публикувано05.10.07 11:27



10х, ще мина да видя.
Аз намерих некакви много евтини на женски пазар в един безистен, обаче вътре двама чичковци на въпроса ми до колко атмосфери държат казаха "Бе те ората не ги помпат на атмосфери ми ги пробат на ръка дали са твърди"
Викам абе то ясно ама аз съм 100 кила и си требва помпане. а той
"Ми то един я закарал на компресор и я напомпал 4 атмосфери и тя цъфнала. Викам му още я напомпай, тва да не е кола" и тука си тръгнах, немах нерви да обяснявам че на колата се помпат на 2.2 (на мояата) а на планинското колело което ми откраднаха ги помпах на 3.2 за да ме издържат та на това 4 ще си трябва.

Мерси отново




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.