Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 01.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема моля за съветнови  
Автор gatandzo (непознат )
Публикувано08.08.07 16:43



Много ми се ще да си купя байк, но нямам представа какво е най-удачно за мен. Консултирах се в няколко специализирани магазина, но всеки продавач ми препоръчва нещо различно. Ще ползвам колелото като съчетание между полезното и приятното, т.е. няма да седя в задръствания и да давам пари за бензин и заедно с това ще се грижа за здравето си. Към какво да се ориетирам при положение, че колелото ще ми трябва само за нормално каране в града. Представям си цена до към 300лв. Не робувам на марки. Какво да търся в едно свястно колело и какво е излишно?



Тема Бате, земи си Бачини (100 кинта от Кауфланд)!нови [re: gatandzo]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 17:27



Препоръчвам ти тва колело, вече три месеца го карам и още нищо не съм му трошил. Италянска марка, българска цена, китайско качество, кво повече може да иска човек от едно колело?





Тема Re: Бате, земи си Бачини (100 кинта от Кауфланд)!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
АвторPLM (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 08:34



Автор: тъпoтo koпeлe
Италянска марка, българска цена, китайско качество, кво повече може да иска човек от едно колело?

Мноооого повече!



Тема Re: Бате, земи си Бачини (100 кинта от Кауфланд)!нови [re: PLM]  
Авторgatandzo (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 12:33



хора, не ми е толкова важно колелото да е евтино, просто не искам да ме товарят с някакви излишни екстри. Искам да си взема нещо малко по-качествено. дайте ориентир за марка. Bianchi за 100 лв не искам. Представям си как до 1 година всичко по него ще трябва да се подмени и евтиното ще излезе скъпо.



Тема Re: моля за съветнови [re: gatandzo]  
Авторtrt (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 15:29



Няма смисъл да питаш тук. Тук са от разбирач нагоре.

К'ви 300 лева бе?
Не извадиш ли от 800 нагоре нема к'во да говориме.

Аз си купих трето колело на Спринт, другите две са на Драг и на Крос. Всички са здрави и си ги караме семейно. Единственото условие дето съм спазил е да са твърди. Аз съм 92 кг. Най-старото ми е на Крос и не съм сменял нищо по него, само гумите се изтриха и ги смених. Сега ще сменя и на Драга гумите. Нищо друго.



Тема И от мен така [re: trt]  
Автор kwadrat (непознат )
Публикувано15.08.07 09:51



За града и за парка вземи си твърдо. За заден амортисьор забрави - само тежи и не ти е нужен за града и парка, за мека вилка... айде може но според мен е още едно нещо което се нуждае от поддръжка и затова съм си я спестил
Според мен трудно ще намериш колело, което да отговаряа на изискванията ти , щото общо взето се трошат. Наистина слагат екстри за да изглеждат по-така вместо да слагат по-малко екстри за същите пари но да влагат по-качествени неща.
Аз бих си взел нещо докъм 200 лева, (по-скоро около 200 лева, тези под 150 са верно големи боклуци) с класическа рамка, забрави за разни У образни и т.н изгъзици да прощавате. На подобно колело около 80% от компонентите му са добри като за това което казваш, а останалите 20 ще се разхлопат за половин до една година и .. смяна с качествени - нали са ти останали 100 лева. Подобно колело само имай предвид се нуждае от незабавна смяна на седалката, тези от ниския клас седалки са ужасни. Смени я още в магазина, аз карам със Sеlle Royal и съм доволен.
За мен голямата дилема е 26 цолови капли със "злобни" гуми или 28 цолови капли с градски гуми и градска рамка.
Неща които според мен са важни:
1) Двустенни шини - едностенни вече се срещат рядко но много се кривят и създават яадове
2) Стоманена или алуминиева рамка - Алуминиевата е по-лека и е по-добре но е по-скъпа. Разликата твърдят експертите тук е около е около 300 грама. Ако искаш питай в магазина каква е разликата в теглото на байк със стоманена и на байк с алуминиева и си прецени. Аз карам стоманена, не мисля че за мен си струва парите за алуминиева
3)Подбери си рамка според ръста ти. Вече доста модели се предлагат с различни размери рамки. Продавача трябва да помогне тук ако си взимаш колелото от магазин за велосипеди
4) Остта на курбелите, самите курбели и педалите ще дадат багажа вероятно първата година - смяана с ос-касета и нови курбели и заспива
5) Настройка и поддръжка - намери си свестен майстор и всяка пролет при него - основно почистване, смазване, регулиране скорости спирачки .... . Освен това редовно си чисти и си смазвай веригата ( е не е нужно всеки ден, зависи колко караш, но поне веднъж на 2 седмици си трябва)
6) Пази си колелото, не връхлитай дупки и бордюри с него, нищо че изглежда здраво, не е чак толкова

Сега няколко конкретни неща- аз карам Драг Хахер - 185 лева, предлага се с различни размери на рамката което е добре. Иначе отговаря на гореописаното. Преди карах Крос паралакс - същата работа но ми беше малка рамката - като го купувах нямаше избор. Заглеждал съм и Драг Маратон - той е градски и не го взех щото е с едностенни шини - това натежа към хакера. Има маратон де лукс с алуминиева рама и двустенни шини но идва към 400 лева. Аналогични модели имат и Спринт (Бачини) и Крос. Лидерите нещо не ме кефят, ако и да не мога да се обоснова защо.
Алтернативно, ако случайно те връхлетяат отняакъде още 500-700 лева - тогава TREK, GIANT, SCOTT - истински колела, имат семпли модели, много качествени, без да им е спестено нищо нужно и без да им е добавено нищо излишно но .... са около 1000 лева ( айде между 700 и 1000)

Тва е от мен и внимавай как караш из града че си е опасно

EDIT:
Само за справка, тежа 90 килограма, а в "най-добрите" си дни съм стигал до 110 и това не е довело до потрошаване на колелото ( нито кроса нито хакера) само помпам добре гумите

Редактирано от kwadrat на 15.08.07 09:56.



Тема Re: И от мен таканови [re: kwadrat]  
Авторse (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 13:21



Аз карам Крос Демон вече 5 години и е от Метро

.Нищо не е мръднало ,а го карам и по баирите,не го жаля въобще.Тук е бЪЛГАРИЯ и всичко е въпрос на късмет.Многото пари не значат високо качество - за съжаление.



Тема Re: И от мен таканови [re: se]  
Автор kwadrat (непознат )
Публикувано15.08.07 14:23



Абе според мен за 5 години КАРАНЕ всяко колело ще мръдне. Износва се в крайна сметка.
На паралакса за 5 години бая неща му бях сменил (Задна гума - скъса се от спирачките нещо, задна капла, ос-касета заедно с курбелите, рамката се пукна - ама тва беше щото ми беше ниска и бях дигнал много седалката... май е това)
Но това е в рамките на нормалното и аз съм доволен



Тема thanksнови [re: kwadrat]  
Авторgatandzo (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 17:03



благодаря на kwadrat за изчерпателния отговор, точно такъв съвет ми трябваше, за да се реша с 50те си кила и женския си акъл да си взема SCOTT. на всички разбиращи и неразбиращи желая каране с кеф и здраве!



Тема Re: И от мен таканови [re: se]  
Автор Bълk (леко рошав)
Публикувано16.08.07 01:12



В отговор на:

Многото пари не значат високо качество




В прекалено голяма грешка си! Просто опитай колело което е за 7000 и за 700 и ще се светнеш за разликата. Наистина опитай с двете колела да изминеш към 30 км за няма и 2 часа по пресечен терен и ще видиш, че с първото няма да си уморен и ще си готов за още 30, а с второто ще се редиш на опашка да отидеш при прародителите ти. С първото ще ти е по-лесно да натискаш педалите отколкото да вървиш пеш от компютъра до кенефа, а с второто все едно същия път да изминеш с 2 кофи вода по 15 литра всяка. Опитай да сравниш някой ден, стига някой да ти позволи да подкараш негово колело което е за няколко хиляди.

------------



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.