Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 03.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Raleigh за дете?нови  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 17:29



Какво колело ще ми препоръчате за момче на 7 г. /кара с голям хъс и е доста спортен тип?

Някой може ли да ми каже нещо повече за велосипедите Raleigh- как са като качество? По-добри ли са от Drag? Хареса ми този модел FIERO http://www.raleigh-bg.com/catalog/product_info.php?cPath=24&products_id=31&osCsid=b32a6a40e087c5b5f20b89f4e689a8c0

Благодаря



Тема Re: Raleigh за дете?нови [re: mam]  
Автор Bълk (леко рошав)
Публикувано17.09.07 01:19



качество и производство е на крос, но с лепенките на ралий което оскъпява най-малко двойно ... за дете става.

------------



Тема Re: Raleigh за дете?нови [re: Bълk]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 12:57



Мерси, Вълк. Драг по-добро качество ли са? Или Спринт? Какво препоръчваш?



Тема Re: Raleigh за дете?нови [re: mam]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 16:46



dragh i cross izobsto ne mogat da se sruvnjavat. Drag e mnogo po-kacestven ot cross



Тема Re: Raleigh за дете? [re: syn]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 22:52



мерси. Страх ме е наистина да не се подлъжа само по картинките. Този модел на Raleigh изглежда добре и като екстри ми хвана окото.



Тема Re: Raleigh за дете?нови [re: mam]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 08:40



zabravi ekstrite. kato gledash ekstrite ne si li pravish smetka ce samoto kolelo izliza bez paru. T.e. detajlite koito se izpolzwat sa tolko va niskokacestveni ce napravo vse edno ti go podarjavat. A osven tova ekstrite obiknoveno mozesh da si gi vzemesh samo tezi koito ti trjabvat realno!!! Vzemi si kacestveno kolelo, a za ekstrite ste imash pone povod da vodish sina si v magazina kogato "slusha" :). Mezdu drugoto. Vsicki sedalki s koito se prodavat evtinite koleleta sa polsko proizvodstvo i sa absolutno nisko kacestvo za koleleta do 200-250 lv. Savetvam te da dobavish 20 lv i da si vzemesh hubava sedalka sus metalna shina otdolu, drugite suzdavat mnogo travmi mojata dushterja taka si naturti dupeto i posle hodihme na lekar. Tova moze bi e naj-vaznoto za edno evtino kolelo i za nacinaeshti osobeno deca. Mezdud drugoto sedalkite za muze i zeni se razlicavat dosta, ima anatomicni kanali. Hubava sedalka e ot porjaduka na 30-40 lv no ima i za okolo 15-20 lv /no ne po-malko!!! drugite ne struvat/ , trjabva da ima dve maetelni shini dulgi ot kraj do kraj na sedalkata, koito se zakrepvat s plastina za kolceto. Tezi sto gode stavat. Sedalkite imat i razmeri Meri se ot v santimetri ot kokul do kokul na dupeto, koito trjabva da legnat tocno na dvata zadni hulma na sedalkata. Tova e ! drugoto vece e po zelanie, samo tova spazi sus sedalkata za da ne se jadosvash posle. Dori i Драг слагат евтини седалки, но поне кострукцията и монтажите са перфектни.
Не знам какво сте избрали, но най-подходящото е Драг Лъки Девил, за дете на неговата възраст, а и ще има достатъчно запас дори и за 2-3 години напред след като порасне. Това е най-популярното решение. Не взимайте с амортисьори, За цена под 500 лева няма колело с читави амортисьори, което е мног опасно за децата особено. И внимавайте за седалката!!!!
Въпреки това вашето решение е последно това е само мое мнение, но пък патилата със дъщеря ми са много :)) и знам къде са основните проблеми.
Хайде на късмет и дано хлапето стане фен на колоезденето :)



Тема Re: Raleigh за дете?нови [re: syn]  
Авторcън (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 08:44



А и за сръвнение Драг лъки девил е с Алуминиева рамка в сравнение с Религ Фиеро, който е с желязна рамка. Т.е колелото е много по-леко.
А и сте имате възможноста и вие да го карате :))



Тема Re: Raleigh за дете?нови [re: Bълk]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано18.09.07 08:58



абе какво е това РАМА: 24" стоманена, височина 380мм
38см височина де се мери?
за mam - на 7 е трудничко да намерите подходящо за височината на детето колело. и си мисля че е възрастта за bmx

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Raleigh за дете?нови [re: ha!]  
Автор Bълk (леко рошав)
Публикувано18.09.07 23:38



бах ли я тази височина

------------



Тема Re: Raleigh за дете?нови [re: cън]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 13:29



Мерси, задължително ще го видим, но не е ли голямо за дете
DRAG Lucky Devil - 26"

Препоръчайте ми готин магазин за велосипеди с разбиращи продавачи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.