Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:01 14.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Франция-Пиринеите  
АвторШoce (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 11:28



Да се пофалим ,

Днешния етап на Тура го карах у миналия понеделник в L'Etape du Tour Mondovelo барабар с Грег Лемонд и Абрахам Олано и други 7000-8000 участника. 49 националности викат имало и аз българин .

199 км през яки баири и по отцепени пътища ! На Франкофона евалла му правим за организацията и подкрепата на народонаселението им , което наизлезна с байраци и тромби по пътищата да ни дава вода и ни пръска с градинските си маркучи в жегата. На мене ми се случи готина франкофонка да ми дава вода и да търчи до мене по баира да й върнем бутилката та да даде на друг заваллия . Виках мерси много.

Други па, франкофони, като спрех да си налеем вода при тех ме питаха откъде съм и аз викам - Бюлгар , те да вземат да звъннат един телефон на приятелите си по-нагоре по баира и аз като минах тея наскачаха и викат - Але бюлгар , але Бюлгар ! Кураж и други насърчителни френски лафове.

Язък само , че БФК дето им се обаждах и обещаваха по телефона и и-мейли им пращах да ми пратят един български национален екип - не пратиха, та аз требваше да просвещавам франкофона , че съм бюлгар ами не ингилиз още по малко британец.

Грег ЛеМонд ме би с около 1ч 10 мин. Аз завърших 2077 от 7000 плюс .

Сега ще се изтъпанвам пред телевизора следобед да гледам профитата как ще карат дето аз съм карал , ей ! Голем кеф.

четете повече на www.letapedutour.com



Тема Респект, баце!!!нови [re: Шoce]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 13:04



Трудно ми е да опиша колко ти завиждам. Ебаси, ше зема да емигрирам, поне да има къде да карам колело, ебаси!





Тема Re: Респект, баце!!!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 14:46



мерси боку за респекто . Не ти требва да емигрираш , що ?

Гледам го сега у нето тоя етап на www.channelsurfing.net/watch-eurosport.html



Тема Re: Франция-Пиринеитенови [re: Шoce]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 20:32



Е браво. Гледах го профила на етапа. 3 баира са и длъжки , 6-8 % .
Тая година се улежах, проблеми, работа, но ще се хващам сериозно за догодина.
А за трикото ще се пробвам на колодрума, другия месец съм в София.
Дай размер, премери някое твое трико ширина и дължина.



Тема Re: Франция-Пиринеитенови [re: Cтapшиятa]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано29.07.07 01:18



Старши ,

какви три баира , бе ?! Пет баира беха и то без да броиме малките баирчета . Два баира 2ра категория , два баира 1ва категория и един извън категория - демек баш баир, коджа баир - шеф на баирите .

Виж там ако изкрънкаш нещо от колодрума ....джърси -фланелка, размер М - среден а гащи , биб шортс, размер L - голем . Стига да е нещо на бело-зелено-червено и да пише БъГъ на него . Аз ще ти пратя нещо от тука ако щеш за алъш-вериш да става далаверата демек .

И не се оправдавай и хъкътъ-мъкътъ извинения намирай, ами скачай на колелото и карай .



Тема Re: Франция-Пиринеитенови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 08:13



Бравос! Рече , отсече и го стори. Много се радвам за теб. Раздуй повече как е по баирите. Ходи ли и да ставаш Мармотон?
Старши , ти не си единствения. Аз не бях сядал на колелото от Февруари до миналата неделя с изключение на една обиколка на Фландрия дето карах , но като гледам колко е сериозен шосе и ка се возят другите момчета от форума ще трябва да се взема у ръце.



Тема Re: Франция-Пиринеитенови [re: Ивaн]  
АвторШoce (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 17:10



Иване, стига бе и аз карах обиколката на Фландрия ! Как не си ме видел като съм те задминал некъде ? 9ч 18мин май ми беше времето за 260 км , ареса ми и това .
Догодина , живот и здоровие ще ходя пак с други от местния клуб .

За Пиринеите какво да кажем ? Супер беше . Даже тъпото ми Рено се държа добре и ме закара дотам и обратно през целата им Франкофония без проблем .

Има статия в cyclingnews.com в отдела features. В официалния им уеб сайт също има хабер. letapedutour.com и по разните форуми са писали бая тоже .

Мармотон не станах щото си викам да не се напъвам много - за един месец имах 3 циклоспортива по 200 км и едно клубно каране от 160. Догодина , може да отидем за по дълго у Франкоалпите и да се повозим и из тамошните им баири . Поддържай връзка ако ходиш и ти да спретнеме един булгарски отбор с тъпани и зурли и байрактар .

Аз гледам да карам редовно ( нема лабаво ) 4 пъти в седмицата средно и досега съм изкилометражнал около 8500 км от началото на годината. Имах и неколко състезания, където постигах замечателния резултат да не финиширам последен ( зук ).



Тема Re: Респект, баце!!!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
АвторФepди (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 23:29



Да бе що не вземеш да ермигрираш ............хм много добра идея не бях се сетил





Тема Re: Франция-Пиринеитенови [re: Шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 07:51



Що не си се обадил бе човек? Минал си на 20км от нас. Не си ме видял защото аз карах RvV classic - мисля че ти бях писал за нея. Тръгва от наше село и свършва пак тук. Иначе качваш същите идиотски баири и павета само че лудницата е по-малка. Тази година разликата беше че трябваше да качвам и Копенберг и чак тогава разбрах защо са го махнали от трасето за профитата. Паветата са зейнали като морените на Витоша. Просто се чудиш къде да караш за да не ти се заклещи колелото в някоя фуга. Във всеки случай тази обиколка беше много готино и в същото време идиотско преживяване за мен.
Тези сайтове не са ми интересни. Много по-интересно ми е да споделиш твойя опит от баирите. Никога не съм ходил а пък ми се ще и ще ми е интересно да чуя нещо от сродна душа.
Забравих да кажа браво за времето на RVV! Много народ тука неможе да се похвали с такова - явно си в много добра форма.
За Мармота - идеята е супер , но няма да се точа защото обикновено ако от далече я подхвана нищо не излиза. Във всеки случай ако искат Старшията , Митко и останалите също могат да се включат зада спретнем един баш български катун по френския баир.
Чао за сега



Тема Re: Франция-Пиринеитенови [re: Ивaн]  
АвторШoce (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 19:42



Иване,

аз писах едно писане във форума на 16.04 за обиколката на Фландрия с впечатоци. Виж го у форума е .

Тогава отседнахме в Гент с бившата дебела приятелка англичанка. В деня на РвФ се качих на влак до Брюж рано сабахлем и към 8 и нещо стартирах яваш-яваш. Момата англичанка ме взема от Нинове след финиша.
Други от клуба немаше с мене и аз ходих на местото на един дето се отказа поради липса на интерес от останалите. Догодина ще ходат май повече от тех и тогава можем да спретнеме едно питие . Имам две-три снимки само от финала където изглеждам щастлив и много изморен.

Ти си голем късметлия да живееш у тая Мека на колоезденето - тука на острова е диващина .

Колкото за Етап дю Тур, на спусканията спирачките ми ме притесниха значително като почнаха да издават гадни звуци и като се изтриха половината. Гумичките на спирачките беха некаква куча марка ( BBB ) щото ми беха резервните за алуминиевите капли. Втората половина от трасето немаше равно место-или се катериш и мъчиш като грешен гявол у жегата или се спускаш надоле по стръмното и шубето е голем страх, то и спускането изморително , бе .

Требе да се тренира яко ,щото ако на подобни събития носиш български екип нема а излагаш трикольоро , а !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.