Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 21.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Постоянно пукам гуми!  
АвторKaндидaт-cпaмъp (Нерегистриран)
Публикувано25.06.07 14:54



Имам си колелце, такова като байк - май за байк минава. Макар и от евтините.
Да, обаче един байк не требе ли да може да издържа на неравни терени? Аз щом изляза от шосето, и пукам гума. Миналата есен си откраднах две ябълки от едни овощни градини край Пловдив и си пукнах двете гуми. Тая пролет пукнах гума край София.
И какво излиза - хем ми е бавно колелото, хем не става за камъняк.





Тема Re: Постоянно пукам гуми!нови [re: Kaндидaт-cпaмъp]  
Автор telhai (Джиджи-биджи)
Публикувано25.06.07 15:26



az za 3god.sum pukal 2puti guma,moge i 5god. da ne spuka6 guma ,a moge i vsiaka sedmica da te spohagda tazi u4ast,vsi4ko e vupros na kusmet,no i ot gumite si zavisi razbira se.



Тема Re: Постоянно пукам гуми!нови [re: telhai]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано25.06.07 19:01



Зависи от гумите, но ако нямаш късмет нищо не може да ти помогне

Аз на шосейката за 2500 км каране с евтини гуми CST не бях пукал нито веднъж, като даже и off-road съм минавал. След това спуках и двете в един дъжд... След като бяха износени си купих нови, хубави - continental ultra sport kevlar 37лв./бр... И разбира се с моя късмет се сряза едната докато беше само на 170км... сряза се до такава степен, че трябваше да копувам нова - още 37лв



Тема Re: Постоянно пукам гуми!нови [re: Kaндидaт-cпaмъp]  
АвторFerdi (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 19:42



Как са спиците проверил ли си джантите огледал ли си ги за някакви ръбове и други подобни (евтините колела им слагат разни скапани джанти често неусилени с "феноменален" контрол на качеството при изработка на джантата и наплитането на спиците пример Интербайк фул съспенжан за 115 кинта )





Тема Re: Постоянно пукам гуми!нови [re: Kaндидaт-cпaмъp]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано04.08.07 12:20



И аз имах подобен късмет доскоро.

Още с купуването на новото ми колелце, на втория ден намерих един трън. ... Хубаво - викам си, явно е трябвало да стане. Купувам нова вътрешна, почвам да разглобявам, свалих външната, внимателно наместих новата вътрешна, с любящите си ръце леко и технично вкарах външната обратно на готината "аеро"-капла, без да използвам инструменти, за да не я повредя при монтажа... Абе, всичко, както съм го правил толкова много години на старото си руско возило...

Но уви. Лошия късмет вече бе почнал. Не съм засичал през колко време се случваше, но определено гумите почнаха да се пукат от вътрешната страна, откъм каплата. Спиците са дълбоко в каплата, профила е такъв. Огледах както се казва под лупа всяко ръбче, повторих всяка подробност при монтажа. Нищо! А смених може би шест или седем гуми ... После майстора от магазина ми каза къде е проблема. Дупките за спиците са много широки, и гумения пояс, който опасва каплата, за да пази гумата - не издържа на налягането на гумата. На всяка дупка се получава балонче, което издува пояса навътре в каплата, открива ръбчето на отвора, и гумата се протрива на това място. ... Решението - две навивки хартиено тиксо около каплата, така че да затвори всички отвори, отгоре гумения пояс, и след това по съвсем нормален начин монтирам гумата. Резултата - оттогава не съм пукал гума.

;о)

Щирлиц



Тема Re: Постоянно пукам гуми!нови [re: Щиpлиц]  
Автор kwadrat (непознат )
Публикувано08.08.07 15:05



Да не ги караш меки?
Помпат се докъм 3 атмосфери на байка особено ако си по-тежичък



Тема Баце,мисла,че требва да знаеш истината за себе си.нови [re: Kaндидaт-cпaмъp]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 17:25



Ти си роден за шосето. Не слизай от него и нема да имаш грижи. Се пак, ябълки растът и покрай пътя, но най-добрите ги ядът свинете. Кууууур за цеца, але, але, алееееееееее!





Тема Re: Баце,мисла,че требва да знаеш истината за себе си.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор мopckия (непознат )
Публикувано23.08.07 14:05



За последно пукнах гума преди 10-тина години,ходих за риба из едни драки.Спасението е във вътрешна гума от автомобил.Изрязваш лента широка около 4 см. и я залепяш от вътрешната страна на външната гума.Аз ползвах прома.Не се усеща разлика във возията.Само ако не знаеш-удрят се 5-6 помпи,центрова се гумата към каплата и се донапомпва.Това да не се получи биене на гумата.И вече край на пукането.



Тема Re: Баце,мисла,че требва да знаеш истината за себе си.нови [re: мopckия]  
Авторgo-one (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 20:15



i az mnogo pukam gumi napravo sam se otchaial :( provereno e sichko kapli spici...ne e ot tiah.vchera hodih da bera grozde v edni lozia i pukah 2 pati,v meseca obsto pukam pone 5 pyuti guma :(



Тема Re: Постоянно пукам гуми!нови [re: Kaндидaт-cпaмъp]  
Автор Eдин_тип™ (много търсен)
Публикувано24.08.07 18:26



Външните гуми са с телени нишки по вътрешната си повърхност. Когато тази вътрешна повърхност се износи, нишките се забиват във вътрешната гума и оттам до спукването има една ръка разстояние.
Решение - външни гуми за най-малко 20 лв., на които не са излезли нишките по вътрешната повърхност. Може да обвиеш вътрешната гума с някаква стара външна и да я залепиш с тиксо. За шосейни бегачи днес ми казаха, че не било за препоръчване.

Редактирано от Eдин_тип™ на 24.08.07 18:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.