Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Байк-център, "Младост-1"нови  
Авторпoтъpпeвш (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 01:35



Смятам да опиша какво ми се случи, решавайки да се възползвам от услугите на BIKES CENTER, намиращ се в „Младост -1”, Бл. 1А – на завоя в един от четирите високи блока – до спирка ХМС, http://www.bikescenter-bg.com/.
Магазинът изглежда доста добре, продават разнообразни части, бългаски колелета, а и на марката SCOTT. Аз лично започнах със SCOTT в планината – добра марка, ама това е една друга тема.

Та... Имат и сервиз, на същото място. Вилката ми е ROCK SHOX Psylo XC, модел 2003 г. – маслена, регулируем ход до 125 мм, регулация и на rebound-a. Желанието ми беше да се сменят втулките. По предварителна уговорка ми определиха цена 50 лв. (петдесет лева). Аз закарах колелото там, като заявих , че не ми е спешно. Стоя там 2-3 дена, оказа се, че няма още да са им доставили стоката, та си го взех да го покарам през почивните дни, след което пак го върнах в сервиза – без ядове, всичко спокойно. И ето, идва ДЕНЯТ! Съобщават ми по телефона, че втулките са сменени. Аз за всеки случай питам колко пари да си приготвя. „Ами около 70 (седемдесет) лв.” Вече онемявам, а онзи ми дава човека, който е съвсем в течение. „Цената Ви е 75 (седемдесет и пет) лв.” И аз побеснях; казах, че идвам; изхвърчах от работа, отивам там, а колелото – готово. Влизам вътре и започвам да фуча, че май нещо са направили, дето не е било поръчано. Появи се главното отговорно лице (име не помня – този, с когото си контактувах). И той вика – „Сменихме и семерингите, маслото и дунапреновите пръстени”. За пояснение – тези дунапренчета стоят над горните втулки, под семерингите; функцията им е да намаляват плискането на маслото нагоре (не го спират, намаляват го). А самите семеринги ми бяха позаминали, но смятах да ги позакрепя още – с нови пружинки, по стегнати. Та така – показа ми той състоянието на свалените семеринги и дунапренови пръстенчета – еми – накрая се съгласих, че и те са били заминали, какво да правя. Даже се извиних за избухването. Искам да направя едно уточнение. Още в самото начало – при договарянето - казах, че не искам да ми сменят маслото, понеже възнамерявам да го направя самостоятелно после – имам си MOTUL, специално купуван за целта, и че дори и да изтече, да не се коркат – ще го оправям. А и пари исках да спестя. Основната ми идея в действителност беше да си инспектирам вилката, преди да я подкарам, че знае ли се...

И, много щастлив и уверен, си взех колелото, което, както ми казаха, е ГОТОВО - със сменено масло, и сглобено, и всичко както си му е редът. Т.е направо за каране – само за седемдесет и пет лева получавам втулки, семеринги, дунапренови пръстени и масло даже. Щастие! И трудът – и той в тая цена – абе... какво да приказвам. Тънко съм минал, като се съпостави с цената на целия амортисьор.
Карам аз едно градско. Умерено. След някой и друг ден реших и малко на Витоша да се кача – направих едно, дето се вика, „пенсионерско” каране – от с. Железница по обиколната алея до над Симеоново и от там сравнително леко спускане до самото Симеоново. Те карачите го знаят трасето - там са състезанията понякога. Прибирам се у дома и си съзерцавам обновения амортисьор... По едно време забелязвам нещо обезпокоително – единият семеринг е набит накриво и от едната страна се повдига с повече от милиметър!!! Леле, изтръпнах! Веднага разглобявам, като внимавам да не разлея новосмененото масло. И тук втори шок! В единия крак нямаше НИТО ГРАМ МАСЛО!!! Просто не е било налято! Вилката не беше омаслена отдолу – няма как да е изтекло, освен туй беше добре стегнат винтът. За информация – в левия крак – където е рибаунда – трябва да има 140 ml (сто и четиридесет), а в другия – където е пружината със системата U-turn – не НУЛА, а цели 30 ml (ТРИДЕСЕТ МИЛИЛИТРА).
Т.е. левият крак се трие абсолютно на сухо, което може да доведе до бързо износване и дори блокиране (блокирането - по мое мнение; сещам се за друг случай с един човек (нищо общо със сервиза, дето се оплаквам от него – да подчертая) - купил си BOXER за сума ти пари, а той, взел, та не се разгънал в критичен момент и онзи се пребил. Ама на вилката нищо не и открили после.) Е сетете се какво би ми се случило, докато пускам някоя камениста пътечка и ми блокира немарливо обслужената вилка... Каски-маски – все тая – негоден ставаш. Та дори и да не блокира – колко ли би се износила?
Обадих се веднага в BIKES CENTER, навиках се здраво, отказах на „да ви върнем парите” и ги пратих по дяволите. Представете си, че са ви оперирали от апандисит. Обаче сте недоволни. И ви кажат – ами елате, ще ви го върнем... Едва ли някой на мое място би посмял да иде пак в сервиза при тия дърводелци и да види какво може да се направи. Е - не съм толкова неблагоразумен. С тези – до тук. Нядявам се да спестя подобни неприятности и на бъдещи техни клиенти – всеки да си прави сметката какво може да му се случи, ако не си инспектира обстойно, или по-лошо - не разбира... Налях си точно толкова масло, колкото си пише в спесификацията на ROCK SHOX, набих си сам семеринга и това беше. Сьжалявам, че не разглобих вилката на съставни части още веднага след ремонта. Не допусках такова немърливо отношение. И толкоз по моя въпрос. Благодаря за вниманието.

Дано не ви отетгча, ако разкажа и още една случица – съвсем кратка.

Карах си аз през Борисовата градина и по едно време видях двама колеги, накацали около едно полегнало колело. Спрях, попитах имат ли нужда от помощ – а те момчетата не разбират особено, та седят и се чудят дали е нормално така да стърчи левият курбел, че даже и да се клати... А колелото SCOTT - бре, че възможно ли е, викам си аз? За късмет си нося винаги някой и друг инсрумент, та извадих необходимия шестограм и започнах да стягам. Завивам, завивам, завивам - бре, тоя курбел влезна почти половин сантиметър и повече, та даже казах на момчето, че не смея повече да въртя, за да не взема нещо да пренатегна. Въпреки, че зная от собствен опит, че курбелът е много напрягащ се компонент и е необходимо да е идеално затегнат, иначе дори се изронват и ос и тяло. Питах ги момчетата, ей така, и аз не знам що – откога го имат това колело и откъде са го взели. Отговориха ми: „От десетина дена. От байкцентър „Младост”...
Ами думите са излишни.

Много поздрави на всички и се пазете от безотговорни „специалисти”.



Тема Re: Байк-център, "Младост-1"нови [re: пoтъpпeвш]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано10.05.07 01:55



Аз скоро си купих от там един обтегач Shimano Sora и продавача май изобщо не беше наясно какво продава. Последна бройка - добре, няма опаковка и документация - карай, но като чух отговора на въпроса ми "а гаранция има ли?" направо щях да припадна, а именно: "емииии нее, то на обтегач за какво му е гаранция, те май нямат..." доста плахо го каза тийнейджърът, набеден за продавач в случая. Консултирах се с моите приятели и вносители на Shimano - Веломания и там ми казаха, че по принцип трябва да има гаранция обтегача, но както и да е. Наистина има доста интересни неща в този магазин, но бъдете предпазливи. За автора на темата: пусни същата тема в

защото мисля, че един от редовните му потребители работи именно там.



Тема Батеееййййй, прати пиковете, беееееййййй!нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 08:11



Ше дойдеш на моя акъл за еднократната употреба и ти, ама ти требва още време и ниво на потребителска мъдрост.





Тема Re: Батеееййййй, прати пиковете, беееееййййй!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 09:46



Минах на скоро от там. Аз се интересувам главно от шосейните компоненти. Направи ми впечатление, че вече може да се достави всичко от Campagnolo с предварителна поръчка, но цените ... За капли Eurus ми калкулираха цена около 1080 евро при положение, че от еbay може да се сдобиеш с чисто нов комплект за по-малко от 500. Както и да е - въпрос на информираност и преценка. Поне ако закъса някой може да си поръчва резервни части от там.



Тема Re: Байк-център, "Младост-1"нови [re: пoтъpпeвш]  
АвторApxaнreл (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 22:55



... Бе аз там наскоро смених доста неща и да чукна на дърво засега не съм видял проблем... но ще внимавам щом е имало подобни изцепки...





Тема Re: Байк-център, "Младост-1" [re: Apxaнreл]  
Автор bifana (любопитната)
Публикувано06.06.07 22:37



От както разреваха детето ми, не стъпвам при тези дърводелци със високо самочувствие и никакъв професионализъм. Става въпрос за четиригодишно дете с желание за нов велосипед.



Тема Re: Байк-център, "Младост-1"нови [re: bifana]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано11.06.07 18:56



...може би си права....
На мен последния път ми направи отвратително впечатление това, че когато видят че идвам за нещо от 10-тина лева нула внимание... а като си смених всичко за около 170лв... само дето минет (с извинение) не ми врътнаха....
Бе все още минавам оттам че имат хубави чаркове... иначе не ми хареса отношението не мога да си кривя душата...



...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция...


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.