Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 11.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Здрасти, бате!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор grashoverride (новак)
Публикувано27.06.07 12:28



Да предполагам, че е скучно по магистралата толкова голямо разстояние, но за щастие вторият ден ще го минавам, по далеч по-разнообразен и интересен път, а именно от Гълъбово през Елхово и Тополовград, Средец, покрай Бургас и от там по крайбрежния път до Ахтопол. Първият ден по магистралата до Стара Загора и от там до Гълъбово. Така се получава 2х300км, което е добре според мен. Друг голям плюс, е че няма да нося багаж, понеже по моя път ще се движи и кола, която ще пренесе багажа, но ще тръгне по-късно. На връщане с колелото ли ще си? Ако мислиш да се връщаш с колелото май ще е по-добре да минеш по подбалканския път. А да и друго исках да те питам. Понеже си минал цялата магистрала, не те ли спираха някъде полицисти? Питам защото това ми е най-голямото притеснение относно пътуването, което ми предстои

Редактирано от grashoverride на 27.06.07 14:03.



Тема Re: С колело до морето.нови [re: syn]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 12:36



Малко ми е странно, че спорите за тези неща.Доста се чудех дали да се намеся.По горе много точно Миленков със саитовете за бривети/колоездачен маратон/, Ви показа колко може да се кара по-принцип/продължително и със скорост/. Познавам тези момчета,които карат маратон/въпреки,че повечето са на години 40, 50, 60 и даже 70г/.Карат от 200 до 1200км. и със средна скорост от 30-32 км/ч без почивките които правят на дистанциите над 400км. но не повече от 90 часа за 1200км.Има пичове които вземат 1200 за 60часа.Та ако се върна на постижението на нашият приятел то е възможно и даже доста скромно.



Тема Ей, ама не е истина ква е жега тука!!!нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 14:39



Ебаси майката, влага и жега, даже и ветреца откъм морето не помага! Ебал съм му мамата, стига ми плаж за днеска. Иначе, и тука скука, бате, заговорих некви женки, а след малко се появиха чаветата им заедно с мъжете, ебати късмета! Утре си тръгвам, бате, ама съм си уредил връщане с кола, нема да имам гъз за обратното. Вчера се погледнах в огледалото, имам две доста серьозни синки на двете гъзни бузи, там дето се подпирам на седалката. Сещай се за кво става на въпрос, след като ме боли като седна на пясъка. Добре, че стола в хотела откъдето пиша е мекичък, иначе немаше да мога да пусна толкова дълги мнения. Правилно си решил за багажа, аз преценявам раницата като основна пречка за пътуването ми (не ща да се изхвърлям, но все пак ше го направа и ше твърда, че имам некви шансове да го направа в един ден ако съм без багаж). Имаше милиционери на неколко места, но въобще не ми обърнаха внимание. Първите беха малко преди първото отклонение за Пловдив, ама си беха гепили некви балъчори, после имаше митничари, спрели бус циганори, после - пак полицаи след Сливен и една патрулка мернах некъде, ама беше в обратното платно. Относно пътуването, бате, не гледай напреде пътя на повече от 20-30 метра и не мисли колко ти остава, тва е моят съвет. Ако си свободен тия дни, може да врътнем едно малко, хем да ти дам и повече клюки относно пътя. Пиши тука, че не знам как ми е нета в Дружба.





Тема Re: Ей, ама не е истина ква е жега тука!!!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор grashoverride (новак)
Публикувано27.06.07 15:13



Аз със времето съм зле сега. Мога да карам в неделя след 18:00 часа, ако искаш, даже имам идея за маршрутче. В понеделник и вторник ще карам, че вече влизам във фазата преди голямото пътуване и трябва да съм във форма

Пускай icq-то вечер за да можем да се разбираме.



Тема Като видех, че Янчо е писал, се сетих за ...нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 15:24



... едно много добро трасе до Арабаконак. Некъде, към 110км беха, май. Ако искаш, може да го изюркаме за 3 часа след бачкане. Може и за два, та да дадем храна за калкулатора за мартира. Дано са ми пуснали нета, сигурен съм че тая година поне два-тръ пъти ходих до касата и плащах некви кинти. Утре се прибирам и първо кю-то ше провера.





Тема Поздравления!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано27.06.07 16:04



Аз лично не бих могъл така.


Баирите - как да е, ама има места, където заради колите не смея да засиля повече от 15-на км/ч, въпреки че теренът позволява.
Говоря изобщо, не само за пътя до морето.
А, и дъжд мноо мразим! Ама не тоя дето действа разхладително и непродължително в тази жега, а сериозния напоителен, продължътелен и разкалващ дъжд. Съчетано с ветер насреща.



Тема Просто енови [re: grashoverride]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.06.07 18:35



Ако тръгва от София - има около 500 км.
Ако кара със средна скорост 30 км в час - а това е много трудно постижимо в реални условия, трябва да кара 17 часа.
17 часа със средна скорост 30 км.
Деня има 24 часа.
Значи за да мине разстоянието за един ден той има 7 часа за почивка - да речем няма да спи.
Възможно е ако е в група, пътя разчистен само за колоездачи.
Иначе не виждам как ще поддържа средна скорост над 25 км.
И 25 ще му е зор.
И като пиша средна скорост - нямам предвид километража, а за 1 час - 25 км.
А ако е 25 - вече стават 20 часа каране.
И все пак мисля че той казва - за един ден - 24 часа.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе вие сте бая кухи парчета :-Dнови [re: grashoverride]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.06.07 18:42



Готов съм да се хвана на бас на каквото пожелаеш че по магистрала Тракия от околовръстното до Вакарел, няма да можеш да поддържаш срендна скорост 30 км.
Ако караш със сренда скорост 20 км - 500 километра не може да ги минеш за един ден.
Просто не става.
Щото деня е къс.
300 км за един ден с добро колело и добра тренираност - не е проблем.
Щом аз съм минавал за един ден 195 км (Бяла Черква - Пловдив - стария път - София) - значи някой трениран с по добро колело - ще се справи и с 300.
За 2 дни - 500 - става.
Ама за един ден - няма начин - освен както споменах вече - някой да разчисти магистрала, пътища и т.н.

Bеer? Mоre?




Тема Обувките ми са маратонки за 16 кинта от Илиянци.нови [re: syn]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 18:44



Оригиналната седалка, да. За педалите сметам, че най-компетентен тук е мартира, ше изчакам да си даде мнението, след като се посъветва с калкулатора си, разбира се.





Тема Приемам баса ти, баце.нови [re: bira_more]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 18:46



Кво ше сложиш с/у думата си, че не може да се кара с 30 км/ч до Вакарел?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.